Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2010! Νο3


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και το καρεκλάκι του φαγητου, που τωρα το έχουμε στην θεση ρηλάξ/ κουνιας!!! ανεβαίνει και ψηλά και έχει και το κατάλληλο δισκάκι μπροστά που για να τρωει αργοτερα ο μπέμπης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ........Κ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΠΡΩΙΝΟ ΞΥΠΝΗΜΑ.ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ Ι.Κ.Α.ΣΕ ΧΡΟΝΟ D.T ΤΕΛΕΙΩΣΑ.ΠΗΓΑΜΕ ΦΑΓΑΜΕ ΠΡΩΙΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΗΡΘΑ ΣΠΙΤΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ Κ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΟ ΤΟΥΤΟΥ ΜΟΥ...ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΙΚΟ Κ ΒΟΛΙΚΟ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΜΕ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ Κ ΜΆΡΕΣΕΙ!!!!ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ Κ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.. :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HaraAbel πόσο σε καταλαβαινω....!!!απο τοτε που εχω παρει την αδεια δεν εχω ηρεμησει καθολου και εμενα σημερα τον κήπο μου φτιαχνουν!αστα..ανακαινιζω και ενα διαμερισμα που εχω και μαντηλι δεν εχω να κλαψω...να ναι καλα τα μπεμπακια μας και τιποτα αλλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια δεν σας προλαβαινω...τι ωραια πραγματακια ειναι αυτα Ρενακι!!!με γειααααααααααααααα!!!! :silly: :woohoo: :kiss:

να σε ρωτηξωωωω: στην πρωτη φωτο εχεις βαλει το καθισματακι αυτοκινητου πανω στο καροτσι σωστα???τον πρωτο καιρο σου ειπαν οτι θα πρεπει να ειναι εντελως φλατ το κορμακι του μωρου,οποτε θα το βαζεις στο πορτ-μπεμπε?εμενα κατι τετοια μου ειπαν...και εχω πακετωθει!1γιατι μ αρεσει τοοοοσο το καθισματακι αυτοκινητου!! :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕΝΑ ΜΟΥ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΣΑΣ..ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΟΥΛΙ ΣΑΣ. :P:P ΤΟ ΡΗΛΑΞ-ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΦΑΓΗΤΟΥ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΤΙ ΤΙΜΗ ΕΧΕΙ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

land έγραψε:

ρε κοριτσια δεν σας προλαβαινω...τι ωραια πραγματακια ειναι αυτα Ρενακι!!!με γειααααααααααααααα!!!! :silly: :woohoo: :kiss:

να σε ρωτηξωωωω: στην πρωτη φωτο εχεις βαλει το καθισματακι αυτοκινητου πανω στο καροτσι σωστα???τον πρωτο καιρο σου ειπαν οτι θα πρεπει να ειναι εντελως φλατ το κορμακι του μωρου,οποτε θα το βαζεις στο πορτ-μπεμπε?εμενα κατι τετοια μου ειπαν...και εχω πακετωθει!1γιατι μ αρεσει τοοοοσο το καθισματακι αυτοκινητου!! :(:(

Νομίζω πώς δε πρέπει να τα αφηνουμε πολύ ώρα στο καθισματάκι, ανα 2 ώρες να τα σηκώνουμε για να ξεμουδιάζουν και να μη πιανεται τι κορμάκι τους....Έτσι καταλαβα, αλλά η ερώτηση ειναι πολύ καλή, γιατι αν δε κάνει πώς θα τα βάζουμε στο μάρσιπο και πώς θα τα βάζουμε στο αυτοκίνητο? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koiloumpitses!!!:)

Natasa mou s'euxaristw poluuu!!!katalavainw th xara pou exeis me to kainourio toutou!!kai gw etsi ekana otan to phrame.kai meis prin 1,5mhna to agorasame!akoma kainourio murizei!!!natasoula na se rwthsw kati?pote 8a valeis arwmatiko sto amaksi?to exw pragmatika aporia..s'emas murizei akoma kainourgila kai den 8elw na xa8ei h murwdia auth.

