Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοήθεια επιλογής ονόματος


Mango

Recommended Posts

Ψηφιζω το Διωνη!!!

1. Ειναι ευηχο και αρκετα πρωτοτυπο.

2. Εχει τη σημασια οπως και ολα τα ονοματα φυσικα αλλα αυτο το συγκεκριμενο σημαινει Θεική (εκ του Διος)

3. Γιορταζεται κανονικα απο τη Χριστιανικη εκκλησια την 1η Σεπτεμβριου, πραγμα που σημαινει οτι δε θα εχεις προβλημα και με τη βαπτιση.

Αν θελεις να παρεις και αλλες ιδεες ριξε μια ματια σε αυτα 2 link.

http://www.paidika.gr/index.php?option= ... 46cb58ea5d

http://www.eortologio.gr/

A! Και κατα τη γνωμη μου παντα, αφησε το Γκολφω στην ακρη. Τα αλλα που γραφεις μια χαρα ειναι αλλα Γκολφω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mango έγραψε:

Κορίτσια θα ήθελα μια βοήθεια ποιο από τα ποιο κάτω ονόματα σας αρέσει ποιο πολύ γιατί δεν μπορώ να αποφασίσω

1. Αρσινόη

2. Διώνη

3. Κυβέλη

4. Κύνθια

5. Βικτώρια

6. Ισμήνη

7. Υβόννη

8. Γκόλφω

9. Καλλιρόη

10.Καλλίστη

Η αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο προτότυπο καλώς να ορίσει ;)

Εμενα μου αρεσουν Βικτωρια Ισμηνη & Υβοννη.Το δικο μου πρωτοτυπο ονομα & το οποιο εχω ειναι Σονια αλλα δεν βγαινει απο το Σοφια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΩΣΩ έγραψε:

τζουλιαξ εγω..λεω..μαριαδημι..-ος!!ε πια!!!!

E , MA ΠΙΑΑΑ , ΜΑΡΗ ΣΩΣΩ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ! :P

μας βγηκε φαγανή η ''μάνα θέλει'' :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυνθια ψηφιζω!!!

Ηθελα να δωσω αυτο το ονομα στην κορη μου ή Ηλεκτρα ή Κυνθια ειχα σκεφτει Ομως οταν την ειδα κατι δεν μου πηγαινε..

Τελικα μου βγηκε αυθορμητα το "Αντιγονη" που δεν το ειχα στα υπ οψην

Ειναι τι σου βγαζει το παιδι ..τι της παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Mango έγραψε:

Παντως - και χωρις παρεξηγηση- αμα εμενα η μανα μου με εγβαζε Γκολφω..θα την ειχα μισησει.

Το Κυβελη μου αρεσει,...ειναι καλλητεχνικο[/quote:2x3ni3dr]

Ναι βρε αγάπη μου,Γκόλφω????Γεια σου ρε συμπεθέρα,με κάλυψες!!

Κ εγω Κυβέλη θα λεγα,δαγκωτο...

Κ ασχετο απο αυτά εγώ λατρεύω κ το Ναταλία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια

Βασικά είμαι μεταξύ αυτών τώρα

1. Διώνη

2. Κυβέλη

3. Κύνθια

4. Υβόννη

Τα 3 πρώτα νομίζω θα είναι οκ με την βάφτιση αλλά για το Υβόννη δεν ξέρω έχει καμια που να ξέρει πότε γιορτάζει το καθένα ???

Το Διώνη σίγουρα ειναι 1 Σεπτεμβρίου τα άλλα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mango έγραψε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια

Βασικά είμαι μεταξύ αυτών τώρα

1. Διώνη

2. Κυβέλη

3. Κύνθια

4. Υβόννη

Τα 3 πρώτα νομίζω θα είναι οκ με την βάφτιση αλλά για το Υβόννη δεν ξέρω έχει καμια που να ξέρει πότε γιορτάζει το καθένα ???

Το Διώνη σίγουρα ειναι 1 Σεπτεμβρίου τα άλλα ???

Λοιπόν η εκκλησία και οι παπάδες δεν έχουν πρόβλημα με το αν το όνομα είανι χριστιανικό ή αν γιορτάζει ή όχι.

Κανονικά δλδ δεν έχουν και δεν χρειάζεται να υπάρχει σώνει και ντε άγιος για να βαφτιστεί ένα παιδάκι. Στο λέω από έγκυρη πηγή και από ανθρώπους που είναι μέσα στην εκκλησία. Άλλωστε ευκαιρία είναι το μωρό να αγιάσει και έτσι να γιορτάζεται το δικό του όνομα ως όνομα αγίου.

