Μετάβαση σε περιεχόμενο
savropinguinos

το εξπρες του βυζονυχτιου επεισ. 11 sleep baby!!!!

Recommended Posts

το ανοιγω βιαστικα και πριν φτασουμε τις 100 σελιδες μηπως και αυτο παοτελεσει το μαγικο γ να κοιμηθουν ολα τα μωρακια....

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εισαι τρελη..εισια θεοτρελη :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

λοιπον καλο μας ταξιδι να εχουμε,,, :P

νομιζω σημερα με τετοια μαγια θα κοιμηθει σερι

ρε μαριλου...τι βλακειες ακουω :blush:

μια χαρα χορταινει το μωρο..

εμας χρονισαν κ ακομα να κοιμηθουν κ συ ενος μηνα θεσ να κοιμηθει κ καλα????????? :blink:

ασε το ξενο κ χεστα τα 15 ε..

γιατι αν λυπασαι τα 15 ε που εδωσες πολυ συντομα θα πανε στα 200 ε το μηνα...

ασε τη λενε οι γιατροι τουλαχιστον μιλαω στο θεμα διατροφης του μωρου....

εγω δινοπαθησα για να κατεβασω γαλα...

σου λεει κατι αυτο?

το πρωτο 2 μηνο 16 ωρες τη μερα θηλαζα?για πες? :blink::side::SB)

o dikos mou kimithike!!!

euxaristw panagiwta gia ta magika .

marilou sobara tora ,an den stamatiseis tora to mpoukali den tha thilaseis to mwro sou .

to mwro sou prospathei na anebasei thn paragogh sou kai esy to sampotareis me to mpoukali .

esy pisteyeis oti den xortenei ,ayto thelei perissotero sththos gia na sou katebasei gala gia na tou ftanei .

tora esu apofasizeis h kathese me to moro sto sththos na sou rithmisei thn paragogh h akous ton asxeo paidiatro pou den exei dei moro kan na thilazei kai xalas thn paragogh sou .

και εγώ απάντησα στο 10!!!!!

καλέ το προηγούμενο τρενάκι κράτησε μόλις 1,5 εβδομάδα!!! :woohoo: τι γρήγορο!!!!

άντε καλοτάξιδο!!!! με πολλούς και καλούς ύπνους!!!! :kiss:

Γιωτααααα!!!

Ευχαριστουμε!!!!!!

Αντε να δουμε τι θα κανει σημερα ο Τζρζαν!!!!!

Μαριλου κανεις λαθη, περα του οτι σου ειπαν τα κοριτσια τα πρασινα κακα σημενουν οτι μαλλον παιρνει το ελεφρυ γαλα, της δινεις γευμα και στηθος πως γεννικα την θηλαζεις, γραψε μας, αν δινει σκονη πχ ενα γευμα το βραδυ για να ξεκουραστεις ναι ΟΚ το καταλαβαινω αλλα σαν συμπληρωμα δενε χει νοημα να το κανεις

Τζα..εγω..Γιωτα σοβαρα σε αυτα τα Λιντλ ηταν και παντα αναρρωτιομουν σε ποιο ΣΜ του ευοσμου ηταν

Πωπω ρε συ...αφιστε το ζουγκλα γιναμε!!!!

Μου είπε να δίνω μέχρι 2 φορές την ημέρα συμπλήρωμα κι αυτό αν την δω ότι κλαίει πολύ λόγω του ότι πειναέι. Αφού ρουφουσε τα χερια μου τον λαιμό μου...

Που τα κακά της είναι σαν διάρροια είναι κι αυτό ότι παίρνει το ελαφρύ γάλα; Δηλ. να την έχω πιο πολύ ώρα στο στήθος; Εγώ την θηλάζω συνολικά 1,5 ώρα αλλα έχω φτάσει και τις 5 συνεχόμενα αφού μόλις την έβγαζα από το στήθος τσίριζε και φυσικά δεν κοιμόταν ούτε πάνω στο στήθος...

