Μετάβαση σε περιεχόμενο

απιστευτο κλαμα κατα τη διαρκεια του φαγητου!! sos


marker

Recommended Posts

Καλησπερα σας,

ειχα ανοιξει ενα θεμα οσο αφορα τα γαλατα του εμποριου πιο ειναι το καλυτερο για να παρουν βαρος τα μωρα μου.

εφου αλλαξαμε το γαλα ηρθε ο γιατρος τα εξετασε και ειδαμε οτι με το καινουριο γαλα δεν ειχαν παρει γραμμαριο

καταληξαμε να γυρισουμε στο παλιο και μην το ξαναλαξουμε.

ενα προβληματακι που μου εχει παρουσιαστει ειναι οτι - μετα τις οδηγιες του γιατρου - που μου ειπε να τρωνε οπωσδηποτε 160γρ τη φορα μιας και κανουν 5 γευματα

εμεις τα πιεζουμε να το πιουν με αποτελεσμα μαλλον απο οτι εχω καταλαβει στις 4-4:30 ωρες να μην πεινανε οποτε εμεις τα ταιζουμε κι ας μην εχουν αρκετη ορεξη.

το αποτελεσμα ειναι να κλαινε ασταματητα μεχρι να το παρουν αποφαση οτι εμεις δεν θα κανουμε πισω και θα το πιουν εστω με το ζορι.

αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι :αυτη η αντιδραση των παιδιων με το ασταματητο κλαμα μηπως υποδηλωνει κατι παθολογικο και οχι απλα οτι δεν εχουν ορεξη;

σε οποιαδηποτε περιπτωση θα ηθελα μια συμβουλη γιατι εχω αρχισει να απογοητευομαι με το θεμα του φαγητου

κανουμε 1 ωρα για να φαμε και την μιση απο αυτη κλαιμε.

Ευχαριστω

αν εχει συμβει κατι παρομοιο σε καποια μανουλα θα ηθελα να ξερω τι εκανε

και παλι ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου και απο μενα αυτο που συμβαινει σε σενα το αντιμετωπιζω εδω και 15 μερες. εχω ενα κοριτσακι 3 μηνων και 16 ημερων και οταν ξεκιναω να την ταισω ειναι προθυμη και μετα απο 3-5 λεπτα αρχιζει το κλαμα. μιλαμε για κλαμα φωναξα τον γιατρο γιατι φοβηθηκα μηπως κατι εχει μεχρι υπερηχο του ειπα να κανω αλλα μου ειπε οτι απο αυτα που του περιεγραψα μαλλον ειναι κολικοι και μου εδωσε καψουλες τις ουλτρα λεβουρ για να τη βοηθησει δεν τις πηρα ακομη το σκεφτομαι...... εσυ τι εκανες? :dry::(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ακομα το εχω αφησει ειναι 3η μερα που το κανουν και εχω την ελπιδα σε καθε γευμα οτι θα ειναι καλυτερα

δεν ξερω πραγματικα

για υπερηχο που το ειχαμε συζητησει μου ειχε πει οτι απο την στιγμη που δεν κανουν εμμετους δεν υπαρχει λογος

αλλα πραγματικα ειναι σκετη απελπισια

ΔΕΝ ξερω τι να τους κανω.

οταν τρωει το γαλα της η κοιλιτσα της ακουγεται να γουργουριζει;

σε εμενα ολο γουργουριτα ακουγονται

κολικοι;

λες;

μα καθε φορα που ειναι να φανε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΚΕΡ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΑΘΕΙ ΑΥΤΟ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ (ΕΝΩ ΤΗΝ ΤΑΙΖΑ ΕΚΛΑΙΓΕ ) ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ ΒΑΡΥΣΤΟΜΑΧΙΑΣΕΙ Κ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΛΑΙΕΙ,ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΤΗΣ..ΜΗΝ ΤΑ ΠΙΕΖΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΕ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ..

ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ????

ΕΜΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΑΚΟΜΑ ΤΡΩΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΜΟΝΟ ΜΕΧΡΙ 120 γρ Κ ΤΡΩΕΙ ΑΝΑ 3 ΩΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ..ΧΤΕΣ ΠΟΥ ΕΦΑΓΕ ΓΙΑ 1η ΦΟΡΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ..

