Μετάβαση σε περιεχόμενο
elpidaki83

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο8

Recommended Posts

elpidaki83 έγραψε:

Συνεχίστε εδώ....Τα εκατοστήσαμε πάλι!

Αντε καλοριζικο και το 8ο!

Koριτσια...εχετε συνειδητοποιησει οτι μεχρι να γεννησουμε οοοοοολες οι μαμαδες του thread, ποσο θα γραφει το νουμερακι στον τιτλο μας???Δεν εχω δει αλλο αναλογο εδω στο μαμυ με τοση πολλη συνεχεια! Για παρλα...πολυ παρλα!!!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

κοριτσια..ναι τελικα δε κρατηθηκα ..το πηρα το αγαλματακι..απο αλλον ..μοο 6 ευρω!!

;);););););););) χιχιχιχι

Λοιπον αντε βαλτε κι εσεις καμμια φωτο!

Καλοριζικο το νο8!!! Πολυ ωραιες οι φωτο Κατρινα μου. Να τη χαιρεσαι τη κορακλα σου και με το καλο να ερθει κ γιοκας σου :P:P:P

Καλησπέρα!

Καλορίζικο και το Νο 8!! Αννα μέχρι να γεννήσουμε θα είμαστε στο 108 :P:P

Σήμερα ρε κορίτσια όλη μέρα δεν μπορούσα να μπω. Αλλά από ότι είδα μόνο εγώ δεν μπορούσα γιατί εσείς έχετε γεμίσει ένα σωρό σελίδες. Οπότε 2 πιθανότητες υπάρχουν.

Ή δεν με έχετε φίλη :(:(

Ή ο τύραννος ο άντρας μου μου έχει κάνει βουντού για να μην μπαίνω :S:S

Και η 1η και η 2η πιθανότητα είναι απογοητευτικές!

Λοιπόν να πω και εγώ για κράμπες στα ποδαράκια. Κάθε βράδυ! Και με πολύ πόνο. Και το μαγνήσιο το παίρνω σχεδόν κανονικά.

Για τα κιλά τώρα. Ξεκίνησα 55 και είμαι αισίως 69 :blush::blush: Ο γιατρός μου λέει ότι ντρέπετε για μένα. Δεν καταλαβαίνει πως μια αδύνατη κοπέλα αφήνετε τόσο πολύ. :(:(

Καλά Κατρίνα η μαμά σούπερ και η κοιλίτσα ακόμα καλύτερη!!!! Αλλά η Ελενά σου κοριτσάκι είναι όλα τα λευτά!! Κουκλάκι. Σωστό μοντέλο. Φτου φτου να μην την ματιάσω. Τί ματάρες είναι αυτές??

Ελπιδακι μουυ!!Η Ελενιτσα σε καληνυχτιζει γλυκα :kiss: γιατι εχουμε σχολειο αυριο!!Ουφ..λιγο εμεινε ακομα..

Ναι τελικα ;) δεν τη γλυτωσε...σιγα μην εδινα στον αλλον τοσα λεφτα..

Στο παζαρι ειμαι πρωτη ..χεχε επρεππε να με δεις στη Τουρκια! :woohoo:

Ελενα μου ευχαριστω..κοριτσια ..ευχαριστω..αλλα να βαλετε και εσεις καμμια..μην αισθανομαι οτι μονο εγω βαζω.. :(

Χαχαχαχ τα σπάω! Ερχόμουν μες στην τρελή χαρά να σχολιάσω τη θεϊκή κοιλίτσα της Κατρίνας σε συνδυασμό με την εξίσου θεϊκή φατσούλα της Έλενας και βλέπω... το αγαλματίδιο με τη μυτερή βυζούμπα :woohoo: Τέλειο είναι όμως κι αυτό B)

Θέκλα, σόρι, είμαι λίγο χαζούλα ώρες ώρες. Όταν είπες ότι δεν είναι αγόρι σκέφτηκα ότι δεν θα είχα καταλάβει καλά. Χαρά στο κουράγιο σας!