Μαριλου λυπαμαι ,σε βλεπω μαλλον διαβαζω αυτα που γραφεις και βλεπω οτι κανεις ,οδευεις τελος παντων στο δρομο που περπατησα κ εγω και αποθηλασα παρα πολυ συντομα....και ολα επειδη ακουσα εναν παιδιατρο και δεν φροντισα να ενημερωθω γ το θηλασμο κατα την εγκυμοσυνη ,δεν ειναι ευκολο νομιζω οτι το γνωριζουμε ολες αυτο ,απλα εγω θα σου μιλησω απο τη δικη μου σκοπια διοτι το μετανιωσα αρκετα συντομα μετα τη διακοπη του θηλασμου (με χαπια εγινε αυτο ) αλλα ητνα ηδη αργα...ποσο ζηλευα μετα τα κοριτσια διοτι μπορει ο πρωτος καιρος να ηταν δυσκολος μα μολις το μωρο ρυθμισε την παραγωγη κ δυναμωσε αρκετα ωστε να μην αποκοιμιεται στο στηθος τα κοριτσια ξεμπερδευαν σε 5 λεπτα και δεν κουβαλουσαν μπιμπερο κ χιλια μυρια τζιτζιλι μιτζιλι ,3 κιλα ζυγιζε μονο η τσαντα...να σου μιλησω για κοστος?300 ευρω το μηνα ειναι τα γαλατα και αμα σοθ βγει κ κανα μωρο που τρωει κ πολυ εκει να δεις εξοδα....εγω εκοψα το θηλασμο διοτι το μωρο δεν εβαζε βαρος και ξεκινησα το μπιμπερο γτ ειχα λεπτο γαλα ....ετσι μου ειπαν ...το οτι δεν εβαζε ουτε με τη σκονη δεν το σχολιαζε κανεις ομως...ηταν λεπτο το γαλα μου...το γαλα που μου εδωσε η φυση αφθονο και απο την ωρα που γεννησα ετρεχε απο μονο του..παρόλαυτα το γαλα επεμεναν να μου λενε οι μαιες κατεβαινει μετα την τριτη μερα...και να σου τουμπανο το Γιωτακι ετοιμο να εκραγει...συγνωμη γ το μεγαλο μηνυμα αλλα φουντωσα ....

συγνωμη να συμπληρωσω οτι η κορη μου τελικα ειχε αλλεργια στην πρωτεινη του αγελαδινου γαλακτος που εμποδιζε την αναπτηξη της και γ την οποια λενε οτι η καλτερη γιατρεια ειναι ο θηλασμος...αυτα

Γιωτινι πηρες φορα!!!

μαριλου αξον και γραψον που λενε οι ποντιοι..

Ακου τι σου λεει η Γιωτα, και διαβασε και λιγω εδω παλαιοτερα ποστ να βρεις λυσεις στο προβλημα σου, αμα δεν βρεις βαλε καινουριο ποστ..

Τα κακα ειναι νερουλα των μωρων που θηλαζουν, εμενα ηταν μονυμα νερουλα χωρις αυτο να σημαινει κατι ακομα και τωρα ειναι παντα πολυ μαλακα οχι συμπαγη μαλακα που πασαλειβονται, μια ελαφρως πρασυνοπη αποχρωση ειναι ΟΚ, πρασινα κακα τις περισσοτερες φορες σημαινει οτι το μωρο παιρνει το ελαφρυ γαλα.

Ενδεχομενως να μην την τοποθετεις καλα στο στηθος και να μην μπορει να φαει καλα, παντως ναι αυτο με τους μαραθωνιους θηλασμους ειναι στην αρχη μετα στρωνουν πολυυυυυ τα πραγματα, τωρα το Ταρζανακι θελει 5 λεπτα για να φαει και να κοιμηθει...το οτι μετα ξυπναει ειναι αλλου παπα ευαγγελιο.....να εναποθετω τις ελπιδες μου στην Γιωτα...μπας και κοιμηθει!!!

Γιωτα αμα στρωσει υπνο θα σου παρω δωρο..η μαλλον θα παρω στην Κωνσταντινα Δωρο...χιχιχιχ

Αχ βρε κορίτσια γιαυτό θέλω την βοήθειά σας. Γιατί ο καθένας λεει το κοντό και το μακρύ του. Κι εγώ δεν θέλω να κόψω τον θηλασμό.

Πότε περιπου ρυθμίζει την παραγωγή μου το μωρό;

Υπομονή μπορώ να κάνω! Πόσο καιρό παίρνει αυτή η διαδικασία; Χρησιμοποιώ ψεύτικες θηλες γιατί τις πιάνει καλύτερα και βλέπω ότι έχω πιο καλή ροή στο στοματάκι της. Μήπως είναι λάθος κιαυτό; Τις ξεκίνησα γιατί δεν έπιανε την ρώγα αφού το στήθος μου ήταν πρησμένο, αλλά τώρα πιανει. Λέτε να τις καταργήσω;

Ωπα..πετα τις θηλες ΤΩΡΑ!!!!!!!!!

