Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΝΑΟΥΣΑ Η ΒΕΡΟΙΑ?


Recommended Posts

Κoρίτσια τι κάνετε;Είναι λίγο αργά,αλλά είπα ας μπω να πω ένα γεια.

Πως ήταν η μέρα σας;

Έλενα καλύτερα ο μικρός;περαστικά σας.

Άρχισε να βρέχει.Καλό χειμώνα.

Τα λέμε αύριο.

Καληνύχτα και όνειρα γλυκά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 880
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας!! Καταρχήν να ευχηθω στην Eri79 να γεννησει με το καλο!!! Ειναι πολυ εντονες συναισθηματικα αυτες οι τελευταιες μερες πριν τη γεννα!! Οσο και να το σκεφτεσαι δεν μπορεις να φανταστεις πως θα ειναι οταν θα κρατησεις το μωρο στην αγκαλια σου....!!! :)

Evelini το θεμα της εξοδου με τα μωρα μας ειναι μεγαλο και μαλλον δεν υπαρχει κατι να προτεινω ουτε εγω. Για παιδοτοπο η μικρη μου σιγουρα δεν ειναι ... Ευχομαι να ισχυσει ο νομος κατα του καπνισματος (οι καπνιστριες μην στραβομουτσουνιαζεται :-p ) γιατι εμεις ειμαστε αυτοκολλητοι με την μικρη μας, δεν εχουμε να την αφησουμε καπου. Να μπορουμε να παμε τουλαχιστον για ενα γρηγορο (και ορθιο ) καφε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kasi να τα εκατοστήσετε!Γερή και δυνατή.

Εμείς είχαμε γενέθλια στις 29 Αυγούστου.

Βρε κορίτσια να σας τωρήσω κάτι;ο μικρός είναι δυσκοίλιος,και σήμερα μου είπε η παιδίατρος να πάρω το almiron 3.Μέχρι τώρα πίναμε το sanilac 3.Ξέρετε κανένα γάλα που να έχει αποτέλεσμα;Καμμιά φορά η γνώμη από την εμπειρία της μαμάς με το παιδί της(αν είναι δυκοίλιο) είναι αποτελεσματικότερη.Πείτε μου please....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανγελσι ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΛΜΙΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ Κ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΔΥΣΚΙΛΙΑ!!!!

ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΙΚΕ ΕΙΧΑΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Κ ΑΛΑΞΑΜΕ 3 ΓΑΛΑΤΑ.... ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΓΑΛΑ Κ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ Κ ΕΙΠΕ ΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ!!!!

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΒΑΛΑΚ ΙΤ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ Κ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΣΩΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΕΛΑΝΙΑΖΕ ΜΑΤΩΝΕ Κ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ! ΑΠΟ ΤΟΤΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε Έλενα ξέρεις πόσα αλλάξαμε;Ξεκιναμε με novalac,novalac IT,nativa,frisolac comfort,sanilac2,sanilac 3 όπου το τελευταίο μας έκανε...τώρα πρόλαβα και του έδωσα almiron.θα δω κανα δυο μέρες κι αν είναι το αλλάζω πάλι.Ευτυχώς ο καημένος τα πίνει όλα και δεν έχω πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΕΣΥ ΑΦΟΥ ΑΥΤΟΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑ ΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΦΡΕΣΚΟ ΓΑΛΑ ΤΟ ΔΕΛΤΑ ADVANSE ΑΣ ΠΟΥΜΕ!!!Ν ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Κ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΦΡΕΣΚΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΜΠΛΟΥΤΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΣΚΟΝΗ!!!!! Η ΣΚΟΝΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΣΙΔΗΡΟ ΜΕΣΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ!!!

ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ ΤΡΩΕΙ??? ΒΑΖΕ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΛΙΓΟ ΔΑΜΑΔΚΗΝΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kι εγώ το σκέφτηκα το φρέσκο γάλα,αλλά λέω να ρωτήσω πρώτα την παιδίατρο την Τρίτη έχουμε ραντεβού.

Φρούτα ροδάκινο,αχλάδι,δαμάσκηνο.Το μόνο καλό είναι ότι δεν έχει πόνους αλλιώς θα έκλαιγε.Τώρα κλαίει για άλλους λόγους ο πονηρός...

