Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ


Recommended Posts

Αγγελική μου στον σταθμό δεν κάθισε και τον κρατά στο σπίτι ο άντρας μου που έχει άδεια. Εχουμε κανει πρόταση σε μια ξαδέλφη του που δεν εργάζεται να έρχεται να μας τον κρατά σπίτι και να την πληρώνουμε εννοείται και αύριο θα μας απαντήσει. Θα δούμε.

Να τον φροντιζει ενα εμπιστο προσωπο ειναι μια καλη λυση! Μαλλον δεν ηταν ετοιμος για παδικο σταθμο φετος. Του χρονου που θα ειναι πιο ωριμος σιγουρα θα τα παει καλυτερα! Μπορεις να τον βοηθησεις να εξοικιωθει ως τοτε με την επαφη με πολλα παιδακια σε αγνωστο χωρο. Να τον πηγαινεις σε κανενα παιδοτοπο... Εσεις στο Αγρινιο εχετε ολα τα κομφορ! Εμεις εδω μαυρα χαλια το χειμωνα... Ουτε παιδοτοπος ουτε τιποτα! Περισσοτερο γι αυτο αποφασισα να τον στειλω στο βρεφονηπιακο για 2-3 ωρες καθε μερα, ενω δεν δουλευω. Μονο το καλοκαιρι συναναστρεφονταν με παιδακια στην παιδικη χαρα του Θεοξενια (η μονη που εχει παιχνιδια για μικρα παιδακια) και στη θαλασσα. Μολις χαλασει ο καιρος θα απομονωθει με εμας και τις γιαγιαδες και δεν το θελω καθολου αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...
  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

νωρίς το ανακάλυψα το θέμα... :oops:

γειά σας, λοιπόν !! τι φκιάντε ;;!! χιχιχιχιχι !!

εγώ ειμαι απο Αθήνα αλλα ειναι ο αντρας μου γεννημα θρέμα Αγρινιώτης ! πηγαίνουμε τουλάχιστον 4 - 5 φορές το χρόνο στο πατρικό του, αρκετά κέντρο θα έλεγα... στον Αγιο Χριστόφορο (νέο) !

μένουμε Αθήνα, αν και πολύ το μελετάμε να μετακομίσουμε προς τα κει...!!

ενα εχω να πω για εσας που μένετε μόνιμα στο Αγρίνιο - Μεσολόγγι (και στα περιξ) :

ωραίους ρυθμούς εχει η ζωή σας εκεί !!! ειλικρινά ΖΗΛΕΥΩ !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας κοριτσια. Με λενε Αλεξανδρα και καταγομαι απο το Αγρινιο. Το σπιτι μου ειναι στον Αγιο Κωνσταντινο οπου εκει τωρα μενει μονο η γιαγια μου, γιατι εγω τωρα μενω μονιμα στη Ροδο οπου ειναι παντρεμενη εδω και εχω και μια κορουλα τη Σαντυ 8μηνων που ηδη προσπαθω να της μαθω να ακουει κλαρινα (αν και ο μπαμπας της δεν θελει). Ερχομαι καθε χριστουγεννα αγρινιο οπως και φετος, καθομαι καμια 15μερες και μετα παλι εδω στο νησι.

Χαρηκα πολυ που σας γνωριζω εστω και απο εδω!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας κοριτσια!!!!Πω πω εχει περασει πολυς καιρος!!!Ημουν ακομη στον 6ο μηνα!!!

Τελικα γεννησα στις 18-12.

Λοιπον πρωτα ο Θεος αγρινιο θα ερθω το Πασχα.Αν θελετε παμε για κανα καφεδακι. :D:D

Μαρια μου πολυ κοντα στο κεντρο μενετε!!!!

Ρε Αλεκα ποια εισαι;;;Και εγω Αγ.Κων/νο μενω(κοντα στο Σταυροδρομι) και η Αλκμηνη το ιδιο.(αν δε βαριεσαι στειλε πμ)

Αγγελικη πως παει το τρεξιμο;;;Εγω αν δεν ειχα τη μανα μου τωρα που γεννησα θα τα ειχα φτυσει.

Η κωνσταντινα χαθηκε ε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σου Παναγιώτα !! να σας ζήσει και το νέο μέλος !!!

εμείς περιμένουμε τον μπέμπη μας τέλος Μάρτη αν και η πεθερά μου λέει οτι "τα αγόρια ερχονται νωρίτερα" :!: ας ειναι ! οποτε νιώσει ετοιμο ας έλθει !!! ;)

ΠΟΛΥ ωραία περιοχή ο Αγιος Κωνσταντίνος !!! ειστε πολύ ησυχα και "ανοιχτά" εκεί !!! οπωσδήποτε θα το προτιμούσα να μέναμε προς τα εκεί οταν ερχόμαστε Αγρίνιο !!

