Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΑΓ.ΕΙΡΗΝΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ


muriam

Recommended Posts

muriam αν μπορω κατι να κανω για σενα ευχαριστως να βοηθησω .αν θες σου στελνω και εγω μηλαρακι .ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 174
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ.ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΜΟΝΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΠΙΟ ΜΟΝΙΜΑ.ΕΤΥΧΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΥΝΟΥΣΕ ΠΟΔΙΑ ΔΕΝ ΣΗΚΟΝΩΤΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΠΛΕΟΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΓΙΝΩ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ.ΕΠΕΙΔΗ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΟΛΗ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΠΗΓΑ ΕΓΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΧΑ.ΤΗΝ ΕΠΛΕΝΑ ΤΗΝ ΤΑΙΖΑ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΕΝΕΣΕΙΣ.ΕΡΧΟΤΑΝ ΜΙΑ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΑΥΤΡΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ.ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΧΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ.ΠΡΙΝ ΕΡΘΕΙ ΕΠΕΣΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΕΙΔΑ.ΕΝΑΝ ΚΥΡΙΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΗΤΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ,ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΜΑΖΕΨΕΙ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΞΑΝΑΣΗΚΩΘΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ.ΤΟΤΕ ΕΓΩ ΕΤΡΕΞΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΟΡΘΙΑ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΗΤΑΜ ΜΙΑ ΜΑΥΡΟΦΟΡΟΥΣΑ Η ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΕ ΤΟ ΧΕΡΙ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΟΤΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΘΑ ΣΗΚΩΘΕΙ.ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΑ ΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ,ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙΣ ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ..

ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ.ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΑ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Η ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΩ!!!ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ.ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΝ ΠΟΤΕ ΕΚΑΝΑ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΤΟ ΕΒΓΑΖΑ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ.Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΤΗΝ ΕΙΡΗΝΗ ΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΙΜΕΝΟ.ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΣΑΣ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou k egw efaga to milaraki tios Agias Eirinis Xrisovalantw 2 fores k tin 1i emeina egkios alla telika itan e3wmitrio..K egw esteila gramma stin Moni k meta apo 1 mina pira apantisi tous me milaraki k ladaki..

Pistevw para poli exw k mia eikonitsa tis pou mou eferan oi 8eies mou otan pigane gia proskinima k tin exw ston komondino mou k ka8e vradi kanw tin proseuxi mou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τωρα εμαθα απο εδω εσας.... πως αυριο ειναι η γιορτη της Αγιας Ειρηνης Χρυσοβαλαντου.....

σαν αυριο,.... περσι..... πριν ακριβως ενα χρονο.... εμαθα πως ημουνα εγκυος... απο το χημειο.... δεν νομιζω να ηταν τυχαιο....

ελπιζω ολες σας συντομα να γεμισετε τις κοιιλιτσες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

σημερα, απ'ο,τι καταλαβα , γιορταζει η Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντω.Επειδη θα'θελα να παω να αναψω ενα κερακι και να προσευχηθω, μηπως γνωριζετε καποια εκκλησια της, στην Αθηνα;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afrodite το Μοναστηρι της Αγιας ειρηνης γιορταζει με το παλαιο ημερολογιο οχι τωρα και οσες κοπελες ταζουν τα μωρακια τους τα γιορταζουν 28 ιουλιου με το παλιο 10 αυγουστου με το νεο

Εαν πατε σημερα θα μπορειται να προσκυνησετε αλλα δεν θα μπειτε στην μεγαλη εκκλησια που ειναι η κανονικη εικονα της αγιας ειρηνης της χρυσοβαλαντου αυτη ανοιγει μια φορα το χρονο στην γιορτη της στισ 28 ιουλιου με το παλαιο ημερολογιο 10 αυγουστου με την κρατουσα εκκκλησια

και εχει και πολυ μεγαλο πανηγυρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!!!!επειδη θα λειπω στις 10 αυγουστου, λεω να το ψαξω σημερα κι ελπιζω να το βρω!!! και παλι ευχαριστω!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΣΤΙΚΑ ΚΑΤΩ ΚΗΦΙΣΙΑΣ, ΑΦΕΤΗΡΙΑ ΕΚ ΤΗΣ ΟΔΟΥ ΧΑΛΚΟΚΟΝΔΥΛΗ ΚΑΙ Γ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ, ΚΑΘΟΔΟ ΣΤΑΣΗ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜΠΛΟΓΚ: osiaeirinixrisovalantou.blogspot.com/2010/06/to_04.html

ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΑΣ!!!

