Μετάβαση σε περιεχόμενο

9 κιλα στον εβδομο μηνα!νοιωθω πανικο!


miero

Recommended Posts

:):) και τι εγινε?σιγα το πραγμα!η εγκυμοσυνη ειναι η πιο ωραια περιοδος της γυναικας που μπορεις να τρως οτι θες και οσο θες χωρις τυψεις και ενοχες αφου το μονο που εχει σημασια ειναι να γεννησεις ενα γερο παιδι και τα κιλα χανονται χωρις να το παρεις χαμπαρι!!!!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα κιλά δεν θεωρώ ότι είναι προβλημα, όμως να προσέχεις με τα γλυκά! Καλύτερα να φας λίγο φαγητάκι παραπάνω και να μην φας γλυκό παρά το αντίθετο. το θέμα με την ζάχαρη δεν είναι τα κιλά τα οποία στην τελική,οκ μπορεί να πάρουμε πολλά ...αλλά θα τα χάσουμε. το θέμα είναι μην σου το γυρίσει σε σάκχαρο και χειρότερα διαβήτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα . Θεωρητικα λενε οτι μερι 12-13 κιλα ειαι καλα απο εκει και περα ομως το να παρεις και δυο παραπανω δνε εγεινε και τιποτα αλλωστε το θεμα το αν θα παρεις κιλα η οχι δνε εχει να κανει απολυτα με το να σου εμφανισει καποιο προβλμα απλα το δυσκολο ειναι οτι δνε χανονται ευκολα μετα και πολλες γυναικες μετα τη γεννα επειδη ο ορμονες ειναι μπαχαλο η κουραση η ευθυνη του μωρου η αλλαγη στην διαθεση δεν ξερεις ποσο μπορει να επηρρεασει μια γυναικα και εχει παρατηρηθει οτι καποιες παιρνουν κιλα με τοπου γεννανε .

Εγω πηρα καθολη την εγκυμοσυνη 6 κιλα οχι δεν εκανα πολλουςεμετους μονο το πρωτο 3μηνο και ουτε εκανα τη φοβερη διατροφη απλα ειχα βγαλει εκτος τα ανψυκτικα αλλωστε δνε ενδεικνονται στην εγκυμοσυνη απο εκει και περα κοιτα και πιτσα ετρωγα και σουβλακι και παγωτο ειδικα το τελευαιο αλλο πραγμα απο Ιουνιο που ειχα την τεευταιαπεριοδο μεχρι και τον Νοεμβρη πολυ παγωτο ειχαμε κοντα μας στο Αιγαλεω ενα εργαστηριο παγωτων απο το χειμωνα καιμετα ζηεβα τη σοκολατα γαλακτος αλλα με κυνηγησε ο γυναικολογος μου επειδη η σοκολατα ανεβαζει το ζαχαρο στο αιμα και επηρρεαζει το συκωτι μια μερα λοιπον που μου εκανε διαλεξη ειχα σταματησει τις σοκολατες :silly: ταχα μου και ειχα γεμισει τη τσαντα τα σοκολατακια τα λακτα εσι για τη λιγουρα :silly: και του γιατρου του γουρλωσαν τα ματια καπως ετσι :woohoo: τα πηρα και του λεω καλα μωρε μονο 6 κιλα εχω παρει πως κανεις ετσι ; και τοτε μου ειπε ας επερνες 8 αλλα η διατροφη ειναι η σημαντικη .Με το που γεννησα εχασ τα κιλα της εγκυμοσυνης κι βγαινοντας απο το νοσοκομεο αλλα 3 δικα μου μετα απο δυο χρονια ομως πηρα 10 κιλα ναι εφθασα σε σημειο να εχω μια κοιλια αστα αδυνατα ποδοα αλλα κοιλια και ευτυχως απο ερσι αρχισα διατοφ εκοψα τα κακα πραγματα καιτα εχασα .

