Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΣΧΕΤΕ ΑΠΟ ΠΕΘΕΡΑ Η΄ ΑΠΟ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ???


Recommended Posts

ΕΓΩ ΑΠΟ ΚΟΥΝΙΑΔΑ..... :angry:

ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΟΝΟ ΚΑΚΙΕΣ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ Κ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΑΠΟ ΜΙΑ 45ΧΡΟΝΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΧΩΡΙΣΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΣΚΥΛΟ ΠΟΥ ΣΑΠΙΖΕΙ ΣΤΟ ΞΥΛΟ. ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ... ΗΜΑΣΤΑΝ ΜΟΝΕΣ( ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΛΛΟΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΓΛΥΚΕΣ)...

ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ Κ ΕΧΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ,ΤΗΣ ΛΕΩ ΟΤΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Η ΦΟΛΑ ???????? ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ Κ ΕΣΥ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΔΩ ( Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ) ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ....ΜΟΙΑΖΕΙ ΣΤΟ ΣΟΙ ΜΑΣ!!!!

ΟΝΤΩΣ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΕΤΟΙΑ Μ@Λ@ΚΙ@ .... ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΟΟΟΟΣΑ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΕΚΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΣ???

ΜΑ ΠΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΟΛΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε βρε! Δεν το ξέραμε ότι το παιδί ανήκει σ' αυτόν που μοιάζει κι όχι σ' αυτόν που το γεννάει!

Εγώ δηλαδή που μοιάζω στη Σοφία Λόρεν, να πάω να της ζητήσω να με αναγνωρίσει; Καλά, οκ, δεν της μοιάζω, ένα παράδειγμα έδωσα, μη βαράτε!

Όντως, πολύ δηλητήριο!!!!!!!

Ωραία κουνιάδα! Γιατί την κάνεις παρέα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε γλυκια μου, γιατι την συμεριζεσαι?

Οπως ειπες ειναι χωρισμενη και δεν εχει παιδια!

Βλεπει εσενα που ολλα τα εχεις και νοιωθει καπως!

Κριμα ειναι πιστευω!

Ελα λιγο στην θεση της!

Προφανως ολλο αυτο που βγαζει ειναι πικρια για τις ατυχιες της και οχι γιατι εχει κατι μαζι σου!

Αγνωεισε την η καλυτερα γελα μαζι της!

Εγω βασικα, να σου απαντησω ειλικρινα, πασχω με εμενα!

Οταν ειμαι εγω καλα δεν εχω προβλημα με κανεναν και συγκεκριμενα με την πεθερα μου! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ Μ ΕΚΑΝΕΣ Κ ΓΕΛΑΣΑ! ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ! ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΗΛΗΤΗΡΙΟ...ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΕΠΙΚΕΝΤΡΟ Κ ΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΝΕΡΑ ΤΗΣ ΜΑΣ ΘΑΒΕΙ ΣΤΟΥΣ ΚΟΙΝΟΥΣ ΜΑΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ...(ΑΚΟΜΑ Κ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΗΣ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ... )

ΚΑΝΤΙΝΟΥ ΜΟΥ, ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΗΜΟΥΝ ΑΨΟΓΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΗΣ...ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ( Ο ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ), ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΕΝΙΩΘΑ Κ ΤΗΝ ΛΥΠΟΜΟΥΝ( ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΕΝΝΟΙΑ)... ΕΛΕΓΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΝΗ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΦΙΛΕΣ Κ ΕΝΑ ΣΚΥΛΟ ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΗ??ΤΗΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ, ΦΑΓΗΤΟ ,ΘΕΑΤΡΟ Κ ΤΩΡΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΜΠΟΥΡΔΕΣ???Ι

ΠΩΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΤΕΤΟΙΕΣ ΧΟΝΤΡΑΔΕΣ Κ ΚΑΚΙΕΣ??? Κ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΝΟΗΣΩ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΑ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ , ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΑΤΕΨΕΙ Κ ΦΤΟΥ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν πασχεις απο "πεθερα" και απο "συνυφαδα" κι αν δεν εισαι παντρεμενη αλλα συζεις με τον ανθρωπο σου λιγοτερο απο χρονο και προσπαθεις να συμβιωνεις αρμονικα κι ερχονται οι τριτοι και πετανε υπονοουμενα του στυλ δε μας καλειτε στο σπιτι σας,η πεθερα εχει παθει καταθλιψη γιατι εχασε το αποκουμπι της(ο αντρας δε ξει)και την ιδια συμπεριφορα εχει κι η νυφη της και δημιουργουν ενοχες στον ανθρωπο μου οτι τους εχει αποξενωσει και δε νιωθει καλα...κι οταν διαλεγουν καθε Σαβ/κο να θελουν να ερχονται στο σπιτι,ενω εγω το μονο που θελω ειναι να μη κανω τιποτα μετα απο ενα πενθημερο στο γραφειο που μου αλλαζουν τα φωτα και να σε κανουν οι τριτοι να εχεις μια δυσαρεστη κατασταση στο σπιτι σου...ε!!!τι κανεις τοτε?

