Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου 2010 (Νο 2)


Recommended Posts

καλησπέρα και από μενα....καταφερα να μπώ επιτέλους!!!

πώς είναι τα μωράκια σας?????

εμείς αυριο έχουμε εμβόλιο....

bambina...το απλό πίνει και ρευεται και μετα από 3 ώρες ...της δοκίμασα άλλα δεν της αρέσουν... :(

εγώ περιμένω το δώρο από το ογά 2.000 ε...και το επίδομα πολυτεκνιας...

κοριτσια...όλες δουλευεται??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κούκλες!

izaki μου μάλλον ήδη θα 'χεις πάει διακοπές!Καλά να περάσεις κοριτσάκι μου!

jona μου, εχεις δίκιο, με την purelan επουλώθηκε η θηλή, πάλι καλά, γιατί δε θα προχωρούσε η θεραπεία με αυτές τις συνθήκες! Όσο για το μπισκοτάκι, λίγο χαμομηλάκι ίσως βοηθήσει, σ΄εμένα πάντως είχε αποτέλεσμα ;)

pepita μου περαστικά!Ελπίζω να έχει ήδη περάσει η ιωσούλα!

mpounita μήπως ο άνδρας σου μίλησε με το δικό μου; Κάτι τέτοια πετάει και αυτός όλη την ώρα :angry:

Εγώ κορίτσια θέλω σαν τρελλή το δεύτερο παιδάκι ίσως γιατί λόγω ηλικίας δεν έχω πολλά περιθώρια. Ο άνδρας μου δεν είναι ιδιαίτερα ενθουσιώδης βέβαια, αλλά θα του αλλάξω γνώμη που θα μου πάει; Άλλωστε εγώ έχω το πολύ τρέξιμο έτσι κι αλλιώς :P

Φιλάκια σε όλες!

ΥΓ Πάω ν' αρμεχτώ πάλι :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Vivianka μου χαίρομαι που αισθάνεσαι καλύτερα! ;):kiss:

Χαμομηλάκι μου έχει πει και η παιδίατρος αλλά δεν το θέλει..

Αμάν έκανα να βρω ένα μπιμπερό που να τον ψιλοβολεύει (με τα χίλια ζόρια δηλαδή..)και μόλις καταπίνει κανα δυο φορές και καταλαβαίνει οτι το περιεχόμενο δεν είναι γάλα, τα παίρνει στο κρανίο!! :woohoo: :blink::blink: :silly:

Εεε μετά δεν θέλει να βλέπει ούτε το μπιμπερό!

Πάντως σήμερα τα έκανε δύο φορές αβίαστα και χωρίς καθόλου ζόρι!!Σαν να μη συμβαίνει τίποτα!Μάλλον το παιδάκι μου έχει αυτή τη συχνότητα και καλά θα κάνω να το συνηθίζω.

Φιλάκιααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πήγατε για υπνο όλες?vivianka δεν ειναι μονο ο δικος μου δηλαδη που λεει τα κουφα?πάντως σκέφτηκα ότι εαν είναι να με ζαλίση θα αγορασω ένα κουτι και θα πεταω απο καμια κουτλια καθε ημερα και θα λεω στον αντρα μου οτι τις δινω μία φορα την ημέρα!χιχι ε! τι αλλο να κάνω!

αλλαξε συνηθειες το μπισκοτακι!δινει 2000 ο ΟΓΑ?για τη γέννα?

εγω Δημοσιου εχω οπαδ 1000 θα παρω αλλα το πότε αγνωστο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpounita, Εγώ δεν πήγα για ύπνο. ΑΡΜΕΓΟΜΑΙ ΑΚΟΜΑΑΑ.... :woohoo:

Καλά ο δικός μου είναι όλο εξυπνάδα και παρατηρήσεις. Πότε δεν έχω γάλα, πότε δεν είναι θρεπτικό το γάλα μου, πότε ότι δεν κάνω γυμναστική στο παιδί, Ο,ΤΙ ΤΟΥ κατέβει γενικώς! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σας....στο 3 και 4 παιδί δίνει δώρο 2.οοο .

