Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2010 Νο.19!!!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια!Ηρθα κι εγώ.Δεν ξέρετε τι τραβάω αυτή τη στιγμή.Έχω βάλει τη μικρή μου για ύπνο,η οποία έκανε μέχρι και εμετό γιατί δε θέλει να κοιμηθεί.Το χατίρι δεν πρόκειται όμως να της το κάνω γιατί έχει κακομάθει πάρα πολύ.Νυστάζει τρομερά,γιατί δεν κοιμήθηκε όλο το μεσημέρι κι απλά θέλει αγκαλιά. :( Στεναχωριέμαι απίστευτα αλλά δε γίνεται αλλιώς.Ακολουθώ τις οδηγίες ενός βιβλίου.

Αύριο έχω κι εγώ καρδιοτοκογράφημα και υπέρηχω κι επίσης μου έβαλε εξέταση κολπικού υγρού :S:S:S:S:S

Ντοράκι και Βασιλική εννοείται να βρεθούμε,αφού είμαστε διπλα.Αν θέλετε στείλτε τα κινητά σας σε pm να ενημερωνόμαστε.

Λαμπρινούλα σου στέλνω σε pm το κινητό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!!!

Σας έχασα ρε κορίτσια,δεν σας προλαβαίνω εύκολα πλέον.

Φυσικά δεν είχα χρόνο να σας διαβάσω.. :( Είχαμε κανένα έκτακτο??

Η μπεμπούλα μου είναι σχετικά ήσυχη,δεν κλαίει πολύ,αλλά πεινάει συνέχεια κ θέλει αλλαγή πάνας ούτε κι εγώ ξέρω πόσες φορές τη μέρα..

Μετά λίγο σίδερο,λίγο καμιά άλλη δουλειά να βοηθήσω λίγο τη μαμά μου,περνάει η μέρα χωρίς να το καταλάβω.Η αλήθεια είναι ότι θέλω να βγω κ λίγο έξω αλλά απ'την άλλη λέω να κρατήσω την παράδοση και να περιμένω μια βδομάδα ακόμα να πάρω την μισή ευχή.Πιο πολύ επειδή μου είπε η παιδίατος το 1ο 20ήμερο να έχω όσο το δυνατόν λιγότερη επαφή με κόσμο.

Κατα τ'άλλα το μόνο που πήρε το μάτι μου είναι ότι έχει γεννέθλια η φίλη μου ΕΛΕΝΑ σήμερα....Να τα εκατοστήσεις κούκλα!!! Να την χαίρεσαι Κατρίνα μου και να της μεταφέρεις τις ευχές μου!

Βασιλική μου αύριο τελικά είναι η μεγάλη μέρα? Το πρωί θα πάς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

ελπιζω να ειναι αυριο η μεγαλη μερα ελπιδα μου!!!!

πως ειναι η ζουζουνα σου???

Μακάρι να είναι ρε αγάπη! Σε φαντάζομαι να τα κρατάς και τα 2 αγκαλίτσα αύριο και λιώνωωω.....

Μια χαρούλα είναι η ζουζού μου,κοιμάται τώρα αρκετή ωρίτσα και θέλω να την κάνω μπανάκι...Την έχω εξουθενώσει με τα φιλάκια μου μάλλον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους τα κατάφερα κι εγώ. Καταρχήν καλορίζικο το 19!!!! Θέκλα, ήρθε η ώρα σου;

Να ευχηθώ αν και καθυστερημένα, τέτοια ώρα, στην Έλενα να τα εκατοστήσει και με το καλό να υποδεχτεί το αδερφάκι της. Αλλά και στη δική μας

Ελενα, να ζήσουν και να γεράσουν αγκαλιά με τον καλό της.

Επίσης να ευχηθώ στη Βασιλικούλα μας για αύριο, με το καλό να μείνει μέσα και να κρατήσει αγκαλιά τα ζουζουνάκια της. ΄Ολα κατ'ευχήν γλυκιά μου.

Χρύσα, και σ'εσένα, σε περίπτωση που δεν καταφέρεις να συνδεθείς από το νοσοκομείο, εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μεγαλώσεις κι εσύ την παρεούλα μας την Τρίτη.

Καλά αποτελέσματα επίσης στα κορίτσια που έχουν αύριο ραντεβού με τους γιατρούς τους.

Το θέμα των ραγάδων με καίει κι εμένα οπότε κρατάτε με ενήμερη.

