Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας συστηθώ λοιπόν!


geo-r-gia

Recommended Posts

Καλό μεσημέρι και από μένα.

Είμαι η Γεωργία από Αθήνα, έχω δυο αγοράκια κουκλάκια αληθινά :woohoo: το ένα 8 χρονών και το άλλο 4 χρονών που με παιδεύουν :evil: - αλλά τα :blush: λατρεύω! και είμαι σχεδόν σίγουρη πως με τον καιρό θα γίνω μια καλή παρέα με όλους εδώ μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε γιωργια,μη νιωθεις ασχημα!!καλως ηρθες!!!εγω δεν ειμαι μανουλα ακομα βεβαια,αλλα σε 7,5 μηνες με το καλο θα γινω!!να σου ζησουν και οι μπομπιρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια μου σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα. Ήδη αισθάνομαι καλύτερα και σου εύχομαι με το καλό το μωράκι σου. Μέ ένα πόνο, εγώ και τα δύο τα γέννησα εύκολα σε 3 ώρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε ας πανε ολα καλα και ας βγει με δεκα πονους!!1,5 χρονο προσπαθουσαμε,δεν παραπονιεμαι ουτε για τους εμετους ουτε για τπτ...μονο να πανε ολα καλα θελω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην ανησυχείς καθόλου γιατί όλα καλά θα πάνε. Μιλάει η εμπειρία. Οταν είχα μείνει έγκυος στο δεύτερο το πρώτο μου ήταν 3,5 χρονών, το σήκωνα αγκαλιά, καθόμουν κάτω στο πάτωμα και έπαιζα μαζί του μέχρι που γέννησα. Να φανταστείς η μαμά μου φώναζε για να μην τα κάνω αυτά.Για αυτό λέω ότι δεν χρειάζεται άγχος. Αισιοδοξία και θετική σκέψη.Πότε με το καλό περιμένεις το bebe;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Γιωργία! Καλωσόρισες κορίτσι!!!! Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!! Φαντάζομαι έχεις μπόλικη εμπειρία οπότε θα μας είσαι χρήσιμη.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο πρώτο μου είχα μέχρι 3 μηνών εμετούς και αναγούλες και με αηδίαζαν τα πάντα.Δε μπορούσα να φάω τίποτα και ειδικά με έπιαναν το πρωί και το απόγευμα. Το πρωι έτρωγα φρυγανιές. Στο δεύτερο δεν είχα εμετούς αλλά πολύ πόνο στο στομάχι μου σε σημείο που να μην μπορώ καθόλου και ο γιατρός μου είχε πει να πίνω χαπάκι malox γιατί δεν επιτρεπόταν τίποτα άλλο.Γενικά σε όλη την διάρκεια και των δύο δεν έπαιρνα καθόλου φάρμακα.Ο Γιωργάκης μου είναι γεννημένος 15 μαρτίου 2002 και ο μικρός μου ο Γιαννάκης είναι 15 ιουλίου 2006. Πιστεύω ότι μόλις κλείσεις το τρίμηνο θα περάσουν και οι εμετοί. Συνήθως τόσο κρατάνε γιατί μου είχε πει ο γιατρός μου ότι αυτό το τρίμηνο υπάρχει αύξηση ορμονών τις οποίες ο οργανισμός δεν τις γνωρίζει και για αυτό δημιουργούνται αυτές οι συνέπειες (εμετοι-αναγούλες).Μετά κάποιες ορμόνες πέφτουν γιατι δεν χρειάζονται άλλο και ο οργανισμός προσαρμόζεται. Αυτά στο περίπου μου είχε πει ο δικός μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες στη παρέα μας Γεωργία , σίγουρα θα περάσεις καλά , σίγουρα θα έχεις και εμπειρίες για όσες μανούλες χρειαστούν συμβουλές και φυσικά να χαίρεσαι τα βλαστάρια σου, φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop έγραψε:

Hello και απο μενα geo-r-gia :)

Nα χαιρεσαι τα μπομπιρακια σου!!! :kiss:

Ευχαριστώ και σένα για την θερμή υποδοχή. Ναι είμαι μια μαμά και εγώ που προσπαθώ να ανταπεξέλθω σε αυτό το ρόλο καμιά φορά με δυσκολία :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena έγραψε:

Γειά σου Γιωργία! Καλωσόρισες κορίτσι!!!! Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!! Φαντάζομαι έχεις μπόλικη εμπειρία οπότε θα μας είσαι χρήσιμη.. ;)

Να είσαι καλά Λένα και με το καλό το μωράκι σου. Θα κάνω ότι μπορώ αλλά πραγματικά όση εμπειρία και να έχει κάποιος, κάθε μέρα που περνάει μαθαίνεις και κάτι καινούργιο ή σε ξαφνιάζει με κάτι το παιδί σου ή τα παιδιά σου. B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geo-r-gia έγραψε:

Lollipop έγραψε:

Ευχαριστώ και σένα για την θερμή υποδοχή. Ναι είμαι μια μαμά και εγώ που προσπαθώ να ανταπεξέλθω σε αυτό το ρόλο καμιά φορά με δυσκολία :S[/quote:1ym34nf7]

Είδα ότι είσαι έγκυος και σου εύχομαι να πάνε όλα μα όλα καλά και να γεννήσεις με το καλό το μπεμπέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κ απο μενα.με λενε κ εμενα γεωργια εχω ενα κοριτσακι 3.5 χρονων κ ειμαι εγκυος στο δευτερο.μενω θεσ/νικη κ καλως ηρθες στην παρεα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Efrosyni έγραψε:

Καλώς ήρθες στη παρέα μας Γεωργία , σίγουρα θα περάσεις καλά , σίγουρα θα έχεις και εμπειρίες για όσες μανούλες χρειαστούν συμβουλές και φυσικά να χαίρεσαι τα βλαστάρια σου, φιλιά.

Ευχαριστώ και σένα για το καλωσόρισμά σου και να χαίρεσαι το μικράκι σου. Να τα χαιρόμαστε όλες. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elisa έγραψε:

Καλως ηρθες Γεωργια και να χαιρεσαι τα αγορακια σου.

Εγω εχω ενα αγορακι 2 χρονων και τον Νοεμβρη περιμενω και τον 2ο!

Τέλεια! Να χαίρεσαι και εσύ το αγοράκι σου και με το καλό να υποδεχτείς και το νέο μωρό στην οικογένειά σας. Νοέμβριο ειναι γεννημένα τα καλύτερα παιδιά γιατί και εγώ Νοεμβριο έχω γεννηθεί :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

523 georgia έγραψε:

γεια σου κ απο μενα.με λενε κ εμενα γεωργια εχω ενα κοριτσακι 3.5 χρονων κ ειμαι εγκυος στο δευτερο.μενω θεσ/νικη κ καλως ηρθες στην παρεα μας

Καλώς σας βρήκα.Έχουμε και το ίδιο όνομα, εμένα με φωνάζουν οι περισσότεροι και στην δουλειά μου Γωγώ. Να χαίρεσαι το κοριτσακι σου και το μόνο που θα σου ευχηθώ είναι με ενα γερό μωρό. Έχω και εγώ δύο ανηψούλες και έναν ανηψιό που τα αγαπώ το ίδιο με τα παιδιά μου. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...