εμένα ο άντρας μου φύσικα θέλει το μητρικό γάλα ...ότι καλύτερο...

αλλά δυστηχως αρρώστησα ..έκανα βροχικά...και πήρα αντιβίωση και κορτιζόνη....μόνο 20 μέρες θηλασε...εσείς κορίτσια καλά κάνετε...συνεχίστε και μην δίνετε σημασία... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδιααααα!!! Νυστάζωωωω!!! Μαράκι καλοφαγωτα. και να ρωτησω...εσεις που πάτε στη θαλασσα με τ μικρα μπορειτε και βουτατε?

χθες το απογευμα πηγαμε αλλα ουτε τον αστραγαλο δεν εβρεξα!η μικρη δεν καθοτανε με τον πατερα της και ουτε λογος για το καροτσι.Ηπια ενα φρεντοτσινο και επιστροφη για σπιτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpounita έγραψε:

καλημερούδιααααα!!! Νυστάζωωωω!!! Μαράκι καλοφαγωτα. και να ρωτησω...εσεις που πάτε στη θαλασσα με τ μικρα μπορειτε και βουτατε?

χθες το απογευμα πηγαμε αλλα ουτε τον αστραγαλο δεν εβρεξα!η μικρη δεν καθοτανε με τον πατερα της και ουτε λογος για το καροτσι.Ηπια ενα φρεντοτσινο και επιστροφη για σπιτι.

Kαλαημερααα!

Οι περισσοτεροι παιδιατροι δεν αφηνουν, η δικια μας μας αφησε αλλα για 5-10 λεπτα και οχι το κεφαλι! Ρωτα τον γιατρο σου για σιγουρα! Αλλα μωρε τι να πειραξει αν βρεξεις λιγο τα ποδαρακια του?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ακόμα διάρροια έχουμε δυστυχώς...! Όχι τίποτε άλλο αλλά αν δεν του περάσει δεν θα πάμε Μύκονο γιατί θα κολλήσουμε τα άλλα μωρά!!

Jona μου κι ο δικός μου δεν το έπινε το χαμομήλι και του το έβαλα στο γάλα του για να το πιει. Μπορείς να βγάλεις λίγο με θήλαστρο και να του το δώσεις έτσι. Αλλά υπάρχει κίνδυνος να συνηθίσει το μπιμπερό έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria1202 έγραψε:

αααααααα....

Καλε γιατι να μη μπεις στη θαλασσα? Δε το κραταει λιγο ο αντρας σου?

με το που την εδινα ουρλιαζε εκεινη!εχει παθει μαμαδιαση μιλάμε!

24ωρες το 24ωρο που με βλέπει τι θα κάνει! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα πεπιτα! ευχομαι ο μικρουλης να γινει καλα και να πάτε.

Η jona δεν εχει πάρει θήλαστρο αλλα και πάλι κάνει χαμομιλη με γάλα μαζι?

Πάντως εμενα η μικρη προτιμαει το μεμε απο το μπιμπερο.

αρα αυτο δεν παιζει οτι συνιθιζει στο μπιμπερο.όπως αρεσει στο καθε μωρακι. πεπιτα στο μπιμπερο η θηλη ποσες τρυπιτσες εχει που του δίνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μία αλλά μεγάλη, όχι αυτή των 0+

Γιατί να μην κάνει χαμομήλι; στο νερό που ετοιμάζω το γάλα βουτάω λίγο το φακελάκι. Το έχω ακούσει κι από άλλο παιδίατρο όχι μόνο από τη δικιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα τσούπρες!

