Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕΛΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ&


Βανια

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 311
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σημερα δεν ειχαμε λογοθεραπεια κανουμε ολες τις ημερες εκτος απο Τεταρτη επειδη κανει παραδοσιακους χωρους σηερα τον ειχα τιμωρια το καθαρμα δερει τα παιδια στο νηπιο επειδη λεει δνε το παιζουν ε τον εβαλα και εγω τιμωρια δν εκατεβηκε καθολου να παιξει .χτες καλα πγε η λογοθεραπεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!!

βανια μου ξεκινησα κι εγω να του κανω ασκησουλες λογοθεραπειας σημερα και αν και δεν συγκεντρωνεται ευκολα εμαθε το 'τουτου' να το αναγνωριζει,να το λεει και να το δειχνει.

αχχχ ο γιος σου μου θυμιζει ΕΜΕΝΑ!!!!

ξερεις ποοοοοοοοοοοοσες φορες πηραν τηλεφωνο την μαμα μου επιδη ειχα δειρει παιδακι???? αστα!!! ελπιζω να μην μου μοιασει και σε αυτο ο σπυρος χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ειδες Αναστασια μου εκανε μι αρχη τοθεμα της συγκεντρωσης θα ερθει σιγα σιγα και πρεπει να δουλεψουμε πανω σε αυτο ειδικα εγω πο ειναινα παει πρωτη εστ εχεις περισσοτερο καιρο .Αν θελε τη γνωμη μου εσυ τις λεξεις θα του της λες κανονικα τι εννοω το αυτοκινητακι μπορει ο Σπυρακος νατο λεει τουτου εσυ ομως θα το λες κανονκα αυτοκινητακι νδε χρειαζετε να τον διορθωνεις γιατι μλοκαρει εσυ λεγε τις λεξεις κανονικα και εκεινος θα τα απορροφα .Επισης πρεπει να δωσεις εμφαση στις εννοιες των λεξεω να μαθει να αναγνωριζει τις ομαδες εμενα εχασε πολυ χρονονα μαθει τα ζωα τα λουλουδια τους αριθμους σε σχεση με τα γραμματα .Δινε του πληροφοριες εκανες καλα που ξεκινησες ειναιμικρος καικερδιζεις χρονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα βανια μου!!!

δηλαδη αν εγω του λεω αυτοκινητο και εκεινος απανταει τουτου δεν πειραζει ε???

καποια στιγμη θα πει αυτοκινητο?

απλα προχθες μου εκανε εντυπωση ποσο αφοσιωμενος και συγκεντρωμενος ηταν στην γιατρο του και σε εμενα περα βρεχει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ακριβως αυτο στα παιδια πρπεπει να μιλαμε κανονικα και να μην αλλοιωνουε τι λεξεις οσο ιατην αφοσοιωση αλλο ο ξενος και αλλο η μαμα που την κανουμε οτι θελουμε.Θα τα πουμε και στη συναντηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΕΙΤΕ ΞΑΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΟΤΕ .

ΧΑΘΗΚΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΤΟΣΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ,ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΑ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΩ ΝΑΙ .ΣΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ (ΣΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΜΟΥ ΜΕΡΙ) ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΦΕΡΕΙ .ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπέρα..πρόσθεσα κι άλλες μανούλες στη λίστα μας

Βανια & Σταύρος

katherinaki82 & Νικόλας

Stamymammy & σύζυγος & Ευαγγελία-Νεκταρία

Κάσσυ & Άγγελος

Μπεμπούλης & Σπυράκος

Bikxar & Χαράκης & σύζυγος

Aphroditi & Μαριλένα

dimitroula29

pink

purple & ζουζούνα

neneka

afroditi

συμπληρώστε κορίτσια και οι υπόλoιπες..και συγνώμη αν έβαλα κάποια κοπέλα χωρίς να το θέλει..ή αν ξεχασα κάποια, κατά λάθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

;):ohmy::unsure: :silly: ΚΑΛΕ ΚΟΡΙΤΣΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΡΗ ΜΟΥ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΑΛΟΝ Ο ΣΥΖΥΓΟς ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΡΕΠΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΤΟ ΔΩΣΑΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΝΤΕ ΚΑΛΕ ΚΑΜΙΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΕΒΕΛΙΝΑΡΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΒΟΛΕΥΟΜΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΧΩΡΑΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΟΡΟΦΗ!!!!!!!!!!!ΓΙΑ ΝΑ ΧΩΡΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΣΤΟΥΝΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοπον η συαντηση ειπαμε για της 9 Μαιου στις 11.30 το πρωι στο ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ ΕΛΑ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ .ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΧΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΑΕΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ ΧΑΙΔΑΡΙ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΓΑΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΕΞΥΠΕΡΕΤΕΙ ΤΟ ΜΕΤΡΟ .ΣΙΣ ΑΡΧΙΚΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ .ΕΤΟΜΑΤΕΙΤΕ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΣΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpougatsoula24 έγραψε:

καλημερα κοριτσιααααααα ........

λοιπον αν δ φυγουμε σκ

θα ερθω κ γω.....!!!!!!!! :D :D :D :D :D

αντε καλε κ μου λειψατε :P:D

γειτονακι αν έρθεις τελικά πες μου να περάσω να σε πάρω !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina kafira έγραψε:

;):ohmy::unsure: :silly: ΚΑΛΕ ΚΟΡΙΤΣΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΡΗ ΜΟΥ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΑΛΟΝ Ο ΣΥΖΥΓΟς ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΡΕΠΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΤΟ ΔΩΣΑΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΝΤΕ ΚΑΛΕ ΚΑΜΙΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΕΒΕΛΙΝΑΡΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΒΟΛΕΥΟΜΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΧΩΡΑΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΟΡΟΦΗ!!!!!!!!!!!ΓΙΑ ΝΑ ΧΩΡΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΣΤΟΥΝΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ? ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΕΓΩ, ΕΧΩ ΧΩΡΟ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθε φορα που κανονιζετε συναντηση τυχαινει και ειμαστε στο εξοχικο. Στις 9 λογικα δεν θα ειμαστε. Οποτε λεμε αν ολα πανε καλα να ρθουμε. Προσθεστε μας και μας λοιπον στην λιστα. Να δουμε αν θα χωρεσουμε.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΡΙΕΤΑΚΙ, ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΧΩΡΑΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ, ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ!

ΘΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΧΑΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια & Σταύρος

katherinaki82 & Νικόλας

Stamymammy & σύζυγος & Ευαγγελία-Νεκταρία

Κάσσυ & Άγγελος

Μπεμπούλης & Σπυράκος

Bikxar & Χαράκης & Νίκος

Aphroditi & Μαριλένα

dimitroula29

pink

purple & ζουζούνα

neneka

afroditi

marietaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...