Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλετε να κάνουμε το τέλειο κορμί 2;


Θέλω να γίνω μαμά

Recommended Posts

Επόμενο ήταν να μας το κλειδώσουν!!!!! Παίρνω την πρωτοβουλία να ανοίξω δεύτερο ποστ κι ελπίζω να το δείτε οι συναγωνίστριες και να μην ανοίξετε κι εσείς από ένα δεύτερο!!!!!

Πολλή ζήτηση πάντως το ποστ μας!

Το εγκαινιάζω, λοιπόν, γράφοντας τα χτεσινά μου, που δεν είναι ούτε λίγα ούτε πολλά:

Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μισό μακρόστενο φραντζολάκι (είχε τελειώσει το ψωμί) με βιτάμ και τυρί.

Ένα λαβράκι ψητό στο φούρνο + πατάτες φούρνου.

Ένα χυμό με φρούτα εποχής + καρότο.

Μετά πήγαμε σε ταβέρνα, όπου έφαγα:

Λίγο ντάκο.

Έναν κολοκυθοκεφτέ.

2.5 αρνίσια σις κεμπάπ.

Ελάχιστες πατάτες τηγανιτές (περίπου 1-2).

Λίγες κουταλιές απ' τα γλυκά που μας κέρασαν (ραβανί, καρυδόπιτα, μια μπάλα παγωτό σοκολάτα).

Μία κούπα ζεστό γάλα (στο σπίτι, όχι στην ταβέρνα!).

Άντε, έκανα σεφτέ με ένα πλούσιο αποκριάτικο μενού. Για να δω τα δικά σας, τώρα που γυρίζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 369
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω απο το σεπτεμβριο εκοψα τα τηγανητα τηζαχαρη στο καφε την αντικατεστησα με φρουκτοζη εκοψα το ψωμι ακι ειπα οχι στα αναψυχτικα γλυκα ποτε δνε ετρωγα εκτοε παο καμια λακτα που την τρωω σπανια και εχω χασει 10 κιλα .Δεν κανω τιποτα αλλο απλα συνεχιζω αυτο .Κια πιτσα θα φαω και σουβλακι αλλα κοιταω να τρωω οχι πολυ αργα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάνια, αυτό που κάνεις εσύ είναι το καλύτερο!!! Εγώ, όπως είχα πει και στο άλλο ποστ, δε θέλω να χάσω πάνω από 1-2 κιλά, αλλά θέλω να διατηρούμαι και να τρώω υγιεινά! Τα αναψυκτικά τα έχω κόψει, σπανιότατα μπορεί να πιώ καμιά σπράιτ. Το πιο σωστό είναι απ' όλα με μέτρο, να μη στερούμαστε τίποτα, γιατί αλλιώς θα καταλήξουμε στα αντίθετα αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχα! Και μετά λέτε για μένα που έφαγα λίιιιγα γλυκάκια τις προάλλες!!!!!

Άντε, να δούμε από αύριο αν θα καταφέρουμε να μπούμε σε πρόγραμμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό είναι το αυθεντικό ποστ. Το άλλο είναι απομίμηση!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λοιπόν, μια που αυτό αριθμεί περισσότερες απαντήσεις από το άλλο (το χάλια), γράφω εδώ τα χτεσινά μου:

Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και δύο μικρές φέτες μαύρο ψωμί μόνο με βιτάμ.

Φασολάδα, ελιές Καλαμών, ταραμά, μαρουλοσαλάτα και λαγάνα + μία φέτα από νηστίσιμο κορμό με χαλβά (πάρα πολύ ωραίο γλυκό, συνταγή του Παρλιάρου!).

Ένα ποτήρι φρεσκοστιμμένο χυμό πορτοκάλι.

Ένα πιάτο με: μερικές πατάτες φούρνου, πράσινες τσακιστές ελιές, ελιές Καλαμών, μαρουλοσαλάτα και ταραμά.

Μία μπανάνα.