ΜΗΝ ΤΑ ΠΙΕΖΕΙΣ,ΑΣ ΤΑ ΝΑ ΦΑΝΕ ΟΤΑΝ ΠΕΙΝΑΣΟΥΝ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΙΣΗΣ ΤΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΠΙΕΣΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕ?ΟΣΟ ΘΕΛΟΥΝ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΣΧΕΔΟΝΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΤΟΣΟ...ΓΑΛΑ?ΚΑΝΑ 120 ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ...ΑΝΑΛΑΟΓΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΒΕΒΑΙΑ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΤΑ ΘΗΛΑΖΩ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΤΡΩΕΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΚΡΕΜΑ ΠΟΥΕΚΕΙ ΤΡΩΜΕ 150...ΜΗΝ ΤΑ ΠΙΕΖΕΙΣ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΦΕΡΝΕΙΣ..ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΠΕΙΝΑΝΕ ΤΡΩΝΕ ΔΕΝ ΜΕΝΟΥΝ ΝΗΣΤΙΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κατι παθολογικο δεν φαινεται να εχουν τα παιδια

το βαρος τους για τα κιλα που γεννηθηκαν ειναι πολυ καλο αλλα δεν παιρνουν βαρος

αφου αλλαξαμε το γαλα και παλι δεν πηραν και βαση των γευματων που κανουνε (5 την ημερα) τρωνε περιπου καθε 4 ωρες η ποσοτητα που πεινουν ειναι λιγη για αυτο δεν περνουν βαρος

αρα μου ειπε να τους δινω τουλαχιστον 160 (ενταξει δεν θα κανουν και εμετο)

το θεμα δεν ειναι οτι δεν θελουν να πιουν παραπανω - το θεμα ειναι οτι με το που αρχιζουν να πεινουν αρχιζουν και τα κλαματα - δεν ειναι οτι εχουν πιει 120 και δεν θελουν παραπανω.

Μαρακι μου αρα εσενα κανει 6 γευματα τουλαχιστον των 120 οποτε τρωει καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΚΑΤΑ ΒΑΣΗ ΕΚΑΝΕ 5 ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΩΝ 120 ΚΑΙ ΕΒΑΖΕ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 800ΓΡ ΤΟ ΜΗΝΑ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΤΡΩΓΕ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ 60 ΓΡ ΕΒΑΛΕ 400ΓΡ.ΑΛΛΑ ΘΗΛΑΖΩ ΚΙΟΛΑΣ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΤΡΩΝΕ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ 70 ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ 30 ΑΝΑΛΟΓΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσυ δεν εγραφες σε καποιο θεμα για την αναπτυξη του ενος απο τα διδυμα που ειναι σαν μωρου 6-7 μηνων ?(ελπιζω να μην κανω λαθος ! :blush: )

Το αλλο μωρο τι βάρος εχει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

filos`ifigen έγραψε:

ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΤΑ ΘΗΛΑΖΩ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΤΡΩΕΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΚΡΕΜΑ ΠΟΥΕΚΕΙ ΤΡΩΜΕ 150...ΜΗΝ ΤΑ ΠΙΕΖΕΙΣ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΦΕΡΝΕΙΣ..ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΠΕΙΝΑΝΕ ΤΡΩΝΕ ΔΕΝ ΜΕΝΟΥΝ ΝΗΣΤΙΚΑ

150 γραμμαρια κρεμα????ουτε στα πιο μακρινα μου ονειρα αμα φαμε τα 50 γραμμαρια κανω παρτι!!!!!

Μην στεναχωριεσαι καλη μου και μην τα πιεζεις ετσι το μονο που καταφερνεις να κανεις ειναι να αγχωνεσαι και το μεταδιδεις και στα μωρα σου και εμενα μου εκλαιγε τελικα παρατηρησα οτι το κανει αν τολμησω να ρισκαρω να της δωσω κρεμα μετα τις 5 το απογευμα

μηπως να αλλαξεις παιδιατρο???? :S γιατι πρεπει να φανε με το ζορι?????? :blink::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Εσυ δεν εγραφες σε καποιο θεμα για την αναπτυξη του ενος απο τα διδυμα που ειναι σαν μωρου 6-7 μηνων ?(ελπιζω να μην κανω λαθος ! :blush: )

Το αλλο μωρο τι βάρος εχει ?

