Μετάβαση σε περιεχόμενο

μαμάδες Οκτώβριο Νοέμβριο 2010


Recommended Posts

αθηνα μου τι ωραια που τα λες,με γεμιζεις αισιοδοξια με τις εξετασεις!!!

δεν το ηξερα οτι εισαι βερολινο. εσυ τα εχεις ξαναπερασει και τα ξερεις οτι η αυχενικη ειναι υπεροχη!!! με εκανες να ανυπομονω και εγω να ερθει το απογευμα γρηγορα γρηγορα!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 113
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσαρες πηγα χτες για την αυχενικη! ολα τελεια ειπε ο γιατρος! το μωρο μια χαρα!!! ολα του τα οργανα τελεια!!! πεταωωω απο τη χαρα μου!!! ευχομαι και οι δικες σας αυχενικες να ειναι τελειες!!!

το μονο που μπερδευτηκαμε ειναι για το φυλο του παιδιου!!! ενω την προηγουμενη φορα ειχαμε πει 99% αγορακι, εχθες δεν μπορουσαμε να δουμε καλα,και σε καποιες φασεις το εβλεπε και για κοριτσακι και σε αλλες φασεις για αγορακι!!! αχαχαααχαχαχαχαχ οποτε....σε ενα μηνα που θα ξαναπαω θα μας πει ελπιζω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos χαρηκα για την αυχενική σου.Οντως είναι κάπως νωρις για το φύλο του μωρού και συχνα μας μπερδευουν οι γιατροι. εγω είμαι πιο λιγων εβδομάδων απο εσένα και θα κανονίσω για αυχενική στο επόμενο ραντεβού με την γιατρό σε 1 εβδομάδα περίπου. Απο συμπτώματα πως τα πάτε όλες οι μαμάδες?την παλευετε ή ταλαιπωριέστε?.Εγω έχω τρελλαθεί στις ναυτίες και εμετούς απαραιτήτως μερα παρα μερα.χωρια που κάποια φαγητά δεν θέλω ούτε να τα μυρίσω χώρια οι ζαλάδες και αυτή η κούραση μονίμως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γύρισα κι εγώ!!!

Το είδαμε το ζουζουνάκι μας.. είναι μια χαρά για τις μέρες που είμαι.. είδαμε και καρδιακή λειτουργία - σε 1-2 μέρες θα ακούγεται παλμός! Τώρα σε δυο βδομάδες θα πάμε πάλι... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy, ειδες που ολα ειναι καλα!!!Κι εγω που ειχα πάθει σοκ στην αρχη με την εγκυμοσθνη, μολις ακουσα την καρδουλα του έμεινα και να δεις σε δεκαπεντε ημερες που θα εχει μεγαλωσει και αλλο, θα περιμενεις συνεχως το επομενο υπερηχογραφημα!!!Να του πεις να σου δινει και φωτογραφια απο το υπερηχογραφημα. Κατα τα άλλα μια χαρά κοριτσακια μου, εγω δεν εχω αναγουλες κλπ, περιμενω πως και πως το καλοκαιρακι που εχω πιο ωραια ρουχαλακια, γιατι τωρα κατι πρωινα που μια κανει κρυο και μετα ζεστη δεν ξερω τι να βαλω!!!Πήρα και το πρωτο παντελονι εγκυμοσυνης, αν και εχω παρει μονο δυο κιλα περιπου, αλλα λεω να μην με στενευουν τα αλλα!!! Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πήρα μαζί το υπερηχογράφημα!!! ;)

Προς το παρόν δεν έχω ούτε εγώ αναγούλες κλπ. Αλλά μου'πε ο γιατρός ότι από δω και πέρα μπορεί να'χω. Να δούμε...

