Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι πίνουμε;


kuo28

Recommended Posts

Καλημέρα μανούλες :) Ήθελα να σας ρωτήσω τι πίνετε (και δεν μας δίνετε :P ) εκτός από νερό, γάλα και χυμούς. Τα αναψυκτικά και τον καφέ τα αποκλείσαμε. Το τσάι είναι καλή λύση, αλλά δεν βοηθάει και ιδιαίτερα στο γνωστό θέμα, οπότε τι έμεινε; :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πάλι στην εγκυμοσυνη ειχα τρελαθει με γάλα και hemo!!!!!!!!!!!!μπουκάλια ολοκληρα!!!επισης μιλκσέικ ειναι πολυ νοστιμο.αμα έχεις μπλέντερ το φτιάχνεις και μόνη σου.Βαζεις γάλα και μια μπανάνα,άντε και λίγη ζαχαρη αμα θέλεις..και γινετε μούρλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσάι εγώ δεν πίνω, γιατί έχει καφεΐνη και μπορεί να προκαλέσει συσπάσεις της μήτρας. Όταν θέλω κάτι ζεστό πίνω ή χαμομήλι από το χωριό (το εγκρίνει και η γιατρός μου) ή τσάι ντεκαφεϊνέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια εμένα ο Γιατρός μου μου είπε να πίνω ένα καφέ την ημέρα μόνο και τα αναψυκτικά δεν μου τα απέκλεισε...! Λέτε να μην μου τα είπε καλά; Είμαι 6 εμβομάδων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καφεδακι και εμενα ενα μου ειπε αλλα οχι ντεκαφεινε.ανψυκτικα μου τα απεκλεισε αλλα θεωριτικα ειναι αυτονοητο loulou Μου γιατι δεν μας προσφερει και κατι.Εχει και ανθρακικο.δεν ξερω αν ισχυει αλλα ειχα ακουσει απο αλλες μαμαδες οτι οταν αρχισει να ακουει το μπεμπακι μεσα στην κοιλιτσα οταν πινουμε κατι ανθρακικο ειναι δαν βοβμες στα αυτακια του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ πάλι στην εγκυμοσύνη μου στην αρχή έπινα πολύ γάλα με κακάο μετά δεν ήθελα ούτε να το δώ το γάλα.Που και που έπινα πράσινο τσαγάκι και ντεκαφεινέ καφέ,αλλά σπάνια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα αναψυκτικά επιτρέπονται, αλλά επειδή έχουν ζάχαρη καλό ειναι να τα αποφεύγεις, για να μην πάρεις βάρος. Έναν καφέ την ημέρα και εμένα μου επιτρέπει, αλλά δεν μπορώ να τον πιω γιατί με ενοχλεί η μυρωδιά του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!

ΧΑΜΟΜΗΛΑΚΙ ΝΑ ΠΙΝΕΤΕ ΑΦΟΒΑ,ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ & ΧΑΛΑΡΩΝΕΙ..ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΛΕΝΕ ΝΑ ΠΙΝΕΙΣ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΟΝΑΚΙΑ..ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΤΕΚΕΙ,ΑΛΛΑ ΟΚ..

ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΜΗ ΠΙΝΩ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΘΕΡΜΙΔΩΝ,ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΛΛΗ ΕΓΚΥΟΥΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΟΚΑ ΚΟΛΑ ΟΤΑΝ ΤΗ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΟΥΡΑ..

ΕΓΩ ΕΠΙΝΑ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΕ,ΔΕΝ ΕΙΧΑ Κ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ..

ΚΑΦΕ ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΠΙΝΩ ΕΝΑΝ ΤΗ ΜΕΡΑ,ΑΛΛΑ ΕΙΤΕ ΓΑΛΛΙΚΟ ΠΟΛΥ ΕΛΑΦΡΥ ΕΙΤΕ ΝΕΣ ΝΤΕΚΑΦΕΙΝΕ..

ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ,ΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ..

ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ ΤΟΝ ΧΡΥΣΟ ΚΑΝΟΝΑ,ΟΛΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον η καθε μια πρέπει να ακούει τον γιατρό της γιατί όπως καταλάβατε ο καθένας λέει τα δίκα του...είναι η καλύτερη λύση για να μην τρελαθούμε. Πάντως τα αναψτυκτικά και οι καφέδες δεν κάνουν καλό γενικα όποτε λίγο πολύ όλες ξέρουμε τι είναι καλό και τι όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα μου είχε αποκλείσει τα αναψυκτικά απ' την άποψη θερμίδων. Όσο για τον καφέ, μου επέτρεπε έναν γαλλικό την ημέρα. Και κρασάκι κόκκινο μου επέτρεπε επίσης να πίνω κανένα ποτηράκι που και που!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα καφεδακι μου ειπε να πινω,,κοκα κολα λιγη ναι,,εγω πινω μια τεραστια κουπα με ντεκαφεινε καφε με γαλα πολυυυυ ελαφρυ αλλα ρε κοριτσια αμα δω κοκα κολα,,,,,,,!!!!!με βογθαει στις αναγουλες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου εγώ έπινα μισό φραπέ κάθε πρωί μισό κόκα κόλα και μεταξύ μας έκανα και 5-6 τσιγάρα την μέρα.Βέβαια τα ήξερε όλα αυτα ο γιατρός.Μου είπε με μέτρο δεν πειράζει και ότι μόνο οι μεγάλες υπερβολές βλάπτουν το πολύ αλκοόλ και τα βότανα όχι όμως τσάι κ χαμόμηλι.Γέννησα ένα υγιέστατο κοριτσάκι 3κιλών!Πήρα 12 κιλά στην εγκυμοσύνη.Το μυστικό;έτρωγα ότι ήθελα σε μικρές ποσότητες όμως δε στερήθηκα τίποτα.Και ένα ποτηράκι κόκκινο κρασί με άφηνε να πίνω αλλά εγώ δεν το ήθελα γιατί όταν ήμουν έγκυος με αηδίαζε.Γενικά κορίτσια λίγο απ όλα χωρίς υπερβολές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μεγάλο θέμα ανοίξατε!! Εγώ στο πρώτο τρίμηνο δεν έπινα ούτε αναψυκτικά ούτε τσάι. Καφέ έτσι κι αλλιώς δεν πίνω ποτέ μου οπότε δεν με απασχολεί! Αναψυκτικά πίνω πού και πού όταν δεν νιώθω καλά με το στομάχι μου ,αν και τα λιγουρεύομαι πολύ!!Τσάι πίνω σχεδόν ένα την ημέρα μαζί με γάλα (όπως το πίνουν στην Αγγλία!). Χυμούς, πορτοκαλάδα χωρίς ανθρακικό που έχουμε εδώ στην Κύπρο, γάλα με σοκολάτα...αυτά..Δεν ξέρω τι πειράζει, δεν ρώτησα το γιατρό μου αλλά ελπίζω να μην κάνω κάτι λάθος!

Α..και όταν πίνω αναψυκτικό μιλάμε για δυο γουλιές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...