Να πω τέλος ότι το αποτέλεσμα σήμερα ήταν καλό!!!! 12,3 που αν και ανεβασμένο ωστόσο είναι σε πτώση για πρώτη φορά εκτός φωτοθεραπείας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις είδα και τις φωτογραφίες που ανέβασε η Μαρία. Μωρέ το κουκλιά είναι αυτά!!! Εκεί που είναι αγκαλίτσα είναι απλά τέλεια φωτογραφία. Μακάρι να είναι έτσι αγαπημένες σε όλη τη ζωή τους.

Και επί του θέματος των φωτογραφιών, Αννούλα μου, λες να μην θέλω να βάλω κι εγώ; Έλα όμως που είμαι κουλή σ'αυτά τα θέματα και κρέμομαι από τον άντρα μου; Κι εχω να σας βάλω κάτι τρελές φωτογραφίες, ειδικά από τη φωτοθεραπεία. Γυμνούλα, με τα γυαλάκια μας, στο σολάριουμ :silly: :lol: Ίσως αύριο, αν γυρίσει νωρίς από τη δουλειά, καταφέρω να τον πείσω να με βοηθήσει. Αλλιώς, κάποια από εσάς, με απίστευτη υπομονή, θα αναλάβει να με καθοδηγήσει :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένα γρήγορο γειά και από μένα!!!

Θέκλα,εύχομαι να γεννήσεις πριν τελειώσει το 19 ;)

Βασιλικούλα, να πάνε όλα καλά αύριο!

Έχω αρχίσει εντατικό περπάτημα, 1,5ώρα την ημέρα γιατί με βλέπω να εξαντλώ το χρόνο :unsure: Άλλα νέα δεν έχω...

Αυτή την εβδομάδα θα έχουμε πολλές γεννήσεις :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια σας αφήνω κ γω σιγά σιγά... γιατί αύριο στις 8 πρέπει να είμαι στο διαβητολογικό για την τελευταία εξέταση του σακχάρου.

Φιλάκια κ καλό βράδυ σε όλες... θα τα πούμε το μεσημέρι με το καλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Μόλις είδα και τις φωτογραφίες που ανέβασε η Μαρία. Μωρέ το κουκλιά είναι αυτά!!! Εκεί που είναι αγκαλίτσα είναι απλά τέλεια φωτογραφία. Μακάρι να είναι έτσι αγαπημένες σε όλη τη ζωή τους.

Ευχαριστούμε πολύ εγώ και οι ζουζούνες μου :kiss:

Περιμένουμε και τις δικές σας πόζες! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

99620.gif Να έχουμε καλά νέα από όλες σήμερα :)

Να σας πω για την συζήτηση με τα πονάκια after που λέγαμε........διότι ρωτούσατε αλλά δεν πρόλαβα να απαντήσω......... από την γέννα δεν έχω τον παραμικρό πόνο από την πρώτη στιγμή, είμαι σαν να μην γέννησα!

Πονούσα από τις έντονες συσπάσεις επαναφοράς της μήτρας, δεν ήταν απλά πονάκια περιόδου αλλά πολύ έντονοι πόνοι που προσωπικά δεν άντεχα (ειδικά κατά την διάρκεια του θηλασμού που συσπάτε η μήτρα πιο πολύ και έννοιωθα να τρέχει εκείνη την στιγμή το αίμα :S αουτς!)

Στην πρώτη μου γέννα δεν ήταν τόσο έντονα και όταν το συζήτησα με τον γιατρό μου, μου είπε ότι είναι έτσι επειδή είναι δεύτερη γέννα και η μήτρα είχε "ξαναξεχειλώσει", για παραπάνω μέρες δεν μου είπε ότι θα κρατήσει γιατί δώσαμε ραντεβού όταν σαραντήσω για να με δει.

Γι' αυτό μου συνέστησε voltaren (υπόθετα αλλά δεν τα προτίμησα γιατί στην κλινική που πήρα ένα τίποτα δεν έκανε :huh: ) ή τα mesoulid (τα οποία τώρα έχω σταματήσει διότι η μεγάλη μπόρα πέρασε)(επίσης depon, panadol δεν με πιάνανε καθόλου).

Μου τα συνέστησε ξέρωντας ότι θηλάζω άρα δεν θα μου έδινε κάτι που δεν είναι συμβατό. Το έξαψα και μόνη μου βέβαια και είναι χαμηλού κινδύνου 1 και επιτρεπτό στον θηλασμό.

