Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2010 Νο.19!!!!


Recommended Posts

ααααα τελικά έχουμε πολλές ραντεβού αύριο στον ντοκ...πωπωπωπωπ θα έχουμε να λέμε ένα τσουβάλι νέα! βλέπω να γεμίζει γρήγορα το 19!!!!

αχ άντε να δούμε!!!

προς το παρόν θα με βγάλει μια βολτούλα ο αντρούλης μου,σήμερα παραμονή της Παναγίας (είναι τα 9μερα αύριο για όσες το έχουν ξεχάσει) έχει εδώ κοντά γιορτή! ας πάμε να μας δεί και λίγο ο κόσμος!!!

σας φιλώ προς το παρόν :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Giouli μου δεν δοκιμαζεις προτα την kelosoft μου εχουν πει οτι κανει θαυματα κ τα εχω δει κ με τα ματια μου...κ πανω στην τομη απο καισαρικη μπορειται να βαλετε αλλα 15 μερες μετα αφου κλεισει τελιος...

βρε κοριτσια εμενα οι ραγαδες μου δεν ειναι σαν ολες τις αλλες που εχω δει ισα που φαινονται :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

ολοι μου λενε οτι θα φυγουν γιατι δεν ειναι εντονες κ καποιες κοπελες που ειχανε εντονες κ σχεδον δεν φαινονται ποσο μαλλον οι δικες μου που απο τωρα δεν φαινονται....μακαρι γιατι εχω κ στον αφαλο γυρω γυρω πλεον....... :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

feygw ki egw gia mia teleytaia voltista sthn thalasitsa prwtou mpoume sto vosokomeio vlepete to koritsi exei mathei kathe vradi ligo krasi ligo thalassa kai to agori mou...tha xanampw meta elpizw na sas vrw gia na sas xerethsw ki olas...filakia se oles kai kales voltes!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

Giouli μου δεν δοκιμαζεις προτα την kelosoft μου εχουν πει οτι κανει θαυματα κ τα εχω δει κ με τα ματια μου...κ πανω στην τομη απο καισαρικη μπορειται να βαλετε αλλα 15 μερες μετα αφου κλεισει τελιος...

βρε κοριτσια εμενα οι ραγαδες μου δεν ειναι σαν ολες τις αλλες που εχω δει ισα που φαινονται :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

ολοι μου λενε οτι θα φυγουν γιατι δεν ειναι εντονες κ καποιες κοπελες που ειχανε εντονες κ σχεδον δεν φαινονται ποσο μαλλον οι δικες μου που απο τωρα δεν φαινονται....μακαρι γιατι εχω κ στον αφαλο γυρω γυρω πλεον....... :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Ντόρα μου έχω ξαναδιαβάσει για την κρέμα αυτή. Κάνει να την βάζουμε κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης και του θηλασμού??

Εγώ τώρα βάζω που και πουυ την Simulcium αλλά επειδή δεν είμαι τακτική δεν έκανε τίποτα :(:(:(:(:(

Η μαία μου είπε πάντως να αλλάξω αποσμητικό (να πάω στα βιολογικά) ή και καλύτερα να μην χρησιμοποιήσω κανένα όσο θα θηλάζω. Σχεδόν όλα τα αποσμητικά περιέχουν κάποια χημικά που βλάπτουν πολύ τον οργανισμό αλλά το χειρότερο είναι ότι περνάνε στο μητρικό γάλα και βλάπτουν τα γγελούδια μας...

Θα δω τι θα κάνω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrisanthemo έγραψε:

kala maria twra eida ths foto me kaisariki gennises?vlepw oti gelas prin ton toketo alla kai mia wra meta...egw exw xesti epanw mou isws kai giati den xerw ti me perhmenh...makari na gelaw san ki esena ;)

oso gia ths kores sou einai teleies...i mikri an den kanw lathos koimate kai gelaei ftou tis einai mia gluka... :cheer:

Γέννησα φυσιολογικά με πρόκληση. Για μένα και οι δύο τοκετοί μου είναι μαι ευχάριστη ανάμνηση. Δεν είχα δόξα τον Θεό κανένα πρόβλημα και μια ώρα μετά την γέννα ήταν σαν να μην είχα γεννήσει!

Δεν χρειάζεται άγχος, να σκέφτεσαι θετικά! :) Με το καλό να έχεις την δικιά μου ευκολία :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

*stefania* έγραψε:

Άμα σας λέω εγώ οτι δεν σας συναγωνίζεται κανένας κάτι ξέρω.

Καλορίζικο το Νο 19 και εύχομαι γεμάτο νέα μπεμπάκια.

Είπα να γράψω να πω ένα γειά.

Να ευχηθώ μόνο στη Κατρίνα: να χαίρεσαι το κουκλί σου!'Οτι επιθυμεί.Πάνω απ΄όλα υγεία και γεμάτη χαμόγελα.