Οχι Λαλα μου δεν ειναι τοσο μεγαλα το ενα εχει βαρος 5840 και το αλλο 6460 και γεννηθηκαν 2500 και 2870 αντιστοιχα.

Μιλησα με τον παιδιατρο και μου ειπε οτι η αντιδραση αυτη δειχνει παλλινδρόμηση.θα παμε αυριο για υπέρηχο και βλέπουμε.

Αχ μακαρι παναγια μου να μην ειναι τιποτα απο την αλλη λεω ας δειξει εστω κατι για να μας φυγει το αγχος του τι ειναι. γιατι μετα εχει καλλιεργεια ουρων και μετα εξετασεις αιματος.

αχ μακαρι να τα αποφυγουμε.

κοριτσια δεν το εχετε δει αυτο που κανουν πραγματικα.

να πεινανε και με καθε γουλια να ριχνουν το κλαμα του αιωνα.

οσο για την πιεση αφου εχουν σταματησει με τα 150 να περνουν βαρος τοτε δε πρέπει να πιουν λιγο παραπανω;

ηδη με τα 180 που τους δεινω πηραν 100γρ σε 4 μερες. με λιγο πιεση βεβαια αλλα εχει αποτελεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ?Π ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 25 ΜΕΡΕΣ ΗΤΑΝ 6900 ΗΤΑΝ 5 ΜΗΝΩΝ.ΜΗΝ ΤΑ ΠΙΕΖΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ...ΑΛΛΑΞΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ.ΠΡΕΠΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 6ΜΗΝΟ ΝΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΟΥΝ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΑΛΛΑΞΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΘΑ ΣΤΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΧΥΣΑΡΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Η ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΗ ΜΕ ΑΥΤΟ..ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΡΟΥΚΕΤΕΣ?ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ?ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΜΠΟΥΚΩΝΕΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΟΣΟ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ...ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΤΕ ΠΕΙΝΑΝΕ?

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΕΛΕΝΗ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΤΡΩΜΕ ΟΛΗ ΤΗ ΚΡΕΜΑ ΑΛΛΑ ΦΡΟΥΤΟΚΡΜΕ ΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΙΣΟ ΦΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΜΙΣΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ...ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΜΑ ΛΕΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARKER ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΠΑΡΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΚΑΝΕΙ 5 Η 6 ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙΣ ΟΡΕΞΕΙΣ ΤΗΣ.ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ Κ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΕ ΤΟΣΟ,ΕΚΑΝΕ 5 ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΩΝ 70 ΜΕ 80μλ...ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ..

ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΚΑΤΑ ΤΟ ΤΑΙΣΜΑ ΟΝΤΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (ΠΟΝΟ) ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ..ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ..ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΣΙΡΟΠΑΚΙ Κ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ ΟΛΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

filos`ifigen έγραψε:

ΠΡΕΠΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 6ΜΗΝΟ ΝΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΟΥΝ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΑΛΛΑΞΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΘΑ ΣΤΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΧΥΣΑΡΚΑ
:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :lol:

και η μικρη μου ειναι 6100 πριν 4 μερες την ζυγισαμε

μια χαρα βαρος εχουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνώμη μπερδεψα τα μωρα :blush:

Συμφωνω οτι η αναπτυξη των μωρων σου ειναι εξαιρετική! Δεν βρισκω λογο να τα πιεζεται να φανε με το ζόρι . Ο ρυθμος αναπτυξης τους ειναι πολυ καλος και απορω για την πιεση του παιδιατρου να παρουν βάρος .

Ολα τα μωρα καποια στιγμη βάζουν φρένο στην ανάπτυξη αλλιως θα γινουν γιγαντες !

Ευχομαι καλα αποτελεσματα στον υπέρηχο και μην τα πιεζεις να φάνε ! Να ξέρεις επισης οτι ΑΝ λεω ΑΝ τιθεται θεμα παλλινδρομησης τα μικρά συχνα γευματα ειναι οτι καλυτερο . Αυτο δεν στο ειπε ο παιδιατρος ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟριτσια μου σας γραφω τα τελευταια νεα.