Ο δικός τι κάνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΣΤΑ!!! ΧΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΝ ΕΚΕΝΕ ΝΑΣΚΑ ΟΞΥΓΟΝΟΥ!!!!! ΕΙΧΑΝ ΒΟΥΛΩΣΕΙ ΟΛΑ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ!!!! ΜΟΟΥ ΔΩΣΕ ΟΤΡΙΒΙΝ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΖΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΟΡΟ Κ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΙΜΑ ΤΗΝ ΜΥΤΗ!!!!! ΠΟΛΛΥ ΜΥΞΑ ΛΕΜΕ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΙΜΑ!!!! ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΜΟΡΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΑΙΣΕΙΟ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟΕΙΔΑ ΕΙΠΑ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΡΟΥΦΗΞΩ ΕΓΩ ΜΠΛΙΑΧ ΜΠΛΙΑΧ Κ ΤΩΡΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ Μ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΣΤΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγώ δεν έχω,όταν έχουμε μυξούλες του βάζω ορό.Και τώρα χτυπιέται και πρέπει να του κάνεις σχεδον κεφαλοκλείδωμα για να το βάλεις.Άσε μπελάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..

περαστικα στα αρρωστούλικα..

για τη δυσκοιλιότητα..αφού τρώει το παιδί απ'όλα μην περιμένεις από το γάλα να κάνει διαφορά anglesi μου.. δοκίμασε τροφές..πχ δαμάσκηνο, ροδάκινο, ακτινίδιο, τα φαγητά του να είναι πιο σουπέ, το απόγευμα αντί για κρέμα - δεν ξέρω τι δίνεις λέω τώρα - δοκίμασε καμμιά σουπίτσα τραχανά...επίσης αυτό που θα το βοηθήσει σίγουρα είναι να το βάλεις στο γιογιο, όταν το δεις να ζορίζεται..η στάση βοηθάει κ μπορεί να τον ξελαφρώσει.. Επίσης δοκίμασε μασαζάκι στην κοιλιά του χαμηλά κ να του σπρώχνεις τα γόνατα στο στήθος αρκετές φορές μέσα στη μέρα..

Για τη μύτη κ τον ορό κορίτσια, δοκιμάστε το osmoclean κ θα σωθείτε..!! είναι φυσιολογικός ορός αλλά όχι σε αμπούλα σε spray ,... η δικιά μου δεν τον δεχόταν με τίποτα τον ορό κ κάθε φορά μας άκουγε όλη η γειτονιά..τώρα επειδή η ποσότητα που πέφτει είναι μικρότερη κ της το βάζω κ καθιστή είναι πολύ ευκολότερο κ κάνει κ δουλειά..κυρίως δεν το καταλαβαίνει όταν το κάνω μέσα στο μπάνιο που είναι κ οι υδρατμοί, κ έχουν μαλακώσει όλα τα ιγμόρεια..

Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ που σας τα λέω όλα έτσι...δεν τα ήξερα από μόνη μου...απλά επειδή μιλάω στο άλλο φόρουμ περίπου 2 χρόνια είναι ό,τι μου έχουν πει άλλες μαμάδες κ εφάρμοσα κ εγώ στο μωρό..

Εμείς εχθές πήγαμε στον παππού μας στην καβάλα...θα τον χάσουμε τον καημένο...τέλος πάντων...υγεία κορίτσια...αυτό είναι το βασικό...

φιλιά σε όλες κ στα μπεμπάκια σας κ στην κοιλίτσα σου κοπελιά γκαστρού!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,τι κάνετε;σημερα πολύ ωραία μέρα.

evelini του δίνω φρούτα και τραχανά,και γενικά ότι είπες το κάνω εκτός από το γιογιο.Του πιέζουμε τα ποδια στο στήθος κι έτσι ενεργείτε.Χθες το βράδυ και σήμερα το πρωί του έδωσα το almiron και ενεργήθηκε άνετα,ήταν μαλακά(με συγχωρείτε κιολας).Δεν ξέρω αν έκανε δουλειά το γάλα γιατί είναι νωρίς αλλά κι εγώ πιστέυω πως παίζει ρόλο η διατροφή.Αυτά με τα κακάκια μας.

Το osmoclean σπρέι που αναφέρεις είναι όντως τόσο καλό;έτσι όπως μπαίνει ο ορός με πίεση βγαίνουν οι μυξούλες αλλά με το σπρέι;μπορεί να το πάρω να το δοκιμάσω.Χειμώνας έρχεται,ιώσεις.Μακάρι να μην αρρωστήσουν τα μικρούλια μας αν και λίγο δύσκολο.

Από Καβάλα είσαι ή ο άντρας σου;εγώ σπούδασα στην Καβάλα.Έτσι όπως τα λες δυστυχώς είναι δύσκολα τα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

o ορός είναι υπέρτονο διάλυμμα. Η χημική του σύσταση διαλύει τις μύξες κ φεύγουν όχι η ποσότητα. Εμένα πάντως με βόλεψε πάρα πολύ

ο άντρας μου είναι καβαλιώτης κ ο μπαμπάς μου επίσης. Οπότε κ εγώ η μισή. Είχαμε πάει σε ένα γάμο εκεί κ γνωριστήκαμε. Στα ΤΕΙ εκεί σπούδαζες;

είχα πολλές φίλες εκεί κυρίως στη διοίκηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!! ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΕ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΘΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑΤΡΟ!!! ΑΦΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΡΟΧΑΛΙΖΕΕΙ ΤΙ ΤΑΧΑ!!!! ΕΒΕΛΙΝΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΣΠΡΕΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ!!! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΠΟ ΤΙ ΗΛΙΚΕΙΑ ΓΡΑΦΕΙ????

