Μετάβαση σε περιεχόμενο

MANOYLES TO NOEMBRIO AS MAZEYTOUME KAI EMEIS!


Recommended Posts

Evi.D έγραψε:

Geia sas koritsia,lew na kanw to dempouto mou kai se afto to themataki mias kai h teleftea mou periodos htan 8 Fevrouariou kai perimenoume to mpempaki mas giro sths 10 noemvriou..einai kamia apo thessalonikh?? Thelw na me diafotisete gia ta diafora maiefturia mias kai to proto mou paidaki to gennisa sto eksoteriko..
Oso gia afta ta kila pou lete,opia exei elima mporw na voithisw, na paraxorisw kamia 15:ria giati ta exw parapanisia doksa ton theo...
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 271
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλώς ήρθες Evi και με το καλό το μωράκι σου.Εγώ δεν είμαι από Θεσσαλονίκη, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Μαρια, ευχαριστώ πολυ,θα πάω να πάρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια μου να σας ρωτησω κατι?εγω απο τοτε που παντρευτηκα δουλευω μαζι με το μωρο μου στο μαγαζιμας..εχουμε πρακτορειο προπο και χρειαζεται αρκετη βοηθεια..φυσικα και δεν μου περναει ενσημα και ειμαι ασφαλισμενη στο βιβλιαρειο του σαν προστατευομενο μελος..και ερχομαι τωρα να ρωτησω σαν ασχετη με αυτα εγω παιρνουμε τιποτα απο το τεβε?επιδομα η κατι τετοιο??δεν ξερω και πως λειτουργουν ολα αυτα??με τον οαεδ τι γινετε???εχω πελαγωσει

αν ξερετε κατι βρε κοριτσια μου πειτε μου και εμενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι απο μένα. Είμαι νέα στο foroum. Τελευταία περίοδο 5/2 και πητ 14/11. Μαρια σε καταλαβαίνω... γιατί κι εγώ έτσι είμαι με εμετούς (τώρα υποχωρούν λιγάκι), αναγούλες και σάλια. Κι εγώ το κεσεδάκι μου δεν το αποχωρίζομαι όλη μέρα. Υπομονή! Σε λίγο θα περάσουν (ελπίζω...)

Εγώ έχω κάνει την αυχενική και δόξα το Θεό όλα καλά. Μάλλον είναι και κοριτσάκι απ' ότι είδαν.

Εύχομαι σε όλες τις εγκυούλες να έχουν μια πολύ καλή εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ekana thn trofoblasth,eirtha xtes apo thn athina kai eixa kai ligh apokolisei,moumeipan gia 2 bdomades na eimai ksapla kai mou dwsane ta utrogestan....toulaxiston mexri stigmhs den exw dei aima kai elpizw na mhn dw!kai h ayxenikh mou htane kali twra anamonh 2 bdomades gia ta apotelesmata...koritsia dwste mou kouragio....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Μαρία μου είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και ζωή να έχει το μωράκι αλλά πολύ ταλαιπωρία μου έχει φέρει. Μπήκα στο νοσοκομείο με αφυδάτωση στις αρχές του δεύτερου μήνα, είδα λίγο αίμα και έμεινα στο κρεβάτι ένα μήνα, τώρα αναγούλες και σάλια αλλά σημασία έχει πως όλα πάνε καλά με το μωρό. Εσένα η πρώτη σου εγκυμοσύνη είναι; Πόσο είσαι τώρα; Εχείς δει τι είναι; Εύχομαι και σε σένα να πηγαίνουν όλα καλά και από εδώ και στο εξής να απολαμβάνουμε την εγκυμοσύνη μας κι όχι να ταλαιπωριόμαστε (αν και χαλάλι τους!).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elisa μου καλημέρα! Με το καλό και σε σένα το μωράκι. Εύχομαι τα καλύτερα! Μην ανυσηχείς για τίποτα. Να σκέφτεσαι θετικά και όλα καλά θα είναι. Σκέψου ότι μπορεί να δεις και το φύλο του μωρού! Θα πάρεις πολύ κουράγιο και χαρά θα δεις! Φιλιά. Περιμένω νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia mou emeis eimaste apo aytes pou ta pername ola sthn egymosinh,alla tha pernoume kouragio kai tha sunexizoume,otn me to kalo genisoume tha ta ksexasoume ola...egw eimai sthn 3 egymosinh kai exw perasei apo ola... alla to anxos den feugei..egw se 2 bdomades tha kserw gia thn ygeia too paidiou kai to fylo,ekana thn exetash gia ola ta syndroma..esu pote tha pas sto giatro sou?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

7 Ιουνίου είναι η επόμενη επίσκεψη μου στον γιατρό. Αργεί ακόμα να έρθει αυτή η μέρα και εντομεταξύ δεν το έχω νοιώσει κιόλας ακόμα και είμαι μες στην αγωνία. Βεβαια το ξέρω ότι είναι νωρίς αλλά ανυπομωνώ.

