Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΩΤΕ ΦΡΑΟΥΛΕΣ?


ΒΙΚΥ

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!!ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ??

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ...ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΤΡΩΤΕ ΦΡΑΟΥΛΕΣ???

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ!!!ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΝ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΝ ΕΤΡΩΓΑ Η ΟΧΙ!!ΑΧ ΚΑΙ ΤΙΣ ΛΙΓΟΥΡΕΥΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!!!

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΑΠΟΦΕΥΓΕΤΑΙ ΝΑ ΤΡΩΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου βικουλα και εμενα μου ειχαν πει για τις φραουλες και απογοητευτικα γιατι μαρεσουν και ειδικα μεσα σε χυμους τρελενομαι...αλλα μετα ρωτησα τον γιατρο και μου ειπε αυτα ειναι βλακειες αμα τις πλυνεις πολυ καλα δεν υπαρχει προβλημα το μονο που μου ειπε να μην τρωω ειναι φρεσκα κουκια λογω του ενζυμου...τα υπολοιπα κανονικα...παντως εγω αποφευγω και να τρωω τονο που επισης με ξετρελαινει και γενικα θαλασσινα(γαριδες μυδια ετσι κι αλλιως δεν μαρεσαν και ετσι γλιτωσα)απλα οταν βγαινουμε εξω δεν τρωω καθολου σαλατες...και προσπαθω να πηγαινω σε μαγαζια που γνωριζω :blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για ποιο λογο να μην φας; απαγοευετε μονο αν εχεις καποια αλλεργια ξερεις η φραουλες επειδη ανηει στα οξειδωτικα φρουτα οπως ειναι και ο ανανας μπορει να σε αναγουλιασουν .Λοιπο εγω τρελλαινομαι για φραουλες αλλα οποτε ετρωγα κατα τη δοαρκεια της εγκυμοσυνης ακομα και σε οαγωτο δνε αντεχα εκανα εμετο μουεφερνε ξινιλα .Τρια πραγματα δνε μπορουσα να φαω :ΜΠΕΙΚΟΝ ΦΡΑΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΨΑΡΙΑ ειδικα τα ψαρια με το που τα εβλεπα εκανα εμετο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΗΣΑ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΦΟΒΗΣΑΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟΞΙΝΕΣ ΣΤΑ ΣΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ Κ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ 5ΚΙΛΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΕΛΑΓΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΤΟ ΠΑ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΦΑΕ ΟΤΙ ΘΕΣ ΜΟΝΟ ΠΛΕΝΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΣΥΝΕΧΙΖΑ ΝΑ ΨΙΛΟΦΟΒΑΜΑΙ ΒΑΛ ΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΝΕΡΟ Κ ΛΙΓΟ ΞΥΔΑΚΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΚΑΛΛΙΕΡΓΟΥΣΕ ΤΙΣ ΦΡΑΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΣΠΟΡΙΑ Η ΤΥΧΟΝ ΤΟΞΙΝΟΥΛΕΣ...ΚΑΛΟ ΤΣΑΚΙΣΜΑ ΣΤΙΣ ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.........................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗ WATER!!! ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΦΡΑΟΥΛΕΣ. ΤΙΣ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΞΥΔΙ, ΌΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ, ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΞΕΠΛΕΝΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΩΩ. ΑΠΛΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΊΝΑΙ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΊΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΟΥ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΦΑΡΜΑΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κορίτσια! Εγώ έτρωγα τους πρώτους 4 μήνες μανιωδώς φράουλες. Μετά ηρέμησα, δεν τις ήθελα πολύ. Η γιατρός είχε πει ότι είναι εντάξει, αρκεί να τις πλένω καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια τι συμπτωση ειναι αυτη;;;

ειμαι με ενα μπολ φραουλες στο χερι και μολις ειδα το θεματακι!!!

θα τις τσακισω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εγώ τρώω την ημέρα 1/2 κιλό φράουλες,κάθε μέρα όμως!!!

είναι τόσο ωραίες οι άτιμες!!!

Βέβαια συμφωνώ στο ότι κάθε πράγμα πρέπει να το τρώμε στην εποχή του.

Σαυτό το θέμα στάθηκα πολύ τυχερή, ο πεθερούλης μου καλλιεργεί από όλα τα καλά!!! αυτή την εποχή τρώμε σπανάκι,μαρούλι κι άλλα καλούδια!!!

βέβαια δεν καλλίεργεί φράουλες :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί σύμπτωση! Εδώ και 3 μέρες μου ήρθε μια ξαφνική λιγούρα για φράουλες και η μαμά μου πήγε και πήρε ένα τελάρο ολόκληρο!!!! Μάλιστα τις ήθελα μέσα σε μπωλ με το ζουμάκι εκείνο το τέλειο που βγάζουν απο μόνες τους ...με την ζάχαρη και το λικεράκι....Μιλάμε έγιναν τέλειες και τσακίζω κάθε μέρα ένα μπωλ! :P

Βασικά ούτε καν ρώτησα την γιατρό μου αν επιτρέπεται ή όχι. Μου φαίνεται τρελό το να σου απαγορεύσουν κάτι τέτοιο... :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΡΩΩ ΦΡΑΟΥΛΕΣ ΜΕ ΤΟ ΚΙΛΟ.Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΡΩΩ ΟΤΙ ΕΤΡΩΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΣΕΙ.ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΜΑΓΙΟΝΕΖΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΩΜΟ ΑΥΓΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΠΟΚΛΥΩ ΕΝΤΕΛΩΣ!!ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ ΠΡΙΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΦΑΜΕ ΤΩΡΑ.ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΟΥΚΙΑ!!!ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ΚΑΛΟ ΠΛΥΣΙΜΟ Κ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ!!ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω της εχω τσακισει μονο που της μυριζω μου τρεχουν τα σαλια,της τρωω ολες και δεν προλαβαινει να φαει ο αντρας μου. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι μου θυμησατε!!!

Περσι τετοια εποχη ημουν στον 7ο και ειχα παθει εξαρτηση απο τις φραουλες :woohoo: !!!!Παντα ειχα εδω που τα λεμε αλλα στην εγκυμοσυνη ειδικα ηταν κατι το τρομερο!!!Καθε μερα ετρωγα,δε μπορουσα να αντισταθω!!Μου λεγαν με λιγο μετρο να τις τρωω κ πιο καλοκαιρι που ειναι η εποχη τους αλλα δε μπορουσα να κρατηθω :blush: !!

Τις εβαζα λιγο στο ξιδι,τις ξεπλενα καλα κ τις τσακιζα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...