ΠΑΣΧΑ στο Αγρινιο.... τι λες τώρα....αχ αχ ααααχ αυτά τα αρνιά στη σούβλα !! εμ ετσι ειναι ! οχι εδώ στην Αθήνα που εχουν εξαφανιστεί τετοιες παραδόσεις ...!! νόστιμες παραδόσεις !!! :mrgreen:

ανοιξη στο Αγρίνιο....καφεδάκι με λιακάδα στην πλατεία... ή στη λίμνη (ακόμα καλύτερα ε!) !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο ρε Μαρια το αντρακι σου!!!!Τελικα το καλοκαιρι βρηκες να πας για υπερηχο στο Αγρινιο;;;

Εσεις φετος θα μεινετε στην Αθηνα για Πασχα ε;;;

Παντως γεννας τελεια εποχη!!!!και εγω τον Νικολα 30-3 τον ειχα γεννησει.

Ουτε κρυο ,ουτε ιωσεις.

Η λιμνη ειναι τελεια!!!!Αχ να ημουνα εκει τωρα που εχει και λιακαδα!!!! :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι !! βρήκα στο ιντερνετ τη Μαρια Χρελια (περίπου πανω απ'το ταχ.ταμιευτήριο στην πλατεία) και εμεινα πολύ ευχαριστημένη ! Δόξα Τω Θεό ολα συνεχίστηκαν καλά !

να σου πω... μπαίνω ΠΟΛΥ στην μπρίζα να κανω ταξιδάκι Αγρίνιο πριν τελειώσει η λοχεία.... (σα δε ντρέπομαι η κοιλιόδουλη..χιχιχιχι !!!) αλλα δεν θα αφήσω πολύ κοσμο να πλησιάσει το μικρό...ΑΝ τελικά παμε...

ευτυχώς οταν παμε εκεί μένουμε στο διαμέρισμα του αντρα μου οποτε θα εχουμε απόλυτη ησυχία οταν το θέλουμε... αλλα το σκέφτομαι γενικώς... εχει τα συν του και τα πλην του ενα τετοιο ταξιδάκι, προ 40ημερου (φανταζομαι)...

μωρε ειναι και απόλυτη ξενέρα η Αθήνα μες στην ανοιξη/πασχαλιά....

:roll: παντως αυτο το θεμα ειναι το 3ο σε σειρά σοβαρότητας που με απασχολεί μετα: 1)τον τοκετό και 2) τον θηλασμό !!!

αχαχαχααχαχαα !!!! (αλήθεια!) :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μου εξαρταται πως θα ειστε.Τι εννοω.

Μπορει να εχεις ενα πολυ καλοβολο μωρο (που στο ευχομαι) και να ειναι μαμ,κακα και νανι οποτε και εσυ να εισαι χαλαρη και να εχεις διαθεση για ταξιδακι.

Αλλα μπορει το μωρο να ειναι "κοινωνικο" και να θελει αγκαλιτσες,περα δωθε, πολλες ωρες θηλασμου με αποτελεσμα ναμη θες να σηκωθεις απο το κρεβατι σου. :lol::lol::lol:

24-04 ειναι το πασχα.Παντως θεμα με αρρωστιες δε θα εχετε.

Καλο και ανετο τοκετο ευχομαι και απιστευτες στιγμες θηλασμου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτά σκέφτομαι και γω !!! ανάλογα σε τι χαρακτήρα μπέμπη θα πέσουμε ...χιχιχιχι !!!

παντως δεν ξερω αν παίζει ρόλο αλλα τώρα στην εγκυμοσύνη μόλις καταλαβαίνει οτι ειμαι εξω απο το σπίτι αρχίζει και κάνει εντονη την παρουσία του..!! τρελές κλωτσιές!

θελω να πιστεύω οτι θα ειναι κοινωνικό (αλλα ήσυχο χιχιχι) ! ...θα δούμε ;);)

πιστεύω και γω οτι τελη Μάρτη θα εχει πια γλυκάνει ο καιρός, οποτε θα εχει φύγει και ο κίνδυνος για σοβαρά κρυώματα κλπ μακάρι :oops:

ευχαριστώ για τις ευχές σου !! να σαι καλά και να χαίρεσαι την οικογένεια σου !!!

:roll: μακάρι να πανε ολα καλά (ειδικά στον τοκετό) γιατί ειμαι ΠΟΛΥ φοβιτσιάρα... και στον θηλασμό γιατί επισης το επιθυμώ ΠΟΛΥ !! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria+fotis και alekagala καλωσηρθατε στην παρεουλα μας! Πολυ θα χαρω να σας γνωρισω απο κοντα οποτε ερθετε στο Αγρινιο. Μιση ωριτσα ειναι απο το Μεσολογγι και το καφεδακι ειναι ευκολο...