Renaki einai uperoxa auta pou phrate!!!!!me ugeia na ta xareite!!!polu omorfa einai ola!erwthsh kai gw:

1)poso timatai to ka8ismataki faghtou?to edeiksa ston antra mou k ksetrela8hke!!kai apo pou to phrate?

2)giati den kanei na ta exoume sto ka8ismataki autokinhtou kai sto relax ton prwto kairo?

dustuxws den kserw na sou apanthsw Rena mou sto 8ema ths dhswshs tou mwrou.opoia kserei as mas pei gia na kserw k gw ti na kanw otan er8w!filakia pollaaaa!!!! :* :* :* :*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες κοιλίτσες!!!!!!!!!!!! Κορίτσια δεν σας προλαβαίνω!!!!!!!!!!!!

Μουρίτσα με γεια το καινούργιο τουτού και καλοτάξιδο νά 'ναι!!!!!!!!!!!!! Κορίτσια με αγχώσατε με τα πεσίματα,να προσέχετε και να μέινει λ΄΄ιγο στην βρώμα το σπίτι δεν πειράζει όλα γίνονται αργότερα!!!!!!!! Εγώ τι να πω που είμαστε σαν τσαντίρι και σήμερα θα έρθουν να μας βάλουν και τα κλιματιστικά και θα πρέπει να μετακομίσω στον καναπέ,ο οπόιος δεν με βολεύει καθόλου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Όλα είναι μέσα στην ακαταστασία και στην σκόνη και βέβαια στεναχωριέμαι γιατι καταλαβαίνω πως ο μπέμπης μας με το καλό να έρθει θα μπεί σε σπίτι τσαντίρι,αλλά τι να κάνω; εγώ τα δόντια μου πλένω και κουράζομαι!!!!!!!!!!!!!!! Πονάω πολύ χαμηλά στον τράχηλο,αφαλό,νιώθω αδύναμη και η κοιλιά μου μέρα με την μέρα κατεβαίνει κι άλλο!!!!!!!!!!!!!

Σήμερα έχουμε και επέτειο γάμου 4 χρόνια!!!!!!!!!!!!!! Επίσης να σας πω πως χθές με πήρε τηλ.ο γιατρός μου και νόμιζα πως θα μου έλεγε για το ουρικό οξύ όλα καλά,αλλά αντίθετα τον ανησυχεί μάλλον επειδή ανεβοκατεβαίνει η τιμή του και σήμερα ξαναέκανα την εξέταση και θα με ξαναπάρει ο γιατρός τηλ.!!!!!!!!!!!!!!!!Πιστεύω πως την Δευτέρα που έχουμε ραντεβού να μας πει πότε γεννάμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo:

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία δόξα το Θεό που το Γιωτάκι είναι καλά!!!!!!!!!!!! Την σκεφτόμαστε και μέσα απ'την καρδιά μου εύχομαι να γεννήσει με το καλό ένα υγιέστατο μωράκια!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!Είστε καλά;

Ρένα πανέμορφα τα πραγματάκια σας,να ναι γερός ο μπέμπης να τα χαρεί!!!

Τρελαίνομαι απ'τη δύσπνοια ρε κορίτσια!!!Δεν μπορώ άλλο, νομίζω ότι θα μείνω στον τόπο καμιά ώρα!!!!Πως θα περάσει κι αυτός ο μήνας;πολύ ζόρικα τα πράγματα και ευτυχώς δεν θα φάμε όλο το Καλοκαίρι!!!

Τα όνειρα που βλέπω δε,τουλάχιστον 2 δολοφόνοι και κακοποιοί μέσα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απαντησα και πριν λιγη ωρα αλλα κολλησε και με πεταξε εξω :angry:...

ΡΕΝΑ καλοριζικα τα πραγματακια σας! πανεμορφα ειναι! το καροτσι τι μαρκα ειναι? το πηρες απο καταστημα ή απο το ιντερνετ?

