Μετάβαση σε περιεχόμενο

!!! ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια

εδω και τρεις μερες η μικρη μου εχει κοκκινησει στο πιπι της

εχει βγαλει και κατι μπιμπικακια(οχι με πυον) και γενικοτερα ειναι ερεθισμενη αρκετα η περιοχη.

αρχιζω να πιστευω οτι δεν ειναι συγκαμα

δε θα ειχε φυγει τοσες μερες???

βαζω κρεμουλα τη sudocreme σε καθε αλλαγη πανας και τη πλενω πολυ προσεκτικα

τι μπορει να ειναι??

τι να κανω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι με την sudocrema δεν είχα κανένα πρόβλημα όταν η μικρή ερεθιζόταν.

Δοκίμασε και την bepanthol, ξέρω πως είναι πολύ καλή!

Επίσης να την πλένεις συχνά χωρίς όμως σαπούνι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό είναι να το δει το μωρό ο παιδίατρος μήπως είναι κάτι άλλο κι αν όχι θα περάσει σιγά σιγά με καθαριότητα και περιποίηση.

Έχω περάσει διαφορα τέτοια όταν ήταν μικρά τα κοριτσάκια μου . Εμείς βάζαμε πενατέν , αλλά σε κάποια φάση είχαν πα΄θει μυκητίαση και βαζαμε μια σκόνη χωρίς κορτιζόνη που μας είχε πει ό γιατρός.

Εύχομε περαστικά γρήγορα. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς έβγαλε ένα σπυράκι πριν απο 2 βδομάδες και την πήγα μέχρι και σε φίλο μας παιδοχειρουργό (η τρέλα της μάνας που μπορεί να φτάσει?) όπου μας είπε πως τέτοια σπυράκια θα βγάζει απο εδώ και πέρα και θα φεύγουν μόνα τους. Θέλει φροντίδα με μωρομάντηλα και 1 φορά / τη μέρα με βρεφικό αφρόλουτρο. Εγώ χρησιμοποιώ της chicco απο τη 1η μέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικια μου επαθε συγκαμμα κ εμοιαζε ετσι οπως το περιγραφεις!(απορω πως τα καταφεραμε αφου την προσεχω παρα πολυ ειδικα σ'αυτο το θεμα)...

Εγω συνεχιζα να βαζω κρεμουλα σουντοκριμ αλλα δεν περνουσε.....Ο γιατρος μου εδωσε να βαζω με μπατονετα βαμμα ιωδιου...Εκανε μερικες βδομαδες να περασει!

Αναλογως το ποσο πολυ εχει συγκαει κανει κ περισσοτερο καιρο!

Θα προτεινα να ρωτησεις το γιατρο!

Βεβαια μπορει καποια αλλη κοπελα να ξερει κατι ακομη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όσο και να προσέχετε είναι καμιά φορά στο δέρμα του παιδιού. Η μεγάλη μου κόρη έχει ευαίσθητο δέρμα και κοκκίνιζε πολύ συχνά. Της έβαζα Bepanthol και ήταν η καλύτερη από όσες είχα δοκιμάσει.

Αν η κοκκινίλα δεν υποχωρεί και ματώνει ή γίνεται σε σημεία το δέρμα λείο, μπορεί να είναι κάποια μυκητίαση και να θέλει ειδική κρέμα. Εκεί θα πρέπει να τη δει παιδίατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου να'στε καλα

πηρα τη παιδιατρο και μου ειπε οτι ειναι μυκητιαση.

ξεκινησαμε κρεμουλα

ελπιζω να περασει συντομα

ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΦΗ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙ..

ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΠΟΛΥ Κ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗ ΜΙΚΡΟΥΛΑ!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zouzou21 έγραψε:

ΕΦΗ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙ..

ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΠΟΛΥ Κ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗ ΜΙΚΡΟΥΛΑ!!! :kiss:

Συμφωνώ απόλυτα!!!!

Διάγνωση από το τηλέφωνο?

Καλύτερα να την πάς να τη δεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΦΤΕΙ ΕΞΩ,ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΔΕ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΗ ΝΟΜΙΖΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efi mou kalimera.

loipon akou ti epatha ki ego prin ligo kairo i zouzouna mou einai tora 11 minon prin kanena mina peripou arxize na kokinizei to poulaki tis perierga kiego monizo oti itane sigkama pira loipon tin paidiatro kai mou eipe na tis balo gia mia bdomada mia krema de thimamai pos ti lene me kortizonitin ebala 1 bdomada kai den eida allagi kai etsi tin stamatisa kai arxise meta opos les mazi me tis kokiniles na bgazei kai kokkina mikroulia spirakia kai sto poulaki tis alla kai ston popo tis. kai meta arxisa loipon na psaxno ti tin peirazei. allaksa panes kai stamatisaola ta perierga fagita. (px. fasolakia auga kai alla) kai afou katharise teleios tora. (meta apo ena mina) ksekinao kathe mera kai tis dino kati kainourgio gia na do pou tha antidrasei/. mexri stigmis sumperana oti kokinizei katrhe fora po troei aygoulaki. alla akomi dokimazodiafora pragmata.

pantos emena mou ekene 1 mina na katharisei teleios. isos giati den ithla na tis doso ki alli kortizonei. ki ego tin soducream xrisimopoio einai i kaliteri.

ayta apo mena kali epitixia me to diko sas psaksimo loipon. :) oti xreiasteis rota me to perasa ki ego auto to agxos. filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...