Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΠΟΙΑ ΤΙΜΗ ΧΩΡΙΑΚΗΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΤΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?


Recommended Posts

στις πριν 36 λεπτά, ο/η santy30 είπε:

1 χωριακη 32,893 και η δευτερη  59,129 αυξηθηκε μεν αλλα δεν διπλασιαστηκε τι μπορει να σημαινει αυτο

 

Ποια μέρα καθυστέρησης εκανες την πρώτη κ μετά από πόσες μέρες την δεύτερη? Σε γιατρό πηγές? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lila..! είπε:

Ποια μέρα καθυστέρησης εκανες την πρώτη κ μετά από πόσες μέρες την δεύτερη? Σε γιατρό πηγές? 

11 μερα καθυστερησης εκανα την 1 απλα επειδη εχω ηδη περασει μια βιοχημικη κυηση με εχουν πιασει οι φοβιες μου 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Lila..! είπε:

Ποια μέρα καθυστέρησης εκανες την πρώτη κ μετά από πόσες μέρες την δεύτερη? Σε γιατρό πηγές? 

την 11 ημερα καθυστερησης και την τεταρτη ειδαμε και τον σακο και αυριο μου ειπε να κανω και 3 χοριακη 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η santy30 είπε:

την 11 ημερα καθυστερησης και την τεταρτη ειδαμε και τον σακο και αυριο μου ειπε να κανω και 3 χοριακη 

 

Τα γράφεις λίγο μπερδεμένα. Δηλ 11η ημέρα είχες 33.. Μετά ποτέ πήγε στο 60. Κ μετά από πόσες μέρες είδατε σακο. Το λέω γιατί για να δεις σακο η χοριακη πρέπει να είναι πάνω από 1000. Άρα αν πηγές κάποιες μέρες μετά κ είδες σακο θα ανέβηκε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lila..! είπε:

Τα γράφεις λίγο μπερδεμένα. Δηλ 11η ημέρα είχες 33.. Μετά ποτέ πήγε στο 60. Κ μετά από πόσες μέρες είδατε σακο. Το λέω γιατί για να δεις σακο η χοριακη πρέπει να είναι πάνω από 1000. Άρα αν πηγές κάποιες μέρες μετά κ είδες σακο θα ανέβηκε.. 

11ημερα ειχα 32,893 την 12 ημερα ειδα σακο και την 14 ανεβηκε η χωριακη μου 59,129

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lila..! είπε:

Τα γράφεις λίγο μπερδεμένα. Δηλ 11η ημέρα είχες 33.. Μετά ποτέ πήγε στο 60. Κ μετά από πόσες μέρες είδατε σακο. Το λέω γιατί για να δεις σακο η χοριακη πρέπει να είναι πάνω από 1000. Άρα αν πηγές κάποιες μέρες μετά κ είδες σακο θα ανέβηκε.. 

32χιλιαδες ,893 εννοουσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Με τον άντρα μου ξεκινήσαμε προσπάθειες μέσα του μηνός (Ιανουάριος) και θες έμαθα ότι είμαι έγκυος γιατί είχα καθυστερηση 4 ημέρες! Έχω 130 μονάδες στη χοριακη, είναι καλό λέτε αυτό; Επίσης έχω αρκετα πονακια χαμηλά ,να αγχωθω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η EVANTHIA92 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Με τον άντρα μου ξεκινήσαμε προσπάθειες μέσα του μηνός (Ιανουάριος) και θες έμαθα ότι είμαι έγκυος γιατί είχα καθυστερηση 4 ημέρες! Έχω 130 μονάδες στη χοριακη, είναι καλό λέτε αυτό; Επίσης έχω αρκετα πονακια χαμηλά ,να αγχωθω; 

Αυτό που γνωρίζω εγώ είναι ότι το θέμα δεν είναι ο αριθμός αλλά να ανεβαίνει σωστά. Πότε έκανες την πρώτη σου χοριακη; Ποια μέρα; Είναι να ξανά κάνεις;

Εγώ έκανα Δευτέρα (2η μερα καθυστέρησης) ήταν 94

Μετά από δύο μέρες πήγε 210

Και μετά από 5 μέρες 1996

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Αυτό που γνωρίζω εγώ είναι ότι το θέμα δεν είναι ο αριθμός αλλά να ανεβαίνει σωστά. Πότε έκανες την πρώτη σου χοριακη; Ποια μέρα; Είναι να ξανά κάνεις;

Εγώ έκανα Δευτέρα (2η μερα καθυστέρησης) ήταν 94

Μετά από δύο μέρες πήγε 210

Και μετά από 5 μέρες 1996

 

Δεν είχα πολύ σταθερό κύκλο αλλά θα σου πω τους μήνες που αδιάθετησα μήπως καταλάβεις.