Αυτό το μια κρύο, μια ζέστη είναι πολύ εκνευριστικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ

Εγω εχω κανει μονο τον πρωτο υπερηχο τον ενδοκολπικο και ο γιατρος μου ειπε να τον παρω τηλεφωνο δυο εβδομαδες μετα το πασχα για να κανονισουμε ποτε να παω για να μου δωσει τον προγεννητικο ελεγχο να κλισω ραντεβου με το ικα και να παω.ποτε πρεπει κανονικα να κανω τον δευτερο υπερηχο που γινεται απο την κοιλια? συμφωνα με τον γιατρο την τριτη την προηγουμενη πριν δηλαδη μια βδομαδα και 2 μερες ο γιατρος με ειχε βγαλει 6 + 4 μερες απανω στον υπερηχο εγραφε 7+4 η περιοδος μου η τελευταια ηταν 722010 εχω 35 μερες κυκλο και οωρηξια την 21 μερα οπου και εγινε η συληψη δηλαδη στις 2722010 δηλαδη συμφωνα με την συληψη οταν πηγα στον γιατρο ημουν 4+4 ημερων και ακουσα και την καρδουλα του και σημερα συμφωνα με την συληψη ειμαι 5+6 ημερων αλλα συμφωνα με τον γιατρο ποσο πρεπει να ειμαι εχω μπερδευτει .και οχι τιποτα αλλο αλλα θα με δει κι ολας σχεδον σε 2 και μισυ βδομαδες δηλαδη οταν θα παω στον γιατρο δεν πρεπει να μου κανει υπερηχο μονο τις εξετασεις? η ειναι πολυ νωρις ακομα ?δεν ξερεω ρε κοριτσια για πειτε μου τι σας εχει πει ο δικος σας γιατρος ? φιλακια πολλα καλα να περνατε αααα και οι ανακατωσουρες μακρυα σας ευχομαι ειναι πολυ χαλια εχασα 3 κιλα αλλα ευτιχως δεν εχω κανει εμετους.θα τα πουμε φιλια :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λεττα καταλαβαίνω πως νιώθεις. ειχαμε ακριβως την ίδια μέρα την τελευταία περιοδό μας. Κανονικά έχουμε πητ 14 νοεμβριου. τωρα την επόμενη φορά που θα είναι καλύτερες οι μετρήσεις (πιο μεγάλο το έμβρυο)θα είναι πιο συγκεκριμένος για την πητ σου ο γιατρος και εμένα έτσι μου είπε. Το προγεννητικό έλεγχο γιατι δεν στον έγραψε να τον κάνεις απο τώρα και πρέπει να περιμένεις? νομίζω γίνεται απο την αρχή της εγκυμοσύνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ. ΕΙΜΑΙ Η ΕΛΕΝΗ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΕ ΥΓΙΕΣ ΜΩΡΑΚΙΑ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΙΣ 10 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ, ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3 ΧΡΟΝΩΝ. ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ,ΕΙΔΑΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΧΕΙ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΟΠΟΤΕ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΙΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΜΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΚΟΛΗΣΗ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΑΜΗΛΑ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΟΤΙ ΛΟΓΙΚΑ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΠΙΟ ΨΗΛΑ . ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΣΩ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ .ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΟΛΑ. ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΕΜΕΤΟΥΣ,ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΩ .... ΤΟ ΒΓΑΖΩ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΣΟΥΣ ΕΜΕΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΙΛΑ. ΧΑΧΑ....ΜΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Γύρισα κι εγώ!!!

Το είδαμε το ζουζουνάκι μας.. είναι μια χαρά για τις μέρες που είμαι.. είδαμε και καρδιακή λειτουργία - σε 1-2 μέρες θα ακούγεται παλμός! Τώρα σε δυο βδομάδες θα πάμε πάλι... :)

τετοια λεγε μου να με φτιαχνεις~!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

γιουπι!!!!

εγω κοριτσακια μου τιποτα απο ζαλαδες και εμετους και αναγουλες!!! τιποτα!! ειμαι σαν να μην συμβαινει τιποτα! εσεις πως πατε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω χάλια. και τώρα που κάθομαι στον υπολογιστή ζαλίζομαι. μου μύρίζουν όλα δεν έχω διάθεση να φάω τίποτα. Τελικά αυτή η εγκυμοσύνη είναι χειρότερη απο την προηγούμενη και τώρα έχω πιο πολλές υποχρεώσεις. Εντωμεταξυ ενω παίρνω ακόμα προγεστερόνη( οχι με πολύ συνέπεια είναι η αλήθεια τον τελευταίο καιρό) απο εχθες είχα πάλι καφε υγρά και μου πήγε τρεις και μία. Ενω είχα ησυχάσει πάλι τα ίδια. εχω αρχίσει να χάνω την υπομονή μου. Βοηθάει ο αντρας μου πήρα και μια καθαρίστρια για τισ χοντρές δουλειές αλλά έχω ανχωθει πολύ και με όλα τα υπολοιπα συμπτώματα που έχω είμαι χάλια ψυχολογικά σωματικά. θα δουμε, ελπίζω όλα να πανε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Πως πάει;;

Μέχρι στιγμής δεν είχα ζαλάδες, μόνο μια μέρα για λίγο.. αλλά που και που νιώθω κάποιες ελαφριές ανακατωσούρες.. Ο γιατρός πάντως είπε ότι μπορεί να έχω παρακάτω.. θα δείξει!