Κορίτσια, με έφερνε ο άντρας μου από δουλειά τώρα και πρότεινε να σταματήσουμε σε εκείνο το εργαστήριο πάλι να πάρει ντόνατς για πρωινό :angry::angry: Αλλά ΒΡΑΧΟΣ η κυρία!

Ααααα με γεια και το 8άρι! Αρχίζουμε να βάζουμε στοιχήματα; ;)

Να και η δικιά μου κοιλιά στις 30 εβδομάδες (σχεδόν). Μεγάλωσε ε;;; :blush:

30wks.jpg

Λένε οτι οι αδύνατες συνήθως είναι αυτές που παίρνουν τα περισσότερα κιλά στην εγκυμοσύνη(μας βολεύει)...τι να κάνουμε τώρα?? Παχύναμε αλλά θα τα χάσουμε! Αυτό πες και στον δικό σου γιατρό...ο δικός μου προχθές παραλίγο να πάθει εγκεφαλικό...είχε να με ζυγίσει 2 μήνες και ανακάλυψε ξαφνικά ότι από τότε είχα πάρει άλλα 10 κιλά....

Kατρινα εμπνευστηκα απο το αγαλματακι σου. Θεικο! Ειπα να σας δειξω μια αναλογη. 3 μηνων ο Γιωργακης, ειναι ντυμενος αγιο βασιλακι, τα πρωτα μας Χριστουγεννα!

katrinaki kai kuoula mas kanete sigoura plaka de mporei eseis na anxonestai me ta kila giati apla eiste TELEIES :woohoo: :woohoo: :woohoo:

elpidaki kai sas kounouse to karavi??? kai meis simera irthame zakintho koita plaka skeftomoun sto limani les na dw pouthena tin elpida? :P

alla mallon figame diaforetikes wres emeis figame 11

kuo i koilitsa megalwse twra fainete sigoura oti mesa exei ena polu gliko mwraki :)

kuo28 έγραψε:

Χαχαχαχ τα σπάω! Ερχόμουν μες στην τρελή χαρά να σχολιάσω τη θεϊκή κοιλίτσα της Κατρίνας σε συνδυασμό με την εξίσου θεϊκή φατσούλα της Έλενας και βλέπω... το αγαλματίδιο με τη μυτερή βυζούμπα :woohoo: Τέλειο είναι όμως κι αυτό B)

Θέκλα, σόρι, είμαι λίγο χαζούλα ώρες ώρες. Όταν είπες ότι δεν είναι αγόρι σκέφτηκα ότι δεν θα είχα καταλάβει καλά. Χαρά στο κουράγιο σας!

Κορίτσια, με έφερνε ο άντρας μου από δουλειά τώρα και πρότεινε να σταματήσουμε σε εκείνο το εργαστήριο πάλι να πάρει ντόνατς για πρωινό :angry::angry: Αλλά ΒΡΑΧΟΣ η κυρία!

30wks.jpg

Κουο μου, τι κουκλιστικη κοιλιτσα ειναι αυτη? Οπως θα ειναι και η κορουλα σου φανταζομαι...

kuo28 έγραψε:

30wks.jpg

Τέλεια κοιλίτσα με τατουαζάκι!!! Οτι ξεπετάχτηκε η Κυοκοιλίτσα ξαφνικά το ξαναλέμε κι απο εδώ!!

Σκέφτομαι κι εγώ να χτυπήσω ένα αργότερα(οταν ξαναγίνω άνθρωπος) σχετικό με την κόρη μου...

Ελπιδάκι μου δεν πτοούμαστε! Θα τα βάζουμε στο καροτσάκι να κάνουμε αγώνες να τα χάσουμε χαχαχαχ

Άννα, το αγιοβασιλάκι σου είναι α-π-ί-σ-τ-ε-υ-τ-ο!! Τι γλυκιά φωτογραφία :)

Καλά Αγγελικούλα, άστο δε σώζεται. Τα πόδια μου σαν κορμοί έχουν γίνει, αλλά οκ :blush: 6 κιλά ε; Πω πω μακάρι να είχα την αυτοσυγκράτησή σου!. Μπράβο!

