Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΜΑΔΕΣ ΝΟΤΙΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ ΑΘΗΝΑΣ!


Recommended Posts

katiana έγραψε:

Για το θεμα του παπα της Βουλιαγμενης θα μιλησω παλι μιας και με ρωτησατε.Καταρχην μας ειπε με υπαινιγμο "α, βουλιαγμενη μενετε?και γιατι δεν σας εχω δει στην εκκλησια?".Και να φανταστειτε οτι ειχε ερθει και σπιτι μου για να κανουμε μισο σαραντισμο στις 20 μερες (να'ναι καλα η πεθερα μου...).Επισης μας εκανε θεμα γιατι ο νονος ειχε αρμενικο επιθετο και ζητησε πιστοποιητικο βαφτισης για να βεβαιωθει οτι ειναι ορθοδοξος.Ευτυχως τον πεισαμε οτι δεν χρειαζεται.Τη μικρη θελαμε να τη βαφτισουμε Κατια και οχι Αικατερινη γιατι ετσι ειναι και η πεθερα μου.Αρνηθηκε φυσικα και το μονο που καταφεραμε ηταν να τη βαφτισει Αικατερινη και να γραψει Κατια στο πιστοποιητικο.Απαγορευει το στολισμο, τα ρουχα του μωρου πρεπει να ειναι λευκα, και η λαμπαδα οσο πιο απλη γινεται.Φυσικα εγινε και θεμα για τα λεφτα αλλα του ειπαμε πως αν θες 200 να τη βαφτισεις Κατια.Τελικα δωσαμε 100.

Θελετε κι αλλα?

καλεεεεε.........τι ειναι αυτα που διαβαζω????? :blink::angry:

ελεοσ!!!!!

ρε κοριτσακια μην πατε εκει για βαφτισια και γαμουσ ειναι μουρλοσ ο ανθρωποσ... :blink::S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΦΛΩΡΙΑΝΑ έγραψε:

Καλημέρα κορίτσια B) . Τι κάνουν τα ΝΠ σήμερα;;; Το πρωί έλεγε να δροσίσει λιγάκι αλλά μετά :blink::blink: .

ΜΑΝΝΟΥΛΑ: κι εγώ στα πολυκλαδικά πήγαινα. Πιο έτος αποφοίτησες;; Πλάκα θα έχει να ήμασταν συμμαθήτριες :lol::lol: .

Το 96 αποφοιτησα! Ημουν στο 10ο κυκλο, Διοικητικων Υπηρεσιων-Γραμματεων. Εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

ΦΛΩΡΙΑΝΑ έγραψε:

Το 96 αποφοιτησα! Ημουν στο 10ο κυκλο, Διοικητικων Υπηρεσιων-Γραμματεων. Εσυ?[/quote:t1mwm3nr]

Εγώ αποφοίτησα το 97, ήμουν στη 4η Δέσμη. Μπορεί να είχαμε συναντηθεί καμιά φορά ;);) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Κοριτσια καλημερα!Τωρα που βρεχει και ο καιρος ειναι δυσκολος για παιδικες χαρες, εχετε να προτεινετε κατι αλλο για τα μικρα μας;Ειδικα τα Σαββατοκυριακα ειναι μαρτυρικα μεσα στο σπιτι.Ειμαστε Βουλιαγμενη και δεν εχει και κανενα εμπορικο εδω κοντα να παμε να περασει λιγο η ωρα.Η μικρη μου ειναι 2 ετων και 4 μηνων και δεν ξερω αν ειναι ευκολο να παμε σε παιδοτοποτο.Οταν την ειχα παει λιγο πιο μικρη εβαλε τα κλαμματα και ετρεμε απο φοβο με τους κλοουν.Αν εχετε κατι δοκιμασμενο γραψτε μου please!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλί μου καλως ήρθες στα ΝΠ!!!!!!!!

Κατιάνα μου, δεν ξέρω καθόλου απο παιδοτοπους, εμεις πάμε μόνο Φλοίσβο όταν έχει καλο καιρό. Κάνε υπομονή όμως λίγο καιρό και σε λίγο (νομίζω τον άλλο μήνα) ανοίγει το καινούριο εμπορικό στον Αγ. Δημήτριο. Να δούμε κι εκεί τι θα έχει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα!Τωρα που βρεχει και ο καιρος ειναι δυσκολος για παιδικες χαρες, εχετε να προτεινετε κατι αλλο για τα μικρα μας;Ειδικα τα Σαββατοκυριακα ειναι μαρτυρικα μεσα στο σπιτι.Ειμαστε Βουλιαγμενη και δεν εχει και κανενα εμπορικο εδω κοντα να παμε να περασει λιγο η ωρα.Η μικρη μου ειναι 2 ετων και 4 μηνων και δεν ξερω αν ειναι ευκολο να παμε σε παιδοτοποτο.Οταν την ειχα παει λιγο πιο μικρη εβαλε τα κλαμματα και ετρεμε απο φοβο με τους κλοουν.Αν εχετε κατι δοκιμασμενο γραψτε μου please!