20/11/2020 

19/12/2020

13/1/2021

Και 15/2/2021 είχα χοριακη 1700. Πολύ χαμηλά μου είχαν πει απ το μικροβιολογικό. Κ έχω έναν μπέμπη 3μιση μηνών τώρα. Αρα δε παίζει ρόλο με πόσο ξεκίνησες. Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η EVANTHIA92 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Με τον άντρα μου ξεκινήσαμε προσπάθειες μέσα του μηνός (Ιανουάριος) και θες έμαθα ότι είμαι έγκυος γιατί είχα καθυστερηση 4 ημέρες! Έχω 130 μονάδες στη χοριακη, είναι καλό λέτε αυτό; Επίσης έχω αρκετα πονακια χαμηλά ,να αγχωθω; 

Τα πονάκια είναι φυσιολογικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Δεν είχα πολύ σταθερό κύκλο αλλά θα σου πω τους μήνες που αδιάθετησα μήπως καταλάβεις.

20/11/2020 

19/12/2020

13/1/2021

Και 15/2/2021 είχα χοριακη 1700. Πολύ χαμηλά μου είχαν πει απ το μικροβιολογικό. Κ έχω έναν μπέμπη 3μιση μηνών τώρα. Αρα δε παίζει ρόλο με πόσο ξεκίνησες. Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

 

Έτσι όπως το βλέπω εγώ είχες πάει με 5 μέρες καθυστέρηση . Τι πολύ χαμηλά σου είπανε ;Αϊ καλααα. Μια χαρά ψηλή ήταν η χοριακη σου.

Να σου ζήσει το νινι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 8 months later...

Ξεκίνησα με έμμηνο κύκλο 97. και το μετρήσαμε την ημέρα που περίμενα την περίοδο μου, δηλαδή την 28η μέρα του κύκλου μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...

Καλημέρα μανούλες και μέλλουσες μανούλες!!! 

Έκανα χοριακη στις 7/4 κι ήταν 25 Έκανα και χθες 10/4 και βγήκε 108!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να έχω μια καλή κι εγκυμοσύνη!!! Θέλω πολύ να γίνω μανούλα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα μανούλες!!!! Θελω μα σας καταθέσω κι εγω την ιστορια μου.Εχω στο βιογραφικό μου 1 φυσική σύλληψη δίδυμη που παλλινδεομισε στην 8η εβδομαδα.Σύνδρομο  Turner ήταν αυτή. Έπειτα μια ορμονοδιεγερση που εκανα δυο έμβρυομεταφορες. Και στις δυο εμεινα εγκυος με οσα μου έβαλαν αλλά απέβαλλα κι τις δυο φορες. Αλλάξαμε γιατρους αρκετούς λέγοντας πως ειμαστε υγιείς και μπορουμε φυσιολογικα. Και οντως εμεινα εγκυος με την μια ξανα φυσιολογικα. Είχα αιμα εμφύτευσης στις 14/4 κανω χοριακη στις 18/4 και έχω 127, μετα κανω ξανα στις 21/4 672,9. Ο γιατρος μου λέει να κανω σε μια εβδομαδα ξανα όπου θα περιμένουμε κοντά στις 6000. Εκανα Λοιπον χθες στις 28/4 και είχα 2513. Μίλησα με τον γιατρο και μιυ λέει δεν είναι καλο. Να ξανακανω την Τρίτη. Δεν έχω τρελαθει απλά έχω απάθεια έχω απογοητευτεί και δεν ξερω. 
μεν τω μεταξυ να σας ενημερωσω ότι με παρακολουθεί και αιματολόγος και κανω και ενέσεις λόγω ιστορικού και παιρνω από την αρχη Cyclacur utrogestan. Δηλαδή έχω στενή παρακολούθηση από τους γιατρους. Ομως ο γιατρος μου δεν μου ζητησε να με δει εστω να αποκλείσουμε την περιπτωση εξωμήτριου. 😓Κοριτσια.. είδατε ενώ ανεβαινε σουπερ και μεγαλες τιμες και 5πλασιασμο, ξαφνικα ανέβηκε αλλά δεν διπλασιάστηκε στην τριτη χοριακη. Έχει συμβει κατι παρόμοιο σε καμία; Τι μπορεί να συμβαίνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/4/2023 at 11:10 ΠΜ, ο/η Ioanna00089 είπε:

Καλημέρα μανούλες!!!! Θελω μα σας καταθέσω κι εγω την ιστορια μου.Εχω στο βιογραφικό μου 1 φυσική σύλληψη δίδυμη που παλλινδεομισε στην 8η εβδομαδα.Σύνδρομο  Turner ήταν αυτή. Έπειτα μια ορμονοδιεγερση που εκανα δυο έμβρυομεταφορες. Και στις δυο εμεινα εγκυος με οσα μου έβαλαν αλλά απέβαλλα κι τις δυο φορες. Αλλάξαμε γιατρους αρκετούς λέγοντας πως ειμαστε υγιείς και μπορουμε φυσιολογικα. Και οντως εμεινα εγκυος με την μια ξανα φυσιολογικα. Είχα αιμα εμφύτευσης στις 14/4 κανω χοριακη στις 18/4 και έχω 127, μετα κανω ξανα στις 21/4 672,9. Ο γιατρος μου λέει να κανω σε μια εβδομαδα ξανα όπου θα περιμένουμε κοντά στις 6000. Εκανα Λοιπον χθες στις 28/4 και είχα 2513. Μίλησα με τον γιατρο και μιυ λέει δεν είναι καλο. Να ξανακανω την Τρίτη. Δεν έχω τρελαθει απλά έχω απάθεια έχω απογοητευτεί και δεν ξερω. 
μεν τω μεταξυ να σας ενημερωσω ότι με παρακολουθεί και αιματολόγος και κανω και ενέσεις λόγω ιστορικού και παιρνω από την αρχη Cyclacur utrogestan. Δηλαδή έχω στενή παρακολούθηση από τους γιατρους. Ομως ο γιατρος μου δεν μου ζητησε να με δει εστω να αποκλείσουμε την περιπτωση εξωμήτριου. 😓Κοριτσια.. είδατε ενώ ανεβαινε σουπερ και μεγαλες τιμες και 5πλασιασμο, ξαφνικα ανέβηκε αλλά δεν διπλασιάστηκε στην τριτη χοριακη. Έχει συμβει κατι παρόμοιο σε καμία; Τι μπορεί να συμβαίνει;

Γεια σου κορίτσι! Τι συνέβη τελικά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/4/2023 at 11:10 ΠΜ, ο/η Ioanna00089 είπε:

Καλημέρα μανούλες!!!! Θελω μα σας καταθέσω κι εγω την ιστορια μου.Εχω στο βιογραφικό μου 1 φυσική σύλληψη δίδυμη που παλλινδεομισε στην 8η εβδομαδα.Σύνδρομο  Turner ήταν αυτή. Έπειτα μια ορμονοδιεγερση που εκανα δυο έμβρυομεταφορες. Και στις δυο εμεινα εγκυος με οσα μου έβαλαν αλλά απέβαλλα κι τις δυο φορες. Αλλάξαμε γιατρους αρκετούς λέγοντας πως ειμαστε υγιείς και μπορουμε φυσιολογικα. Και οντως εμεινα εγκυος με την μια ξανα φυσιολογικα. Είχα αιμα εμφύτευσης στις 14/4 κανω χοριακη στις 18/4 και έχω 127, μετα κανω ξανα στις 21/4 672,9. Ο γιατρος μου λέει να κανω σε μια εβδομαδα ξανα όπου θα περιμένουμε κοντά στις 6000. Εκανα Λοιπον χθες στις 28/4 και είχα 2513. Μίλησα με τον γιατρο και μιυ λέει δεν είναι καλο. Να ξανακανω την Τρίτη. Δεν έχω τρελαθει απλά έχω απάθεια έχω απογοητευτεί και δεν ξερω. 
μεν τω μεταξυ να σας ενημερωσω ότι με παρακολουθεί και αιματολόγος και κανω και ενέσεις λόγω ιστορικού και παιρνω από την αρχη Cyclacur utrogestan. Δηλαδή έχω στενή παρακολούθηση από τους γιατρους. Ομως ο γιατρος μου δεν μου ζητησε να με δει εστω να αποκλείσουμε την περιπτωση εξωμήτριου. 😓Κοριτσια.. είδατε ενώ ανεβαινε σουπερ και μεγαλες τιμες και 5πλασιασμο, ξαφνικα ανέβηκε αλλά δεν διπλασιάστηκε στην τριτη χοριακη. Έχει συμβει κατι παρόμοιο σε καμία; Τι μπορεί να συμβαίνει;

καλησπερα και με το καλο το μωρακι. ξεκίνησα με χοριακη 404 μια εβδομαδα μετα πηγε στις 4.162. μην τα πολυλογω ο γιος μου είναι 9 μηνων και αυτη την στιγμη τον κοιταω που κοιμάται. θα γινει το θαυμα και ολα θα πανε καλα. πιστεψε το και θα γινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/4/2023 at 11:10 ΠΜ, ο/η Ioanna00089 είπε:

Καλημέρα μανούλες!!!! Θελω μα σας καταθέσω κι εγω την ιστορια μου.Εχω στο βιογραφικό μου 1 φυσική σύλληψη δίδυμη που παλλινδεομισε στην 8η εβδομαδα.Σύνδρομο  Turner ήταν αυτή. Έπειτα μια ορμονοδιεγερση που εκανα δυο έμβρυομεταφορες. Και στις δυο εμεινα εγκυος με οσα μου έβαλαν αλλά απέβαλλα κι τις δυο φορες. Αλλάξαμε γιατρους αρκετούς λέγοντας πως ειμαστε υγιείς και μπορουμε φυσιολογικα. Και οντως εμεινα εγκυος με την μια ξανα φυσιολογικα. Είχα αιμα εμφύτευσης στις 14/4 κανω χοριακη στις 18/4 και έχω 127, μετα κανω ξανα στις 21/4 672,9. Ο γιατρος μου λέει να κανω σε μια εβδομαδα ξανα όπου θα περιμένουμε κοντά στις 6000. Εκανα Λοιπον χθες στις 28/4 και είχα 2513. Μίλησα με τον γιατρο και μιυ λέει δεν είναι καλο. Να ξανακανω την Τρίτη. Δεν έχω τρελαθει απλά έχω απάθεια έχω απογοητευτεί και δεν ξερω. 
μεν τω μεταξυ να σας ενημερωσω ότι με παρακολουθεί και αιματολόγος και κανω και ενέσεις λόγω ιστορικού και παιρνω από την αρχη Cyclacur utrogestan. Δηλαδή έχω στενή παρακολούθηση από τους γιατρους. Ομως ο γιατρος μου δεν μου ζητησε να με δει εστω να αποκλείσουμε την περιπτωση εξωμήτριου. 😓Κοριτσια.. είδατε ενώ ανεβαινε σουπερ και μεγαλες τιμες και 5πλασιασμο, ξαφνικα ανέβηκε αλλά δεν διπλασιάστηκε στην τριτη χοριακη. Έχει συμβει κατι παρόμοιο σε καμία; Τι μπορεί να συμβαίνει;

Εχεις απολυτο δικιο να απογοητευεσαι .λυπαμαι  πολυ δε τραβηξες κ λιγα, ενω ευκολα συλλαμβάνεις..μηπως οι ενεσεις ηπαρινης δε σου κσνουν καλο τελικα; Μηπως χρειαζεται να τσεκαρεις ποσο προγεστερονη κ οιστραδιολη εχεις με το θετικη χοριακη κ να χρειαζεσαι πιο πολυ; Σου λεω απλα πραγματα που εχω διαβασει.ενδοκρινολογος σε παρακολουθει; Ειααι οκ με  τα κιλα σου ;ζαχαρο ;αντισταση ινσουλινη ; Αυτοανοσο !;εχεις κανει καποια εξεταση για ενδομητριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 22/2/2010 at 9:50 ΜΜ, ο/η bourique1983 είπε:

κοριτσακι μου εισαι εγκυος;;;;;;;;;;;;αχ!!!!!!τι τελεια!αντε με το καλο :)

λοιπον στην πρωτη εγκυμοσυνη ξεκινησα με χοριακη 1000 μοναδες...βεβαια καταλαβα οτι ειχα καθυστερηση μετα απο 6 μερες :blink::S

στη δευτερη εκανα χοριακη την ημερα που περιμενα περοδο και ηταν 64 μοναδες...και τωρα εχω τον κυριο και βιζοπιπιλαει :P

η κουμπαρα μου ειχε χοριακη 19 μοναδες την ημερα που περιμενε περιοδο...και εχει ενα ζουζουνο 7 μηνων :)

 

εσυ γιατι ρωτας;;;;;ποσο εχεις;;;;

Σε κύκλο 28 ημερών περίμενες περίοδο και είχες 64?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/4/2023 at 10:36 ΠΜ, ο/η annagar91 είπε:

Καλημέρα μανούλες και μέλλουσες μανούλες!!! 

Έκανα χοριακη στις 7/4 κι ήταν 25 Έκανα και χθες 10/4 και βγήκε 108!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να έχω μια καλή κι εγκυμοσύνη!!! Θέλω πολύ να γίνω μανούλα ❤️❤️❤️

Έκανα κι εγώ στις 12/6 κι ήταν 11. Έκανα και σήμερα 15/6 και βγηκε 61. Δεν ξέρω αν είναι καλό αλλά ελπιζω κι εγώ να προχωρήσει γιατί το θέλω πολύ. Ιστορικό με 2 παλινδρομες κυησεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...