Δηλαδή πριν οι άγιοι δίνουν άγιοι πως βαφτίστηκαν??

Εμείς τη μικρή μας τη βαφτίσαμε Αφένδρα. Η μεγάλη τη λέει Φέδρα και αυτή συστήνεται ως 'Τέντα" χαχαχα :blink:

Κανένα πρόβλημα δεν είχαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mango έγραψε:

Κορίτσια θα ήθελα μια βοήθεια ποιο από τα ποιο κάτω ονόματα σας αρέσει ποιο πολύ γιατί δεν μπορώ να αποφασίσω

1. Αρσινόη

2. Διώνη

3. Κυβέλη

4. Κύνθια

5. Βικτώρια

6. Ισμήνη

7. Υβόννη

8. Γκόλφω

9. Καλλιρόη

10.Καλλίστη

Η αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο προτότυπο καλώς να ορίσει ;)

οχι Γκολφω το κοριτσακι κριμα.............. :(

μου αρεσει το Υβοννη!!!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MariaIoanna έγραψε:

Mango έγραψε:

Λοιπόν η εκκλησία και οι παπάδες δεν έχουν πρόβλημα με το αν το όνομα είανι χριστιανικό ή αν γιορτάζει ή όχι.

Κανονικά δλδ δεν έχουν και δεν χρειάζεται να υπάρχει σώνει και ντε άγιος για να βαφτιστεί ένα παιδάκι. Στο λέω από έγκυρη πηγή και από ανθρώπους που είναι μέσα στην εκκλησία. Άλλωστε ευκαιρία είναι το μωρό να αγιάσει και έτσι να γιορτάζεται το δικό του όνομα ως όνομα αγίου.

Δηλαδή πριν οι άγιοι δίνουν άγιοι πως βαφτίστηκαν??

Εμείς τη μικρή μας τη βαφτίσαμε Αφένδρα. Η μεγάλη τη λέει Φέδρα και αυτή συστήνεται ως 'Τέντα" χαχαχα :blink:

Κανένα πρόβλημα δεν είχαμε[/quote:1envp25r]

Σε ευχαριστώ πολύ ωραίο το Αφένδρα οπόταν λές δεν θα έχω πρόβλημα έεε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mango έγραψε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια

Βασικά είμαι μεταξύ αυτών τώρα

1. Διώνη

2. Κυβέλη

3. Κύνθια

4. Υβόννη

Τα 3 πρώτα νομίζω θα είναι οκ με την βάφτιση αλλά για το Υβόννη δεν ξέρω έχει καμια που να ξέρει πότε γιορτάζει το καθένα ???

Το Διώνη σίγουρα ειναι 1 Σεπτεμβρίου τα άλλα ???

Κυβέλη

Ασιατική θεότητα, ήταν η Μεγάλη Μητέρα, η θεά των δυνάμεων της φύσης που οι Έλληνες ταύτιζαν με τη Ρέα. Λίγο απόμακρη, χρειάζεται χρόνος για να τη γνωρίσει κανείς. Είναι μια γυναίκα ρεαλίστρια και αρκετά συναισθηματική, χωρίς κακίες. Κάνει περισσότερη παρέα με άντρες και στην εμφάνιση είναι λίγο αγοροκόριτσο.

Δεν γιορταζει... αν τα βρεις με τον παπα που θα τη βαφτισει μπορεις να τη γιρταζεις των Αγιων Παντων.

Κύνθια (Αυτο με παιδεψε πολυ... αλλα βρηκα μια ακρη)

Κυνθος ειναι ο ιερος λοφος της νησου Δηλου, απο οπου παρακολουθουσε ο Διας τον 9ημερο κοιλοπονο της Λητους ο οποιος κατεληξε στη γεννηση των παιδιων του Δια... Πρωτα της Αρτεμης και μετα του Απολλωνα... Κυνθια ηταν αρχικα το επιθετο/τοπικος προσδιορισμος της θεας Αρτεμης.

Γιορταζεται απο την εκκλησια μας στις 5 Ιουνιου.

Υβόννη (Γι αυτο οσο κι αν εψαξα βρηκα ελαχιστα πραγματα για την προελευση και τη σημασια του)

Είναι γαλλικής προέλευσης, και είναι η γυναικεία μορφή του Yvon, η οποία προέρχεται από το Γερμανικό όνομα Yves . Είναι από τη Γερμανική iv λέξη, που σημαίνει "πουρνάρι".

