Μετάβαση σε περιεχόμενο

MANOYLES TO NOEMBRIO AS MAZEYTOUME KAI EMEIS!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 271
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια...λοιπον συνταγη για

ΓΑΛΑΚΤΟΜΠΟΥΡΕΚΟ

ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ:

3 ΛΙΤΡΑ ΦΡΕΣΚΟ ΓΑΛΑ

400 ΓΡ.ΣΥΜΙΓΔΑΛΙ (ΕΙΤΕ ΜΙΣΟ ΜΙΣΟ ΕΙΤΕ ΨΙΛΟ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΟΛΥΚΡΑΤΣΑΝΙΖΕΙ)

450 ΓΡ.ΖΑΧΑΡΗ

4-5 ΑΥΓΑ

ΞΥΣΜΑ ΛΕΜΟΝΙ Η ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ(ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΞΙΣΜΑ ΜΑΝΤΑΡΙΝΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΚΟ)

ΒΑΝΙΛΙΑ

ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ

2 ΝΕΡΟ

1 ΖΑΧΑΡΗ

ΕΚΤΕΛΕΣΗ

ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΖΑΧΑΡΗ ΚΑΙ ΤΟ ΞΥΣΜΑ ΝΑ ΒΡΑΣΟΥΝ ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΚΑΤΕΨΕΙ ΤΟ ΣΥΜΙΓΔΑΛΙ ΜΕ ΤΑ ΑΒΓΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΝΙΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΑΙΩΝΟΥΜΕ ΡΙΧΝΟΝΤΑΣ ΧΛΙΑΡΟ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΒΡΑΖΕΙ...ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΧΟΧΛΑΣΕΙ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΙΜΙΓΔΑΛΙ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΥΜΕ ΜΟΛΙΣ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΥΣΚΑΛΑ ΣΒΗΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΤΙ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΕΠΕΙΔΗ Η ΚΡΕΜΑ ΨΗΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΦΟΥΡΝΟ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΠΗΞΕΙ ΣΤΗΝ ΦΩΤΙΑ ΤΟΤΕ ΟΤΑΝ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΚΡΥΩΣΕΙ Η ΚΡΕΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΤΡΑΔΑΚΙ...Η ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑΜΙΣΗ ΠΑΚΕΤΟ ΦΥΛΛΟ ΚΡΟΥΣΤΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΟ ΤΥΠΟΥ ΒΥΡΙΤΟΥ ΑΛΛΙΩς ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΟ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΜΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΠΟΥΡΕΚΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΒΟΛΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΚΟΒΩ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΜΜΑΤΙ...ΚΟΒΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΘΕ ΦΥΛΛΟ ΣΤΑ ΤΡΙΑ ΒΑΖΩ ΒΟΥΤΥΡΟ(ΑΑΑ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΩΤΙΑ ΒΑΛΤΕ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΒΙΤΑΜ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΤΕΨΤΕ)ΔΙΠΛΩΝΩ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΒΑΖΩ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΚΡΕΜΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΦΗΣΤΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΚΡΥΩΣΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΠΕΤΣΑ ΑΝΑΚΑΤΕΨΤΕ ΤΗΝ ΚΑΙ ΔΙΠΛΩΝΩ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΠΛΑΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΓΚΛΩΒΙΣΩ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΥΘΕΙ...ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΠΟΛΥ ΣΦΙΧΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΨΗΣΙΜΟ ΘΑ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΚΑΣΟΥΝ ΤΑ ΜΠΟΥΡΕΚΑΚΙΑ...ΨΗΝΟΥΜΕ ΠΡΟΘΕΡΜΑΣΜΕΝΟ ΦΟΥΡΝΟ ΣΤΟΥΣ 200 ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΒΑΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΨΗΣΗΜΟ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΣΤΗΨΕΤΕ ΜΙΣΟ ΛΕΜΟΝΙ ΘΑ ΒΑΛΕΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΕΜΟΝΟΚΟΥΠΑ ΜΕΣΑ ΝΑ ΒΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΞΥΛΟ ΚΑΝΕΛΑ...ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΧΟΧΛΑΖΕΙ ΑΦΗΝΕΤΕ 5-10 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΕΙΝΕΤΕ...ΣΙΡΟΠΙΑΖΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΒΓΑΛΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΜΕ ΛΙΓΟ ΧΛΙΑΡΟ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ ...

ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΤΙ...

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΠΟΡΙΕΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙΙΙΙΙΙ :P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AXXX den to pistevw auto pou vlepw...prin ligo mpika sto thema Ti tha fame shmera kai mou trexoun ta salia me ola ta fagita pou perigrafoun ta koritsia...Mpenw edw diavazw galaktompoureko kai mourxete mia zali.. KALA DEN ME LIPASTE KATHOLOU...........PINAW..... :S:S Apo exthes den kserw ti exw pathei thelw na faw kai to trapezi akomi :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ti kanete?

Egw 8a paw tin paraskevi gia na mou pei to fylo tou mwrou mou!!!

elpizw na ka8isi isixo kai na doume ti ine?