χωρις πλακα, ξεφορτωσου τες ΑΜΕΣΑ!!!!

Εγω τις ξεφορτωθηκα κατοπην συμβουλων των κοριτσιων....

και καλα δενε χω θηλες..μια χαρα τις τραβαει εξω το μωρο σου.

Μετα απο δυο-τρεις μηνες περιπου τα μωρα στρωνουν ωραριο, θα αρχησει στην αρχη να σου πειναει ανα δυωρο μετα ανα τριωρο..μην πιεζεις το μωρο, αυτο οταν ειναι ετοιμο θα στρωσει μονο του τα ωραρια.

Να θυμασαι οτι υπαρχουν μωρα που θηλαζουνκαι ρωχαλιζουν μακαριως οοοολλλληηη νυχτα και μωρα που δεν θηλαζουν και ξενυχτανε στα μπουζουκια!!!

Εντάξει κοριτσάκια μου ! Θα δοκιμάσω αυτά που μου είπατε. Οι ψεύτικες θηλές τέλος. Την ΠΕΤΑΩ!

Και κάτι ακόμη. Cecilia αν μου πεινάει ανά δίωρο, πόσες ώρες πρέπει να την έχω στο στηθος πριν; Γιατί εμένα έδειχνε ότι πεινούσε και τσίριζε ακόμη και μετά από 5 ώρες θηλασμου. Μετά κοιμόταν μάλλον από την κουραση αλλά μόνο για 1,5 ώρα και μετα ξανα τα ίδια. Είναι φυσιολογικά αυτά ή ταλαιπωρώ το μωράκι μου;

και εγω με τις θηλες την πατησα ,λοιπον 5 ωρων το μωρο ,μεχρι να με πανε στο δωματιο αφου γεννησα,9 η ωρα πηγε,μου την φερνουν...την βαζω αριστερο στηθος πιανει ρογα αμεσως αλλα με ποναει απιστευτα ,η μαια που την εγερε ουτε που συγκινηθηκε να με πει να βαλω το μωρο στο στηθος ή να με δειξει πως,πηρα εγω το μωρο λες και ειχα κανει αλλα 10 πιο πριν και τσουπ στο στηθος...πονουσα αλλα το αγνοησα ..μονο που η κυρια με ματωσε και εκανε πληγη κ μετα μεχρι να γινει καλα δεν την ξαναεβαλα στο αριστερο ,τις επομενες ημερες και αφου ειχε μαθει την ευκολια του μπιμπερο δεν μπορουσε να πιασει το στηθος και φυσικα με ειπανε οτι πρεπει να βαλω ψευτικες θηλες,στο μαιευτηριο θηλαζε με αυτες ,στο σπιτι οταν γυρισαμε ο Γιωργος με πηρε της Μεντελα (τι να κανει ο ερμος του τις γραψανε σε ενα χαρτι κ ετρεχε να ψωνισει!!!) το μωρο δνε μπορουσε να πιασει και τον εστειλα να παρει κικκο ..ετσι ξεκινησε η οδυσσεια της ψευτικης θηλης ..στην πορεια συνηδητοποιησα τι χαζη που ημουν..βγαλε καλε λιγο τη ρωγα με το θηλστρο να γινει λιγο πιο μεγαλη και δωσε το μωρο!!!!και στην τελικη χειμωνας ητανε βγαλε την μπλουζα να κρυωσεις λιγο να δεις τι καλα θα βγουν μονες!!!χιχιχιχι

psakse sta paliotera post gia alma anaptikshs .

ola ta mwrakia pernane periodous pou einai pio kolimena sto sththos .

alios legonte kai marathonioi .

sthn hlikia sas einai oi perissoteroi giati tora edreonete h galouxia sas .upomonh .kai egw eixa ftasei 5 wres na thilazw shnexomena ...apelpistiko htan ontos ala thn epomenh foa tha to kserw kai tha to apoleusw ...tha riksw kati upnous g$%$%ta .

an brexei 8 panes thn hmera tsisa eisai souper kai den xriazese tipota .

upomonh mono liges bdomades einai tha perasoun. ;)

Φλυρίσαμε στο προηγούμενο τρενάκι! Καλούς ύπνους μας έυχομαι!!!!