ΤΟ ΛΥΠΑΜΕ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ ΕΤΣΙ ΠΩΣ ΤΟ ΑΚΟΥΩ!!!!! Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΙΡΟΠΑΚΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ!!!! ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΠΑΩ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!! ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΘ Κ ΛΙΓΟ ΝΤΕΠΟΝ ΜΠΑΣ Κ ΤΟ ΒΟΗΘΙΣΕΙ! ΒΛΑΚΕΙΑ ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΚΑΝΑ???

ΕΒΕΛΙΝΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ Κ ΜΑΣ ΤΑ ΛΕΣ ΓΙΤΙ Κ ΕΜΕΙΣ ΝΕΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΟΥΜΕ!Κ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΚΙ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenatsak ο ορός δεν γράφει ηλικία επειδή δεν είναι φάρμακο..φυσιολογικός ορός είναι όπως οι αμπούλες αλλά σε μορφή spay.

μην αγχώνεσαι για το ντεπονάκι τίποτα δεν ειναι!!!

προσπάθησε να τον ανακουφίσεις με πρακτικά..καλύτερα που δεν σας έδωσε σιροπάκι κατά τη γνώμη μου...εγώ τα αποφεύγω πάρα πολύ τα φάρμακα κ ειδικά σε τόσο μικρή ηλικία..

προσπάθησε να μην ξεραίνεται η ατμόσφαιρα στο δωμάτιο του, βράσε ευκάλυπτο κ βάλε του να πάρει εισπνοές..κάνε του παρατεταμένο μπάνιο με χλυαρό προς το ζεστό νεράκι, κάνε μασαζάκι στο στήθος κ στο λαιμό του πάρα πολύ. Δεν ξέρω αν θηλάζετε..αν όχι τότε δοκίμασε λίγο τσαγάκι του βουνού..αν ναι τόσο θήλαζε λίγο περισσότερο.. επίσης σήκωσε λίγο το στρωματάκι του όχι πολύ 30 μοίρες περίπου (βάλε πετσετούλες από κάτω σταδιακά ώστε να κάνει κλίση)αν έχει μυξούλες θα το βοηθήσει να κοιμηθεί κ να ανακουφιστεί δεν θα γυρνάνε πίσω. Επίσης σιδέρωσε κανένα πανάκι να είναι ζεστό κ βάλτο στο στήθος του. Κ κάνε αλλαγές κάθε λίγο..μπορεί να είναι κρύωμα κ να του περάσει...

κ υπομονήηηηηη!!!! κ χαδάκια, κ αγκαλίτσες!! ξέρεις τώρα όλα εις διπλούν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα!! να είσαι καλά βρε!! απλά αυτά τα πέρασα πριν από εσένα κ κάποιες άλλες μανούλες τα έλεγαν σε μένα...το ίδιο θα κάνεις κ εσύ του χρόνου με το καλό!!

αν έβλεπες τι άγχος είχα εγώ!! πόσες φορές το μήνα το πήγαινα παιδίατρο...ουουουου θα γελούσες...

έρχεται ο καιρός που ηρεμείς πια...

κάτσε ακόμα νωρίς ειναι...κάτσε να αρχισει στερεές εκεί να δεις τι έχουμε να πούμε!!! χαχαχαχ!! συμφωνείς Inglesi?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα περαστικά σας,τα καημένα μ' αυτό τον καιρό εύκολα την αρπάζουν,ξέρω κι άλλα παιδάκια φίλων μας που ήταν χαλια και πηγαίνει το μεγάλω παιδικό...ότι κυκλοφορεί σε γρίπη το φέρνει σπίτι.

Αυτά που είπε η evelini είναι πολύ καλά.Ειδικά ο ευκάλυπτος σου μια χαρά ξεμπουκώνει.Το χειμώνα που έχουμε αναμμένα καλοριφέρ βάζω σ' ένα μπρίκι με νερό λίγες σταγόνες αιθέριο έλαιο ευκάλυπτο και βοηθάει πολύ.

Κι εγώ διοίκηση ήμουνα το 1997 ξεκίνησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΕΤΟΙΑ ΓΚΡΙΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΕ ΠΕΘΑΝΕΕΕ ΣΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o:o:o:o:o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια και καλό μήνα.