Μπουνίτα τι ωραία!Τα κάνεις τα μπανάκια σου εε?? :P:P

Κορίτσια σήμερα πληρώθηκα απο τον ΟΑΕΔ..Αντί για 690 που περίμενα πήρα 505! :(:(:huh::huh: Και εγώ το χαζό ούτε που το πρόσεξα.Μόλις μπήκα στο αυτοκίνητο το κατάλαβα..Αύριο θα πάω από κει να δω τι γίνεται.

Και είχα μια πελώωωωρια λαχτάρα για shoping therapy!!! :silly:

Pepita εύχομαι να αναρρώσετε εγκαίρως και να μη χάσετε τις διακοπές σας.Φιλάκια στο ζουζούνι σου! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα μανουλες...

Jona εχεις θεμα με τα κακακια του μικρου σου?? και ο δικος μου πλεον τα κανει μια φορα την ημερα, μαλιστα προχθες δεν εκανε καθολου και την επομενη ειχαμε σκατοθυελλα..

Και εγω θελω ψωνια...Αλλα λεω να περιμενω να γινω ανθρωπος πρωτα... ;)

Pepitaki ευχομαι περαστικα στον μικρουλη σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια την βοήθειά σας για όποια γνωρίζει...

Η παιδίατρος μας είπε να ξεκινήσουμε ρυζάλευρο. Αγόρασα της Holle αλλά μπερδεύτηκα με τον τρόπο παρασκευής...

Μας είπε να το δώσουμε πρώτα με 30ml από το γάλα που πίνει και 2 με 3 κουταλιές ρυζάλευρο.

Οι οδηγίες του κουτιού όμως είναι εντελώς διαφορετικές.

Λέει να βράσω πλήρες γάλα 100ml και άλλο τόσο νερό και να βάλω 5 κουταλιές ρυζάλευρο....

πρέπει να βάλω και γάλα και νερό; Και πώς θα υπολογίσω πόσες κουταλιές να βάλω στα 30ml στα 60 στα 90 που μου ειπε να ανεβαίνω κάθε μέρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marilou μου, δεν έχω ιδέα. Εμείς αργούμε πολύ ακόμα για τις κρέμες. Θα έλεγα όμως να κάνεις αυτό που σου είπε ο παιδίατρος επειδή είναι αρχή. Ίσως γι' αυτό το κουτί να λέει άλλα για πιο μεγάλα παιδάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάρες!

Τώρα χαλάρωσα..Ηρθε μια παλιά μου συμφοιτήτρια για καφεδάκι, μετά ήρθε και η αδερφούλα μου, έμπλεξε ο μικρός με γυναικοπαρέα και δεν έλεγε να κοιμηθεί!!!

Marilou μου νωρίς νωρίς στα βάσανα εε??!!!Μη μπερδεύεσαι με το κουτί.Κάνε ό,τι σου είπε ο γιατρός.Καλή αρχή!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα!!

Καλέ δεν το πιστεύω...Πρώτη μπήκα σήμερα?? :huh::huh::P

Που είσαστε μανούλες??

Το μπισκοτάκι εχθές κοιμήθηκε από τις 11 μέχρι τις 7:30!!!! :woohoo:

Στο δωμάτιο του!!!! :woohoo: :woohoo: Καλό εε??!!! :silly: :silly:

Ξύπνησα το πρωί κι έτρεχα πανικόβλητη μήπως και έπαθε κάτι!!

Τώρα κοιμάται πάλι το μανάρι μου.. :)

Φιλάκια! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε συμπεθέρα!!Εδώ είσαι?!!

χαχαχα!!!Τι πεδίο ελεύθερο καλέ!!!Αφησα τον μπαμπά στο σαλόνι να έχει το νου του στο παιδί κι εγώ πήγα στην κρεβατοκάμαρα και κατέβασα ασφάλειες!!!χαχααχχχααα!!

Το δωμάτιο του μπέμπη είναι δίπλα στο σαλόνι και μακριά απο το δικό μας.. :(:P Αργότερα θα βολεύει πολύ αυτή η απόσταση..Τώρα είναι ένα θέμα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...