Μία φέτα κορμό.

Άσκηση: λίγο περπάτημα στο πάρκο που πήγαμε για να φάμε τα κούλουμα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello koritsia.ta shmerina mou:

8.30:1koulouri thessalonikhs+2plo ellhniko sketo+1 kopa prassino tsai=55

13.00: 1fl.rebithia soupa+1k.s.tarama+1f.psomi+3 polu mikroi rebithokeftedes=500

18.00:1 koupa prassino tsai

21.00:1 paksimadi+4 polu mikroi rebithokeftedes+1k.s.taxini+1k.simigdalenio xalba=600

2 litra nero

sunolo=1155 thermides

gumnastikh den ekana giati douleba aptis 8 to prwi ews tis 9 to bradi.

stoxo exw na ftasw sta 44 kila ews tis 10 martiou...h antistrofh metrhsh xekinhse!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Τα χθεσινά μου:

Έφαγα:

o 4 παξιμαδάκια μαλακά

o 1 παξιμάδι κρίθινο

o 4 παξιμαδάκια μαλακά

o 1 πιάτο μακαρόνια με σάλτσα

o 1 ποτήρι αλεσμένα φρούτα + 3 αποξηραμένα δαμάσκηνα

Ήπια:

o 1 ελληνικό ντεκαφεϊνε με ½ κ.γ. φρουκτόζη και 1 κ.γ. καφέ

o 1 ελληνικό ντεκαφεϊνε με ½ κ.γ. φρουκτόζη και 1 κ.γ. καφέ

o 1 κόκκινο τσάι σκέτο

o Πάνω από 3 λίτρα νερό

Ζύγισμα:

o 58,2 (έχουμε ξεφύγει!)

Από τις τόσες δουλείες δεν άντεχα με τίποτα να πάω και γυμναστήριο …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Τι μου κάνετε; Μπαίνω παράνομα απ' το σχολείο!!! Ήρθα απ' τις 2, γιατί είχαμε ένα σεμινάριο, και πρέπει να καθίσω εδώ μέχρι ν' αρχίσουν τα μαθήματα, δηλαδή στις 5.30, και τελικά θα φύγω 8.30... Γκρρρ.......

Τέλος πάντων. Τα χτεσινά μου:

Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία μικρή φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Ένα πιάτο με: μερικές πατάτες φούρνου, ελιές Καλαμών, πράσινες τσακιστές ελιές, ταραμά και σαλάτα μαρούλι, φρέσκο κρεμμυδάκι και κόλλιανδρο.

Ένα ποτήρι φρεσκοστιμμένο χυμό πορτοκάλι.

Μία μικρή φέτα απ' τον νηστίσιμο κορμό με χαλβά.

Δύο μικρά μανταρίνια.

Ένα μήλο.

Τρία κομμάτια πίτσα εμπορίου σπέσιαλ (με κόλασε ο άχρηστος, και σα να μην έφτανε αυτό, παρήγγηλε χωριάτικη, μας έφεραν σπέσιαλ, και έφαγε τη μισή χωρίς να το καταλάβει!!!).

Μία μπανάνα.

Μία κούπα ζεστό γάλα!

Αυτά!!!!!!! Δεν μπορείτε να πείτε πάντως. Όλο φρούτα!!!!!!!!!!!!! (και λίγη πίτσα)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

μπαίνω πολύ συχνά στο θέμα αλλά δεν γράφω συνήθως... σας παρακολουθώ και σας χαίρομαι και μου δίνετε κουράγιο...

χτες όμως έγινε κάτι που έπρεπε να σας το γράψω... ζυγίστηκα και είδα επιτέλους κάτι που είχα να δω από πριν μείνω έγκυος.... 56,5!!!

ο στόχος λοιπόν επιτεύχθηκε! ο αγώνας έφτασε στο τέλος του... ήμουνα 69 κιλά σχεδόν τον περασμένο Ιούλιο και σήμερα είμαι μισό κιλό λιγότερο από όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος... τα ρούχα μου μπαίνουν όλα και τα στενά τζην! η κόρη μου είναι 13 μηνών...