Kuo άψογη η κοιλίτσα μπράβο.

Για πες όμως για το tatoo, τί είναι, τί συμβολίζει, τί σήμαίνει? Έχω θέμα με τα τατοο. Αν μπορούσα θα έκανα παντού. Προς το παρόν (και μια και θα γίνω μία σοβαρή μάνα) έχω μόνο 2. :P:P

Να τα εκατοστήσεις εύχομαι :P Αυτό τίποτα δεν είναι μωρέ, μια χαζομάρα που έκανα στα 18-19 μια μέρα που βαριόμουν :blush: Δεν το έχω μετανιώσει γιατί δεν φαίνεται εκεί, αλλά με ξενερώνει η σκέψη ότι έκανα βλακείες!

Κατερινακι η κοιλια σου με το τατοο τα σπαειιιι πραγματικα!

Ελιπιδακι εμεις "θρεφουμε" ελπιδες..ετσι?

Ροζαλακι τι εγινε..?τα καταφερες??μη στεναχωριεσαι κι εμενα σημερα ολη μερα πορτα μου ειχε ριξει το μαμμυ :P

annoula ti glikia foto :):):)

kuoula mou pistepseme de tha thelate na eiste san emena :( kalitera na xa parei 15 kila para na xw tetoio priximo, ponaei i psixi mou na vlepw to swma mou na exei gemisei kittaritida tin wra pou oles mou oi files vgainoun sti paralia thees :(

alla xalali tis mpoumpoukas mou :)

aggelike. έγραψε:

annoula ti glikia foto :):):)

kuoula mou pistepseme de tha thelate na eiste san emena :( kalitera na xa parei 15 kila para na xw tetoio priximo, ponaei i psixi mou na vlepw to swma mou na exei gemisei kittaritida tin wra pou oles mou oi files vgainoun sti paralia thees :(

alla xalali tis mpoumpoukas mou :)

Εεεε κοίτα, για φέτος το είχαμε πάρει απόφαση ότι δεν θα βγαίναμε στην παραλία θεές. Στην τελική γιατί, όσες βγαίνουν στην παραλία είναι θεές; :blink: Όλα για το σκοπό μας! Σίγουρα θα αμβλυνθούν όλα αυτά τα προβληματάκια μετά. Μην αφήνεις κάτι τέτοιο να σου χαλάει τη διάθεση! :)

Κατρίνα, υπέροχη φώτο με την Έλενα! Καλά, πέθανα στα γέλια που είδα ότι τελικά πήρες το αγαλματίδιο :laugh: :laugh: :laugh:

Αννούλα, σαν κούκλα φαίνεται το μωρό!! Τέλεια ιδέα να το ντύσεις Αγιοβασιλάκι!!

Kuo, είσαι Θεάαααα (άκου βαριόσουν και έκανες tatoo :laugh: :laugh: ).

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

τι λες τωωωραααα...Αννουλα!Η ποζα αυτη ειναι σημαδιακη!!!Τι ομορφος ο Αγιοβασιλακος σου :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

soupitsa έγραψε:

Κατρίνα, υπέροχη φώτο με την Έλενα! Καλά, πέθανα στα γέλια που είδα ότι τελικά πήρες το αγαλματίδιο :laugh: :laugh: :laugh:

Αννούλα, σαν κούκλα φαίνεται το μωρό!! Τέλεια ιδέα να το ντύσεις Αγιοβασιλάκι!!

Kuo, είσαι Θεάαααα (άκου βαριόσουν και έκανες tatoo :laugh: :laugh: ).

τάκους?..εκανε τατοο μια μερα που βαριοτανε..