Με το εντεράκι μου έχω θεματάκι... ειδικά σήμερα είχα απίστευτο φούσκωμα και μερικές φορές με πονούσε κιόλας.

Εδώ: http://www.venusmed.gr/el/maieytikes-pl ... gkymosynis μεταξύ άλλων λέει και τα εξής:

Σαν αποτέλεσμα των αυξημένων επιπέδων προγεστερόνης και χαλάρωσης του οισοφαγικού σφικτήρα, μπορεί να υπάρχει συχνή παλινδρόμηση των αερίων του στομάχου που δημιουργούν το ρέψιμο. Η προγεστερόνη επίσης επιβραδύνει την κίνηση των εντέρων με συνέπεια αυτά να διογκώνονται και να ταλαιπωρούν την έγκυο με φουσκώματα. Τα οιστρογόνα επίσης προκαλούν διόγκωση της μήτρας, δίνοντάς την αίσθηση ότι η κοιλιά σας έχει φουσκώσει.

Πώς μπορείτε να βοηθηθείτε:

• Μη βιάζεστε όταν τρώτε. Οταν τρώτε βιαστικά, καταπίνετε αέρα, που θα παγιδεύσει αέρα στο στομάχι και στα έντερά που επιδεινώνουν τα παραπάνω προβλήματα.

• Αποφύγετε τα μεγάλα γεύματα που θα σας αφήσουν μια αίσθηση φουσκώματος και δυσφορίας (τηγανιτα, λιπαρά, κ.ά) ή τροφές που γνωρίζετε πως θα προκαλέσουν φουσκώματα ( κρεμμύδια, λάχανο, τα τηγανητά, φασόλια).

Διαβάστε και το υπόλοιπο, έχει ενδιαφέρουσες πληροφορίες. Αν και θα τα ξέρετε ήδη τα περισσότερα.. ;)

Μέχρι στιγμής έχω κάνει μόνο ενδοκολπικό υπέρηχο (προχτές). Σε δυο βδομάδες που θα ξαναπάω στο γιατρό να δουμε τι θα μου κάνει.. ανυπομονώ! :)

Κορίτσια, ελπίζω σύντομα να συνέλθετε από τους εμετούς..

Ελένη ριλάξ τώρα εσύ!!! Όχι κατσαρόλα.. ούτε μπρίκι!!! ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάρες. Εχθές πήγα για υπέρηχο και είδα τα ζουζούνια μου!!! Ομολογώ οτι εντυπωσιάστηκα. Μεγάλωσαν πάρα πολύ απο τον τελευταίο υπέρηχο. Εν τω μεταξύ μεσολάβισε και ένα ταξιδάκι για διακοπές το Πάσχα , και είχα καιρό να τα δώ... Ευτυχώς στο ταξιδάκι δεν με πείραξε τίποτε αν και φοβήθηκα λιγάκι το αεροπλάνο.

Κατα τ' άλλα απο συμπτώματα ούτε αναγούλες ούτε εμετούς. Λέτε να τις γλιτώσω τελείως; :)

Ρουλίτσα πότε σου έδωσε ΠΗΤ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα;;;;;;;;;;;;;; Έχω χάσει επεισόδια;!;! Έχεις δίδυμα!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Με το καλό!!!!! Τι τέλεια!!! Πότε το'γραψες αυτό και δεν το πήρα είδηση;; :P :p

ΠΗΤ 29 Νοεμβρίου, βάσει τελευταίας περιόδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρακια?? μις λενα δυο νινακια εχουμε??? αχ τι ομορφα!!!!