στην δική μου περίπτωση τα κιλά άρχισαν να φεύγουν μόνο αφού σταμάτησα να θηλάζω... είχα χάσει 3 - 4 με διατροφή τους τελευταίους μήνες του θηλασμού *(όταν η κόρη μου ήταν 7 με 9 μηνών και τα γεύματα θηλασμού είχαν μειωθεί πολύ) και όλα τα υπόλοιπα έφυγαν με γυμναστική και διατροφή μετά το θηλασμό! το αποτέλεσμα τώρα λόγω της γυμναστικής είναι μάλλον καλύτερο και από πριν και βοήθησε και στο να κλείσουν τα κόκαλα...

όλα γίνονται με προσπάθεια και υπομονή! το μόνο που με προβληματίζει τώρα είναι πώς θα το ξαναπεράσω αυτό όταν πάμε για το δεύτερο μωρό...?

εννοείται ότι η γυμναστική, η καλή διατροφή και το πολύ πράσινο τσάι είναι πλέον τρόπος ζωής για μένα.... δεν αποκλείεται μέχρι το καλοκαίρι να έχουν φύγει και 2 - 3 κιλά ακόμη και να φτάσω σε νούμερα που έχω να δω από τα 19 μου!

καλή συνέχεια και σύντομα να φτάσετε στο στόχο σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou ti kanete?egw eimai polu kourasmenh...ta shmerina mou:

9.00:2plos ellhnikos sketos+1 paksimadi megalo+1k.s marmelada+1 koupa tsai=240

14.00:2fl.makaronia me 1k.s.ketsap+3 mikra paksimadia+1k.s.tarama=640

17.00:1fl.kafe filtrou

20.00:2fl.makaronia me 1k.s ketsap+80gr.mpanana+3 paksimadakia mikra+1 koupa prassino tsai=520

2 litra nero

sunolo=1400 thermides

gumnastikh pali den katafera na kanw.phga omws bolta me to mwro k kinhthika me thn douleia.apto tpotakati einai k auto...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλι σκεφτομαι τι εφαγα χθες στα T.G.I.Fridays και μου ρχεται κολπος.Τι κολασμενα νοστιμα Θεε μου!Εφαγα και του γιου μου τα λιγουλακια που αφησε! Οποιος προσπαθησει να υπολογισει θερμιδες σαυτα θα τρελαθει...Χα χα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Ζηλεύω!

Είναι τόσο δύσκολο να ανοίξουν τα Fridays και στην Κρήτη; Έστω τα Apple Bees …

Τα χθεσινά μου:

Έφαγα:

o 3 κουλουράκια κανέλας σπιτικά με ελάχιστη ζάχαρη

o 3 κομματάκια σπανακόπιτα νηστήσιμη (τελείως ανάλατη μου έγινε γιατί δεν έβαλα τυρί αλλά δε πειράζει)

o 4 κομματάκια σπανακόπιτα

o 1 ποτήρι αλεσμένα φρούτα

Ήπια:

o 1 ελληνικό ντεκαφεϊνε με ½ κ.γ. φρουκτόζη και 1 κ.γ. καφέ

o ½ κόκκινο τσάι σκέτο

o 1 πράσινο τσάι σκέτο

o 1 ελληνικό ντεκαφεϊνε με ½ κ.γ. φρουκτόζη και 1 κ.γ. καφέ

o ½ τσάι Bagalor σκέτο

o Πάνω από 3 λίτρα νερό

Άσκηση:

o 2 ώρες λάτιν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Τι κάνετε; Μόλις γύρισα από τη φυσικοθεραπεία... Αχ, αχ, πότε θα αποκατασταθεί αυτό το χέρι...;

Τα χτεσινά μου:

Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία μικρή φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Ένα πιάτο αρακά στο φούρνο με γιαούρτι.

