Μετάβαση σε περιεχόμενο

μετα τη βαφτιση 3 ημερες χωρις μπανιο?


seb

Recommended Posts

ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΥΡΙΟ ΤΗΝ ΠΑΙΔΟΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ ΜΑΣ....Θ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΙΙ.ΑΝ Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΤΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙ..ΔΗΛ ΘΑ ΠΑΘΕΙ..ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΕΓΩ ΤΡΩΩΚ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΠΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΑΙΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΠΙΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΟ ΚΡΑΣΙ...ΑΧ ΘΑ ΔΩ..ΜΕ ΤΗΗ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ..ΘΑ ΔΩ...ΕΣΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΗΝ ΜΑΛΩΝΕΤΕ..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑΝ ΚΑΒΓΑ...ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ..ΕΝΤΑΞΕΙ..ΩΣ ΕΚΕΙ...ΕΤΣΙ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 139
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

εγω δεν πιστευω οτι κολλας το aids με το σαλιο.και γενηκοτερα εγω κρατησα τα παιδια μου 3 ημερες χωρις μπανιο,και για την ακρηβια οταν τα εκανα μπανιο χωρις σαμπουαν το πρωτο νερο το αδιασα σε μια λεκανη και μετα ξεπληνα τα ρουχα σε καθαρο νερο και μετα εβαλα το νερο μεσα στην λεκανη που ειχα απο το παιδι.μετα κανωνικοτατα σαπουναδα για να φυγουν τα λαδια.και τα ρουχα στο πληντηριο.και για 3 συνεχωμενες κυριακες μεταλαβια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΠΟΙΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΕΙΝΤΖ...ΕΓΩ ΓΙΑ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΜΙΛΗΣΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟ ΣΤΑΦΥΛΙ...ΒΓΑΖΕΙ ΑΙΜΑ ΣΤΑ ΚΑΚΑ..ΕΧΕΙ ΣΠΥΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟ..ΑΥΤΟ ΡΩΤΗΣΑ...Κ ΗΤΑΝ ΕΡΩΤΗΣΗ..ΕΙΠΑ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΙΕΙ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΕΚΚΛΗΣΙΑ Η ΟΧΙ? :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tselinkas έγραψε:

ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΥΡΙΟ ΤΗΝ ΠΑΙΔΟΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ ΜΑΣ....Θ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΙΙ.ΑΝ Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΤΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙ..ΔΗΛ ΘΑ ΠΑΘΕΙ..ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΕΓΩ ΤΡΩΩΚ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΠΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΑΙΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΠΙΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΟ ΚΡΑΣΙ...ΑΧ ΘΑ ΔΩ..ΜΕ ΤΗΗ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ..ΘΑ ΔΩ...ΕΣΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΗΝ ΜΑΛΩΝΕΤΕ..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑΝ ΚΑΒΓΑ...ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ..ΕΝΤΑΞΕΙ..ΩΣ ΕΚΕΙ...ΕΤΣΙ???

bazoun elaxisth posotita sto koutalaki gia na mhn to ftisoun ta mwra .ara logika den tha exeis problhma einai polu polu ligo .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον τσακανικας δνε γνωριζα κοπελα μου οτι το μωρο σου εχει τοσες αλλεργιες αμ το παιδακι ειναι αλλεργικο στο σταφυλλι ενδεχομενως να το πειραξει καιτο κρασακι βεβαια η ποσοτητα ειναι πολυ μικρη και απο την αλλη ειναι και αυτο πο λεει η μανουλα 3 οτι η θεια κοινωνια δν επειραξε ποτε κανεναν τουλαχιστον να φανει καταλαβαινεις τι εννοω .Το οτιδνε κολλανε μικροβια μεσα απο τη θεια κοινωνια εξαιτειας του χρυσου αυτος ειναι ενας μυθος τον οποιο τον αποριξαν οι ειδικοι και απλα λενε οτι ειναι η πιστη και η βοηθεια του Θεου .

stamammy οπουβρισκομαστε πολλες γυαικες γινετε χαμος .... Το θεμα της Ρουπελας κλειδωθηκε απο τη Λενα ..

