Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΙΚΡΗ ΓΕΥΣΗ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ.


nomore

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!

ΕΓΩ ΤΙΣ ΦΛΕΒΕΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Κ ΤΗΝ ΜΕΤΑΛΛΙΚΗ ΓΕΥΣΗ,ΤΑ ΕΙΧΑ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ...Κ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!!!!!!

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ???ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΧΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν κανω γιατι εχω φαει τοσες απογοητευσεις που δεν αντεχω αλλη...ασε καλυτερα να ονειρευομαι κ αν ειναι να μου ερθει περιοδος ας ερθει...αλλα συμπτωματα;;τι να πω εχω διαφορα αλλα με εχουν ξεγελασει τοοοοσες φορες που πια προσπαθω νη μην δινω σημασια,κ συχνοουρια εχω κ κατι κραμπουλες ελαφριες στην κοιλια κ κατι ψιλοανακατεματα στο στομαχι κ δεκατα(37) κ αερια και...και...αλλα αποτελεσμα μηδεν,μεχρι στιγμης,για να δουμε αυτη τη φορα...Θα περιμενω μεχρι τις 11/12 κ αν δεν...τοτε θα παω για χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΟΥΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΜΑΘΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ..ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΞΕΚΙΝΟΥΣΑ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙΑ!!!ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΣΑ ΦΟΒΟΣ :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΟΥΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΡΕΞΑ ΟΣΑΝ ΛΥΣΑΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΤΕΣΤ (2ΠΛΟ CLEARBLUE)ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ Τ ΚΑΝΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ Μ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΝ ΦΥΣΙΚΑ ΕΧΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΩΡΑ ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΙ.ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ :S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΤΡΕΧΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.....

ΑΛΛΑ ΑΝ ΒΓΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ....

ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ...ΑΛΛΑ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ.

ΑΝΤΕ......ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε θα μας τρελανετε στην αγωνια παλι??????????

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Αντε κατουρα και ελα να μας πεις θα σκασουμεεεεε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ????ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ...

ΑΠΟ ΤΗ ΜΊΑ ΚΛΑΙΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΓΕΛΑΩ..ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΓΡΑΦΑ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΛΙΠΟΘΥΜΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΟΥ.ΚΑΘΑΡΟ ΘΕΤΙΚΟ???ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΤΕΣΤ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε κοριτσι?????????????????????/

Μπραβο αγαπη μου μπραβο....κανε αλλο ενα το πρωι....αλλα το κοριτσια εδω λενε οτι το θετικο ποτε δεν ειναι λαθος....'

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑ!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο σου κοριτσάκι!!!!!

Να σου πάνε όλα πολύ πολύ καλα!!!!!

Αυτο με την πικρή γευση το είχα και εγώ

στην εγκυμοσύνη μου και το καταπολεμούσα με μαστιχούλες!!

Πολύ αηδία μιλάμε....

Αλλα τι λέμε!!!!

Είσαι εγκυούλα και όλα τα αλλα περισευουν!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΣΕ ΟΣΕΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ΜΩΡΑΚΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΤΟΥΣ...ΑΚΟΜΑ ΔΕ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ...ΤΟ ΚΟΙΤΑΩ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβασα απο την αρχη το μηνυμα σου και δεν εγραψα επειδη δεν ειχα απαντησει γι αυτο που ρωτουσες...παρακολουθησα ομως ολες τις συζητησεις και περιμενα να δω ποιο θα ειναι το αποτελεσμα!Χαιρομαι παρα πολυ που το αποτελεσμα ειναι θετικο και ολα αυτα προηλθαν απο το σπορακι σου :) Ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη και ενα υγιες εμβρυακι!

Ειδατε κοριτσια ο Αγιος Βασιλης συνεχιζει να δινει μωρακια αυτο σημαινει πως μας ακουει.Next please :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΤΕΣΤ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rina@ έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ????ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ...

ΑΠΟ ΤΗ ΜΊΑ ΚΛΑΙΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΓΕΛΑΩ..ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΓΡΑΦΑ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΛΙΠΟΘΥΜΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΟΥ.ΚΑΘΑΡΟ ΘΕΤΙΚΟ???ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΤΕΣΤ?

Κι εγώ παρακολουθούσα τα μηνύματά σου από το προηγούμενο ποστ που έλεγες για το στήθος κι έλεγα.. δε μπορεί, σίγουρα θα'ναι εγκυούλα!!!! :) :) :)

Συγχαρητήρια!!!! :woohoo: :woohoo:

Με το καλό!!!!!! Όλα να πάνε καλά και με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!!! :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπράβοοοοο!!!! :woohoo: Ρινα Συγχαρητήρια.

Κορίτσια ο μήνας ξεκίνησε πολύ καλά για πολλές κοπέλες...Γουρλίδικος μήνας!!!

Ας ελπίσουμε να συνεχίσει έτσι....

:lol: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ.....ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΟΝΗΡΟ ΠΗΓΕ :woohoo: :woohoo:

ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΟ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο ρινακι!Πιστεψε το,εισαι εγκυοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!πολλα πολλα συγχαρητηρία!Με το καλο να παρεις αγκαλιτσα το μπεμπακι σου!το ειπες στον αντρουλη σου?για πες....αντιδρασεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλειααααααααα! :cheer:

Και πικρή γεύση, και μεταλλική γεύση σαν τη molly, και όλα τα χαζά μπορεί να έχεις αλλά αξίζει τον κόπο!

Να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη με όσα συμπτώματα, ευχάριστα ή δυσάρεστα θέλει το νινί! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το που διαβασα το πρώτο σου μήνυμα είπα να γράψω ότι σίγουρα είσαι εγκυούλα γιατί ακριβώς τα ίδια είχα κι εγώ!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ κοπέλα μου!! Με το καλό και μ'ένα γερό μωράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην αρχή όταν διάβασα το πρώτο σου μήνυμα νόμιζα πως ήσουν ήδη έγκυος και ήθελα να σου πω να μην αγχώνεσαι γιατί είναι φυσιολογικό..αλλά βλέπω ότι ακόμη δεν ξέρεις αν είσαι...όπότεεε...μπορείς να ελπίζεις!!!!:) Η άσχημη γεύση στην αρχή της εγκυμοσύνης είναι συνηθισμένη!!:) Ετχομαι να είσαι !!!!:) Πες μας τα νέα όταν κάνεις το τεστάκι!!Θα χαρουμε πολύ να σου ευχηθούμε!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...