Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 12


Recommended Posts

WENDY έγραψε:

Kat6 έγραψε:

οχι ειμαι η Βασω που καθοταν διπλα στην Κατρινα .. :P[/quote:214cyzbt]

ΟΥΠΠΠΠΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ... :unsure: ΑΛΗΘΕΙΑ????ΣΟΡΥ....ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ..ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το ξερω ειναι χαλια..πραγματικα της τα ειπα αυτα..γιατι ετσι ειναι η αληθεια..η φυση προνοει για ολα!εξαλλου ξερει κι απο μενα ..τι αλλο να της πω. στεναχωρηθηκα βεβαια γιατι χαρηκαμε που θα ειμασταν μαζι στη φαση αυτη!Της ειπα και τι περιπτωσεις υπαρχουν χειροτερς απο αυτη!τοσα διαβαζουμε εδω μεσα!Πραγματικα πιστευω οτι το μαμμυ ειναι 'σχολειο' για τη γυναικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα μου κρίμα για την φίλη σου, δυστυχώς όλα τα άσχημα γίνονται τον 3ο μήνα, έτσι είχε γίνει και σε μένα ,σε φίλες μου και γνωστές.

Ας περιμένουμε και τις εξετάσεις να δούμε τι θα προκύψει από τα αποτελέσματα.

Τώρα που το θυμήθηκα έμεινε κι εμένα μια φίλη μου έγκυος, είναι 8 εβδομάδων τώρα,βρε τι χρονία......baby factory year!!!

WENDY έγραψε:

diosa μου καλημερα ..μια χαρουλα με το φαγητο !! θελω κι εγω να μην μαγειρευω !!!!!!

giouli μου τι ευχαριστεις καλε ???μου αρεσε που τα εγραψες ετσι αναλυτικα

γιατι εμαθα πραγματα που δεν ηξερα ...

κι εγω το απογευμα αναλυτικα θα σας τα πω χε χε χε

κοριτσια μονο εγω δεν θα κανω doppler o γιατρος μου ειπε οτι καθε φορα που πηγαινω κανουμε doppler και μου κανει εντυπωση επειδη δεν ειναι χυμας ειναι ψειρας ...αν ηταν απαραιτητο πιστευω θα μου το ελεγε ..

Μπα ντόπλερ ούτε κι εγώ θα κάνω,βέβαια αυτή τη φορά στον υπέρηχο είδα ότι κοιτούσε κι άλλα πράγματα είχε κάτι χρώματα μπλε και κόκκινο οπότε υποθέτω ότι το ντόπλερ το έκανε ήδη! ε?τι λέτε :blink:

magykal έγραψε:

ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ.

ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΗ ΟΤΙ ΔΩΜΑΤΙΟ ΔΙΑΛΕΞΩ ΤΟΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΣΟ.ΑΧ!!!

συγγνώμη αλλά τι σχέση έχει το δωμάτιο με την αμοιβή του??? την ίδια δουλειά δεν θα κάνει ο γυναικολόγος, είτε μπεις εσύ σε τετράκλινο είτε σε λουξ? αυτός τα παίρνει για να σε ξεγεννήσει,τη τον νοιάζει το δωμάτιο!!! ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΟΥΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα διάβασα και το 12!!!

Βασούλα ούτε εγώ θα κάνω doppler γιατί δεν χρειάζεται μου είπε η γιατρός...Εφόσον αναπτύσσεται σωστά το μωράκι μας και δεν έχουμε το παραμικρό πρόβλημα δεν είναι απαραίτητο!

Κατερίνα κουμπάρα τι κάνεις;

Μια χαρά το μωράκι σου!!!

Κατρινάκι λυπάμαι για την φίλη σου...Γνωρίζει για το μαμμυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραγματικα ετσι λειτουργουν οι περισσοτεροι ιδιωτικοι γιατροι.."ταριφα"..οτι στοιχιζει το νοσοκομειο τοσα θα παρω κι εγω!

γιαυτο επεμενα να βρω γιατρο στο Δημοσιο νοσοκομειο!και δεν εχει να ζηλεψει τιιιποταα απο τα ιδιωτικα ο 50ς οροφος λουξ!@