Φιλιά!

Γεια σου κοπελα μου.....

καλα εκανες κ μπηκες να μας γραψεις...

καλα εισαι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrisanthemo έγραψε:

feygw ki egw gia mia teleytaia voltista sthn thalasitsa prwtou mpoume sto vosokomeio vlepete to koritsi exei mathei kathe vradi ligo krasi ligo thalassa kai to agori mou...tha xanampw meta elpizw na sas vrw gia na sas xerethsw ki olas...filakia se oles kai kales voltes!!!!!!!

Καλή βολτούλα.....

Αν το καλοσκεφτείς θα είναι η τελευταία σας βολτούλα σαν ζευγάρι χωρίς παιδάκια. Από μεθάυριο ξεκινάει ένα καινούργιο κεφάλαιο στην ζωή σας και σε εν καιρό σε κάθε μία από μας.

Αχ πόσο ανυπομονώ :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

LabriniB έγραψε:

Λαμπρινή η "κοιλίτσα" σου άνετα συναγωνίζεται την δικιά μου. Και νόμιζα μόνο εγώ έχω μεγαλούτσικη κοιλιά... Αλλά δυστυχώς είναι γεμάτη ραγάδες πλέον :(:(:(:(:( Πήγα σε δερματολόγο για λειζερ και μου είπε 3 μήνες μετά την γέννα να την επισκεφτώ για να δούμε τι θα κάνουμε....[/quote:3f2ubm44]

Καλέ εγώ τώρα είδα την κοιλίτσα! Τι καλή και μεγάλη.....άντε με το καλό να ξελαφρώσεις!

Όσο για τις ραγάδες τώρα που ξεφουσκώνω έκανα αρκετές στην κοιλιά χαμηλά :angry::angry::angry::angry: πως θα τις ξεφωρτωθώ :S και εγώ σκέφτηκα να πάω σε δερματολόγο......τι άλλο σου είπε εκτός από το να περιμένεις τρεις μήνες μετά? σου είπε και πόσο πάει το μαλλί???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

Ntora26 έγραψε:

Ντόρα μου έχω ξαναδιαβάσει για την κρέμα αυτή. Κάνει να την βάζουμε κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης και του θηλασμού??

Εγώ τώρα βάζω που και πουυ την Simulcium αλλά επειδή δεν είμαι τακτική δεν έκανε τίποτα :(:(:(:(:(

Η μαία μου είπε πάντως να αλλάξω αποσμητικό (να πάω στα βιολογικά) ή και καλύτερα να μην χρησιμοποιήσω κανένα όσο θα θηλάζω. Σχεδόν όλα τα αποσμητικά περιέχουν κάποια χημικά που βλάπτουν πολύ τον οργανισμό αλλά το χειρότερο είναι ότι περνάνε στο μητρικό γάλα και βλάπτουν τα γγελούδια μας...

Θα δω τι θα κάνω!![/quote:v51iyexa]

δεν ξερω αν κανει τωρα θα ρωτησω κ τον γιατρο γιατι κ εγω θελω να βαλω...μολις γεννησουμε σιγουρα μπορουμε στην κοιλια για στηθος δεν ξερω αλλα στην κοιλια γινετε....αλλωστε προλαβαινουμε οσο ειναι ροζ-κοκκινες 1 χρονο μενουν ετσι μετα ασπριζουν οποτε με το καλο να γεννησουμε κ να ξεκινησουμε την εφαργογη θελει καιρο ομως να βαζεις οχι ενα μηνα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

Κορίτσια μία ερώτηση....

Ο Ομφαλός μου με έχει πεθάνει στον πόνο. Νομίζω ότι θα εκραγεί. Διάβασα ότι είναι φυσιολογικό τώρα που μεγάλωσε και το παλικαράκι μου αλλά έχω και ένα άλλο σύμπτωμα! Δεν νοιώθω το δέρμα μου γύρω από την περιοχή του ομφαλού... Ξύνομαι και απλώς καταλαβαίνω ότι κάτι με ακουμπάει εκεί αλλά ...... Έχω κάνει βέβαια και απίστευτες ραγάδες γύρω γύρω από τον ομφαλό. Το έχετε πάθει και εσείς???

γιουλη κι εμενα ετσι ειναι ;)

ει ναι απο το τεντωμα του δερματος γι αυτο το νιωθεις μουδιασμενο :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

Giouli30 έγραψε:

γιουλη κι εμενα ετσι ειναι ;)

ει ναι απο το τεντωμα του δερματος γι αυτο το νιωθεις μουδιασμενο :blush:[/quote:385sjn0e]

Σε ευχαριστώ Βάσω!! Είχα ανησυχήσει λίγο αλλά κατά βάθος σαν ένστικτο ήξερα ότι δεν είναι τίποτα σοβαρό!! :silly: :silly: :silly: :silly:

Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρουδάκο μου! Θα τον ενημερώσω και για αυτό....