μετα απο μια τραγικη χθεσινη μερα τελικα αποφασισαμε μετα απο την συμβουλη του γιατρου να παμε σημερα να κανουμε υπερηχο.

το αποτελεσμα οξεια παλινδρομηση και τα δυο τα μωρα

στο τσακ γλυτωσαμε δεν θυμαμαι και πως το ειπε κατι για καψιμο του εισοφαγου.

το κακο ειναι οτι δεν το κανουν εμμετο αλλα το κρατανε τα μικρα μου και τους προκαλει τρομερο πονο.

τωρα θα πεινουμε περιπου για να κανα τετραμηνο το σιροπακι επαντορεν και ελπιζω ολα να φτιαξουν και να μην ταλαιπωρουνται ετσι.

Τι θεμα ειναι οτι φαινεται να πεινανε αλλα μετα απο κανα δυο γουλιες το ριχνουν στο κλαμα

παντως και ο ακτινολογος μου ειπε αταιστα να μην τα αφηνω.

Τι να πω.

οσο για το βαρος στο 3μηνο πρέπει να διπλασιασουν το βαρος τους.

και το θεμα δεν ειναι τα τωρινα κιλα γιατι οντως σαν μωρακια ετρωγαν χωρις πιεση μια χαρα. το θεμα ειναι οτι 2 βδομαδες δεν εχουν βαλει βαρος καθολου οποτε αυτο δεν ειναι φυσιολογικο.

Ευχομαι ολα τα παιδακια να ειναι καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΠΙΜΕΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΛΛΙΣΝΔΡΟΜΗΣΗ ΔΕΝ ΚΑΙΓΕΤΑΙ Ο ΟΙΣΟΦΑΓΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΛΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΖΑΝΤΑΚ....ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΓΩ ΠΙΣΕΤΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΙΕΣΗ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΔΕΝ ΜΠΟΕΡΙ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΜΟΝΟ 20ΓΡ.ΘΑ ΤΑ ΑΦΗΝΕΙΣ ΟΣΟ ΘΕΛΟΥΝ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΜΗΝΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩΝ Α ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΟΑ ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΤΟΣΟ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΝΑΠΠΤΥΓΜΕΝΑ.ΣΚΕΨΟΥ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΕΣΥ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΝΑ ΦΑΝΕ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΝ ΜΕ ΒΑΛΕΙΣ ΝΑ ΤΡΩΩ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΘΑ ΚΑΝΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας ελπισουμε κοριτσια να πανε ολα καλα

γιατι τωρα με το βρωμοσιροπι κανουν εμετο

δεν τους αρεσει καθολου

αντε να δουμε.

να ειστε ολες καλα ευχαριστω για την συμπαρασταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑΚΙ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΠΛΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΣΥΡΙΓΓΑ ΛΙΓΟ ΛΙΓΟ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΝΟΥΝ..ΕΜΕΝΑ ΟΛΟ ΤΟ ΦΤΥΝΕΙ..ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΛΙΓΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ,ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΗΧΟΥΝΕ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalypso έγραψε:

ΜΑΡΑΚΙ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΠΛΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΣΥΡΙΓΓΑ ΛΙΓΟ ΛΙΓΟ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΝΟΥΝ..ΕΜΕΝΑ ΟΛΟ ΤΟ ΦΤΥΝΕΙ..ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΛΙΓΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ,ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΗΧΟΥΝΕ..

Μαρια μου εμενα και τις 2 φορες κανανε εμετο - μια ο ενας - μια ο αλλος

κριμα και ειχαν πιει κι ενα σορο γαλα

θα το δοκιμασου κι αλλη μια με τη συριγγα κι αν εχουμε παλι τα ιδια θα πρέπει να βρουμε αλλο τροπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Μάρκερ δεν μπορώ να πω τίποτα, μόνο κάνε υπομονή.

Θα μεγαλώσουν, θα γίνουν άνδρες, θα σου αδειάζουν το ψυγείο κι εσύ θα τα σκέφτεσαι αυτά και θα γελάς. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...