Ελενη δνε εχω τιποτα ουτε με τους εβραιους οτε με τους καθολικους ουτε με τουες μουσουλμανους μαλιστα εχω φιλη που ειναι μουσουλανα και δεν εχω κανεναν προβλημα με τους ιαχωβαδες δε τα παω επειδη ειναι πορωμενοι και κοιτανε το χρημα επισης ποια θρησκεια ειναια υτοι που δνε σε αφηνει να σωσεις τον ανθωπο σου αμα χρειαστει το ξερεις οτι η ιαχωβαδες δνε δεχονται την μεταγγιση αιματος ; Ειχα καποτε στο Αιγαλεω μια οικογενεια που χρειαστηκε η κορη τους ΑΙΜΑ και λεγανε οχιειναι μολυσμνενο προτιμουσαν να χασουτο παιδι τους ποια θρησκεια το δεχετε αυτο ; τελικα επειδη η κοπελα ηταν ενηλικη υπεγραψε η ιδια καιβεβαια οι γονεις ουτε να τη δουν αργοτερα δυο αποτα παιδια της οικογενειας βαφτιστηκαν Χριστιανοι .... προφανως ελενη το γεγεονος οτι 10 χρονια εισια μακρια απο την Ελλαδα να εχουν επηρεασει αρκετα τον τροπο σκεψης σου επανω σε τετοια θεματα δεν το θεωρω κακο τυχαινει -και ειναι πολυ καλο ν μαθαινεις γιαολες τις θησκειες του κοσμου οσο για το ρατσισμο που αναφερες επειδη ειχε ανοιχτει θεμα στο mammyland ναι εγω ημουν η πρωτη που δηλωσαοτι ειμαι ρατσιστρια σε καποια θεματα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου κάτι που πραγματικά δεν έχω ιδέα;

Η κόρη μου θα βαφτιστεί σε 3 εβδομάδες και είναι 4+ χρονων. Θα της φοράμε κάποιο εσώρουχο; Πως θα την κρατάει ο νονός; Είναι 19 κιλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα αθηνα οχι δνε χρειαζετε να της φορεσετε βρακακι ειναιμικρουλα δεν τιθετε θεμα ντροπης οσο γα το πως θα την κραταει ο νονος αστον να το αποφασισει εκεινος ....θα κανει και βαρακια μπραβο 4+ και ειναι 19 κιλα αχ εμενα ο Σταυρος μου ειναι 6+ καιε ιναι 18 κιλα καικατι .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όταν βάφτισα τον Σ. ήταν 4 χρονών και 23 κιλά. Μου βγήκε η γλώσσα !!

το Πιστεύω το έλεγα με παύσεις :silly: και άσε τα κιλά είχε και καύσωνα. Εγώ με 57 κιλά τα κατάφερα δεν θα τα καταφέρει ο νονός σας ; Του φορέσαμε κανονικά εσώρουχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις μίλησα με τον παπά και μου είπε ότι δεν θα φοράει εσώρουχο. Παιδί είναι ακόμα. Όσο για το βάρος της θα την καταφέρουμε σιγά σιγά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia με ολο τον σεβασμο απο μια μητερα σε μια αλλη , εχω 1 απορια που σε καμια περιπτωση δεν 8ελω να φανει κατακριτεα !

Ειχα μια συζητηση με 1 φιλη που ειχε παει σε 1 βαφτιση ενος κοριτσιου 4 χρονων κ μου ειπε σαν καλεσμενη οτι το λυπη8ηκε το κοριτσακι γιατι στα 4 χρονια εχουν την ψιλοαισ8ηση ντροπης κ 8εωρη8ηκε ψιλοβαρβαρη διαδικασια (επειδη ειναι σε ηλικια που 8υμουνται κ αλλα το βιωνουν πολυ εντονα)

Ειναι αδιακρισια να ρωτησω γιατι τα βαφτιζετε μεγαλα ?

ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ , ΑΠΟΡΙΑ ΚΑ8ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ να ρωτήσω το άλλο: για ποιο λόγο πρέπει να την κρατάει ο νονός; Κρατάει το βρέφος επειδή δεν μπορεί να σταθεί. Το κοριτσάκι των τεσσάρων ετών γιατί να το κρατάει; Δηλαδή όταν γίνονται βαφτίσεις ενηλίκων τους κρατάει αγκαλιά ο νονός; :)

Οσο για τα εσώρουχα, δεν είναι λίγο μεγάλο το παιδάκι για να μη φοράει; Όχι ότι θα προσβάλει την ιερότητα του χώρου, προς Θεού, απλά το ίδιο το κοριτσάκι, δε θα αισθάνεται άσχημα; Αν σκεφτώ τις κόρες των φιλενάδων μου που είναι 4+ πιστεύω ότι θα ντρέπονταν και θα ένιωθαν πάρα πολύ άβολα.