Υπαρχει επισης και η Υβοννη απο το "Μεγαλο Ανατολικο" και η Υβοννη η Πριγκιπισσα της Βουργουνδιας απο το αντιστιχο θεατρικο εργο.

Δεν γιορταζει... αν τα βρεις με τον παπα που θα τη βαφτισει μπορεις να τη γιρταζεις των Αγιων Παντων.

Ουσιαστικα και επισημα η Ελληνορθοδοξη εκκλησια βαπτιζει κανονικα ολα τα μωρα με οποιοδηποτε ονομα ειτε θεωρειται Χριστιανικο ειτε οχι. Με βεβαιοτητα σου λεω ομως οτι εχουν υπαρξει και συνεχιζουν να γινονται παρατραγουδα του τυπου να πει ενας συγκεκριμενος παπας "δε βαφτιζω", γι αυτο αν διαλεξεις τελικα καποιο απο τα ονοματα που δεν εχουν Χριστιανικη γιορτη, φροντισε να κουβεντιασεις προηγουμενως με τον παπα που θα κανει το μυστηριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ σωστά δε χρειάζεται να υπάρχει χριστιανική γιορτή για να δοθεί ένα όνομα σε ένα παιδί, κι αυτό επειδή η βάφτιση δεν είναι ονοματοδοσία. Γι' αυτό είναι λάθος να αποκαλούμε το αβάφτιστο παιδί "μπέμπη" και "μπέμπα". Δεν παίρνει το όνομα με τη βάφτιση. Η βάφτιση είναι το μυστήριο ένταξης του ανθρώπου στην Εκκλησία.

Αλλά φυσικά υπάρχουν πολλοί ιερείς που είτε είναι αμόρφωτοι, είτε κολλημένοι, και δε βαφτίζουν.

Στην Κύπρο, ας πούμε, τα πράγματα είναι πιο δύσκολα ακόμα. Απαγορεύτηκαν τα διπλά ονόματα (!!!), απαγορεύεται το όνομα Χρυσοβαλάντω επειδή είναι τοπωνύμιο, εδώ και δύο χρόνια νομίζω, απαγόρευσαν να υπάρχει περισσότερος από ένας ανάδοχος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΠΧ ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΟΝΟΜΑ Κ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΕΝΩ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΣ Κ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΒΡΕΙς ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΗΣ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ!!! ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

ΗΒΗ- Η ΘΕΑ ΤΗΣ ΣΦΗΒΕΙΑΣ

Φαίδρα - (φαιδρός < φως) η φωτεινή, η λάμπουσα από χάρη

Αλκμήνη - (αλκή+μήνη:σελήνη) η ακτινοβολούσα.

ΔΙΩΝΗ - Κόρη του ΩΚΕΑΝΟΥ και της ΓΗΣ, μητέρα της ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ

Ιππολύτη - (ίππος+λύω) η αρματιλάτις.

Λητώ - (λανθάνω) η μυστηριώδης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenakioo έγραψε:

ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΠΧ ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΟΝΟΜΑ Κ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΕΝΩ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΣ Κ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΒΡΕΙς ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΗΣ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ!!! ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

ΗΒΗ- Η ΘΕΑ ΤΗΣ ΣΦΗΒΕΙΑΣ

Φαίδρα - (φαιδρός < φως) η φωτεινή, η λάμπουσα από χάρη

Αλκμήνη - (αλκή+μήνη:σελήνη) η ακτινοβολούσα.

ΔΙΩΝΗ - Κόρη του ΩΚΕΑΝΟΥ και της ΓΗΣ, μητέρα της ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ

Ιππολύτη - (ίππος+λύω) η αρματιλάτις.

Λητώ - (λανθάνω) η μυστηριώδης.

Ειχα ψηφισει εξ αρχης το Διωνη... Εχω μεγαλο ψωνιο με τα ονοματα, τη σημασια και την προελευση τους αλλα σ' αυτο την "πατησα"! Περιοριστηκα στο "Εκ του Διος - Θεικη" Και δεν εψαξα αλλο...

Να 'σαι καλα που μου ανοιξες τα ματια και βρηκα και αυτο το αρθρο που αρχιζει ετσι...

Η Διώνη είναι παλαιότατη πελασγική θεότητα, που αντιπροσωπεύει τη γονιμοποιό δύναμη του υγρού στοιχείου. Είναι η θεά της υγρής φύσης (το επίθετο Νάια από το νάιω: ρέω, κυλώ), σύζυγος του Διός, πατέρα θεών και θνητών και μητέρα της Αφροδίτης και του Έρωτος, αναγκαίου στοιχείου κάθε δημιουργίας.

