Μετάβαση σε περιεχόμενο

9 κιλα στον εβδομο μηνα!νοιωθω πανικο!


miero

Recommended Posts

κοριτσια ειμαι στα μισα του εβδομου και εχω "πατησει" τα 9 κιλα.το κακο ειναι πως εχω μια απιστευτη ορεξη για γλυκο και κυριως για παγωτο σοκολατα!πειτε μου κι εσεις τα δικα σας να δω τι γινεται γυρω μου!! B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

9? ποια 9? ξεκινησα κοριτσακι μου 63την εγκυμοσυνη μου και 1.69 υψος και τωρα ειμαι 75 και ειμαι στην 25η εβδομαδα και 3 ημερες σχεδον....τρωω ενα γουρουνοπουλο στην καθησια μου και ολη την δελτα με την ορεξη που εχω.....αλλα προσεχωωω χαχαχαχχαχαχα λεμε τωρααα!!! τωρα βρε παιρνει το μωρακι βαρος για αυτο νιωθεις ετσι....αν η καμπυλη ζαχαρου σου ειναι φυσιολογικη, φαε ενα γλυκο την εβδομαδα, αυτο προσπαθω να κανω εγω, συγκεκριμενα καθε κυριακη ειναι η μερα μου και με τις ευλογιες του αντρουλη μου!!!! αληθεια ποσα κιλα ξεκινησες την εγκυμοσυνη και ποσα κιλα εισαι τωρα? το νινι τι βαρος εχει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά είσαι!!!!!!!! Εγώ τι να πω που με ύψος 1.70 ήμουν 57 κιλά και τώρα στον πέμπτο μήνα είμαι 65??? Να πέσω από το μπαλκόνι??? Πεινάω, ειδικά στο πρώτο τρίμηνο ημουν ικανή να φάω και το τραπέζι, τώρα έχω ηρεμήσει λίγο... λίγο όμως!!! Να προσέχεις απλά την διατροφή σου, δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα εισαι!Εγω παντως για να σε ξε-αγχωσω οτι πηρα τον πηρα μεχρι το τελος του 7ου...μετα φρενο!2 κιλα εβαλα και ηταν ολα του μωρου!Με το καλο! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 6ο και εχω παρει 9!!!τι να κανουμε;;;;δεν θα παιθανουμε και της πεινας!!!!χιχιχιχι!!! :P:P θα τα χασουμε παλι που θα παει;;;υπομονηηηηηη :woohoo: :woohoo:

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ!!!ΕΓΩ ΑΥΡΙΟ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΗΝ 31η ΕΒΔΟΜΑΔΑ,ΗΜΟΥΝ 65ΚΙΛΑ(ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ)ΚΑΙ ΠΡΙΝ 1 ΜΗΝΑ ΗΜΟΥΝ 72.ΤΩΡΑ ΘΑ ΔΩ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΑΣ!!!!ΚΑΙ ΠΑΝΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΘΕΙΣ!!!!!ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΘΕΛΗΣΗ ΟΛΑ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑ!!!!!ΕΧΩ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ 27 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΟΛΑ...ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!!!!!!ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΣΑΙ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 12 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΟΛΑ.ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 9 ΚΙΛΑ,ΟΠΟΤΕ ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ,ΟΛΟ ΖΥΜΑΡΙΚΑ,ΤΥΡΙΑ ΚΑΙ ΚΡΕΜΕΣ ΓΑΛΑΚΤΟΣ ΗΜΟΥΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miero έγραψε:

9 κιλά!!!

ΟΥΑΟΥ!!!!Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει πάνω από 27 δεν θυμάμαι ακριβώς πόσα. Ευτυχώς τα έχασα όλα και τώρα έχω μόνο 15.

Με το παγωτό που τρως δεν ξέρω τι γίνεται . Αν φας πολύ παχαίνει απίστευτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειχα παρει μονο 6 κιλα ολα κι ολα με τον γιο μου να ζυγηζει 3.Λογω εμετων ομως μην φανταστεις οτι προσεχα.Πιστευω οτι εισαι πολυ καλα ομως!Μην σου πω εχεις και 3-4 να παρεις ακομα!προσοχη μονο στα γλυκα!φαε καμια γρανιτουλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μη στεναχωριεσαι καθολου..αλλωστε λεν οτι μεχρι 12-14 κιλα ειναι απολυτα φυσιολογικο