Εσύ έχεις δύο αγόρια απ' ότι διάβασα σε προηγούμενες αναφορές σου ε; Να σου ζήσουν! Φαντάζομαι ότι θα είναι κουραστικό να έχεις τις δουλειές του σπιτιού και τα παιδιά και την εγκυμοσύνη ε; Κυρίως τώρα που πρέπει να μείνεις στο κρεβάτι θα είναι κάπως τα πράγματα.Έχεις βοήθεια από κάποιον; Ελπίζω να τα καταφέρνεις! Ας κάνουμε υπομονή και όπως λές σίγουρα όταν γεννήσουμε όλα αυτά θα τα ξεχάσουμε ως δια μαγείας και θα χαιρόμαστε στην αγκαλιά μας το μωρό μας! Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι Μαράκι. Θα τα ξαναπούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elisa όλα καλά εύχομαι!

Εγώ αύριο έχω επιτέλους ραντεβού με το γιατρό και θα μου πει και πότε να πάω για αυχενική... αιώνας μου φάνηκε αυτός ο μήνας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια έγω είχα τελευταία περίοδο 3/2 και ΠΗΤ 10-15/11 λόγω ασταθή κύκλου έκανα αυχενική αλλά ήταν 3,7 αλλά το pap a βγήκε πολύ καλό. 'Εχω ήδη μια διακοπή κύησης λόγω 5,6 αυχενικής αλλά με φθσιολογικό καριοτυπο. Σε 2 εβδομάδες θα κάνω αμνιοπαρακέντηση και έχω πολύ ανχος θέλω τόσο πολύ να είναι υγιές παιδάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ crazy.Ωραία αύριο θα δεις και ε΄σύ το μωράκι σου.Giotalix εύχομαι όλα καλά να είναι και να μην έχεις κανένα πρόβλημα.

Καλά αποτελέσματα να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα. Είμαι νέα εδώ σήμερα έκανα εγγραφή. Και εγώ κορίτσια τελευταία περίοδο 28 Φεβρουαρίου και επιτυχής εγκυμοσύνη μετά από τρεις προσπάθειες εξωσωματικής. Ημερομήνια μου έδωσε ο γιατρός μου 30 Οκτωβρίου. Βρίσκομαι στην 16η εβδομάδα και βρε κορίτσια ακόμα δεν έχω νιώσει τίποτα, ίσως κάτι ψιλά σκιρτηματάκια αλλά δεν είμαι και σίγουρη ότι είναι απο το μωρό. Και η κοιλιά μου δεν εχει αρχίσει να φουσκώνει ακόμα. Πείτε μου τις δικές σας απόψεις και συμβουλές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΛΙΝΑΚΙ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑ...ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟ ΟΣΑ ΛΕΝΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΟΙΩΣΕΙ ΚΑΤΙ ΨΙΛΟΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΘΕΛΩ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΧΟΡΟΠΗΔΑΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΝΟΜΙΖΩ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΑΝ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΕΣ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΚΑΘΑΡΑ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΠΕΜΠΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ...ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΕΥΕΙ ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΙ Ο ΑΦΑΛΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ...ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΚΛΟΤΣΙΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΙΛΙΑΑΑΑ ΝΑΑΑΑ :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

Elisa έκανες την αυχενική; Όλα καλά; για πες μας τα νέα σου.

Crazy εσύ είδες το μπεμπάκι σου;

Εγώ έχω 7 Ιουνίου ραντεβού με την γιατρό μου και περιμένω πως και πως να δω πόσο έχει μεγαλώσει η μπεμπούλα μου. Εντομεταξύ νιώθω και κάποια σκιρτήματα χαμηλά και νομίζω πως έχει γίνει η αισθητή η παρουσία της πλέον. Αχ τι καλά! Περνάει ο καιρός. Εύχομαι για όλες μας να περνάει ευχάριστα και με καλά νέα μόνο απ' τα μπεμπάκια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia..Elpizw na pigan kala oles oi eksetasois pou htan programatizmenes gia afthn thn evdomada..Shmera mpika sthn 16:h evdomada kai porolo pou einai h defterh egkumosinh mou akomi tipota.... Axxx pote tha arxisoun h klotsies na eimai pio iremh...Alla h anakatosoures epestrepsan kai shmera to proi evgala to prohno prhn akomi prolavw na katapio thn teleftea mpoukia mou,, alla xalali, mpas kai glitosoume kai kanena kilo... :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Έκανα την αυχενική το πρωί! Είδαμε το μπεμπάκι μας!!! :) :)

Κουνούσε χεράκια, ποδαράκια, έκανε κι ένα κατακόρυφο!! :woohoo: :P :laugh:

Ήταν καλές οι μετρήσεις, την Τετάρτη περιμένω τις απαντήσεις κι από την PAPP-A.

Καλά αποτελέσματα για όλες!!! :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...