ΜΟΥΡΙΤΣΑ καλοταξιδο το καινουργιο σας αυτοκινητο!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ αν τελειωνοντας με τα κλιματιστικα εφερνες μια γυναικα να σου κανει μια γενικη καθαριοτητα στο σπιτι? μην περιμενεις οτι με ενα βρεφακι στο σπιτι θα σου μεινει καιρος για καθαριοτητες! ξεχασε το! στην αρχη μεχρι να μπειτε σε ενα προγραμμα ειναι λιγο ζορικα! δεν στο λεω για να σε αγχωσω αλλα ειναι η πραγματικοτητα!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ και συ δυσπνοιες? εγω αν φαω λιγο παραπανω απο το κανονικο δεν μπορω να παρω αναπνοη! νοιωθω οτι πεθαινω!

:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία μου να τα εκατοστήσετε!!!!!Πάντα ευτυχισμένοι και αγαπημένοι!!!!Φυσικά με το καλό να έρθει ο μπέμπης στη ζωή σας να τη γεμίσει περισσότερο!!!!!!

Φιλιά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου το καρεκλάκι είναι το TATAMIA της PEG PEREGO και ειναι 3 σε 1, ρηλαξ, κουνια και καρεκλάκι φαγητου!!!! το πήραμε από το e-baby όπως και το καρότσι!!!! αν το βαλεις στο youtube μπορείς να δεις μια παρουσιαση του...ειναι πολυ πολύ ωραιο!!!!!!!!!

το καροτσάκι μας είναι το Concord Fusion το πληρες σετ με καρότσι, πορτ μπεμπε καθισμα αυτοκινητου, τσαντα-αλλαξιερα, κουνουπιερα, ομπρελλάκι και αδιαβροχο καλυμμα!!! και αυτό από το e-baby!!!!! γενικά εμεις μείναμε πολύ ευχαριστημένοι από το e-baby και βεβαια και από τα πράγματα1!!!!!

αν κάποια γνωρίζει τι χαρτουρες χρειαζόμαστε για μα δηλώσουμε το μωρό ας μου πει!!!!!!!!!

φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ Κ ΓΕΩΡΓΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ..ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΡΩΜΑΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ.ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ...

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΤΕ..ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ.. :cheer: ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΩΡΓΙΑ.ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ.ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΣΟ ΝΑ ΝΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΩΝΕ ΑΡΚΕΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΜΑΣ. :blink::blink:

ΚΑΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ.Κ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ???ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΑ!!

ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ 9 ΜΗΝΕΣ,ΒΛΕΠΩ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΟΝΕΙΡΑ!!! :blush::blush::P:P ΧΑΛΑΛΙ ΣΟΥ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία μου και εγώ νομίζω ότι θα πεθάνω απ'τη δύσπνοια ώρες ώρες!!!Αφού πήρα τηλ τον αντρούλη μου κλαίγοντας πριν και ήρθε απ'τη δουλεια ο καημένος να με δει!!!!

Ρένα μου εσύ έμεινες πολύ ευχαριστημένη από το ebaby εγώ να δούμε πότε θα τους σκυλοβρίσω!!!!>Απαράδεκτο έτσι!!!!από 01/04 η παραγγελία και πριν μας είπαν να ξαναπάρουμε τηλ την άλλη εβδομάδα!!!!Αηδία!!!!

Μιλάει μαζί τους ο άντρας μου ο οποίος παραείναι ευγενικός και του είπα ότι από εβδομάδα θα αναλάβω εγώ γιατί δεν πάει άλλο!!!!