μμμμ!!!ειδαμε και μενα πηρα 6 κιλα σε ολη την εγκυμοσυνη ημουν μιχ μιχ πολυ και οταν γεννησα ημουν πιο αδυνατη απο πριν μεινω και μετα απο την κλεισουρα την αυπνια και το ανχοσ ξεσπασα και τα φαγα οοοολλλαααα μαζι πραγματα που δε μπορουσα στην εγκυμοσυνη να φαω και εβαλα 14 κιλα σε 1 μηνα παρακαλω...ο μικροσ εχει χρονισει και ακομη παλευω να τα ξεφορτωθω....10000 φορες να τα βαζα σρτην εγκυμοσυνη και μη στερουμουν τπτ και να το φχαριστιομουν κιολαας...και θα τα χανα ..παρα ετσι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA! EGW EIXA BALEI 7 KILA MEXRI TON 6o GIATI ETRWGA POLLA GLYKA. EKEI GYRW STIS ARXES TOY 7ou MOY EKANAN TO TEST THS GLYKEMIAS KAI THN BRHKAN AYKSHMENH. PHGA LOIPON SE DIABHTOLOGO KAI MOY EDWSE DIAITA. HTAN DYSKOLA STHN ARXH GIATI MOY EKOPSE TELEIWS GLYKA KAI LIPARA , ENW TWRA H DIATROFH MOY STIRIZETAI STA FROYTA , LAXANIKA KAI PRWTEINES ME ELAXISTOYS YDROGONANTHRAKES ( PSWMI , MAKARONIA). GKRINIAKSA POLY STHN ARXH KAI PEINOYSA ALLA GIA XARH HS MPEMPOYLAS TO EKANA. APOTELESMA? DYO EBDOMADES PRIN TO TOKETO EXW BALEI SYNOLIKA MONO AYTA TA 7 KILA. TO SWMA MOY KSEFOYSKWSE KAI EIMAI OPWS PRIN MEINW EGKYOS MA ME MIA MEGALH KOILIA. H MPEMPA ANTITHETA PAEI MIA XARA. PRIN 4 MERES ZYGIZE 2800 KAI THA TA PERASEI TA 3 KILA. TWRA SYNITHISA AYTH TH DIATROFH KAI PINW KAI TON KAFE XWRIS ZAXARH. O ANTRAS MOY DE , PETAEI APO TH XARA TOY. MOY LEEI OTI ENA MHNA META TON TOKETO THA EIMAI OPWS PRIN KAI TO PISTEYW KI EGW. AKSIZEI LOIPON MIA MIKRH THUSIA. . RWTA KAI KANENA DIAITOLOGO. EINAI APISTEYTO TO POSA PRAGMATA AGNOOYME GIA TH DIATROFH. KAI EINAI LATHOS AYTO TO ... TRWW GIA DYO. TO MWRO MEGALWNEI TO IDIO AN PAREIS 6 H 26 KILA. PROSEXE TI TRWS KAI SOY EYXOMAI TA KALYTERA.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ 56 ΚΙΛΑ ΠΗΡΑ 20 ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 9 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΕΦΤΑΣΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΜΗΝ ΕΓΚΥΟΣ ΔΗΛ ΣΤΑ 54. ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 3,9 ΚΙΛΑ. ΕΤΡΩΓΑ 1 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΠΑΓΩΤΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ :blink::blink: ! ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΧΑ ΚΑΛΟ ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ;) !. ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΕΞΗΜΟ ΠΟΥ ΡΙΧΝΩ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΧΑΣΩ ΚΙ ΑΛΛΑ. ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ. ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟ ΣΟΥ ;) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!! Είσαι μια χαρά!! Το πολύ να πάρεις άλλα 3-4 μέχρι να γεννήσεις και να τρως και το γλυκάκι σου πού και πού. (όχι σαν εμένα που το έτρωγα κάθε μέρα...)

Εγώ πήρα 24,5 κιλά στην εγκυμοσύνη, γέννησα πριν 2,5 μήνες και έχω χάσει τα 20. Μου μένουν άλλα 4,5 αλλά ευτυχώς φαίνεται ότι θα χαθούν εύκολα και αυτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω εισαι μια χαρα,εγω τι να πω που στον εβδομο μηνα ειχα παρει ηδη 12 και μεχρι να γεννησω εφτασα τα δεκαοκτω,μην ανχωνεσαι μολις γεννησεις με μια μικρη προσαθεια και καλη θεληση θα τα χασεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Ξεκινησα και τις δυο εγκυμοσυνες με 50 κιλα και 1.70 υψος.Στους 5 πρωτους ζητημα ειναι να ειχα βαλει 2με 3 κιλα μετα ομως ειχα γινει γουρουνα μιλαμε με εβλεπε η κουμπαρα μου με τον αντρα μου να τρωω γαλοπουλα με μερεντα και τελαινονταν .Ειχε ανοιξει η ορεξη μου παρα πολυ μπορει να ετρωγα και 10 φορες την ημερα και ετσι κατεληγα στο τελος της εγκυμοσυνης με 22 κιλα επιπλεον απο τα αρχικα.Να ναι καλα βεβαια ο θηλασμος κατα την αποψη μου που τα εχανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εισαι μια χαρα. Εγω ειχα βαλει γυρω στα 13κιλα στον 7ο και γεννησα με 18 κιλα. Μην αγχωνεσαι καθολου γι αυτα κι απολαυσε την εγκυμοσυνη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 24 ΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΗΔΗ 12 ΚΙΛΑ!!!ΔΕΝ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΩ..ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ....ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εισαι πολυ καλα κ μην σε αγχωνει το θεμα των κιλων.βεβαια δεν το παρακανουμε γιατι παλι εμεις θα ταλαιπωρηθουμε στο τελος.τωρα εισαι στο τελος κ μπαινουν πιο ευκολα γι'αυτο μην τρελενεσαι.εγω σε όλη την εγκυμοσυνη πηρα 12 κ αυτο γιατι ξερνοβολουσα ολη μερα.αν δεν εκανα εμετο θα ειχα πολυ περισσοτερα αφου ηθελα να τρωω συνεχεια.κ να σου πω κ κατι για να παρηγοριεσαι: η κουνιαδα μου που ειναι στον εβδομο εχει βαλει μεχρι τωρα.......25!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε μια χαρα εισαι!!!!τι να πω κ εγω που πηρα συνολικα 22 κιλα!!!Στις 40 μερεσ μπηκα στα ρουχα μου κ μετα ολο εχανα κ τωρα δεν μπορω να βαλω κιλο!!!ασε που κ στο σωμα μου δεν εχω καμια απολυτως διαφορα!κοιτα να χαρεις την εγκυμοσυνη σου χωρις να σε απασχολουν τετοια θεματα!!!!φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...