Στο Doppler μου εδειξε πααρα πολλα !!Πως ειναι η καρδουλα του,πως ειναι ο πλακουντας μας και σε τι σταδιο ειναι..,αν γινεται σωστη αιματωση του πλακουντα ..οποτε αν τρεφεται σωστα το μωρακι,στη μυτουλα του μου εδειξε την αναπνοη του..,ειδε το αμνιακο,την ανατομια της μητρας,τον τραχηλο και φυσικα τους ορχεις μας αν εχουν κατεβει στη θεση τους και αν ειναι 2..οσοι πρεπει να ειναι..(αντρακι μου)!!και φυσικα καναμε και υπερτατες προσπαθειες για μια καλη φωτογραφια..αν και δεν εκατσε γιατι ολο τσαμπουκα και ναζι ηταν..το χερι στη μουριτσα..και κλωτσια σε καθε αγγιγμα του υπερηχου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrinaki mou krima gia to koritsi :( ti na peis se autes tis periptwseis apla upomoni :dry:

rozi mou ti na sou pw to sigkekrimeno upotithete exei kounies HRA kai disney, emas i dikia mas disney einai kai mazi me to strwma mas ti piran 420, ekei tis eixe 680 nomizw xwris strwma :blink::ohmy:

megia ta pragmatakia kiolas de sto eipa :P

gia pantes des premaman emena mou aresoun polu kai kanoun mono 32 euro ;) pirame auti me ta vatraxakia

thekla pragmati fetos einai xronia egkimwsinis, kai mena auti ti stigmi einai egkies mazi me emena alles 4 kopeles :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου ( κat) δεν πειραζει Βασω η μια Βασω κι αλλη :P

Βασουλιτα μου γεια σου ..

σου ειπα ..δεν σου ειπα .. :P

πηρα τηλ . στο ιπποκρατειο και ρωτησα ποσο πληρωνεις το βραδυ στις "θεσεις" και μου ειπαν 105 ε το βραδυ ( καλα ειναι νομιζω

και μαλλον κατα εκει με βλεπω ..)

πηρα και στην γενικη και ρωτησα για το 3κλινο και μου ειπαν 1370 Ε χωρις φπα!!!!!+ ο γιατρος + ο αναισθησιολογος !!!! δηλαδη αστα να πανε !!!!!! :angry::angry: εκμεταλευση !!! :angry:

κοριτσια το ξερετε οτι περε απο το επιδομα τοκετου και κυοφοριας δικαιουμαστε και βοηθημα τοκετου ?????? :dry:

σημερα διαβασα κατι ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOMITS έγραψε:

Τώρα διάβασα και το 12!!!

Βασούλα ούτε εγώ θα κάνω doppler γιατί δεν χρειάζεται μου είπε η γιατρός...Εφόσον αναπτύσσεται σωστά το μωράκι μας και δεν έχουμε το παραμικρό πρόβλημα δεν είναι απαραίτητο!

Κατερίνα κουμπάρα τι κάνεις;

Μια χαρά το μωράκι σου!!!

Κατρινάκι λυπάμαι για την φίλη σου...Γνωρίζει για το μαμμυ;

ελα Βασουλα μου ειδα τα νεακια σου!!ετοιμο το δωματιο εε?ποιος τη χαρη σου τωρα ..ναι περιμενουμε φωτος..

ευχαριστω..ναι γνωριζει ..της εχω πει εγω αλλα δεν ειναι σε φαση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εδω και2 μερες αισθανομαι πατουσες και χερακια να πρηζονται!!το καταλαβα οχι οπτικα..αλλα απο πονο..και ξαφνικα δεν μου εκαναν τα Αll Starakia μου χτες ηταν τσιτα!

τωρα τα εβαλα σε λεκανιτσα με κρυο νερακι και αιθερια ελαια..εδω κατω απο τον υπολογιστη και μουλιασανε..χιχιχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατριν μου κρίμα για την φίλη σου. Ελπίζω γρήγορα να ξανα μείνει έγκυούλα και να πάνε όλα καλά.

Και εγώ το πιστεύω ότι ο οργανισμός μας αποβάλλει τα σποράκια που δεν θα έχουν σωστή ανάπτυξη. Είναι η φύση μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

Κατερινακι μου ( κat) δεν πειραζει Βασω η μια Βασω κι αλλη :P

Βασουλιτα μου γεια σου ..

σου ειπα ..δεν σου ειπα .. :P

πηρα τηλ . στο ιπποκρατειο και ρωτησα ποσο πληρωνεις το βραδυ στις "θεσεις" και μου ειπαν 105 ε το βραδυ ( καλα ειναι νομιζω

και μαλλον κατα εκει με βλεπω ..)

πηρα και στην γενικη και ρωτησα για το 3κλινο και μου ειπαν 1370 Ε χωρις φπα!!!!!+ ο γιατρος + ο αναισθησιολογος !!!! δηλαδη αστα να πανε !!!!!! :angry::angry: εκμεταλευση !!! :angry:

κοριτσια το ξερετε οτι περε απο το επιδομα τοκετου και κυοφοριας δικαιουμαστε και βοηθημα τοκετου ?????? :dry:

σημερα διαβασα κατι ....

ΒΑΣΩ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ?

ΑΣΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑΤΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΦΗΣΕ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ :angry:

ΓΙΑ ΠΕΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ? ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟ ΙΚΑ?