Όσο για τα χαρτιά που ρωτάς δυστυχώς και εγώ δεν ξέρω να σου απαντήσω,αν μάθω θα σου πω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rena79 μαζί με το χαρτί που μου έδωσαν από την κλινική για τα πράγματα που θα έχω μαζίμου γράφει για το ληξιαρχείο τα εξής

1. οι ταυτότητες και των 2 γονέων

2. 2 φωτοτυπίες απο κάθε ταυτότητα

3. πρωτότυπη ληξιαρχική πράξη γάμου με ημερομηνία έκδοσης ενός χρόνου και μια φωτοτυπία ( μόνο για το πρώτο παιδί)

4. πράξη προσδιορισμού επωνύμου του τέκνου (μόνο για το πρώτο παιδί) Το γράφει και η ληξιαρχική πράξη γάμου.

5. Βεβαίωση από την κλινική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Annamaria mou na ta ekatosthsete!!!!!na eiste panta eutuxismenoi!!!me to kalo na er8ei kai to mwraki sas na oloklhrwsei thn eutuxia sas!

Rena mou einai kataplhktika ola!!!!pio oloklhrwmeno set den 8a mporousate na eixate parei,gia thn akriveia den uparxei kati allo.to xrwma eksairetiko!ka8olou desmeutiko!!mpravo!me ugeia,me ugeia na ta xareite Renaki mou kai oses kopelitses perimenoun na lavoun pragmatakia me to kalooo!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Ευαγγελία μου!!!!! εμεις δεν έχουμε την πρωτότυπη ληξιαρχική πραξη γιατί την κρατησαν στο δημαρχείο όταν ανοιξαμε την οικογεινειακή μερίδα, αλλά έχω πιστό αντίγραφο από το δημο!!! οπότε νομλιζω θα είναι εντάξει1!!!

Κατερίνα μου μου κανει μεγάλη εντύπωση γιατί εμεις δεν είχαμε κανενα πρόβλημα...μηπως έχει να κανει με την εταιρεία του καροτσιου??? γιατί και εμας μας είπαν ότι όλη την καθυστερηση που λενε (35 μερες) ειναι μεχρι να τους τα στειλει η εταιρεία για όσα δεν είναι ετοιμοπαράδοτα!!!!

τι να πώ!!!!!

Βαρβάρα και εγώ έχω ακούσει ότι στην αρχη θα πρεέπι να είναι στα πορτ μπεμπε τους, αλλά νομίζω ότι μπορουν να καθίσουν και στα καθισματάκια αρκεί καθε 1.30 με 2 ώρες να τα σηκώνεις για να μην πιανονται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατάσα μου τύφλα να έχει ο Steven King σου λέω!!!!!Τρελά σενάρια!!!!

Και σαν τα δικά σου όνειρα βλέπω που και που,απ'όλα δλδ να μην κυνηγιόμαστε συνεχώς με δολοφόνους,υπάρχει ποικιλία δεν μπορώ να πω!!!!

Ρένα μου ναι,τώρα τα ρίχνουν στην εταιρεία αλλά δεν πρέπει να τους πιέσουν κάπως;Στο κάτω κάτω εμείς με αυτούς μιλάμε και όχι με την εταιρεία.Η αξιοπιστία του ebaby κρίνεται σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα τα πραγματάκια μας ήρθαν το προηγούμενο Σάββατο τα πήραμε από τον μωρουδόκοσμο. Μπαινοβγαίνω στο παιδικό δωμάτιο καθε λίγο και τα χαζεύω. Χθές πήγα στο γιατρό το μωράκι μας είναι έτοιμο για τη μεγάλη εμφάνιση. Εκανα καρδιοτοκογράφο 143 παλμούς η καρδούλα του όσο για τις εξετάσεις μου είναι πολύ καλές ουρία και κρεατίνη. Ο αιματοκρίτης μου επανήλθε στο 40 που όπως μου είπε ο γιατρός σημαίνει ότι πλησιάζει η ώρα της γέννας. Ζυγίζει 2230 γρ.καλός μου είπε ότι είναι. Αυτο το πέτρωμα στην κοιλιά το έχω και γω είναι συσπάσεις μου είπε.επίσης μου έδωσε και το βιβλιάριο υγείας του παιδιού για να το έχω μαζί μου. Βλαστοκύτταρα θα κρατήσετε; εμείς ναι στην biohellenika.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...