Σε αυτή την σελίδα http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp μπορείτε να γράψετε την δραστική ουσία του φαρμάκου και να σας πει αν το φάρμακο που σκοπεύετε να πάρετε είναι συμβατό με τον θηλασμό ή όχι. Την θεωρώ πολύ συμαντική σελίδα οπότε όσες θηλάζετε ή το έχετε σκοπό κρατήστε την. Η πηγή είναι αξιόπιστη γιατί είδα να την συστήνει σύμβουλος θηλασμού.

Να πω επίσης για τα πονάκια ότι μην ξεχνάμε ότι όλοι είμαστε διαφορετικοί οργανισμοί και δεν αντιδράμε το ίδιο και δεν έχουμε τις ίδιες ανοχές στον πόνο. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια, τι κανετε?

Πρωινη πρωινη σημερα εγω...Και με λαπτοπ βεβαιως (μου εχει αφησει ο καλος μου το δικο του, εχει καταλαβει ο ανθρωπος την εξαρτηση μου...)Χαθηκα χτες...

Κατρινα να χαιρεσαι την κορουλα σου! Χρονια πολλα για τα γενεθλια της και να ειναι παντα ευτυχισμενη, με το καλο και ο αδερφουλης της (σορι για ητν καθυστερηση, αλλα...)Πως περασατε στα γενεθλια της? :P

Ελενα και εσυ να χαιρεστε την επετειο σας, να γερασετε μαζι και ευτυχισμενοι με την οικογενεια σας!

Μαρια τελειες οι φωτο απο τις ζουζουνες σου!Μια χαρα οι αδερφουλες, να τις χαιρεσαι!

Βασιλικη, ευχομαι σημερα να ειναι η μερα σου και τωρα που σου γραφω, να φερνεις στον κοσμο τα μωρουλινια σου. Με το καλοοοοο!

Αννουλα χαιρομαι που η μικρη σου παει ολο και καλυτερα! Τα φιλια μου να της δωσεις! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και από εμενα!!! :)

μόλις έβαλα το φαγητό μου(φακές μου έκανε παραγγελία ο αντρούλης μου) και πριν βάλω σίδερο είπα να κάτσω να σας καλημερίσω!!!

Καταρχήν να ευχηθώ να είναι σήμερα η μεγάλη μέρα για την Βασιλική μας!!!! :woohoo: :woohoo:

θα περιμένουμε με αγωνία...μακάρι σε λίγες ώρεςνα κρατάει αγκαλιά τα ζουζουνάκια της!!! :)

Μαράκι μου τι τέλειες φωτο ήταν αυτές!!! :P

οι κόρες σου είναι κούκλες, ειλικρινά και τι χαμόγελο η μικρή!!! :P

Αννούλα μου συμπεθερούλα πολύ χαίρομαι που όλα πηγαίνουν καλά!!! :):)

μακάρι να μπορέσεις να βάλεις φωτο να δω και εγώ τη νυφούλα μου!!! :laugh: :laugh:

Μαράκι και Αννούλα :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpika na pw mia viastikh Κ Α Λ Η Μ Ε Ρ Α !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: kkai na sas afhsw....sas filw oles glyka...filakia polla!!!!!!tha ta xanapoume..an den mpw egw tha mpei to antraki mmou na sas enhmerwsei!!!!!!filiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrisanthemo έγραψε:

mpika na pw mia viastikh Κ Α Λ Η Μ Ε Ρ Α !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: kkai na sas afhsw....sas filw oles glyka...filakia polla!!!!!!tha ta xanapoume..an den mpw egw tha mpei to antraki mmou na sas enhmerwsei!!!!!!filiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χρύσα μου με το καλό!!!

θα περιμένουμε νέα σου όποτε μπορέσεις εσύ ή ο άντρας σου!!!

και με έναν πόνο που λέμε!!! ;);)

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!!!

Βασιλική και Χρύσα σας εύχομαι με έναν πόνο να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλίτσα σήμερα. :kiss::kiss:

Μαρία να σου ζήσουν τα κοριτσάκια σου.Κουκλίτσες είναι και οι 2.

Εγω μια από τα ίδια.Σήμερα λέω να φτιάξω βαλίτσα για μένα τον άντρα μου και τη μικρούλα μας.Ουτε ταξίδι να πηγαίναμε. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...