Η πολυ ενδιαφερουσα συνεχεια εδω... http://www.hellenicpantheon.gr/Diwni.htm

Ηθελα που ηθελα κορη, αν και η λατρεια της ζωης μου ο Ιασωνας καθολου δε μου κακοπεσε... Αν το αποφασισω για δευτερο παιδακι και ειναι κοριτσι για μενα το ονομα εκλεισε απο τωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να και για ποιο λογο γιορταζεται η Αγια/Μαρτυρας Διωνη την 1η Σεπτεμβριου απο την Ελληνορθοδοξη εκκλησια συμφωνα με το συναξαρι...

http://www.eortologio.gr/data/bios.php/?id=452

Λογω των ανατριχιαστικων λεπτομερειων, παρακαλουνται οι εγκυμονουσες να μην το διαβασουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggeliki 30 έγραψε:

Mango έγραψε:

Κυβέλη

Ασιατική θεότητα, ήταν η Μεγάλη Μητέρα, η θεά των δυνάμεων της φύσης που οι Έλληνες ταύτιζαν με τη Ρέα. Λίγο απόμακρη, χρειάζεται χρόνος για να τη γνωρίσει κανείς. Είναι μια γυναίκα ρεαλίστρια και αρκετά συναισθηματική, χωρίς κακίες. Κάνει περισσότερη παρέα με άντρες και στην εμφάνιση είναι λίγο αγοροκόριτσο.

Δεν γιορταζει... αν τα βρεις με τον παπα που θα τη βαφτισει μπορεις να τη γιρταζεις των Αγιων Παντων.

Κύνθια (Αυτο με παιδεψε πολυ... αλλα βρηκα μια ακρη)

Κυνθος ειναι ο ιερος λοφος της νησου Δηλου, απο οπου παρακολουθουσε ο Διας τον 9ημερο κοιλοπονο της Λητους ο οποιος κατεληξε στη γεννηση των παιδιων του Δια... Πρωτα της Αρτεμης και μετα του Απολλωνα... Κυνθια ηταν αρχικα το επιθετο/τοπικος προσδιορισμος της θεας Αρτεμης.

Γιορταζεται απο την εκκλησια μας στις 5 Ιουνιου.

Υβόννη (Γι αυτο οσο κι αν εψαξα βρηκα ελαχιστα πραγματα για την προελευση και τη σημασια του)

Είναι γαλλικής προέλευσης, και είναι η γυναικεία μορφή του Yvon, η οποία προέρχεται από το Γερμανικό όνομα Yves . Είναι από τη Γερμανική iv λέξη, που σημαίνει "πουρνάρι".

Υπαρχει επισης και η Υβοννη απο το "Μεγαλο Ανατολικο" και η Υβοννη η Πριγκιπισσα της Βουργουνδιας απο το αντιστιχο θεατρικο εργο.

Δεν γιορταζει... αν τα βρεις με τον παπα που θα τη βαφτισει μπορεις να τη γιρταζεις των Αγιων Παντων.

Ουσιαστικα και επισημα η Ελληνορθοδοξη εκκλησια βαπτιζει κανονικα ολα τα μωρα με οποιοδηποτε ονομα ειτε θεωρειται Χριστιανικο ειτε οχι. Με βεβαιοτητα σου λεω ομως οτι εχουν υπαρξει και συνεχιζουν να γινονται παρατραγουδα του τυπου να πει ενας συγκεκριμενος παπας "δε βαφτιζω", γι αυτο αν διαλεξεις τελικα καποιο απο τα ονοματα που δεν εχουν Χριστιανικη γιορτη, φροντισε να κουβεντιασεις προηγουμενως με τον παπα που θα κανει το μυστηριο...[/quote:2wzt8vh0]

aggeliki 30 σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες ήταν πολύ κατατοπιστικές !!!!

Άρα η Διώνη γιορτάζει 1 Σεπτεμβρίου και η Κύνθια γιορτάζει 5 Ιουνίου

Σιγουρα θα είναι οκ με αυτα από την εκκλησία με τα άλλα σίγουρα θα πρέπει να ρωτήσω αν θα καταλήξω σε κάποια από αυτά ! Γιατί εδώ όπως σας είπα οι παπάδες είναι ιδιότροποι και συνίθως θέλουν να είναι χριστιανικά τα ονόματα. Κανονικά δεν έπρεπε να έχει προβλημα αλλά τι να γίνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...