παρεπιπτοντως ευχομαι να κυλησει οοοολη η εγκυμοσυνη ετσι ηρεμα και γλυκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρούλαααααααα και Ραμόνα όντως χάσατε επεισόδια.... :laugh: 2 είναι τα νινάκια. Ρούλα νομίζω οτι στο είχα πεί και στο face ή κάνω λάθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατι μου ψηθιρισε ενα πουλακι crazy νομιζω χαχα για πολλα μωρα και μπηκα!! ΛΕΝΑΑΑΑ διδυμα ελα βρε μπραβο κοριτσαρα μου πολυ χαρηκαααααα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenaaaaaaaaaaaaaaaa 2 ειναι τα μωρα??????????? καλα ε?????? με κουφανες!!!

ΤΕΛΕΙΑ!!!! με ενα σμπαρο...2 τριγονια!!!! :) ποποοοοοοοοο τρελαθηκα τωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΜΑΖΙ.

lena , ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΕΙ ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ. ΘΑ ΖΟΡΙΣΤΕΙΣ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΔΥΟ ΜΩΡΑ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΞΕΠΕΤΑΧΘΟΥΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ.

crazy ,ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΤΟΥΣ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΣΤΟΥΣ ΕΜΕΤΟΥΣ. ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΖΟΥΖΟΥΝΙΟΥ. ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΩ ΜΕΤΑ ΤΑ ΒΓΑΖΩ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΡΩΩ ΕΛΑΦΡΙΑ, ΚΑΝΑ ΜΠΙΦΤΕΚΑΚΙ ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ ΤΗΓΑΝΗΤΑ ΟΧΙ ΣΑΛΤΣΕΣ . ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΟΝΑΧΑ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΜΗΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΕΡΑΣΕΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΝΕΙΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ. ΘΑ ΔΟΥΜΕ.

nan , ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟ ΕΧΤΕΣ. ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙΣ ΛΙΓΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ. ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ. ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμένα.Η κατάσταση η ίδια αν οχι χειρότερη. ενω εχθες ήμουν καλυτερα σχεδον είχαν σταματήσει τα τγρα σήμερα το πρωι έπρεπε να κανω διαδρομη μισης ωρας για να κάνω το προγεννητικό ε΄λεγχο. Οδρόμος δεν έιναι καλος και αθξηθηκαν τα υγρά έχω και κάτι πονάκια.πηρα την γιατρό και αυξησα την προγεστερόνη απο σήμερα το απόγευμα .θα δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω, με άλλο ένα παιδί, πόσο ξάπλα να μείνεις..

Τουλάχιστον προσπάθησε αυτό που λες, όχι βάρη.. και μην τινάζεις τίποτα. Θυμάμαι σε μια φίλη μου ο γιατρός της, της είχε πει "δε θα τινάξεις ούτε χαρτοπετσέτα"!!! Όχι ότι θα πιάσεις να τινάξεις τα χαλιά, προς Θεού, απλώς το λέω να'χεις το νου σου... Τώρα πως είσαι; Τα πονάκια συνεχίζονται; Μειώθηκαν τα υγρά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ , ΔΥΟ ΣΤΕΝΑ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ. ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΚΙΝΙΣΤΟ ΧΟΙΡΙΝΟ. ΜΑΖΕΨΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ, ΑΛΛΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΚΑΤΣΑ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΜΟΥ. ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ.

nan , ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ. ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΛΗΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΠΟΛΥ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ . ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΡΩ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΘΟΜΑΣΤΑΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ,ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΧΑΛΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΑΙΖΑΜΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΗΣ. ΟΤΑΝ ΜΑΘΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ, Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΗΣ ΕΞΗΓΗΣΩ ΟΤΙ Η ΜΑΜΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ή ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΚΑΤΩ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΤΟΥΒΛΑΚΙΑ. ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΓΕΛΑΣΩ , ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ. ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ,ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ. ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΔΡΑΣΗ. ΠΑΙΖΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΝΙΚΑΕΙ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΟΥΤΕ ΝΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΜΕ. ΟΜΩΣ ΜΕ ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΗ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΛΑ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΩ, ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΞΥΠΝΗ ΑΠΛΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΕΣΥ crazy , ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΗ. ΜΠΡΑΒΟ. ;) ΕΤΣΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...