Πως περνάτε;Ερι σε μιαεβδομάδα ακριβώς θα κρατάς στην αγκαλιά σου τη μικρούλα σου!!!!!!!!

Ελενα τι κάνετε;πρώτη φορά σ' ακούω να λες έτσι.Τόσο χάλια είναι το μικρό;Τον ξαναπήγες στο γιατρό;

evelini και kasi τι κάνετε;πως είναι τα μικρούλια σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα!

ελενάκι υπομονή...θα περάσει κ θα ηρεμήσετε...να μου πείς πόση πια υπομονή..αλλά τι άλλο νά κάνεις.;;;

εμείς μια χαρά - ευτυχώς - της πήρα ένα θρανίο που ζωγραφίζει πάνω με μαρκαδόρους που σβήνουν κ έχει πωρωθεί αγρίως! όλη μέρα εκεί ήθελε σήμερα κ βρήκα κ εγώ ολίγη ηρεμία :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια θα με τρελανει α 4 ντεπον κ ενα μεσουλιντ εχω πιει σημερα!!!!!! απεριγραπτη η γκρινια του!!!

τι να τον παω στον γιατρο αφου το χουρ χουρ υποχωρισε λιγο κ μου ειπε μονο αν χειροτερεψει να τον παω!!! πρηστικαν κ τα ουλα του μαλλον ξεκιναμε δοντια κ μασ επιασε παλι κ δισκοιλια κ μασ πεσαν ολα μαζι!!!!! θα τρελαθω!!! ασε που σημερα ειχα την φαινη ιδεα να φερω μπογιατζη να βαψει το δωματειο του μικρου......τι να σασ λεω ακομα ετσι ποσ τα αφησε ειναι ουτε καν τα μαζεψα!!!

εβελινη κανα γιατρικο για τα δοντια παιζει??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...ελενάκι μου γλυκό...υπομονή..αυτή τη γκρίνια το ξέρω ότι δυσκολεύεσαι να την αντέξεις...κ στεναχωριέσαι για το μωρό...αλλά εκεί κατά το 6άμηνο 7άμηνο θα σταματήσει...

Τώρα για τα δοντάκια..αν θυμάμαι καλά είστε 4,5 μηνών έτσι..; είναι βέβαια κ νωρίς αλλά μπορεί να βγάζετε κ δοντάκι άλλα παιδάκια βγάζουν κ από τον 3ο μήνα...βέβαια πολλές φορές ό,τι κ αν έχει το μωράκι επειδή δεν μπορούμε να εξηγήσουμε τη γκρίνια του το αποδίδουμε στα δόντια... :oops: κ εγώ το ίδιο έκανα...

Πάντως αααν είναι αυτό που το ενοχλεί...το νούμερο 1 γιατρικό (για μεγαλύτερα μωράκια - εγκυκλοπαιδικά το λέω σε σένα) είναι το πράσινο μέρος από το φρέσκο κρεμμυδάκι!! κορίτσια μουδιάζει το ούλο κ τέρμα ο πόνος!! μου το έλεγαν κ δεν το πίστευα μέχρι που το είδα κ έμεινα κάγκελο :o:o

τώρα για τη δική σας ηλικία οι παιδίατροι δίνουν μια αλοιφή mundisal ή bexident bebe βέβαια κ οι 2 έχουν βάση το ούζο (αλκοόλη) - εγώ δεν έδωσα στο μωρό επειδή έχω διαβάσει ότι σκληραίνουν την περιοχή ανακουφίζουν για λίγο κ μετά είναι χειρότερη η διαδικασία να σκάσει το δοντάκι.

Αυτό που έκανα εγώ είναι να πάρω από το φαρμακείο μια βρεφική οδοντόβουρτσα (κάτι σαν πετσετούλα που φοριέται στο δάχτυλο) κ την έβρεχα κ έκανα μασαζακι στα ούλα.

Επίσης υπάρχουν κεχριμπαρένια κολλιέ που τα έδινα στη μικρή να τα φάει..-το κεχριμπάρι είναι το α κ το ω σε πόνους κ προστατευτικό από ιώσεις επίσης.

Επίσης υπάρχει ένα φυτικό σκεύασμα από χαμομήλι - καθόλου χημικό - λέγεται CHAMOMILA 30CH (1 δόση μέρα παρά μέρα).

Επίσης με υπομονή - υπομονή - υπομονή θα περάσει όλο αυτό...

χάρηκα που υποχώρησε το χουρχουρητό σας....κανένα κρυωματάκι θα ήταν...όσο για το μπογιατζή....έψαχνες μπελάδες;;;; :lol::lol:

Η εγκυούλα τι κάνει; λέτε να γέννησε;;;;

τι μούχλα κ αυτή σήμερις ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...