ΓΜΤ Η ΓΙΑΝΝΑ ΗΤΑΝ..ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΔΗΛΑΔΗ..ΧΑΛΙΑ.. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου.Καλοριζικο το νο12. θα ξεκουραστω λιγακι απο τη δουλεια και θα τα πουμε μετα.Φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαστε κι εμεις!!!

κοιμηθηκα λιγο, εφαγα κιολας και ειμαι καλυτερα τωρα...

κριμα για τη φιλεναδα σου κατρινα!!! πριν 2 εβδομαδες εχασε το δικο της και η γυναικα ενος κολλητου του αντρα μου... δεν θελω μωρε να τα συζηταω και για εσας αλλα και για μενα... εχω γινει ιδιαιτερος ευσυγκινητη και κλαψιαρα με την εγκυμοσυνη....

κι εμενα κοριτσια κοιταει στους υπερηχους τις μητριαιες αρτηριες, τραχηλο, πλακουντα και τετοια αλλα παραυτα ο γιατρος ζηταει παντα ντοπλερ...

ωρα για παγωτακι νομιζω?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!!?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω εκνευριστει παρα πολυ!γραφω ενα κατεβατο σαν τον μ@#%&*&κα και με πεταει εξω :angry::angry::angry:

τεσπα απανταω στην Κατερινουλα και παω για μπανακι ;)

και μετα φαγητο !!! :P

στο ιπποκρατειο πληρωνεις 105 ε εφοσον εχεις ασφαλεια ικα και κλησεις σε δικλινο( στις θεσεις ) και οχι σε 4κλινο η 5κλινο ..αλλα θελει μεσον γιατι τα δωματια ειναι λιγα :S

επισης για τα δικαιωματα μας στο ικα βρηκα αυτο http://www.taxheaven.gr/acforum/index.p ... opic=19861

και αυτο http://www.ika.gr/gr/infopages/asf/bene ... /birth.cfm ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

rozi mou ti na sou pw to sigkekrimeno upotithete exei kounies HRA kai disney, emas i dikia mas disney einai kai mazi me to strwma mas ti piran 420, ekei tis eixe 680 nomizw xwris strwma :blink::ohmy:

megia ta pragmatakia kiolas de sto eipa :P

gia pantes des premaman emena mou aresoun polu kai kanoun mono 32 euro ;) pirame auti me ta vatraxakia

nai ayto einai to raffaelo!!!ase ekei einai poli akriva!!eixa paei kai egw alla to exoyne parax.....si (sorry kai olas..)me tis times!!!lkai to karotsi tis PEG-PEREGO to skate den les? to eida kai egw kai se 8ymi8ika :)

exw to katalogo tis premaman-eida to panda poy les me ta vatraxakia!!!genika ekei exei pola pragmatakia me vatraxakia afoy saresoyne!!!!emena maresoyne pio endona xromata- dld 8elw na parw me portokali ,laxani ... :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai ta exw dei exei arkoudakia vatraxakia kai paixnidakia :woohoo: :woohoo: :woohoo: teleia ;)

i alitheia einai oti mou aresoun ta pal xrwmata gi auto pira kai ti sugkekrimeni panta :P

oson afora tin kanoniki mas kounia i proika tis kanei 2oo kati euro kai mas tin afinei 190 alla kai pali einai para polla :blink:

skeftomoun na parw mia apo mothercare mia rozoula polu omorfi einai :silly: :silly: :silly: tha dw ti tha kanw me auto to thema

to karotsi to skate einai swsta to thimasai ;)

alitheia sou xw pei oti apo tou xronou tha imaste xania?? emeis tha mporesoume na sinantithoume kai apo konta ;)

asxeto ta jumbo sta xania einai teleia xilies fores kalitera apo tou irakleiou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ήρθαμε κι εμείς!

Πήγα για πεντικιουρ -μανικιουρ και φρύδια σήμερα,ωραια ήταν,το χάρηκα!

Μετά για φαγητό έξω με πεθερά κ πεθερό...δεν ξέρω που το έβαλα τόοοσο φαι!!Εσκασα.... :blink:

Μίλησα με τη Σουπίτσα,καλά είναι,απλά πέρνει κάτι χαπάκια που την ζαλίζουν λιγάκι!Θα μπεί το βραδάκι είπε..

Κατρινάκι κρίμα για τη φιλενάδα σου...

Βασούλα να μας βάλεις καμια φώτο απ το δωματιάκι να δούμε!!!