Κι εγώ έχω την ίδια απορία με την juliax, καθαρά απορία κι εγώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είναι καθαρά προσωπικοί οι λόγοι που δεν βαφτίσαμε και τελικά που βαφτίζουμε το παιδί και δεν θα ήθελα να αναφερθώ σε αυτούς.

Η ίδια δεν νιώθει ντροπή, αντίθετα νιώθει ανετα με το σώμα της. Οπότε δεν το έχω άγχος. Για εμένα θα ήταν καλύτερα αν φορούσε κάποιο λευκό εσώρουχο. Εφόσον όμως ο παπάς μου είπε οχι, δεν θα δημιουργήσω θέμα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαφτιστηκε η ανιψια μου σχεδον 4. Οι λογοι ηταν οι εξης :Απο την οικογενεια της νυφης μου ανηκουν στο χωρο της αριστερας και οπως ειναι γνωστο δνε εχουν καθολου σεεις εμ το χωρο της εκκλησιας . βεβαια δεν ηταν μονο αυτο γιατι και το ανιψιο μου τον ειχνα βαφτσει πιο μικρο αλλα ειχαν και προβληξμα μα με το οικονομικο κυριως η νονα η οποια ειναι και αδερφη της νυφης μου .Οταν ηρθε λοιπον εκεινη η ωρα επειδη η μικρη εβριζε πολυ ειχα τον φοβο μην τυχον κια πεαξει κατι ετσι λοιπον της ειχα πει να κοιταιε το κοσμο ακιολοι εκει ειχμε μαζευτει για να τη δουμε πο θα παρει το ονομα της .Καναμε το γελιο καταρχιν ρωτησε τον παπα ανκαιει το νερο οταν της ειπε οχι του ειπε :Προσεξε αν καιει θα σε βρισω στην πορεια αφου μπηκε μεσα μονη της αρχιζε και γελαγε καιμας εσελνε φλια και κοιταγε την καμερα. Βγηκε παλι μονη της την πηρε μοο για το γυρω αγκαλια αλλα ενταξει ολα καλα μια και ηταν αδυνατουλα .Τωρα οσο για το εσωρουο εμενα δνε με χαλαει πρωτον γιατι ειναι παιδακι και δνε εχεικαμια αμαρτια μετα δενε ιναι 10 να εχει αρχισεινα αλαλζει το σωμα και το κυριοτεροαληθεια ποσς φος στη παραλια δνεεχετεδει στην ηλικια αυτη και ισως και λιγο μεγαλυτερα να κανουν μπανιο χωρις μαγιο ; και τολεω αυτ επειδη αναφερθηκε παρπανω οχι λογω της ιεροτητας του χωρου αλαλ επειδη θα νιωθει ασχημα το παιδι, θεωρω οτι αυτο ειναι καθαρα ποσοανετα νιωθει το παιδακι με το σωμα του οπως ειπε και η Αθηνα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σορυ που κανω καταχρηση στο θεμα...ειναι και λιγο ασχετο αυτο που ρωταω αλλα εχει εδω πολλα ατομα που ξερουν.

Οταν λεμε Τεταρτη και παρασκευη οχι κρεας..εννοουμε νιστια κανονικη..πχ οχι και γαλακτοκομικα κλπ νυστισημα η μονο κρεασ.

Γιατι ρωταω;;;;

Ο αντρας μου πηγαινει σχεδον καθε Κυριακη τον μικρο εκκλισια να τον κοινωνησει...ειναι μερος της πρωινης τους βολτας για να αφισουν τη μαμα να ετοιμασει ενα πρωινο..αλλα και μεσιμεριανο της προκοπης μια φορα την ευδομαδα.

Και λεει μιας και παει να κοινωνει και αυτος οποτε θελει να απεχει απο κρεας Τεταρτη και παρασκευη.

Ευχαριστω προκαταβιολικα και παλη συγνωμη για την καταχρηση του θεματος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κανονική νηστεία από όλα

και κρέας και γαλακτοκομικά

Νηστεύει και ο Γιώργος μου κάθε Τετάρτη και Παρασκευή (από φαγητό χεχε) όμως δεν κοινωνεί.

Κοινωνεί σπάνια και όταν προηγουμένως έχει εξομολογηθεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου κανονικά για να κοινωνήσει ένας μεγάλος και υγιής πρέπει να έχει νηστέψει κάποιες μέρες, να απέχει από κρέας και γαλακτοκομικά, όπως την Μ. Εβδομάδα!!!, επίσης να μην φάει λάδι μία μέρα πριν την ημέρα της κοινωνίας........αλλά γιατί δεν ρωτάει τον ιερέα της εκκλησίας που πάει? μπορεί εκείνος να διαφωτήσει περισσότερο!!!