Poia ixe televtaia periodo 15.02.2010 kai ti tis ipan ti 8a kanei???? agori i koritsi?

filakia

mini apo kypro

t551p3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια,θελετε οι εγκυουλες νοεμβριου και δεκεμβριου να ανοιξουμε κοινο θεματακι???θα ειμαστε πιο πολλες και εχουμε να πουμε περισσοτερα!!!αν ναι ας το ανοιξουμε...... :woohoo: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Συνταγές βλέπω και μου ανοίγει η όρεξη!! χαχαχαχαχα

Λοιπόν... τα νέα μου:

Σήμερα είχαμε ραντεβού με το γιατρό... και τελικά μάλλον αγοράκι κι εμείς!!!! :)

Την Τρίτη το πρωί έχουμε ραντεβού για την αμνιοπαρακέντηση... και μετά 4 μέρες ξάπλα, ξεκούραση κλπ κλπ... ελπίζω να πάνε όλα καλά και στην εξέταση και στ' αποτελέσματα! Το κακό είναι ότι δεν έχω laptop και δεν θα μπορώ να κάθομαι στο κομπιούτερ.. αλλά θα μιλήσω με την Ειρήνη και θα μάθετε τα νέα μου από εκείνη.

Προς το παρόν αυτά, φιλάκια πολλά σε όλες σας και όλα να μας πάνε καλά!! :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.

Crazy περιμένουμε τα νέα σου.Ολα καλά θα πάνε...

Κοριτσια του Δεκεμβρη εγω δεν εχω κανένα πρόβλημα να εννωθούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia kai apo mena...pantos extes pou peiga gia uperixo kai eida ton pedara mou...parolo pou h hmerominia mou einai 29 noembriou o yperixos mou eipe 2 dekembriou!!!water mhn anisixeis kopela mou tha teleioseis thn exetash sou tha xalaroseis sto krebati....kai ola kala tha pane tha deis.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia...Crazy kai esu agori??????? :laugh: :laugh: Koritsia tou Dekemvri kanena koritsaki paizei ekei se esas giati emeis opos pame tha piksoume sto tsoutsouni :silly: :lol: ....Apo emena kanena provlima,as enothoume na ginoume poles...AAAA ksexasa na sas pw pos shmera mou erikse mia klotsia o dikos mou,paraligo na me riksei apo to krevati :woohoo: :woohoo: TI IPERVALW???? ANTE KALE SIGA!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ είμαι πολύ καλά. Έχω καιρό να σας γράψω τα νέα μου αλλά παρακολούθω τα δικά σας και χαίρομαι να διαβάζω ότι όλα πάνε καλά.

Λοιπόν εγώ πήγα την προηγούμενη βδομάδα στην γιατρό μου και είδαμε την μπέμπα η οποία είναι υπερκινητική. Δόξα το θεό είναι μια χαρά, αναπτύσεται κανονικότατα. Πλέον την καταλαβαίνω κιόλας πολύ συχνά.

(πως να μην την καταλαβαίνω άλλοστε με τόσες βόλτες που φέρνει μέσα στην κοιλίτσα μου).

Μου προγραμμάτισε να κάνω και την β' επιπέδου στις 17 Ιουλίου στο Μητέρα όπου τότε θα είμαι στην 22η εβδομάδα. Πώς θα περάσει ο καιρός μέχρι τότε μου λέτε ε; Θα με φάει η αγωνία. Θα προσπαθήσω όμως να είμαι ήρεμη. Άλλοστε τέλος του μηνός βγαίνω σε άδεια απ' την δουλειά και θα παμε διακοπές για δυο βδομάδες. Ε πιστεύω λοιπόν να είμαι χαλαρή. Αυτά τα νέα μου κορίτσια. Σας χαιρετώ προς το παρόν. Καλή συνέχεια και να προσέχετε με την ζέστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia egw eimai sthn 18 ebdomada kai nai exw koritsaki!!!!

enw mou eixan brei ayxenikh 3,7 h ayxenikhsthn 16 ebdomada eksafanistike kai ekana kai amnio kai kai 3d uperhxo kai ta apotelesmata htan teleia kai etsi eimai poly xaroumenh!! h mpoumouka einai polu zohrh kai tis aresei polu to giaourti rixnei kati xorous meta...polu gelio! tora exw 3d uperhxo stis 19+3hmeres kai an ola pane kala ekei meta apo 2 meres petaw gia ellada gia diakopes..euxomai kala apotelesmata se oles mas korisia mou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yperoxa nea Giotalix!!! Me to kalo to koritsaki sou na genhthei gero kai na einai kalotuxo! Ki ego koritsaki exw ap' oti exoume dei mexri stigmis. Tha to epivevaiwsoume sthn b' epipedou stis 17 Iouliou pou tha eimai 22h evdomada tote. Kala apotelesmata na exoume odws Giota mou. Ola kala na pigainoun se oles tiw eguoules!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα σας κοριτσια.κ γω ειμαι 19 εβδομαδων και σε λιγο καιρο θα προγραμματισω την β'επιπεδου. ανυπομονω να δω αγορι ή κοριτσι...εγω θα γεννησω στο ΓΑΙΑ στης 24/11/10.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια ειμαι νεο μελος στο συτε

ειμαι 19 εβδομαδες και 7 ημερες και γενναμε νοεμβριο , ειναι το πρωτο μου και ειναι ΑΓΟΡΑΚΙ :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

geia sas koritsia!!!! egw eimai twra stin 26 vdomada k perimenw koritsaki!!! eimai 18 etwn k ligo tromagmeni me tin egkimosini k ton toketo... fovamai para poly... alla anipomonw na parw to mwraki mou agkalia...! tis kaliteres euxes se oles koritsia... xairomai poly pou mpika stin parea sas!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
    • Θα μιλήσεις με γιατρό οδοντίατρο για αρχή και με τον γυναικολόγο σου κλείσε ραντεβού να πας να σε δει ο οδοντίατρος και να δείτε τι μπορεί να κάνετε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...