Μαριλού, ο χρυσός κανόνας του θηλασμού είναι όσο συχνά θέλει το παιδί, όση ώρα θέλει. Μη κοιτάς το ρολόι. Είσαστε στη φάση των μαραθώνιων θηλασμων, αλλά όσο θα μεγαλώνει το παιδί θα τραβάει πιο δυνατά και θα χορταίνει πιο γρηγορα. Το συμπλήρωμα δεν είναι λύση αν θέλεις να θηλάσεις.

Τις ψευδοθηλές δεν τις χρειάζεσαι. Αντίθετα, ενδέχεται να σου μειώσουν σταδιακά το γάλα. Το καλύτερο, είναι να έχεις την κόρη σου απευθείας στο στήθος σου.

Από βάρος και βρεγμένες πάνες πως τα πάτε;

ασχετο ...εστειλα μαιιλ στη νουνα μου και θα μου στειλει ρουχα προχειρα καλοκαιρινα γ τη μικρη ,καλη μαρκα και ξερετε ποσο?5 δολλαρια το μπλουζακι και 5 το παντελονακι μπηκα στο ονλαιν καταστημα και τα διαλεξα,απατεωνες ελληνες!!!! δηλ το σετακι 5 ευρωπουλακια

Οταν θα εδρεωσει γαλουχια και θα πειναει ανα τακτα χρονικα διαστηματα θα τρωει λιγοτερη ωρα γιατι θα ειναι πλεων πιο μεγαλο και θα κανει πιο μεγαλες ρουφιξιες.

Θα ταλαιπορηθεις λιγο τωρα αλλα κανε υπομονη αξιζει τον κοπο!!!

Να σου πω την αμαρτια μου οταν αρχηζα τις αντλησεις που γυρησα στην δουλεια και ειχα καθε βραδυ να πλενω και να αποστειρωνω 8 μπημπερο συν τρια εξαρτηματα απο θηλασυτρο αγανακτησα..ελεγα οσες ταιζουν σκονη...πως τα καταφερνουν...θηλαζε οσο μπορεις, ακου το μωρο σου, αυτο θα σε οδηγει.

Γιωτα τι με λες τωρα!!!!

Εστειλα στην φιλη μου στην Ατλαντα 100 ευρω να μου φερει κατι ρουχα για τον μικρο για τον χειμωνα, φορμες κλπ και κατι παπουτσακια αθλητικα...ερχονται τωρα το καλοκαιρι...ξερεις τι μου ειπε...σχεδον μια μικρη βαλιτσα θελλουν τα ρουχα ...μονο απατεωνες.

Ασε με τα μαδερκαρε και τα μαρκσ τα εχω παρει.

Εχω παραγγειλει σε εναν φιλο μου που κανει μεταπτυχιακο εκει να μου φερει..καμια σχεση οι τιμες.

Μη το γελας καθολου...και παλη νομιζω πιο φτυνηα θα μας βγουν.

Θα μαζευω ολο το χρονο και με μια υπερατλαντικη βολτα θα δινω ρεστα...σκεψου οτι αμα το προγραμματησεις νωρις πετυχενεις εισητηριακια κοψοχρονια!!!

Εμενα στην δουελια με κοροηδευαν που ψωνιζα καλλυντικα απο το ιντερνετ..τωρα ολες οι καρακαξες χρισημοποιουν την εκπτοση μου και παραγγελνουν....αλλαζεις στοιχεια τωρα η οχι...πες μου;;;;

Καλοριζικο κοριτσια!!!!

Εχει μια γκρινια ο μικρος δε με αφηνει να σταυρωσω λέξη.

Δεν ξαναειδα τιποτα.

Ελπιζω να μπω το βραδυ να σας διαβασω.

Φιλακια.

Καλέ τρελλή Γιώτα....

Μόνη σου έγραφες????

Και γω μπαίνω και βλέπω τόσες σελίδες γεμάτες.......

Έχω να σχολιάσω και το βιντεάκι με τον μπόμπο που τρώει και κοιμάται!!!

Αυτός ο έρμος ο πατέρας δεν το λυπήθηκε;;;

Βάλτο άνθρωπέ μου να κοιμηθεί!!!

Πέθανα στα γέλια!!!!

:laugh: :laugh: :laugh:

Μαριλού δεν έχω να προσθέσω κάτι...

Άσε το συμπλήρωμα στην άκρη και βάζε το μωρό στο στήθος!

Όλα καλά θα πάνε!!!

