Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοήθεια επιλογής ονόματος


Mango

Recommended Posts

Απο αυτα που εγραψες και αφου το Υβοννη ειναι ξενικης προελευσης και δε σου αρεσει προτιμω το κυβελη.

Απο περιεργεια ομως, αυτο το Βιταλια και οτι γιορταζει στις 4 Νοεμβριου, που το βρηκες? Ψαχνω να βρω προελευση, ψαχνω στο εορτολογιο... Τιποτα!

Γενικα μου αρεσουν τα αρχαιοελληνικα ονοματα. Τα πολυ ασυνηθιστα και παραξενα ομως σηκωνουν και κοροιδια στο σχολειο, μην το ξεχνας αυτο...

Εχω το αγιολόγιο της Ορθοδοξίας και το γράφει μέσα. Είναι ο Αγιος Βιτάλιος και γιορτάζει 4 φορές τον χρόνο και η μια είναι 4/11

Ναι δεν είναι ανάγκη να είναι αρχαία και ασυνήθιστα για να τα κοροιδεύουν νομίζω ότι αυτά που επέλεξα δεν έχουν κάποιο λόγο κοροιδείας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λυπαμαι αλλα το Σεμελη δεν μου αρεσει καθολου ,θελεις να ρωταει κατι και να τις λενε " τι σε μελει εσένα?" και να την δουλεύουν?

απο τα 4 που αναφερεις μονο το Υβόννη μου αρέσει...

Ναι αυτό το έχω σκεφτεί και εγώ για αυτό σκεφτομαι πολύ να απορρίψω το Σεμέλη :roll:

Πιο πολύ σκέφτομαι σοβαρά το Κυβέλη και το Υβόννη !!! Μάρέσουν και τα 2 πάρα πολύ απλά το Υβόννη σκέφτομαι που προέρχεται από το γαλλικό Υves ενώ το Κυβέλη είναι πιο ελληνικό αρχαίο βασικά δεν ξέρω εσείς τί λέτε ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα όμορφα είναι-

και για μενα δεν υπάρχουν άσχημα ονοματα- παρά βαρετά 'οπως το ΓιωργοςΓιαννηςΜαρια μπλα μπλα μπλα...βαριεμαι...και στο σχολειο συγνωμη αλλα δεν θυμαμαι κανενα παιδακι να το κοροιδευουν για το μικρο του ονομα- παρα για το επώνυμο!!

οποιο και να διαλεξεις ειναι υπέροχα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Απο τη λίστα σου μ'αρέσει το Βικτώρια,Υβόννη κ λίγο το Ισμήνη.Προσωπικά άν είχα κορούλα θα την έβγαζα Νεφέλη που το θεωρώ πολύ γλυκό όνομα.Καλή επιτυχία στην επιλογή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...