Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου 2010 (Νο 2)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ωραία ήτανε αλλά εάν σου πώ ότι ανυπομονουσα να γυρίσουμε θα με πιστεψεις?

αλλό ειναι να εχεις το δικο σου χώρο και τις ανεσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πιστεύω..Κι εγώ ανυπομονούσα να γυρίσω στο σπιτάκι μου!

Του χρόνου νομίζω θα είναι καλύτερα για όλους μας!(αν εξαιρέσουμε το τρέξιμο που θα ρίχνουμε..χαχαχαχα)

Εχεις πμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! :):):) Τι κάνετε?Εμείς καλά!!!

Πλέον έχω αλλάξει το πρόγραμμα του μικρού και κοιμάται 10 το βράδυ με 8-9 το πρωί!Πίνει περίπου 200 το βράδυ!!!!Μια χαρά!!!

Εμείς στις 13/09 έχουμε γιατρό και ανυπομονώ!!Να δω πόσο βάρος πήρε,πόσο ύψος,θα μας δώσει οδηγίες για κρεμούλα!!!Α,πήρα και πιατάκια και κουταλάκια!!!Εσείς που ξεκινήσατε ποια πήρατε και ποια κρέμα δίνετε?? :dry::dry:

Και εγώ πήρα καρεκλάκι φαγητού,εκεί θα τον ταίζω!! ;););););)

Μπουνίτα,καλώς ήρθες!!!Καλό χειμώνα τώρα!Εμένα γενικά είναι πολύ ήσυχος,παντού κάθεται,σε όλους γελάει!! :laugh: Είναι στα παιδιά μωρέ!Τώρα για την πεθερά... :blink::blink::blink::blink:

Jona,τι κάνετε εσείς???Όλγα,ο Ρεβυθούλης?? :)

Bambina,εγώ σχεδόν έχω τελειώσει με τα περί βάπτισης!!!

Α,ναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Βαπτιζόμαστε 3 Οκτωβρίου στις 12.15!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Ανυπομονώ!!!!!!Πήγα έκλεισα και τα γλυκά της βάπτισης,τη Δευτέρα,Τρίτη θα μου κάνουν ένα δείγμα!!!Θα είναι μάφιν με γαλάζιο,άσπρο γλάσο και σχήμα ποδήλατο πάνω!!!!Η με σαντιγύ ή με ζαχαρωτό!!Αυτό θα το δούμε την άλλη εβδομάδα!!! :):):):):):) Είναι πολύ πολύ σούπερ σας λέω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι μου κάνετε? τελεια marbel ακουγονται τα γλυκάκια. εγω τεταρτη εχω παιδιατρο αλλά την προηγουμενη επισκεψη μου ειχε πει οτι απο τον 6ο μηνα θα αρχισω τις κρεμες.θα δω τι θα μου πει τωρα.

κοριτσια εσεις που θηλάζετε σας εχει ερθει περιοδος,εμενα οχι.

όχι ότι μου ελειψε αλλά λέμε τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

mpounita που την θυμήθηκες την ακατανόμαστη?? :blink: χαχα!!

Ούτε σε μένα ήρθε!

Κρεμούλες και φρουτακια εμείς ξεκινήσαμε!Πάρε σαλιάρες να έχεις! :woohoo: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθέρα μου το είδα και σε έπαιρνα αλλά δεν το αφησα κ πολύ ωρα μην ενοχλήσω..

αντε να τα πούμε αύριο!Το πρωί θα παω σε μια βάφτηση και απο το μεσημέρι και μετά θα είμαι σπίτι.

Καλά εε!Αλλη φάση οι κρέμες!Θέλει ολοκληρος μπάνιο μετά απο κάθε γεύμα!Και να πω οτι αντικαταστήσαμε γεύμα θηλασμού...Μπααααααα!Το βυζί βυζί!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και μεγεια το νεο μαμμυ!!!!

Μπουνιτακι , καλως ορισες!!!! Διαβασα πως περασες στην πεθερα και εχω να σου πω , οτι ηταν σαν να διαβαζα την δικια μου ιστορια διακοπων. Ακριβως ετσι και εμεις!!

Ολο το καλοκαιρι ενα μπανιο μπορεσα να κανω και αυτο το εκανα στην Χαλκιδικη μια μερα που πηγαμε αυθημερον και συναντησαμε την DIMIT.

