Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεια σας και απο μένα


merenta

Recommended Posts

καλησπέρα,

είναι αρκετός καιρός που σας παρακολουθώ και τελικά να ΄μαι και εγώ.

Το merenta είναι το όνομα του σκύλου μας που υπεραγαπάμε και έχουμε σαν παιδί μας Αποφασίσαμε πως είναι καιρός να αποκτήσουμε και ένα ακόμα παιδάκι αλλά δυστυχώς ο πελαργός τους τελευταίους 5 μήνες ελεύθερων επαφών δεν έλεγε να έρθει και έτσι πήρα την απόφαση να πάω στον ''ταχυδρόμο'' να δω τί γίνεται. Φλεγμονή στην σάλπιγγα με αποτέλεσμα να λειτουργεί μόνο η μία. Προς το παρόν βασιζόμαστε μόνο στην ''καλή'' και μετά 3 μήνες αν δεν γίνει τίποτα θα κάνω σαλπιγγογραφία.

Τώρα ποιο είναι το ερώτημα και παρακαλώ αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει. Απο την στιγμή που έχω αυτή την φλεγμονή δεν θα έπρεπε να πάρω κάποια αντιβίωση ή κάτι τέλος πάντων για να υποχωρήσει ; Γιατί πρέπει να περιμένω 3 μήνες και να μην κάνω τώρα την σαλπιγγογραφία ;

Επισκεύτηκα τον γιατρό μου πριν 2 εβδομάδες αλλά πριν 3 μέρες που μου ήρθε περίοδος :angry: αναρωτήθηκα για τα παραπάνω και σκέφτηκα εσάς.

Φυσικά θα ρωτήσω και τον γιατρό μου, σήμερα ήταν αδύνατον και αύριο γιορτάζει η Πόλη που μένω με αποτέλεσμα να είναι τα πάντα κλειστά, γιατροί δημόσιες υπηρεσίες... δηλαδή καλή παρασκευή

θα σκάσω ως τότε :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην καλως ηρθες!

Αυτο που θα σου ελεγα εγω ηταν αν θελεις να παρεις και μια

δευτερη γνωμη απο αλλο γιατρο αφου εχεις τετοια ερωτηματα.

λογικα ο γιατρος σου θα ξερει τι κανει. Επισης 5 μηνες προσπαθειων ειναι λιγοι.

Σου ευχομαι συντομα με φουσκωμενη κοιλιτσα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ,

ναι πραγματικά είναι μικρό το διάστημα, αλλά να είναι που.. θέλω.

για δεύτερη γνώμη το σκέφτομαι και εγώ, δεν είμαι γιατρός αλλά δεν θα έπρεπε να γίνει κάτι με την φλεγμονή ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα δεν ειμαι γιατρος αλλα νομιζω οτι ναι κατι

θα επρεπε να σου δωσει.

Οσο για το ποσο καιρο προσπαθειτε, το μπεμπακι σου θα ερθει,

δε γινεται στο 2010 ζουμε, μαμα θα γινεις.

Χαλαρωσε τωρα που ειναι καλοκαιρι και ολα

θα πανε μια χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακάρι !!το εύχομαι σε όλες τις κοπέλες !!

Προσπαθώ να είμαι όσο ποιο χαλαρή γίνεται απλά αυτή την φορά είχα καθυστέρηση και τελικά δεν...

με πείραζε πάρα πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merenta καλωςηρθες εγω στην θεση σου δεν θα περιμενα 3μηνες αλλα θα εκανα τωρα σαλπιγγογραφια γιατι οπως λες και εσυ αφου φανηκε φλεγμονη γιατι να μην θεραπευτει τωρα και να το αφησεις τοσο καιρο δεν βλεπω το λογο,να παρεις κι αλλη γνωμη μην το αφηνεις,σου ευχομαι να σου πανε ολα καλα και γρηγορα να φουσκωσει η κοιλιτσα σου θα περιμενω νεα σου ειμαι εδω οτι κι αν χρειαστεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hallo !!

είχα δίκιο να υποψιάζομαι οτι κάτι δεν μου κολλάει στην υπόθεση και οτι ο συγκεκριμένος γιατρός είναι τελικά.. :blink:

δεν έχω απολύτως τίποτα και είμαι μία χαρά, αν δεν γίνει τίποτα και αυτό τον μήνα τότε θα κάνουμε έναν έλεγχο στα σποράκια μας για να δούμε αν είναι και εκεί όλα εντάξει :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μερεντα μου πως καταλαβε ο γιατρος οτι ειχες φλεγμωνη στη σαλπιγγα χωρις να σου κανει πρωτα σαλπιγγογραφια ?συμφωνω και εγω οτι οι 6 μηνες ειναι λιγοι .εγω θα ελεγα τωρα που ειναι καλοκαιρι να το ξεχασετε και ισως ερθει μονο του ;) φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Έλα κορίτσι μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον❤️ η μητρα και ο τράχηλος είναι πεντακάθαρα! Ίσως η περίοδος να αργησει και να έρθει μέχρι και σε 50 μέρες και να μην ανησυχήσω! Μου έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και θρομβοφιλια τις έκανα και θα βγουν μέχρι την Τρίτη! Επίσης περιμενουμε να βγουν και οι καρυοτυποι (εμβρύου και οι δικοί μας) και μετά το πασχα έκλεισα ραντεβού να με δει και να συζητήσουμε τι θα βγάλουν οι εξετάσεις και έχει στο μυαλό του να μου δώσει κάποια αγωγη γτ έπεσαν λίγο και τα ανδρογονα μου και με βάση το ιστορικό μου και τος εξετάσεις να μου δώσει αγωγη! Επίσης μου είπε να μη τρώω κάποια τρόφιμα και να μη περνώ κάποιες βιταμίνες γτ πυροδοτούν τις ενδορφινες με αποτελεσμα να μη κάνω ποιοτικά ωάρια! Τελος μου είπε πως αφού θα λείπει ο σύντροφος το καλοκαιρι μπορούμε να καταψηξει ο σύντροφος σπερμα και να κάνω σπερματεγχυνση κάποια στιγμή το καλοκαιρι αφού παρω την αγωγη και μετά🙏
    • Ναι ακούγονται ενθαρρυντικά 🙏μου είπε θα το παλέψουμε μαζί και είμαι σίγουρος ότι το μωρακι θα έρθει🙏 δυστυχώς τις γιορτές δεν θα είναι ο σύντροφος εδώ όποτε θα τις περάσουμε μοναχικά! Θα πάω στα πεθερικά μου βέβαια αλλά όσο να ναι δεν είναι το ίδιο😢 ευτυχως μου το είπε και από μόνος του ότι αν λείπει ο σύντροφος θα κάνουμε μαζί την προσπάθεια 🙏 Ενδιαφέρεται πολύ γ αυτό και εγώ τον εμπιστεύομαι πολύ! Δεν με ξεπετάει και μας εξηγεί τα πάντα 🙏 Ναι ενοιωσα μια ανακούφιση γτ θέλει να το ψάξουμε λιγακι αλλά και μου δεν μας άφησε να προσπαθησουμε μόνοι μας και βλεπουμε! Από μονος του μας είπε ότι αν θελουμε να κάνουμε σπερματεγχυνση  να καταλήξουμε σπερμα και ας λείπει ο συζυγος θα το κάνουμε μαζί με τον γιατρό 🙏 Κορίτσι μου η διατροφή που ανέφερα προφανώς είναι για την δικιά μου περίπτωση με βάση το ιστορικό μου (ΣΠΩ, υψηλή αμη, χαμηλά ανδρογονα, υπερινσουλιναιμια κτλ) μη βάζεις κατά νου αυτά που είπα γτ κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Μου είπε να αποφεύγω αυτά καθώς πυροδοτούν τις ενδορφινες και κατά συνέπεια δεν βοηθούν σε ποιοτικά ωάρια! Μου είπε επακριβώς πως αν σας πηγαινα για εξωσωματικη θα σας έπαιρναν 4000-5000 και θα περνάμε τα τέτοια μας τώρα! Έτσι ακριβώς μου είπε🤪 θέλει λέει να το παλέψουμε ακόμη να βγουν και οι εξετάσεις και από εκεί και περα να δούμε πως θα προχωρήσουμε🙏 αχ κοριτσάκι μου τι έχεις περάσει και εσυ😩
    • ΄Άρα αυτά επιτρέπονται και βοηθάνε; Τότε ο γιατρός της @Mpourmpouloγιατί της είπε να τα ελαττώσει;
    • Γεια σας κορίτσια. Προσφατα πήγα στο μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης να πάρω το μηλαρακι και την ζώνη. Μου είπαν για 3ημερη νηστεία , αλλά την τρίτη μέρα εγώ έφαγα παγωτό το πρωί το ξέχασα και την4η μέρα έφαγα το μηλαρακι κανονικά. Δεν ξέρω τι έπαθα εκείνη την ημέρα και το ξέχασα τελειωσ ότι έκανα νηστεία ... Τώρα θεωρείτε άκυρο;  Να ξαναπάρω μηλαρακι να ξεκινήσω πάλι απ' την αρχή;  Είμαι πάρα πολύ στεναχωρημένη ... Προσπαθώ 3 χρόνια για μωράκι αλλά δεν έρχεται ..😔😔😔😔😥
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...