Kαλησπέρα,εμένα ο μπέμπης μου είναι πολύ μικρούλης και δεν με έχουν απασχολήσει ακόμα τέτοια θέματα, αλλά όταν δεν βρέχει ή δεν έχει πολύ αέρα είναι κρίμα στην περιοχή που μένουμε τα παιδάκια να είναι κλεισμένα.Πηγα χθες βόλτα με το καροτσάκι και είδα την πολύ όμορφη παιδική χαρά που είναι κοντά στο σπίτι μου άδεια.Και μετά σκεφτόμουν πόσες έχουμε στιν περιοχή που είναι πραγματικά όμορφες.Εκτος από την μεγάλη στο Δημαρχείο, είναι αυτή που είναι κοντά στην λίμνη, αυτη στον Αγ.Παντελεημονα,μια μικρή στην Πανδώρας, αυτή που είναι λίγο πιο πάνω και είναι μεγάλη, άλλη μια πηγαίνοντας προς το γηπεδο της Δοξας ...μπορεί να μυ ξεφεύγει και καμιά.

Ο παιδότοπος που είναι στην παραλιακή-στο φαναρι για Καβούρι- πως είναι για τις ...δυσκολες μέρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madrid την παιδικη χαρα που λες στο φαναρι για Καβουρι ουτε που την εχω προσεξει.Εμεις πηγαινουμε παντα στο δημαρχειο γιατι ειναι κοντα στο σπιτι και τωρα πια εχει και τους φιλους της εκει.Οταν ομως βρεχει δεν γινεται κι ετσι ψαχνω αλλες λυσεις.Το κρυο και ο αερας δεν με νοιαζουν.Την ντυνω λιγο καλυτερα και βγαινουμε.Σογα να μην κλειστουμε στο σπιτι επειδη φυσαει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως σας βρηκα κοριτσια :)

εμεις εχουμε κουιες κοντα στο σπιτι και ετσι ειμαστε εκει τις καλες μερες..

τωρα τελευταια βεβαια δεν πολυ βγαινουμε γιατι με την κοιλιτσα τουρλα δεν πολυμπορω..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την!!Να σου ζησει το μωρακι σου magykal.

Ειμαστε κάμποσες τελικά!!

Εμεις ντυθηκαμε καλά -καλά το πρωι και πηγαμε βολτούλα στην Βουλιαγμένη με το καροτσακι μας(στην μισηβολτα ο σπόρος είχε κοιμηθεί!).Απ' οτι βλέπω εξω ισα-ισα προλάβαμε...είναι ετοιμος ο καιρός για βροχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την!!Να σου ζησει το μωρακι σου magykal.

Ειμαστε κάμποσες τελικά!!

Εμεις ντυθηκαμε καλά -καλά το πρωι και πηγαμε βολτούλα στην Βουλιαγμένη με το καροτσακι μας(στην μισηβολτα ο σπόρος είχε κοιμηθεί!).Απ' οτι βλέπω εξω ισα-ισα προλάβαμε...είναι ετοιμος ο καιρός για βροχή!

ΕΜΕΙΣ ΧΤΕΣ ΣΟΥΝΙΟ ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΔΕΝ ΒΓΗΚΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΚΤΟΣ ΜΗΝ ΚΡΥΩΣΕΙ.

ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ..

ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΧΑΡΗΚΑ.ΠΑΩ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΑΚΙ ΤΩΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.Εγω μενω ακομα πιο νοτια.

Μενω στο Μαυρο Λιθαρι Σαρωνιδα.

Εχω 2 παιδακια.Τον Αρουλη 19 μηνων και τον μπεμπουλη μου 47 ημερων.

Κι εμεις για να παμε σε κουνιες που εχουν παιδακια πρεπει να παρουμε αμαξι

Τους παιδοτοπους τους αποφευγω τον χειμωνα.

Θα χαρω να τα λεμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ηρθες ponticaki.Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!

Δεν έχει παιδική χαρά κοντά σου?Που είναι κοντινότερη δηλαδή?

Μαυρο λιθαρι ερχόμασταν μέχρι και πριν ίγο καιρό.Η παραλία μέσα στο ξενοδοχείο είναι το αγαπημένο μέρος της παρέας μου τα Σαββατοκυριακα του καλοκαιριού οταν σε εμάς γινεται χαμος και δεν χωράει ουτε πετσέτα.Μετα την δουλειά τις καθημερινές δίναμε ραντεβού για μια βουτιά κατευθείαν εκεί! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως σας βρηκα.Κι εσεις στις ωραιες παραλιες μας για μπανιο.

Φαντασου οτι εμεις παμε μονο καθημερινες για μπανιο λογω πολυ κοσμου.

Εχουμε κουνιες πισω απο το σπιτι αλλα δεν ερχονται παιδακια.

Για να βρουμε πα;ρεα παμε Αναβυσσο η Φωκαια.

Να σου ζησει το παιδακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάκια!!

πρόσφατα μετακόμησα αργυρούπολη ενώ έμενα 29 χρόνια στην ηλιουπολη.

φλωριάννα σε εσένα σε ξέρω από τις κούνιες και οχι τωρα που πηγαίνεις τον γιόκα σου αλλά όταν πηγαίναμε μικρές .

σταμυ σε ξερω και εσένα αλλά μόνο φατσικά από το πολυκλαδικό.βγαινω και εγω με μανουλες απο ηλιούπολη αλλά από άλλο φορουμ( http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=249 )ήδη έχουμε κάνει πόλλες εξόδους.θα χαρώ πολύ να γνωριστούμε και να τα πούμε απο κοντά και με εσάς.

εύχομαι να χαίρεστε τα παιδάκια σας!!!

έχω και εγω έναν αντάρτη 9,5 μηνών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜVARELA .... :) ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΛΙΜΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΜΕΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ 5 ΜΗΝΩΝ!! :D:D:D

Καλημερα!Να σας ζησει!Ουχχχχ μωρε ειναι μικρουλα και γλυκουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...