Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου 2010 (Νο 2)


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!

Τι κάνετε???

Πεπιτάκι περαστικά σας :kiss:

Vivianka και πάλι μπράβο για την προσπάθεια σου!!Η purelan κάνει όντως θαύματα!Να βάζεις όσο πιο συχνά μπορείς μιας και δεν χρειάζεται ξέβγαλμα.Τα επιθέματα θα σου προτεινα να μην τα βάζεις.Ο αέρας σε συνδυασμό με την κρέμα θα επιταχύνουν την επούλωση.Καλή συνέχεια!!!

Ούτε σε μένα ήρθε η ακατανόμαστη... :huh::huh:

Από θέμα αντισύλληψης τι κάνετε??? :blush::blush: (Ψύλλοι στ΄αυτιά μου μπήκανε βρε πω πωπω....)"Να πανικοβληθώ" :silly: που έλεγε και η Ντένη Μαρκορά?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για σου γειτονακι!! Ασε και το θεμα μιας δευτερης εγκυμοσυνης, τωρα γρηγορα και μενα πολυ με ανησυχει!! Ασε που δεν θα παρουμε το παρουμε και νωρις χαμπαρι. Εμενα μου ηρθε η πρωτη περιοδος τον προηγουμενο μηνα , αλλα αυτον τον μηνα δεν βλεπω να μου ερχεται. Βεβαια στις 11 του μηνος περιμενω, αλλα κανονικα θα πρεπε να εχω καποιες ενοχλησεις, που ομως δεν εχω. Εχω την εντυπωση βεβαια οτι ο θηλασμος θα μας τα κανει λιγο αλαλουμ με την περιοδο και γι αυτο λεω οτι , σε μια πιθανη εγκυμοσυνη, θα το μαθουμε λιγο αργα.

Σε σενα τι ειδους ψυλλοι μπηκανε?? χαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Maria31 το γάλα το πίνει κανονικά, δεν της έρχεται βαρύ. Πίνουμε το frisolac ac που έχει ειδική επεξεργασία.Εσένα σου γκρινιάζει?

Σχετικά με περίοδο, εγώ που δεν θηλάζω, μου ήρθε στους 3 μήνες ακριβώς, σε νορμάλ κατάσταση....Καλά είχαμε σταματήσει για έναν ολόκληρο χρόνο....

Ουφ πάλι ξεκινούν οι ζέστες...Στον προηγούμενο καύσωνα η μπέμπα κοιμόνταν με τις ώρες, για να δούμε ήταν τυχαίο?Δε νομίζω!

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

Τι κανετε μανουλες και μωρακια?

Εγω χθες δεν αντεξα άλλο κι εφαγα 2 κομματια κεικ σοκολατα...Δεν επρεπε γιατι εχουμε αλλεργεια αν και δεν ειδα τπτ μεχρι στιγμης.

Ξεθαρεψα μου φαινεται κι αρχισα τις μ@$#iες!

Αληθεια απο κιλα πως πατε? Εμενα μου μειναν 2,5 κιλα ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια!!!!!!!!!! B):)B):)

τι κάνουνε οι μανούλες? εγώ κάνω τον καραγκιόζη στην μπέμπα,μιάς και δεν κάθεται ούτε στην κούνια,ούτε στο ριλάξ... αγκαλιαθέλει και περαδωθε στο σπίτι!...τα χεράκια μου..!!!!πάλι καλά εχω και το ρινκ-σλινκ και τη χωνω μέσα.βρε κοριτσια πολυ διαολάκι εχει γίνει.... εκει ποθ κάθετε στο ριλάξ με τα αρκουδακια της,τα σηκωνει ψηλά καιτα πεταει κατω απο τον καναπε!ειμαστε για καινουργια παιχνιδια μάλλον.τα βαρεθηκε αυτα. :side:

κατα τα άλλα ησυχα!σπιτι και πάλι σπίτι. στις 19 θα πάμε διακοπες Αλοννησο για 10 ημέρες.