Πως πας εσύ!! Φαντάζομαι τρελή ανυπομονυσία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου τι τέλειες φωτό ειναι αυτές ? Πολύ γλυκές οι κορούλες σου... κ συ κούκλα μου μια χαρά. Μπράβο. Να σου ζήσουν τα μωρά σου κ να τα δεις όπως επιθυμείς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

μαρια@ έγραψε:

Μαρια μου να σου ζησουν!@!!Κουκλακι ..ζωγραφιστο...Η Ελενα..σχολιασε...ειναι ιδια η ΕΛΛΗ!!!!!! :woohoo: :woohoo:

να τις χαιρεσαιι!!!![/quote:10gam2vs]

να μου την φιλήσεις την εορτάζουσα κούκλα σου :kiss: είναι όντως ίδια η Έλλη.....απλά στο λίγο πιο καστανό με περισσότερα μαλλάκια γεννήθηκε η μπουμπού!

αααα και κανένα κομμάτι τούρτα και για εμάς :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου νομίζω της έδωσες το τέλειο επιθετο......

Βάσω μου νομίζω αφού είσαι στην 37η εβδομάδα έχεις και τα δισυμάκια συνήθως δεν το διακινδυνεύουν να τα αφήσουν περισσότερο μέσα.

Λογικά τα πνευμονάκια και όλα τα άλλα όργανα είναι πλέον σε πλήρη λειτουργία.

Έχω προαίσθημα ότι θα σε κρατήσουν.... :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Κορίτσια σας φιλώ προς το παρόν.... :kiss:

Πάω στον αντρούλη μου!! Είναι από τα τελευταία Σ/Κ που είμαστε "μόνοι" και κάπως το βλέπω συναισθηματικά να είμαι κολλημένη πάνω του...

Βλέπετε κλείνει σιγά σιγά ένα κεφάλαιο και ανοίγει ένα άλλο..... Θέλω να εκμεταλλευτώ κάθε λεπτό

ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα μου τίποτα απολύτως!Να τη χαίρεσαι και πάλι κ με το καλό το νεό μέλος της οικογένειας σας.

Ντόρα μου είμαι μια χαρά,τρέχω με έναν γάμο και μια βάφτιση που έχουμε και ως συνήθως η νύφη και η μαμά είναι πολύ απαιτητικές!Αλλά τι να κάνουμε?Διάβασα κ τις περιπέτειες με την "αξιολάτρευτη" πεθερούλα σου.Α πα πα φτου κακά μακρία..Εσύ κάνε τον "Αλέκο".Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Είδα φώτο από τη φραουλίτσα, την Αλκμήνη, τη καραμελίτσα και το μπεμπάκο της Ρόζη!Ρε κορίτσια για άλλη μια φορά τι μωρά είναι αυτά?Κουκλιά!!!Να τα χαίρεστε και πάλι να είναι πάνω απ΄όλα υγιή και καλότυχα.

Άννα πολύ χαίρομαι που γυρίσατε στο σπίτι σας.Όλα καλά από εδώ και πέρα να πηγαίνουν.

Μαρία@ δεν με ξέρεις άρχισα να μιλάω με τα κορίτσια τις μέρες που γέννησες τη μικρούλα σου.Να ευχηθώ περαστικά στην Έλλη σου,αν και απ'ότι έχω διαβάσει έχετε ήδη συνέλθει.Δεν βλέπω φωτογραφίες της μπουμπούς αλλά απ'οτι κατάλαβα είναι ένα πολύ χαμογελαστό κοριτσάκι.Να το χαίρεστε.

Αυτά.

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

γιουλη εχω αναμεικτα συναισθηματα η αληθεια ειναι...

και εχω και το αγχος μη τυχον δεν με κρατησει... :blush:

Vasiliki76 εύχομαι τα καλύτερα.Όλα να πάνε κατ'ευχήν και αύριο τέτοια ώρα να κρατάς τα θαυματάκια σου στην αγκαλίτσα σου και να είσαι μια πανευτυχής μαμά πλέον.

Επίσης με το καλό στο xrysanthemo!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

*stefania* έγραψε:

vasiliki76 έγραψε:

Vasiliki76 εύχομαι τα καλύτερα.Όλα να πάνε κατ'ευχήν και αύριο τέτοια ώρα να κρατάς τα θαυματάκια σου στην αγκαλίτσα σου και να είσαι μια πανευτυχής μαμά πλέον.

Επίσης με το καλό στο xrysanthemo![/quote:3u38ctgi]

σε ευχαριστω πολυ στεφανια!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...