και μερικοί ιερείς λένε να απέχει και από το σεξ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε καλα οχι τοσο αυστηρα δεν το τηρει....μαλλον μονο την αποχη στο σεξ την τυρει...χεχε

Ο πατερ στην εκκλισια που παει του ειπε πως αρκεινα εχει νυστεψει απο κρεας Τεταρτη και παρασκευη..μηλαμε παντα για τις απλες κυριακες οχι Χριστουγεννα Πασχα και δεκαπενταυγουστο που μοιυ βγαζει την ψυχη με την νυστια του που μετα εξολομολογειτε, αλαλ επειδη ο πατερ ειναι λιγο νεαρουλςη ειπα να ρωτισω

Εμεις ουτρως η αλλως κρεας - και δη κοκκινο- δεν πολυτρωμε στο σπιτι αλλα με δυσκολευει λιγακι στο μαγειρεμα...χαλαλη του ομως..κοντα στον βασιλικο ποτιζετε καιη γλαστρα...χιχιχιιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

manoula3 έγραψε:

βλεπω πηρε διαστασεις το θεματακι...το ισοπεδωσε η ελενη.. :angry::blink:

τσελικα δεν ξερω τι αλλεργιες εχει το παιδακι σου,αλλα μηπως η θεια κοινωνια δεν το πειραξει??λογω της αγιοτητας το λεω!οπως επισης εχω διαβασει,οτι κ κρυωμενος να ειναι ο μπροστινος σου που παει να κοινωνισει,δεν κολλας τιποτα,δεν εφηνει ο θεος να παθει κανεις κατι απο τη θεια κοινωνια!βεβαια οπως το βλεπει κανεις!!απλα επειδη ειδα οτι λυπασαι που δεν μπορει να κοινωνησει το μικρουλι σου,μηπως καλυτερα να συμβουλευτεις τον γιατρο σου,αλλα κ τον πνευματικο σας!!δεν ξερω κιολας,καλοπροαιρετα το λεω,σαν σκεψη!μη με παρεξηγησεις! :):blush:

δηλαδη λογω αλλεργιας στο κρασι,δεν νομιζω ο θεος να επιτρεψει να μην κοινωνησει ποτε ενα παιδακι!!πιστευω θα μεριμνησει κ γι'αυτο!!ετσι νιωθω!!συγνωμη κιολας που πεταχτηκα! :blush:

Emeis phgame gia 2h Kyriakh na koinwnisoume ta didyma.Prwtos koinwnise o Aggelos meta phge k xwthike mia kineza re paidia pou apo oti fanhke htan arrwsth.Meta apo thn kineza pou htan k megalh se hlikia k eixe vaptistei koinwnise h mikrh mou.

Thn Trith loipon mou anevazei apo to prwi pyreto..pou den katevaine me tpt!Outen to Depon oute to Gantil ekane tpt!Mono me ntouzakia katevaine ligo apo 38 px phgaine 37.8 isa isa k meta apo mish wra phgaine 39.9.Tlk thn phga sto Paidwn k to apotelesma Iwsh.

K eimai k sygourh oti kollise apo thn koinwnia,auto to koutalaki phgainei sto stoma to kathena!

Ok...k gw eimai xristianh oxi fanatikh alla de pisteuw oti den afhnei o theos na arrwsthseis ktl.

Epatha mia laxtara omws me autos ton pyreto.K na exw k th giatro mou na mou leei siga mwre pws kaneis etsi pyretos einai,depon gantil k ntouz.Afou de peftei ti na kanw na thn asfhsw na skasei dld?pffff

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα μου απ'οσο ξερω κ εχω ρωτησει κ τον πνευματικο μας,οταν λεμε νηστειες τεταρτη,παρασκευη κ μεγαλες γιορτες εννουμε κρεας,γαλακτοκομικα,φυσικα ερωτικες επαφες κ λαδι!κ πριν κοινωνησουμε παντα εξομογηση...ισως καποιες αμαρτιες να μην επιτρεψουν την κοινωνια μας κ να χρειαστει να περιμενουμε κ να προσπαθησουμε να μετανοησουμε κ να διορθωσουμε την αμαρτια μας σιγα σιγα!αναλογα κ το παραπτωμα βεβαια!