Δύο μικρά morning cofee (κυπριακά πτι μπερ, νηστίσιμα), με επικάλυψη σοκολάτας.

Δύο μικρά μανταρίνια.

Ένα μήλο.

Ένα μικρό πιατάκι αρακά + ένα τοστ σε φραντζολάκι με τυρί και φέτα.

Μία κούπα ζεστό γάλα.

Αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ εμπαινα για να σας πω τι μου μυρισε μολις και ειδα αυτο με το συγχαριτηρια και ζηλεψα παω να γραψω και εγω!

λοιπον σημερα δεν εχω φαει τιποτε ακομη διοτι το ξεχασα!και ξαφνικα εκαναν επιθεση στη μυτη μου οι εξης μυρωδιες: χαμομηλι,μακαρονια με κιμα και κεικ!

νιωθω σαν να τα εφαγα!τοσο εντονα μου μυρισαν και οχι δεν ειμαι εγκυος μαλλον πεινασμενη ειμαι!!αααα και μανταρινια μυριζω(οταν ημουν εγκυος μου μυριζαν συνεχεια αλλα μην σας μπαινουν ιδεες!)χαχαχαχα

λοιπον παω να γραψω και εγω τις ευχες μου για το κοριτσακι μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετα την κραιπαλη των ημερω...επανερχομαι στην διαιτα μου.

Χτες λοιπον εφαγα

προι- ενα γαλλικο σκετο ελαφρυ

1 ρυζοφκοφρεα με λεπτη στροση μαρμελαδα ζωγραφος- χωρος ζαχαρι με φρουκτοζι

Ενδιαμεσα

1 Αχλαδι, ενα τσαι λιπτον λινεα εσπεριδοειδη

Μεσιμερη

1 Μπιφτεκι ζημομενο χωρις ψωμι και αυγο

1 μικρο μπολ σαλατα λαδολεμονο ( μαρουλι αγγουρι ντοματα)

Ενδιαμεσα

1 γαλληκο σκετο με ενα μικρο σοκολατακι υγειασ

Βραδυ

1 μικρο μπολακι τραχανα χωρις κρεας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τα καταφερα!

λοιπον τα χθεσινα να σας τα πω???

εφαγα πρωινο δημητριακα με γαλα και ενα τοστ,μεσημερι δεν εφαγα τιποτα,βραδυ εφαγα μπακαλιαρο και γαριδες(αγγλικο στυλ τυπου fish and chips) και σαλατα ροκα-μαρουλι-γαριδες!αυτα...οχι δε νηστευω απλα ειδα ωραια συνταγη και την εκανα!!!

σημερα εχω φαει τσιχλες!!!χαχαχαχα

απαπα θα με δει καμμια παλια μου καθηγητρια και θα με δειρει!

να τρωτε κοριτσια!οχι οπως κανω εγω...αν και δεν το κανω για διαιτα απλα δεν πειναω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πού είστε καλέ; Κάνουμε αταξιούλες και κρυβόμαστε; :P :P :P

Τα χτεσινά μου:

Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία μικρή φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Μία τσιπούρα στο γκριλ με λαδολέμονο + πατάτες τηγανιτές + σαλάτα μαρούλι, φρέσκο κρεμμυδάκι και κόλλιανδρο.

Ένα ποτήρι φρεσκοστιμμένο χυμό πορτοκάλι.

Δύο μικρά μανταρίνια.

Ένα μήλο.

Δύο μπισκότα morning cofee (κυπριακά νηστίσιμα πτι-μπερ) με επικάλυψη σοκολάτας.

Δύο κομμάτια πίτσα + ένα καρότο τριμμένο σαλάτα.

Μία κούπα ζεστό γάλα.

Πολλά μου φαίνονται, αλλά περιμένω περίοδο και πεινάω συνέχεια. Να μην πω για την κοιλιά μου που έχει γίνει λες και είμαι έγκυος τριών μηνών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...