Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 17


Recommended Posts

CrazyMummy έγραψε:

Τουλάχιστον να μην ταλαιπωρηθεί μωρέ το Ελπιδάκι μας!!!

Κορότσια το Μαγνήσιο το σταματάμε καθόλου? ή το συνεχίζουμε μέχρι τον τοκετό???

νομιζω οτι μετα τις 36-37 εβδομαδες το σταματαει ο γιατρος...

αφου απο εκει και μετα ειανι επιθυμητος ο τοκετος ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

WENDY έγραψε:

Αννα το σκεφτηκα οτι μπορει να ηταν απο την φωτογραφιση ...η καποια εικονα απο το ιντερνετ για αυτο ρωτησα ...

ολες οι φωτο που βγηκες βρε κοπελα μου η μια καλυτερη απο την αλλη ειναι !!!! :):)

Σε ευχαριστω πολυ,εισαι πολυ καλη, χαιρομαι που σας αρεσαν οι φωτογραφιες μου, νομιζω οτι ειναι οι πιο γλυκες και τρυφερες που εχω βγαλει στη ζωη μου! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

CrazyMummy έγραψε:

νομιζω οτι μετα τις 36-37 εβδομαδες το σταματαει ο γιατρος...

αφου απο εκει και μετα ειανι επιθυμητος ο τοκετος ;)[/quote:4w2lkh0n]

Βασιλικουλα, εγω που ειμαι 37+3 ο γιατρος δεν μου το εχει σταματησει. Βεβαια στην τελευταια επισκεψη ξεχασα να τον ρωτησω και δεν εκανε καποια αναφορα στο θεμα απο μονος του. Την Πεμπτη που εχω παλι ραντεβου, θα το θεσω ως ερωτημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλα νομιζω αν τον ρωτησεις θα σου το σταματησει!

συνηθως το σταματανε τις τελευταιες 3 εβδομαδες αφου οι συσπασεις ειναι επιθυμητες...

εγω βεβαια τα συνεχιζω ακομη ολα, αλλα εγω ειμαι ακονη στον 8ο...

τωρα τελευταια ομως μου το διευκρινιζει σε καθε συναντηση..

μου λεει ας πουμε προς το παρον συνεχιζεις ολα τα χαπια μεχρι την επομενη φορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν εισαι ηδη στο μηνα σου γιατι να σου σταματησει τοτε τον τοκετο ????

τεσπα ειμαι και ασχετη ...

για τα χαπια ξερω σιγουρα οτι στον 9ο αυτα που περνουμε για συσπασεις τα σταματαμε ..αφου φυσικα πρωτα ρωτησουμε τον γιατρο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

αννουλα νομιζω αν τον ρωτησεις θα σου το σταματησει!

συνηθως το σταματανε τις τελευταιες 3 εβδομαδες αφου οι συσπασεις ειναι επιθυμητες...

εγω βεβαια τα συνεχιζω ακομη ολα, αλλα εγω ειμαι ακονη στον 8ο...

τωρα τελευταια ομως μου το διευκρινιζει σε καθε συναντηση..

μου λεει ας πουμε προς το παρον συνεχιζεις ολα τα χαπια μεχρι την επομενη φορα..

Εχεις δικιο Βασιλικη μου, την Πεμπτη που θα παω θα τον ρωτησω, μπορει να το ξεχασε και εκεινος να μου το πει. Και καθε φορα που παω μου λεει ''θες να με ρωτησεις κατι''?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω αννουλα μου παω με τεφτερι :P:P:P:P

σημειωνω σε ενα μπλοκ ολες τις αποριες μου γιατι οταν πηγαινω τα ξεχναω ολα...

οποτε βγαζω το μπλοκακι μου και ρωταω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα και εγω!!!!Επινα καφέ με μια φίλη και τώρα έφυγε...

Αγγελικη πολυ κουκλίστικα τα φορεματάκια σας..

Κυο το βιντεάκι δε μπόρεσα να το δω... :(

Τι κάνουν τα υπόλοιπα κοριτσάκια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

εγω αννουλα μου παω με τεφτερι :P:P:P:P

σημειωνω σε ενα μπλοκ ολες τις αποριες μου γιατι οταν πηγαινω τα ξεχναω ολα...

οποτε βγαζω το μπλοκακι μου και ρωταω ;)

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Μαλλον το εχει το ονομα !!! κι εγω το ιδιο κανω ..

μαλιστα τις ιδιες ερωτησεις τις κανω και στην μαια του για να δω αν συμπιπτουν οι γνωσεις τους :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιδάκι, με το καλό! Κακή φάση αυτό με τις συσπάσεις και το άγχος, αλλά τώρα δε μας χαλάνε κιόλας ;) Άντε να μαθαίνουμε ευχάριστα!

Κατερινοσουπίτσα, μακάρι να αλλάξει κάτι στο διάστημα που έμεινε. Ο Γιωργάκης βάλθηκε να σε τρελάνει πριν κάνει την εμφάνισή του μου φαίνεται :laugh:

Αγγελικούλα, στείλε αριθμό!

Βασούλα :kiss: Όλα αυτά που λες στο πλυντήριο τα έβαλα. Την πάντα όμως με 2-3 ευαίσθητα ρουχαλάκια μόνο για να πλυθεί καλά! Δε χάλασε τίποτα :)

Σταυρούλα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

μπορει να ειμαστε ξεχασιαρες συνονοματη αλλα ειμαστε οργανωμενες :P

ειμαστε ,ειμαστε !!!!!

το εχει το ονομα το ειπαμε !!!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έβαλα στο προφίλ μου φωτογραφίες από το πριν και το μετά.Ακόμα και εγώ τρομάζω...θυμάστε την διαφήμιση που έλεγε¨Natasha last year?"

