Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΠΟΥ ΠΑΤΩ ΒΛΕΠΩ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΜΕΧΡΙ Κ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΘΑ ΤΑ ΠΕΤΑΞΩ ΟΛΑ ΔΕΝ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ . ΦΩΝΑΖΩ ΕΚΒΙΑΖΩ ΜΑΛΩΝΩ ΔΩΡΟΔΟΚΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΠΙΕΣΗ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ . ΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΠΑΘΩ ΚΑΤΙ .

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΓΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μαμα μου εμενα μας τα εξαφανιζε οποτε αναγκαστικαμε να τα μαζευουμε μονοι μας!

μας ειχε ενα μπαουλακι στον καθενα!!!

οταν εβρισκε παιχνιδια πεταμενα καναμε να τα δουμε 2-3μερες οποτε μαθαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

η μαμα μου εμενα μας τα εξαφανιζε οποτε αναγκαστικαμε να τα μαζευουμε μονοι μας!

μας ειχε ενα μπαουλακι στον καθενα!!!

οταν εβρισκε παιχνιδια πεταμενα καναμε να τα δουμε 2-3μερες οποτε μαθαμε!!!

Κ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΡΥΨΩ ΘΑ ΚΛΑΙΝΕ Κ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΕΓΩΙΣΜΟ ΑΣΕ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΟΥΝ Κ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΛΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΗΡΘΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΑ ΜΑΖΕΨΟΥΝ ΛΕΝΕ ΄ΝΑΙ΄ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ. ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΤΙΣ ΦΑΝΕ Κ ΘΑ ΤΑ ΜΑΖΕΨΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΑΛΙ :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σου απαντησω ως νηπιαγωγος τι κανω εγω.μπορεις με ενα λαχνισμα να τα μαθεις να μαζευουν τα παιχνιδια τους εγω χρησιμοποιω το εξης: "μαζευουμε, μαζευουμε, ολα τα παιχνιδια

μαζευουμε, μαζευουμε ολα τα παιχνιδια

συμμαζευουμε και δεν παιζουμε" τραγουδηστε το μαζι αρχικα και μαθε τους οταν το λενε να κανουν και αυτο που λεει το λαχνισμα!Ή ακομη θα μπορουσες να χτυπας καποιο μουσικο οργανο ή για να μην κουραζεσαι βαζε καποιο συγκεκριμενο μουσικο κομματι που θα σηματοδοτει οτι το συμμαζεμα τωρα ξεκινα!με ολα αυτα θελω να σου δειξω οτι συμμαζεμα με καποιο τροπο πρεπει να γινει παιχνιδι και οχι να λεσ στο παιδι σου μαζεψε τα παιχνιδια σου ετσι ξερα!επισης να τα επιβραβευεις καθ΄ολη την διαρκεια του μαζεματος αλλα και στο τελος!μπορεισ να εφευρεις ενα σωρο τροπους μιας και εσυ ξερεις καλυτερα τα παιδια σου.

καλη επιτυχια! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgia αυτο το τραγουδακι το λεει ο γιος μου που το εμαθε στον παιδικο!!

Λοιπον Τhena, και εγω ειδα κ αποειδα κ στο τελος εκανα κατι τελειως αντιπαιδαγωγικο.Οταν ανακαλυψα οτι φοβαται τι σκουπα γιατι ρουφαει τα παντα τον απειλησα οτι αν δεν τα μαζεψει θα τα μαζεψω εγω με την σκουπα!!!Το ξεκινησα κοντα στα 2,5 κ σωθηκα!!χαχαχχα, αν κ τις περισσοτερες φορες τον βοηθαω κ εγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΣΚΟΥΠΑ :laugh: ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΗΘΙΣΑΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...

Αχ πως σας νιώθω. Το σπίτι μας είναι απλώς βομβαρδισμένο από παιχνίδια, παιδικά βιβλία, ρούχα, παπούτσια και ότι άλλο μπορείτε να φανταστείτε. Το συμμαζεύω και είναι χάλια. Είναι στιγμές που λέω ότι δεν θα καθήσω να σκάσω και αλλες που τα νεύρα μου χτυπάνε κόκκινο :angry: . Και έχω δύο παιδάκια και το σπίτι μοιάζει σαν παιδότοπος. Εμείς ήμασταν τέσσερις αδερφές, είχαμε παιχνίδια αλλά όχι τόσα πολλά. Μάλλον τελικά φταίμε εμείς. Κάποιες φορές όταν τα πιάνει το φιλότιμο και τους λέω να τα μαζέψουν, ειδικά το μικρό μου το κανει και μου λέει μαμά σε βοηθάω, κοίτα τι ωραία που τα έχω βάλει. Αλλά ο μεγάλος μου το αποφεύγει τις περισσότερες φορές. Υπομονή λέω στον εαυτό μου, κάποια στιγμή θα μεγαλώσουν και θα έχουν άλλες ασχολίες και τα παιχνίδια θα εξαφανιστούν. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...