Αλλα δεν εχω παραπονο...καλα περασαμε....αρκει που μπορεσαμε και φυγαμε λιγες μερες απο το σπιτι και ξαλαμπικαραμε.

Περιοδος εμενα μου ηρθε μια φορα τον Ιουλιο και απο οτι βλεπω, μαλλον σημερα με ξαναθυμηθηκε γκρρρρρρρ!

Χτες το βραδυ η μικρη δεν ηθελε το στηθος με τιποτα!!! Μα να χτυπιεται απο κατω μολις της το εδινα....τι στο καλο επαθε? Τρια τεταρτα να παλευουμε. Στο τελος, απο το πολυ κλαμα κουραστηκε και κοιμηθηκε, αλλα ξυπνησε σε 10 λεπτα και με την ευκαιρια της το πασαρα και επιτελους θηλασε!!!

Μαρβελ ολα ετοιμα για την βαφτιση ε? Αντε με το καλο!

Εμεις αργουμε ακομα....κατα πως φαινεται την επομενη ανοιξη θα την βαφτισουμε. Τουλαχιστον καταληξαμε σε ονομα. Της μαμας μου...χιχιχιχι!!!

Ολγακι μου και jonaki μου...τι να πω για σας?? Καθε μερα τα λεμε εμεις...χιχιχι. Σας αγαπω φιλεναδες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!!! :)

Χτες κοιμηθήκαμε από τις 9.30 μέχρι τις 8!!!χιχιχι!!!Μια χαρά!! :):):):):):):)

Ιζάκι μου,τι κάνεις?Είναι μωρέ και αυτά με τις ώρες τους!!!Τα έχω σχεδόν όλα έτοιμα!!!!!

Πού τα λέτε καθημερινά εσείς τσούπρες?? :dry::dry::dry::dry::dry::dry::dry::dry:

Φιλάκια!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Φάγαμε τη πρώτη μας κρεμούλα, πολύ γέλιο κορίτσια.Φυσικά της άρεσε σφού είναι πολύ πιο νόστιμη από το γάλα που πίνει.Πολλές απώλειες δεν είχαμε, μόνο φυσικά τα μουτράκια που γίνανε για ...φάγωμα!

Αλλάζουμε και γάλα αυτήν την εβδομάδα, πάμε στο φρισομέλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσάκια...λίγο περίεργο μου φαίνεται το μάμμυ να σας πω! :roll::roll::roll::roll:

Εμείς σε γενικές γραμμές καλά είμαστε,ο μικρός πάλι ανήσυχο ύπνο είχε χτες,πρέπει να ξύπνησε 4 φορές,έδινα πιπίλα και ξανακοιμόταν.Βέβαια την ημέρα,να του πέσει,τη βάζει τις περισσότερες φορές μόνος του!Περνάει κια μια φάση βαρεμάρας μου φαίνεται,δεν πολυγυρνάει όπως γυρνούσε....τι να πω!Στο πάρκο τα βάζετε???Εμάς χτες είχε πολύ χάλια καιρό,ελπίζω να μην είναι έτσι στη βάπτιση,ευτυχώς έχει αρκετό σκεπαστό χώρο στην εκκλησία. ;);)

Αύριο έχουμε παιδίατρο!Για να δούμε!Λίγη αγωνία την έχω!!!!