Αύριο έχουμε να πάμε σε ένα "κρεβάτι" και δεν έχω τπτ να βάλω...λέω να πάω να πάρω ένα φορεματάκι το απόγευμα ή αύριο το πρωί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Τι έγινε, έλειψα και πέθανε το θεματάκι μας :P ή πήγατε όλες για μπάνια και ψώνια; Όλες καλά, έτσι; Είδα ότι και η Σουπίτσα μας είναι καλά οπότε φεύγω ήσυχη! Τα λέμε αργότερα. Μουτς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Οντως τι έγινε χθες? Ξαφνιάστηκα όταν είδα μηδέν μνμτα στα εισερχόμενα μου....Που πήγατε όλες? Εγώ κοιμήθηκα το απόγευμα και μετα τριγυρνούσα... :whistle:

Κυάκι γτ δεν αναπληρώνεις τώρα που μπορείς τον χαμένο ύπνο λόγω εργασίας? Σε προετοιμάζει κι εσένα η ζουζού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, Καλό Μήνα και Καλά Γεννητούρια!!!!

Καλά είπα εγώ ότι μέχρι να σας διαβάσω και να γράψω θα έχετε φτάσει στο Νο12 :blink::blink:

Εγώ θα σας πω τα νέα μας και μετά οτι μπορώ θα μάθω και για σας :kiss:

Την Τετάρτη πήγα στον γιατρό,

η μπουμπούκα μου έφτασε τα 2031γρ,

οι μετρήσεις όλες φυσιολογικές,

αμνιακό υγρό φυσιολογικό,

ο πλακούντας ακόμη grade 0,

ο τράχηλος κλειστός.

Ντόπλερ μου κάνει ο γιατρός μου κάθε φορά τελευταία και ήταν καλό.

Διακρίναμε και αναπνευστική λειτουργία, το στηθάκι της πήγαινε πάνω κάτω , ο γιατρός είπε ότι αυτό είναι πάρα πολύ καλό σημάδι!!!

Η θέση του μωρού είναι ήδη πάρα πολύ καλή για γέννα, προς τα κάτω με οπίσθια προβολή. Προφίλ δεν μπορούσαμε να το δούμε , μόνο ανφας, ανοιγόκλεινε τα ματάκια της και διακρίναμε και τα μαγουλάκια της :silly: Επίσης ανοιγοέκλεινε την παλάμη της.

Το μόνο που εμένα με ανυσυχεί (τον γιατρό μου όχι) είναι ότι έχει τυλιχτεί με τον λώρο στον λαιμό...ο γιατρός λέει ότι 1 στα 5 μωρά γεννιούνται με περιτύληξη και ότι ο λώρος είναι ελαστικός και ότι μπορώ να γεννήσω φυσιολογικά....να βγει το κεφάλι να προλάβουμε να τον ξετυλίξουμε και να βγεί και το υπόλοιπο σώμα. :dry: Επίσης μέχρι την γέννα ίσως ξετυλιχτεί και μόνος του. Τι το θέλει το κασκόλ εκεί μέσα η μπουμπού καλοκαιριάτικα μου λέτε???

Θα ξαναπάω σε 2 εβδομάδες στις 15/7 (όπου θα μου πάρει λέει και δείγμα για τον β-αιμολυτικό στρεπτόκοκκο) και μετά από αυτή την επίσκεψη θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα!

Την Πέμπτη το απόγευμα πήγαμε και για το πρώτο μας μπάνιο στην θάλασσα!!! Καλό ήταν το νεράκι.

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα βουτήξει (χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα), τώρα και με τις παροτρύνσεις του γιατρού είπα γιατί όχι?

Μαγιώ ευτυχώς είχα αγοράσει 2 πέρισυ που θήλαξα και το στήθος μου ήταν τούμπανο και είχα να φορέσω και φέτος που είμαι μια από τα ίδια :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Η Έλλη μου ξετρελάθηκε, έπαιζε συνέχεια και ήταν καλό κορίτσι και έστι το απολαύσαμε και εμείς!

Πήγαμε και την Παρασκευή και αράξαμε για περισότερες ώρες, το νερό όμως ήταν πιο δροσερό.

Πήρα λιγάκι χρωμματάκι , ευτυχώς περίεργα βλέμματα δεν συνάντησα,

μόνο ο άντρας μου με στόλιζε με "κοπλιμέντα" :S:blush::angry:

Πάρτε και μια γεύση, 33 εβδομάδων :woohoo:

048-1-1.jpg

[hide]059-1-1.jpg[/hide] :woohoo: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Μαράκι τι υπέροχα νέα είναι αυτά :woohoo: Τελική ευθεία έτσι,άντε με το καλό. Η μπουμπού σου μάλλον κρυώνει εκεί μέσα και το δικό μου νινί επίσης απλά δεν έχει τυλιχτεί εντελώς,οπότε πάλι καλά. επίσης ο γυναικολόγος είπε πως δεν είναι πρόβλημα,παίζει το μωράκι θέλει να ασχοληθεί με κάτι :silly: :silly: αχου τα μωρέ!

Καλέ καλημέρα είπα? :huh:

δεν είπα :blush::blush:

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...