;)

Θου άντε ρε....

Πότε το κλέψανε;;;

Πω πω τι θα έπαθε ο καημένος....

Εμείς πήγαμε fena το απόγευμα!!!

Είχε 1+1!!!Γινόταν πανικός!!

Πήραμε ένα πέδιλο και ένα ζευγάρι σταράκια για την Ειρήνη σούπερ!!!!

Α!!! νατασα τωρα που πηρες τα κουπονια μην ξεχασεις να στειλεις πισω το απαντιτικο, θα σου ρχονται ανα διμηνο τουλαχιστον

Εγω σημερα πηρα κουπονια για ΝΟΥΛΑΚ του 1 Ευρω για πολυσυσκευασια...τι να πω, ειπαμε αρχιζω αποθυλασμο μολις χρονισει..αλλα με φρεσκο γαλατακι Αμερικανικης Γεωργικης σχολης...αφιστε που αμφιβαλλω αν θα συνεργαστει ο Τζεφακοσ...χλωμο το βλεπω!!!

Θου ξερω απο κλοπες ασε..εμας μας κλεψαμε το αμαξι πριν 15 χρονια και του αδελφου μου την μηχανη...την μηχανη την βρηκε αλλα ηταν σε κακα χαλια...μα πως ττπους παει ρε παιδι ατο χερι να κλεψουν τι να πω

αυτα..παω γιατι ο μικρος ουρλιαζει..ναι σηγα μην κοιμοταν χωρις μεμε...α ρε κατι ιδεες που χεις ωρες ωρες κυο Οδυεσσεα

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

• Απαντήσεις

• Γεια σας.σημερα είχα ραντεβού για ντοπλερ ανάπτυξης κ να πάρω ημερομηνία για καισαρική.ειμαι 35+3.μεχρι τώρα οι υπέρηχοι τέλειοι.σημερα έλλειπε κιόλας ο εμβρυολογ ος που με βλέπει κ ήταν ο συνεργάτης του....πολυυυ καλός..μου λεει.εχετεωιστορικο με νεφρά στην οικογένεια???χλωμιασα.....του λέω τι δε παει καλά πες μου!!μου λέει ο ένας νέφρος είναι διογκωμένος από ουρά κ βλέπω μια στένωση στο σωλήνα που πάει στην ουρήθρα....εγώ κατάλαβα ότι είναι στενός?? βούλωσε???έχω κάνει δύο μεγάλους υπερήχους και 4αναπτυξης τπτ.τωρα μουπε μάλλον στο τέλος της εγκυμοσύνης έγινε...η φεύγει με τη γέννα η θα χρειαστεί μια επέμβαση μέρα ;οι παρακολούθηση μόλις γεννήθει.ταγορια το παθαίνουν.την άλλη βδομάδα έχουμε ξανά ραντεβού κ μίτινγκ με παιδονεφρολογο .Θάνου πουν αναλυτικά κ το πότε θα μπω.ο μικρός 2719γρ.
    • Να σας ζήσει κορίτσι μου γλυκό! Γερό και καλότυχο πάντα!! Τα φιλιά μου και καλή ανάρρωση! 
    • Κορίτσι μου να σου ζήσει το μωράκι σου!! Γερό κ καλοτυχο!! Υγεία κ ευτυχία στην οικογένεια σας!! Μόνο χαρές!! Καλή ανάρρωση να έχεις!! 😘😘
    • Να σας ζήσει!!!!❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤Καλή ανάρρωση σε σένα!Καθε ευτυχία 😍😍😍😍
    • Και εγώ 40 είμαι και έχω κάνει 3 προσπάθειες όλες με διέγερση που πότε δεν έχουμε πάρει πάνω από 4-5 ωάρια και από αυτά δεν γονιμοποιούνται όλα ούτε προχωράνε όλα με αποτέλεσμα κάθε φορά να μένω με 1-2 ωάρια...Τον Σεπτέμβριο πάω για την 4η μου προσπάθεια...κανεί όμως δεν μου πρότεινε τα χάπια αυτά και δεν ξέρω αν είναι για τη δική μου περίπτωση... Εσύ σε πόσο διάστημα κατάφερες να  μαζέψεις τα 7 εμβρυακια; Εύχομαι αυτή η φορά να είναι και η τυχερή σου...Να σκέφτεσαι θετικά...έχεις αρκετά εμβρυάκια, κάποιο από αυτά θα σου κάτσει!😉😊😗
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...