Καπως έτσι είμαι και εγώ :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Ελπιδάκι, με το καλό! Κακή φάση αυτό με τις συσπάσεις και το άγχος, αλλά τώρα δε μας χαλάνε κιόλας ;) Άντε να μαθαίνουμε ευχάριστα!

Κατερινοσουπίτσα, μακάρι να αλλάξει κάτι στο διάστημα που έμεινε. Ο Γιωργάκης βάλθηκε να σε τρελάνει πριν κάνει την εμφάνισή του μου φαίνεται :laugh:

Αγγελικούλα, στείλε αριθμό!

Βασούλα :kiss: Όλα αυτά που λες στο πλυντήριο τα έβαλα. Την πάντα όμως με 2-3 ευαίσθητα ρουχαλάκια μόνο για να πλυθεί καλά! Δε χάλασε τίποτα :)

Σταυρούλα :kiss:

που εισαι εσυ βρε φρεσκομανουλα ??????

τι κανει η κουκλιτσα σου ?????

πες μας τα νεα σας ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικη καλη ορεξη και στους 3! Τι καλο θα φατε?

Βασουλες πολυ οργανωμενες σας βλεπω!

Σταυρουλα θα σου κανω αιτημα γιατι δεν πρεπει να εχουμε επαφη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα μαθήματα μας είπαν ότι το μαγνήσιο πρέπει να το κόβουμε με το που μπούμε στο μήνα μας. Ρώτησα το γιατρό στο τηλέφωνο και μου είπε να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα (σήμερα) για να με δει πρώτα. Εγώ ακολούθησα τη συμβουλή της μαίας και τα έκοψα από την Παρασκευή. Τόσο καιρό φοβόμουν μη γεννήσω πρόωρα και τώρα έχω μια προαίσθηση-φόβο ότι δεν θα γεννάω με τίποτα! Λέτε να ανοίξει η Θέκλα ντο νο. 18 και εγώ να ανοίγω το νο. 22 για να γεννήσω??Ελπίζω να μη μείνω τελευταία :(

Διάβασα ότι συνήθως γεννάμε (το πρώτο παιδί) στις εβδομάδες που γέννησε η μαμά μας το πρώτο παιδί. Η δικιά μου γέννησε και τα 3 παιδιά στις 41+ εβδομάδες :ohmy: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα δεν τις βλέπω, αλλά α-π-ο-κ-λ-ε-ί-ε-τ-α-ι να είναι τόσο δραματικά τα πράγματα! Άλλωστε το "μετά" που μετράει είναι το "μετά τη γέννα"... και δεν είναι πολύ όμορφο :blush::blush:

Βασούλα :kiss: Η Αλκμήνη είναι ολόκληρο κορίτσι πλέον, δύο εβδομάδων, τρώει τον άμπακο και κοιμάται κάθε μέρα όλο και λιγότερο :P Τώρα της βάζω διάφορα heavy metal άσματα να δω αντίδραση, αλλά τίποτα...

Σουπίτσα, γιατί να αργήσεις να γεννήσεις βρε; Δεν είναι μόνο θέμα θέσης, έτσι; Κι εγώ στην 37 εβδομάδα γεννήθηκα όπως η μπεμπούλα :huh: που όμως ήρθε νωρίτερα επειδή δε σήκωνε αναβολή, οπότε μάλλον σύμπτωση :side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

[Διάβασα ότι συνήθως γεννάμε (το πρώτο παιδί) στις εβδομάδες που γέννησε η μαμά μας το πρώτο παιδί. Η δικιά μου γέννησε και τα 3 παιδιά στις 41+ εβδομάδες :ohmy: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ναι, η Σταυρούλα μας λέει φυσικά χαζομάρες! Μια κούκλα και στο πριν και στο μετά! Κορίτσια πολύ μ' αρέσει που πλέον οι περισσότερες έχουμε μια εικόνα η μία για το πώς μοιάζει η άλλη. Να ξέρουμε σε ποιον μιλάμε βρε αδερφέ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι χαζομαρες!!! :silly: Απο το πριν είμαι πλεον στα +25,γιατι από τον γάμο μεχρι που έμεινα έγκυος έβαλα κανα 5-6 κιλα.

Το έπαιζα και Βέφα τρομάρα μου!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολοκληρο παιδι και μια γλυκα !!!!!!!!

ταιριαστο ζευγος με τον Νεκταριο ....

οσο για το ποτε θα γεννησουμε ....

κανεις δεν ξερει πραγματικα Κατερινα μου ...

δεν υπαρχουν κανονες το πιστευω και +φωνω με Αννουλα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Ναι ναι χαζομαρες!!! :silly: Απο το πριν είμαι πλεον στα +25,γιατι από τον γάμο μεχρι που έμεινα έγκυος έβαλα κανα 5-6 κιλα.

Το έπαιζα και Βέφα τρομάρα μου!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Ε να μην του δείξεις τι κορίτσι πήρε; :P Μην πολυανησυχείς πάντως, είπαμε, χάνονται σχετικά εύκολα!

Βασούλα, thank you :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα πραγματικα ετσι ειναι, ακομα και στην ιδια γυναικα μπορει να υπαρχει διαφορα απο την μια εγκυμοσυνη στην αλλη, απο τη στιγμη της συλληψης μεχρι και το πως και ποτε θα γεννησει.

Σταυρουλα ειδα και εγω τις φωτο σου και εχω να σχολιασω οτι εχεις χαμηλη αυτοπεποιθηση. Γιατι κοριτσακι μου, αφου μια χαρα εισαι. Οσο για τα κιλα, ολες εχουμε παρει και μετα το γαμο μας αλλα και στη διαρκεια της εγκυμοσυνης. (Εξαιρουνται Βασουλα-wendy και KατερινοΚουακι).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...