Το να ενταξεις στο διααιτολογιο σου καθε δυο μερες αι ενα γλυκο δεν ειναι κακο καιμπορεις να το φτοιαχνεις μονη σου με υποκατστατο ζαχαρης .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελα μου καλα καλε εγχωνεσαι για τα κιλα????? τωρα εισαι εγκυος ευχαριστησου την εγκυμοσυνη σου και να λες να ειναι το μωρο καλα. λενε καλο ειναι να παρεις μεχρι 13 κιλα εμενα αυτο μου ειχε πει ο γιατρος ομως εγω ενω στην αρχη εχανα μετα τα πηρα ολα μαζι και πηγα σχεδον 20 κιλα μπορει ακι κανενα παραπανω στο τελος για να μην αγχωθω δεν ζυγιστικα και ομως τωρα που ο μπεμπης μου ειναι 5 μηνων και τα εχω χασει ολα και εχω χασει και 2-3 απο τα παλια μου γιατι και πριν δεν ειχα σωμα φιδισιο!!!! οποτε μην σε απασχολει αν μπορεις να μην τρως πολλα γλυκα καλο θα κανεις αλλα ευχαριστησου τωρα την περιοδο που περνας μονο τωρα τρως ξεγνιαστα. μετα απο το τρεξιμο θα φυγουν ολα. με το καλο να ερθει το μωρακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Miero ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΣΑΙ! ΕΓΩ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 30 ΚΙΛΑ!

:blink: ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΔΥΝΑΤΙΖΩ ΕΥΚΟΛΑ ΕΚΑΝΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΩ! ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΛΙΣ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΚΑΙ ΖΥΓΙΖΟΜΑΙ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ! ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΦΥΣΙΟΛΙΚΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗ ΖΥΓΑΡΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ? ΜΕΤΑ ΤΟ 2ο ΤΡΙΜΗΝΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 7 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΗΔΗ ΒΑΛΕΙ 11 ΚΙΛΑ!!!ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΛΙΓΟ ΠΡΗΞΙΜΟ....ΝΙΩΘΩ ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ???? ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΔΙΑΙΤΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!!! :angry::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

γιατι να ειμαστε καταδικασμένες μια ζωή να κάνουμε δίαιτα και οι άντρες να χλαπακιάζουν και να μην βάζουν γραμμάριο?? αυτό είναι άδικο :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΡΕΜΑ ΚΑΛΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΣΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.ΑΝ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΟΤΙ ΠΗΡΕΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ.ΑΚΟΥ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΗΡΑ 17 ΚΙΛΑ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΟΛΑ ΣΤΙΣ 40 ΗΜΕΡΕΣ.ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΗΡΑ 28 ΚΙΛΑ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΟΛΑ ΣΕ 4 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΕΜΑΙ ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 10 ΔΕΝ ΑΓΧΟΝΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΣΤΟΧΟ ΤΑ 28 ΤΗΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΥΠΟΥΛΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miero ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ!!!!!!!!!!! ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ 64 ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ 76 :woohoo: 12 ΚΙΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΛΙΓΑ ΟΥΤΕ ΠΟΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 8 ΧΑΘΗΚΑΝ ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑ ΠΑΛΕΥΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΞΕΜΠΛΟΚΑΡΕΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ. ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΥ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ. ΚΑΙ 4 ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΣΑΙ!!!!!!!!!!!!!ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ 53 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ ΤΑ 70...17 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΚΙΛΑ ΠΗΡΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.ΒΕΒΑΙΑ Η ΜΙΚΡΗ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4.200 ΚΑΙ ΜΟΝΟ 2 ΚΙΛΑ ΚΡΑΤΗΣΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΣΕ 40 ΜΕΡΕΣ.ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΛΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αφηστε με το υψος που λετε,εγω τι να πω με υψος 1,48 ναι ναι καλα διαβασατε 1,48 ξεκινισα με 65 κ εφτασα 90?κ το παιδι βγηκε 47 εκ(ετσι εγραψαν)η παιδιατρος μου ειπε οτι δεν γινεται ενα μωρο 3200 να γεννηθει 47 εκατ,τοσο γεννιουνται 2,500.κ μεσα σε εναμιση μηνα πηρε 13 ποντους?μεσα σε εναμιση μηνα ηταν 60 εκτ.μας ειπε η παιδιατρος οτι γεννηθηκε γυρο στους 53 με 55.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

makari k egw ston 7o na exw parei mono tosa! eimai sta misa tou pemptou k exw parei 7! ti na pw? kanonika trww k prosexw kiolas! aman!