κ εμενα ο αντρας μου νηστευει τεταρτη κ παρασκευη (αυτο το προσπαθω κ γω) κ στις μεγαλες γιορτες!!βεβαια μην το παιζουμε τελειοι,τις κανουμε τις κουτσουκελιτσες μας!!χαχαχα!!!αλλα για να κοινωνησει παιρνει πρωτα τη συγκαταθεση του πνευματικου,αλλιως δεν παει!το θεωρουμε χειροτερη αμαρτια να κοινωνας χωρις εξομολογηση κ χωρις αδεια απ'τον πνευματικο!εγω κ να θελω, καθε χρονο εκεινη την εποχη η'ειμαι εγκυος η'θηλαζω! :laugh: :laugh: :P

αλλα οποτε το σκεφτομαι μου φαινεται λιγακι δυσκολο να νηστεψω τοσο καιρο.. :blush: θα το ηθελα,αλλα δεν μπορω ν'αντισταθω στις σοκολατες βρε κοριτσια...δεν μπορω....δεν με νοιαζει να μην φαω κρεας κ τυρια...αλλα σοκολατα??!!!!!! :blink::blink::S αχ!!αχ!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elena333f δεν ειχα ξανακουσει τετοια περιπτωση κρυολογηματος απο την θ.κοινωνια να πω την αληθεια... :(:unsure:

εισαι σιγουρη οτι κολλησε απ'την κοπελα?? :dry:

ξερεις ενταξει κ μενα εκει θα πηγαινε το μυαλο μου,αλλα θα το επαιρνα ως ''πειρασμικη'' σκεψη κ θα ελεγα οτι απο αλλου κολλησε!δεν θα ηθελα να βαλω το μυαλο μου στη διαδικασια αυτη,οτι φταιει η κοινωνια!θα ενιωθα ελλειψη πιστης!!προσωπικα εγω ετσι?? :)

δεν μου χει τυχει κιολας βεβαια!!

δεν ξερω...ισως οντως να ειναι κ ετσι οπως το περιγραφεις... :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα το παιδακι σου το κοινωνησες ημερα Κυριακη και σου ανεβασε πυρετο τηντριτη που σημαινει οτι μπορει να κολλησε την ιωση απο που δηποτε απο τη στιγμη που ειμαστε αναμεσα σε κοσμο ειναι λογικο να κολλα εμ και ιωσεις καιδνε φταιει για αυτο το γεγονος οτι το κοινωνησες απλη συμπτωση και επεβαλλες τον ευατοσ ου σε αυτο επειδη χαλαστηκες με την κινεζα που χωθηκε γενικοτερα ειναι σπαστικ να μην περιμενουν πρωτα τα παιδια καιμετα οι μεγαλοι αλλα μια ιωση μπορει να τη παρει απο πουδηποτε μπορει να ειχε παρει και το ικροβιο πριν το κοινωνησεις και απλα να εκατσε .Οσο για το πυερετο καλα σου ειπε ο γιατρος μην τρελλαινεσε ουρετος ειναι η αμυνα του οργανισμου απεναντι στα μικροβια με το αντιπυρετικο ρυθμιζεε και το χειροτερο ειναιο πανικος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

manoula3 έγραψε:

elena333f δεν ειχα ξανακουσει τετοια περιπτωση κρυολογηματος απο την θ.κοινωνια να πω την αληθεια... :(:unsure:

εισαι σιγουρη οτι κολλησε απ'την κοπελα?? :dry:

ξερεις ενταξει κ μενα εκει θα πηγαινε το μυαλο μου,αλλα θα το επαιρνα ως ''πειρασμικη'' σκεψη κ θα ελεγα οτι απο αλλου κολλησε!δεν θα ηθελα να βαλω το μυαλο μου στη διαδικασια αυτη,οτι φταιει η κοινωνια!θα ενιωθα ελλειψη πιστης!!προσωπικα εγω ετσι?? :)

δεν μου χει τυχει κιολας βεβαια!!

δεν ξερω...ισως οντως να ειναι κ ετσι οπως το περιγραφεις... :unsure:

Manoula na sou pw thn alitheia oute pou mou perase apto myalo oti kollise apto koutalaki sthn ekklhsia.Proxtes mou to eipe h pethera mou oti mporei na kollise apo kei.K fantasou einai poly ths ekklhsias.

Otan to anefere san periptwsh vevaia mou fanhke entelws fysiologiko afou ta mwra ta exw synexeia se ekswterikous xwrous k mpainoun sygkekrimenoi anthrwpoi sto spiti mas.

To prwto pou m irthe sto myalo einai oti mporei na exei kollisei aptis kounies mias k vazei synexeia ta xeria sto stoma.

Twra oti k na einai perase.Den proxwrhse h Iwsh 1 1.2 mera eixe pyreto.

Mou mpikan idees omws...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...