Παναγιωτα, γεννησες θηριο μου και σαραντισες κιολας... Κοντευει 2 μηνων το μωρο σου!!! Φυσικο ειναι τα παιξεις απο την κουραση, παλι καλα που εχεις και τη μανα σου να βοηθαει... Εγω ουτε που τολμαω να σκεφτω για δευτερο με τη ζωηραδα που εχει ο Ιασωνας. Μονος του ειναι και δεν τον κανω καλα, που να ειχα και μωρο κρεμασμενο στο βυζι... Θα ερθετε Αγρινιο για το Πασχα... αντε να γνωριστουμε επιτελους απο κοντα, τα εχουμε πει ιντερνετικα τοσες φορες... Να μου πεις και πως τα βολευεις με τα δυο του, να με πεισεις οτι ειναι μια χαρα μπας και το αποφασισω κι εγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια. Τι κανετε??? Συγνωμη που ψιλοχαθηκα απο την παρεα σας αλλα ετοιμαζω τη βαφτιση της μικρης.

Παναγιωτα απεναντι απο του καπελη τη ταβερνα ανοιξε μια καφετερια (εκει που εχουν πιατσα τα ταξι). Εγω μενω πισω απο την καφετερια, στην ανηφορα πανω.

Αγγελικη ευχαριστως για καφεδακι αλλα οχι φετος του χρονου τα χριστουγεννα που θα ξανανεβω αγρινιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μου δε ξερω αν θα σε πεισω να κανεις δευτερο ή να σου πω να περιμενεις λιγο να μεγαλωσει καπως ο Ιασωνας :lol::lol::lol::lol: Αλλωστε μικρουλα εισαι ακομη.

αχ Αλεκα!!!τι μου θυμισες!!!Τα σουβλακια του καπελη!!!!Τα καλαμακια που λεμε και εμει και μας κοροιδευουν οι Σαλλονικιες!!!! :lol::lol::lol::lol: Τελειααααααα!!!! :mrgreen::mrgreen:

Δηλαδη Χρ.Σμυρνης αν καταλαβα καλα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αυτα τα καλαμακια ειναι ονειρο και φυσικα γλυκα απο το βρεκο κορυφη!!!! ναι στη χρ.σμυρνης μενω τωρα φυσικα μενει η γιαγια μου εκει μονιμα εσυ προς τα που μενεις???

Εμεις εχουμε βαλει μπρος για δευτερο τωρα οποτε θελει ας ερθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον εγω μενω εκει που τελειωνει η Χρ.Σμυρνης.Ψηλα αφου περασεις και τον κεντρικο δρομο .Δηλαδη μενουμε στα τρια λεπτα!!!! :D:D

Δεν υπαρχει περιπτωση.Σιγουρα θα γνωριζομαστε.

Αντε με το καλο να ερθει και το 2ο μωρακι σας!!!!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα σας κοριτσια. Με λενε Αλεξανδρα και καταγομαι απο το Αγρινιο. Το σπιτι μου ειναι στον Αγιο Κωνσταντινο οπου εκει τωρα μενει μονο η γιαγια μου, γιατι εγω τωρα μενω μονιμα στη Ροδο οπου ειναι παντρεμενη εδω και εχω και μια κορουλα τη Σαντυ 8μηνων που ηδη προσπαθω να της μαθω να ακουει κλαρινα (αν και ο μπαμπας της δεν θελει). Ερχομαι καθε χριστουγεννα αγρινιο οπως και φετος, καθομαι καμια 15μερες και μετα παλι εδω στο νησι.

Χαρηκα πολυ που σας γνωριζω εστω και απο εδω!!!! :D:D:D

Γειά σου Αλέκα, είμαι η ξαδλερφη σου η Μίνα του Κυριάκου, πολύ χαίρομαι που σε συνάντω έστω και μέσα από το φορουμ. Εχουμε χαθεί μαθαίνω τα σου από τη γιαγια σου. Η Παναγιώτα είναι φίλη σου από το παιδικό σταθμό τα Χριστούγεννα θα συναντηθούμε σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ δεν το πιστευω ολοκληρο Αγρινιο δεν βρεθηκαμε και βρισκομαστε στο μαμμυ????ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΟΟΟ

Με τη Παναγιωτα πηγαιναμε μαζι παιδικο??? Καλε Παναγιωτα τι ηλικαι εχεις γιατι θα τρελαθωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ δεν το πιστευω ολοκληρο Αγρινιο δεν βρεθηκαμε και βρισκομαστε στο μαμμυ????ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΟΟΟ

Με τη Παναγιωτα πηγαιναμε μαζι παιδικο??? Καλε Παναγιωτα τι ηλικαι εχεις γιατι θα τρελαθωωωω