Πουλάκια μου σκεφτεστε για εγκυμοσύνες πάλι ε?

Μας βλέπω πάλι να μιλάμε για αυχενικες-καμπυλες κ.ο.κ χαχα

Εμεις που κάναμε καισαρικη πρεπει να περάσει ενας χρόνοε ε? :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα bounitaki!!! Ώστε διαολάκι η μικρή, ε; Γυναίκα, τί περιμένεις!!!! χαχαχα!!! Κι ο δικός μου τελευταία έχει ψιλογκρίνια αν και νομίζω ότι είναι από την ιωσούλα. Γαστρεντερίτιδα μου είπε η παιδίατρος ότι είναι. Από το τηλέφωνο το κατάλαβε, τώρα τί να πω...τόσο καλή είναι;;

Κάνουμε προσπάθειες με το αραιωμένο γάλα, δεν έχει άλλο γιατροσόφι. Αν και η μαμά μου λέει να του δώσω τσαγάκι και θα περάσει πιο γρήγορα αλλά φοβάμαι. Θα δω με το γάλα. Όταν πεινάσει το πίνει, τί να κάνει κι αυτός. Άρχισε και το συνηθίζει. Ανησυχώ βέβαια ότι θα μου αδυνατίσει, δεν είναι και πολύ παχύς!

Σίδερο έχω και βαριέμαι...κλασσικά!

Εμείς θα πάμε τελικά κατά 99% Μύκονο μιας και δεν θα εγχειριστεί τελικά ο πεθερός μου. Θα περιμένω να γεννήσει η νύφη μου τη Δευτέρα και μετά θα φύγουμε αν είναι. Μας περιμένουν κι οι κουμπάροι πώς και πώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι!!

Κι εμένα 6 μήνες μου είπαν. Σας είπα ότι είχα δει όνειρο όταν ήταν 2 μηνών ο μπέμπης ότι είχα μείνει έγκυος;;; Αγωνίααααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ο αντρας μου θελει να κανουμε δευτερο στο καπακι! Δηλαδη εχω μολις 3 μηνες μπροστα μου! Απ' τη μια θελω κι εγω αλλα απο την αλλη αντε παλι απ' την αρχη, πως περναν 9 μηνες?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ούτε που ρώτησα το γιατρο πόσο χρονικο διαστημα πρεπει να περάσι γι λλη κυηση.

πεπίτα λέςμτο όνειρο να βγει?

διαολάκι δεν λες τιποτα!μαμακιας ειναι!περαστικουλια στο μικρακι σου.

ελα και απο εδω για σιδερωμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμένα Μαρία ο αντρας μου θέλει στο καπάκι 2ο,αλλά αύτος δεν κάνει και τίποτα ούτε στο μωρό ούτε στο θέμα σπιτιού.Λεώ να περιμένω να χρονίση πρώτα η μικρή μου.Ασε που σκέφτομαι και την επιστροφή στη δουλειά και με πιάνουνε τα νεύρα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καισαρική κι εγώ και 6 μήνες μου είπε ο γιατρός για το 2ο. Όχι ότι το σκέφτομαι από τώρα, σε κανα 2 χρόνια μπορεί!!!

Το εξάμηνο του ΟΑΕΔ το πήρε καμμιά σας?Εγώ τώρα το έχω ξεκινήσει αλλά δεν έχω κάνει ακόμα τα χαρτιά μου στον ΟΑΕΔ, 2 μήνες προθεσμία μου είπαν ότι έχω.Τα καθαρά χρήματα πόσα είναι, γνωρίζετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιδέρωσααααααα!!!! Οπότε θα βάλω κανα πλυντήριο που το απέφευγα για να μην πολλαπλασιαστεί το σίδερο!! Έλιωσα λέμε!!! Θα έχασα κανα κιλό με τον ιδρώτα, ε; σαν σάουνα ήταν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bambina έγραψε:

Καισαρική κι εγώ και 6 μήνες μου είπε ο γιατρός για το 2ο. Όχι ότι το σκέφτομαι από τώρα, σε κανα 2 χρόνια μπορεί!!!