κι εγω περιμενω τοσα χρονια να κανω και το 2ο παιδι για να κανω το πολυποθητο τατοο!! :laugh: :laugh: :laugh:

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

• Απαντήσεις

• @ioannastr η επιτροπή κ οι σφραγίδα που λεμε ειναι ακριβώς αυτό,για να παρεις φαρμακα! Πας επιτροπή, περνας κ παιρνεις φαρμακα απο φαρμακειο εοπυ δωρεαν. Να στα πει Καλύτερα ομως αλλη γιατι οπως ειπα εγω δεν ειμαι εοπυ... καλη επιτυχία!
    • Δεν θυμάμαι και σίγουρα 120-150€ πρέπει να ήταν...έχουμε δώσει γενικά και ένα σκασμό λεφτά...!
    • Στο μητέρα σίγουρα βαζουν σφραγίδα εοπυ για επιτροπή. Επίσης ξερω οτι δέχονται για γενικές εξετάσεις μεσω εοπυ. Ομως για το σπερμοδιαγραμμα συγκεκριμένα δεν ξέρω... δλδ σφραγίδα θα παρεις αλλα μάλλον πληρώνεις φουλ. Ο αντρας μου εοπυ πληρωσε κανονικα 80ευρω... απλα προτιμησαμε εκει λογω γιατρου κ εμβρυολογου... 
    • @Taggeris την καινούρια δεν την δέχονται! Σιγουρο αυτο. Προσφατα πηγε κοπελα απο εδω με την καινούρια κ την εστειλαν να κανει την παλιά κ να ξαναπάει! Κ ας πηγε λογω σπερματος! Στο ιασω εκανε 160... εμενα το ταμειο μου την καλυψε πληρως γιατί συνεργαζεται με το συγκεκριμένο νοσοκομείο...
    • Κοριτσια μου καλησπερα, δυστυχως το κομμάτι του θηλασμού αν δεν το ξέρεις ή δεν το χεις ειναι ζόρικο. γεννησα φυσιολογικα για δευτερη φορα ενα κοριτσακι 2800. η γεννα μου αυτή ητανε με τεχνητούς πονους κ αν και πιο γρήγορη απο την προηγούμενη θα έλεγα πιο ζόρικη, καθως οι τεχνιτοι ειναι χειρότεροι κ έπρεπε η μπεμπα να βγει άμεσα διοτι υπήρχε θεμα στο οποίο δεν θεωρω ότι πρέπει να αναλύσω καθως υπάρχουν κ αλλες κοπελες που θα γεννήσουν άμεσα. ολα πηγανε καλα γιατι αμέσως πήγα στο νοσοκομείο κ ας μην ειχα πονους παρα μόνο συσπασεις έντονες. Έτσι κ οποία συναντήσει κατι ας μην πει έλα μωρε ας περιμενω... Νοσοκομείο Δημόσιο. Οι μαίες ητανε άψογες και με βοήθησαν αφάνταστα (καλυτερα και απο τη πρωτη φορα) εξηγούσανε τα πάντα στον τοκετο κ δεν με άφησαν λεπτό μονη.  θηλασμος: στον πρώτο τοκετο δεν μου έδιναν ξενο αλλα ουτε καν βοηθούσαν!!! Και εγω δεν ειχα καθολου γαλα. Αποτέλεσμα μολις βγήκα απο το μαιευτήριο παράτησα το θηλασμο. τωρα με βοήθησαν αφάνταστα! Αν και ποναω πολυ και δεν έχω γαλα ιδιαίτερο ακολουθώ τη μικτή διατροφη κ προσπαθώ για να καταφέρω αποκλειστικό θηλασμο. ΝΑΙ ΠΟΝΑΕΙ! Αλλα σιγά σιγά μαλακώνει.  Ράμματα πιο λίγα απο τον πρώτο τοκετο. Φυσικα και ποναω αλλα κανω υπομονη... αυτη τη στιγμή έχω αγκαλια μια απο τις δυο αγάπες της ζωής μου και σκεφτομαι οτι παρόλο τους πονους γι αυτά Τα δυο πλάσματα ήταν οι πιο γλυκοί πονοι της ζωής μου...!   
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...