Συγνώμη για τη Παναγιώτα ήθελα να γράψω ότι εγώ και εκείνη πηγαίναμε μαζί παιδικό σταθμό και είναι κολλήτη μου. και εγώ πάντως πολύ χάρηκα που βρεθήκαμε όντως ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για πες για τη μικρη σου... Πως τα περνατε??? Η μαμα σου ειναι μαζι σου? Τωρα που βρισκεσαι? Κατεβηκες καθολου αγρινιο?? Εμεις ηρθαμε στις γιορτες για να γνωρισουν και οι γιαγιαδες τη Σαντυ αλλα συνεχεια ειμασταν στις γυρες με τη μικρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για πες για τη μικρη σου... Πως τα περνατε??? Η μαμα σου ειναι μαζι σου? Τωρα που βρισκεσαι? Κατεβηκες καθολου αγρινιο?? Εμεις ηρθαμε στις γιορτες για να γνωρισουν και οι γιαγιαδες τη Σαντυ αλλα συνεχεια ειμασταν στις γυρες με τη μικρη

Η μικρή μου τώρα είναι 2 και επτα μηνών πολύ γλωσσού. πλάκα έχει. Εγώ μένω πειραιά. όχι η μαμα μου είναι αγρίνιο η θεία η νούλα είναι μαζί με τη μικρή τη μίνα γιάυτο μπερδευτικές αυτή έχει αγοράκι τον Ηρακλή και τώρα μένουν κοντα στο Κιάτο . εμείς κατεβαίνουμε Αγρίνιο όποτε μπορούμε. Εσείς εκει πως περνάτε στο νησί; η μικρούλα τι κάνει; εγώ τηστέλνω σταθμό γιατι στην αθήνα δεν έχω καθόλου βοήθεια και είμαστε πολύ στη πίεση και στο τρέξιμο με τις δουλειές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη νομιζεις και εγω που εχω και τους γονεις μου εδω η μικρη φετος θα παει παιδικο γιατι θα δουλευω και εγω αλλα και αυτοι δουλευουν. Το καλο με εμας ειναι το δουλευουμε εποχικα (6μηνες το καλοκαιρι). Περσυ που ηταν μικρουλα την εβλεπε ο μπαμπας της και εγω δουλευα βραδυ αλλα φετος δεν εχει μπηκα και εγω πρωι και ο μπαμπας της πρωι και η μικρη στο παιδικο και το απογευμα ολοι η οικογενεια μαζι για μπανακι... Το καλο ειναι οτι ειναι αν και πολυ ζωηρη κωλο δεν βαζει κατω ειναι ησυχη και τυπικη στις ωρες της για μαμ και νανι...Τωρα ξεκινησαμε και την πολυλογια αλλα ειναι γυριστρω σα και μενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

που ειστε κορίτσια ;;

ωραία η Μεγάλη Εβδομάδα + το Πάσχα στο νομό... αχ αχ...!

τελικά βρε Παναγιώτα ειχες απολυτο δίκιο...! με τα ξενύχτια και τους κολικούς αισθάνομαι οτι αν αλλάξω περιβάλλον τώρα, θα φρικάρω !!! θα αποσυντονιστώ πλήρως !

σαραντίζω την Λαμπροτρίτη και εχω κατσει εντελώς μεσα τοσες μερες... δεν ειμαι "ετοιμη" ψυχολογικά να αφήσω το σπιτακι μας ακόμα... αλλα κοβω φλεβα για μερικες μικροβολτούλες στο κεντρο της Αθήνας και σε κανενα εμπορικό κεντράκι... απλα πραγματακια !

για ταξιδάκι το σκεφτομαι κατα του Αγίου Κωνσταντίνου + Ελένης (που θα γιορταζει ο πεθερός, η βαφτιστήρα μας και απο του χρόνου και ο μικρουλης μας!!!) ... για να δούμε !

τα υπολοιπα κοριτσούδια τι κανετε ;; αχ μες στην εξοχή ανοιξιατικα... σας ζηλεύω !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μου μια χαρα ειστε!!!Κοιτα να απολαυσεις αυτες τις στιγμές με το μωρακι σου γιατι ειναι ανεπαναληπτες!!!!!

Καλο Πασχα να εχετε με υγεια και το Αγρινιο εκει ειναι.Δε φευγει απο τη θεση του. :D:D

Εμεις σημερα αναχωρουμε!!!!!

Φιλακιααααααααα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...
απο 26-10-2010 μόνιμα στην Βόνιτσα!!!! (απο εδώ κατάγεται η μητέρα μου)

μπράβο βρε giota-2009 !!! ομορφα που θα τα περασετε !!!! :)

Αθήνα ησουν πρωτα ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...