Το εξάμηνο του ΟΑΕΔ το πήρε καμμιά σας?Εγώ τώρα το έχω ξεκινήσει αλλά δεν έχω κάνει ακόμα τα χαρτιά μου στον ΟΑΕΔ, 2 μήνες προθεσμία μου είπαν ότι έχω.Τα καθαρά χρήματα πόσα είναι, γνωρίζετε?

Kι εγω αυτο το μηνα θα κανω τα χαρτια. Αν ησουν με πληρη απασχοληση ειναι 690 ευρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσούπρες!!

Είμαι πολύ χαρούμενη..!Ο γιόκας μου έκανε κακά!!!χαχαχα!!!

Είχα μάθει να τα κάνει κάθε μέρα και από τότε που άλλαξε συνήθειες κάνουμε πάρτυ κάθε φορά!!!

Συμπεθέρα μουυυυυ!!!Τι κάνεις????Σε τρέχει η μικρή??!!!χιχι!!!βρε την τσαούσα!!Αντε, δεν θα ανηφορήσετε και λίγο πιο πάνω στις διακοπές σας???!!Ξενώνα δεν έχομε αλλά χιλιοι καλοί χωράνε!!

Κορίτσια εγώ περιμένω τα πρώτα χρήματα αύριο ή μεθαύριο από τον ΟΑΕΔ. :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες βρε Μαρία μου να τα έχουν ήδη βάλει??Μπορεί κιόλας..Ισως να γίνεται η κατάθεση 1-5 κάθε μήνα και να μου είπαν την τελευταία μέρα για σίγουρα??Δεν ξέρω..Υποθέσεις κάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jona μου, ευχαριστώ δε θέλω άλλα!!!!!!

Εμένα πάλι παρακαλάω να μην κάνει κακά του γιατί έχει διάρροια!! 5-6 φορές την ημέρα κάνει!!! Ούτε νεογέννητο να ήταν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sorry κοριτσάκια μου, αλλά το μπισκοτάκι μου γκρινιαζε για αγγαλίτσες..Ευτυχώς κοιμήθηκε τώρα..

Μαρία τον Ιούλιο έκανα τα χαρτιά.Πήρα πρώτα την ετήσια άδεια από την δουλειά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μόνο με τρέχει... βέγγος έχω γίνει!το μπισκοτάκι μου τί κάνει?

τα νεύρα μουυυυ...μόλις με πήρε ο αντρας μου τηλ να μου πει ότι ερχετε και τί μου λέει...τι γάλα να φέρω για τι μπέμπα?παρακαλώ???αφου πινει δικο μου λεω!και λεει το δικο σου μπορει να μην εχει ολες τις βιταμινες!!!

ε!τωρα ποιος του ειπε τις χιλιες δύο μ.....ς!!πάλι παπαριέςθα ακουσω τωρα που έρχετε!εγω κάνω οτι καλυτερο μπορω και να το ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που είσαι βρε κορίτσι??!!!!

Καλά, ο αντρούλης σου έφαγε φλασιά?Μην τον παρεξηγείς μωρέ..Λίγο η ζέστη, λίγο που πλησιάζουν οι διακοπές..Θα συνέλθει!

Ο δικός μου με αγχώνει με το θέμα του χε...ματος!Ολο για υπόθετα μου λέει, να πάρω τηλέφωνο την γιατρό και τέτοια..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε δεν πάει καλά!μας βλέπω να ρίχνουμε κανενα ματς τώρα!

θα μπω ποιο μετα εαν μπορεσω. φιλάκια.

γυμναστικουλα κανε τα ποδαρακια προς την κοιλια στο μπισκοτακι και θα τα κανει. μακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...