eutixws ksekinisa tin eggimosini poli adynati kai prospathw na min agxwnomaigia auto to thema an k den pisteuw oti paizoun k toso simantiko rolo ta kila apo oti diavazw sto foroum ! tha ta xasoume!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Θέλω αρκετό καιρό να γράψω εδώ αλλά όλο το προσπερνάω!Καταρχήν δεν υπάρχει λόγος άγχους,επίσης καταννοώ πως οσο καιρό είμαστε έγγυες οσο μας λέν εκείνες που ηδη γέννησαν πως τα κιλά δεν είναι πρόβλημα δεν το πιστεύουμε!!Παθούσα!Αλλα,έτσι είναι!Οταν, κατάλαβα,πως ήμουν έγγυος δεν ήμουν κ στα αδύνατά μου!Ξεκίνησα 65κν(ήμουν ηδη στον 3 μήνα!)κ γέννησα 20κιλά επιπλέον!Δυστυχώς.Οι στερήσεις όλων των χρόνων μου βγήκαν στην εγκυμοσύνη,κατι απίστευτες βουλιμίες,πολύ ζυμαρικό,εφτιαχνα το βράδυ ενα πιάτο γιατί ήθελα μακαρόνι!!Χάλι!!Τα περισσότερα τα πήρα το 2 τρίμηνο.Μετά σταθεροποιήθηκα,με έλεγξα κ μέχρι τη γέννα εβαλα κανα 5 σύνολο το γ τρίμηνο!Ευτυχώς ούτε ζάχαρο ή διαβήτη κτλ είχα,μόνο ψυχολογικά αισθανόμουν γουρούνα!!Επιπλέον δεν σταμάτησα να δουλεύω καθόλου,ουτε με το σπίτι να ασχολούμαι!Στο νοσοκομείο καθήσαμε 3 24ωρα!Λόγω καισαρικής αφαγία 4 μέρες!Χωρίς νερό χωρίς φαι!!Βγαίνοντας ήμουν πλην 8 κ τώρα αλλα 3 έμειναν!!!Δεν περίμενα ούτε εγω πως θα φύγουν!Ολα γίνονται, απολαυστε το τώρα κ μετά με λίγη προσπάθεια θα φύγουν.Αρκεί να μην συντρέχουν λόγοι υγείας!Γιαυτό προσοχή στα γλυκά!!Μην μας πιάνει τρέλα!Ναι κ εγώ θαυμάζω τις κοπέλες που πήραν σε όλη την εγκυμοσύνη 6-8 κιλά κ βγήκαν απο το νοσοκομείο πιο αδύνατες απο πρίν κ μακάρι να γινόταν κ σε μένα αλλα it;s ok δεν θα πεθάνουμε κιόλας!!!Υγεία κ χαρά!!! Φιλιά στις κοιλίτσες σας κ με το καλό να ρθουν τα μπεμπάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας και απο μένα!!

Εγω είμαι 5,5 μηνών και εχω βάλει 8 κιλά μέχρι στιγμής, μακάρι να βάλω και εγω ακόμα ενα κιλό μόνο μέχρι τον 7 μήνα!!!! Θα χαρώ πολύ!

Στην κόρη μου έβαλα σύνολο 14 κιλά! Ελπίζω τώρα να βάλω πιο λίγα! Θα δείξει πάντως!

Καλή γέννα να έχουμε και τα κιλά θα τα χάσουμε, εξάλλου μια ζωή στην διάιτα είμαστε!

Φιλιά

mini

από Κύπρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...