Καλή Κυριακή!!! :):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pw pw kai emena de mou aresei to kainourgio mammy...ta exw bourdouklwsei de kserw pou vriskomai....ti kanete??????xathikame teleiws e??pwpw!!!!maria poso gala pinei diladi???kai emeis ksekinisame kremoules kai anti na ellatwsoume to gala eimaste sta idia exthes k simera mono kaname 5geumata makari na sunexisei etsi gti kaname stin ousia 7-8 mazi me tis kremes polu faganoulis einai o mpoumpoukos mou...apo grinia allo tipota thelei na ton exw orthio oli tin wra ta exw ftusei xixixixixixi filakia manoules:)))))))))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλορίζικο το καινούριο μάμμυ αν και θέλει νομίζω αρκετές μέρες να το συνηθίσουμε...Τουλάχιστον ελπίζω να είναι πιο γρήρορο... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου,καλημέρα!!Γυρίσαμε από τον παιδίατρο!!!Το παπάκι είναι 7240 και 66 πόντους!!!Είναι τέλειος μας είπε,με βάση το βάρος γέννησης του είναι ακριβώς στο μέσο όρο!Κεφαλάκι έχουμε ηπειρώτικο!!!Θα έχει πολύ μυαλό μας είπε ο γιατρός!χιχιχι!!Είναι πάρα πολύ παρατηρητικός και ζωηρός μας είπε,να τον βάζουμε να κάθεται και στον καναπέ!Κρέμες ξεκινάμε σε 10 μέρες με ρυζάλευρο βανίλια,θα πίνουμε νεράκι.Το πουλάκι μας είναι μια χαρά,δεν το πειράζουμε εμείς,τα ούλα μας πρησμένα.Δεν έκλαψε σχεδόν καθόλου!Γάλα αλλάζουμε στον 6 μήνα!!!Αυτά!!!Σούπερ!!!Εσείς καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαθήκατε όλες ε?

marvel μοντελάκι ο γιος σου ;) .εμεις πηγαμε την τεταρτη που μας πέρασε στην παιδίατρο και η μπέμπα απο κιλά ειναι 7875γραμ., ύψος 64,2. είμαστε λίγο σούμο... χιχιχι :P:P:lol:

και σε εμας ο καιρος χάλια ειναι... χθες σκεφτόμουνα να σκεπαστώ με καμά κουβέρτα :roll:

σας καληνυχτίζω μανούλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpounita μου,τι κάνεις??Εμένα κοιμάται από τις 9.30 ο μπέμπης!!!Είχε λίγο γκρίνια από το εμβόλιο αλλά ευτυχώς δεν έκανε πυρετό.Θα δούμε και αύριο!Εμείς με κουβέρτα εδώ και μέρες,το ίδιο και το μωρό,έχει κρύο!Πήγα και οδοντίατρο...αχ δεν μπορώ,πολύ πόνος.

Καλός είναι μωρέ,δεν του φαίνονται τα κιλά να σου πω,όχι και σούμο η δικιά σου βρε!!!!Μια χαρά είναι!Στείλε φώτο στο mail να τη δω!Θα σου στείλω και εγώ πρόσφατες να μας δεις!!Μαλλί ακόμα δεν έχουμε,να δούμε τι θα κόψει ο παπάς στη βάπτιση!!! :P:P:P:P:P:lol::lol::lol::lol::lol: Πόσο είστε τώρα??Κρέμες,τι σας είπε??

Καληνύχτα!!!! :):):):):):):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας...μαρβελ ο δικος σου είναι 5??? εμενα 4 μ η μικρη με βαρος 6.800 κ υψος 66.5....το βάρος καλό είναι κοριτσια??????? γιατι δεν τρωει και μου ειπε ο παιδιατρος να μετρησω πόσα τρωει συνολο και να τον πάρω τηλ....τρωει την ημέρα 400 με 500 μλ γάλα και της δινω κ κρεμα βανιλια....νομιζω 800 μλ είναι το κανονικο???εσάς πόσο τρώνε?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι,ο δικός μου 5 μηνών είναι.Είναι πολύ καλό το βάρος του μου είπε,ούτε χοντροί,ούτε αδύνατοι είμαστε!Αν παχύνουμε πολύ,κάτι θα μειώσουμε σε κρέμα,θα δούμε πως θα πάει.4 μηνών ήταν και εμένα 6820.Μια χαρά είναι βρε!Σούπερ τα κιλάκια σας!!!Εμένα πίνει μόνο γάλα ακόμα,πίνει 900-950 κάθε μέρα σύνολο!Να πω δεν τρώει,τρώει και με το παραπάνω!Εσύ δίνεις κρέμα ήδη??

Εμείς καλά είμαστε σήμερα,ούτε πολύ γκρίνια,ούτε πυρετό.Έχεσε κιόλας,ξαλάφρωσε!!!Κοιμήθηκε από τις 9.30 μέχρι τις 8.15 το παπάκι!!!!!Και ήσυχο ύπνο!!! :):):):):):):):):):)

Σήμερα μάλλον θα πάρουμε τα προσκλήτηρια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...