(σου ξανα στελνω το μηνυμα που ειχα ποσταρει στην 1η σελιδα)

ΒΟΗΘΕΙΑ σου ....η ΑΓΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααα μολις κατεβαινεις απο το λεωφορειο

κοιτας μπροστα σου ταμπελα καφε που λεει για το μοναστηρια να πας αριστερα...εχει 5 το πολυ λεπτα περμπατημα...και εφταααασεςςςςςςς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι στην λυκοβρυση ο ευκολος δρομος ειναι απο εθνικη να ανεβεις την γεφυρα τον λυματων ετσι λεγεται μετα την γεφυρα της μεταμορφωσης θα στριψετε δεξια και στα 50 μετρα εχει ταμπελα θα κανετε παλι αριστερα και θα δειτε το μοναστηρι στο δεξι σας χερι......μετα εαν ξερεις τον δρομο απο τον μπαμπη της κηφισιας ευθεια σας βγαζει λυκοβρυση η απο μαρουσι η απο μεταμορφωση αττικης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ!!!Μενουμε νεο ηρακλειο και ειναι σχετικα κοντα, οποτε , μολις ξυπνησει ο αντρας μου θα τον αγγαρεψω , να παμε μαζι!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ValentinaGiannis έγραψε:

κοντα μενου αφροδιτη μενω μεταμορφωση οποτε εαν του πεις που ειναι η αγια βαρβαρα στην λυκοβρυση θα ξερει

ευχαριστω πολυ για το χρονο σου και τη βοηθεια σου!!!να σου ζησει το μωρακι σου!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: τωρα ειδα πως εισαι φρεσκομανουλα!!!να'ναι γερο και τυχερο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΣΤΗΛΕ ΓΡΑΜΜΑ ΣΤΙΝ ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΟ ΜΗΛΑΡΑΚΙ Κ ΤΟ ΛΑΔΑΚΙ?ΕΧΩ ΣΤΗΛΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΩΡΑ Κ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ Κ ΑΝΧΩΘΗΚΑ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΧΑΘΗΚΕ?ΝΑ ΞΑΝΑΣΤΗΛΩ?ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΙΣΩΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΠΑΩ ΑΘΗΝΑ Κ ΑΝ ΠΑΩ ΘΑ ΠΑΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΗΡΘΕΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΤΙΣ ΑΓΙΑΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ 1 ΒΟΛΤΑ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ Κ ΝΑ ΠΑΩ Κ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΩ Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΑΝΤΥ ΚΟΥΛ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΙΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ Κ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΙΤ Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!!!!!!!!ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

piga kai gw ton ioulio sto yperoxo monastiri tis Agias Eirinis tis Xrusovalantou stin Likovrisi!proseuxithika, m edwsan to milaraki kai to ladakis tis Agias Eirinis!

pisteuw pws tha me voithisei stin epomeni m prospatheia p einai i exwswmatiki!

se liges meres tha arxisoume ti diadikasia tis exwswmatikis!

fovamai para poli. . .Agia Eirini mou voithise na pane ola teleia kai na petixoume to stoxo mas, toso emena oso kai ola ta koritsia p prospathoun!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΓΩ ΠΗΓΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΜΗΝΑ Κ ΟΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΟΛΕΣ ΘΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Κ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΛΕΜΕ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!!!!!!!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΟΙΑ ΜΕΤΙΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ...ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...