που ουτε παντρεμενη ειμαι στο κατω-κατω και δεν εχω και καμια υποχρεωση απεναντι στην οικογενεια τους,που στο τελος δεν με εχουν κανει να αισθανθω μελος τους,παρα μονο για λιγο και αυτο για τα ματια του κοσμου,οταν μου συνεβη η παλινδρομη και που σε κανουν να νιωθεις ασχημα οτι τους τον πηρες απο τα χερια τους.....ε!!! τι κανεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι η πλακα ειναι οτι εδω και τρεις μερες εχω τοσο ξενερωσει με την συμπεριφορα του φιλου μου που τους υποστηριζει και αυριο χωρις να με ενημερωσει τους εχει καλεσει ολους στο σπιτι το απογευμα...τα πηρα,αλλα δεν ειπα τιποτα,ομως μετα το γραφειο θα παω στα μαγαζια,θα περασω να δω και την μανουλα μου γιατι εχω μερες να την δω και οταν μου κανει κεφι θα γυρισω σπιτι και θα τους δω να το εχουν κανει αχουρι τα ανιψια και τις κυριες να το παιζουν οικοδεσποινες σε ξενο σπιτι.....γκρρρρρρρρ!! πνιγομαι κοριτσια...μπορει να ειμαι υπερβολικη,αλλα αυτες τις μερες πνιγομαι γιατι νιωθω οτι δεν εχω χωρο δικο μου...και μενουμε και κοντα ολη η παρεα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΝΤΑ!!! ΔΥΟ ΜΟΝΟΚΑΤΟΙΚΙΕΣ ΜΑΣ ΧΩΡΙΖΟΥΝ!!! ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ Κ ΜΑΣ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΑ ΚΟΥΔΟΥΝΙΑ ΟΠΟΤΕ ΤΗΣ ΚΑΠΝΙΣΕΙ!!! ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ??? ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΩΡΑ Κ ΦΟΥΝΤΩΝΩ!!! ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΨΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΠΗΡΕ ΑΝΑΠΟΔΕΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ Κ ΤΗΣ ΤΑ ΕΨΑΛΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οφου οφου ηντα θεμα ανοιχτηκε νυχτιατικο και σκιαχτηκα η ερμη Κρητικια!!!! :S (και απο τις 2 εγω.. :S )

Liontarina δε το συζητω... η γυναικα πεταει τσουρλους!!!!εισαι τυχερη τουλαχιστον που ο αντρας σου αναγνωριζει τη κατασταση της και σε υποστηριζει φανταζομαι... ;)

Marinax θα ακουστω σκληρη αλλα....φυγε τρεχοντας πριν να ειναι αργα!!!! :ohmy: μετα το γαμο χειροτερευουν πολυ τα πραγματα και γι αυτο βαζω το χερι μου στη φωτια!! :S

Μια χαρα μικρο και δροσερο κοριτσακι γιατι να τα ανεχεσαι ολα αυτα;;... ;)

Αννα Μαρια εισαι νουμεροοοοο!!! :laugh: :laugh: τρελαθηκα στο γελιο!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσεις το κοψατε..εμεις ειμαστε σε φαση να συνειδητοποιησουμε οτι εχουμε προβλημα (εννοω τον φιλο μου),αλλα αυτο θα φανει στην πορεια...

εχουμε πολυ δρομο μπροστα μας ή και καθολου αν αρχισω να μιλαω εκει που πρεπει και καποιες να βγαλουν το σκασμο.....

αμα πια!!!!!!

φανταζεσαι!!! ετσι θα λενε και για εμας!!!!!!χαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω για το μια χαρα μικρο και δροσερο κοριτσακι,αλλα το 23 ειναι συνθηματικο....ειμαι 36 χρονων μουλαρα....και μυαλο ακομα δεν εβαλα για να εχω τον τροπο μου με τους ανθρωπους...τι τα θες!! αμα σε μεγαλωσαν με την ευγενεια και τα σχετικα...αυτα πια ειναι λουκουμαδες για καποιους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμμμ .. πιστεψτε με... υπαρχουν και χειροτερα!!! Εγω μενω στην ιδια πολυκατοικια με πεθερα. Το μεγαλυτερο λαθος της ζωης μου !!!! Μη το κανει καμια σας, ποτε!!! Με πρηζει για τα παντα. Απο το γιατι απλωνω μπροστα στο μπαλκονι, γιατι εχω σηκωμενες τις τεντες στο μπαλκονι, γιατι δε βαζω πολυ λαδι στο φαγητο μεχρι γιατι ο αντρας μου καθεται πολλη ωρα στον υπολογιστη του (βλεπει το φως του δωματιου απο τον δρομο...!!). Για τα παντα. Εχουν κανει και ''κομμα'' με τη συνυφαδα μου και με θαβουν παρεα. Και φυσικα εχω ΠΑΝΤΑ αδικο εγω. Μας εχει κανει παντου ρεζιλι. Μας συζητουν παντου. Και ολοι λενε οτι εκεινη ειναι τοσο καλη γυναικα και εγω η κακια δε τη θελω. Χωρις λογο. Ξυπνησα ενα πρωι και ειπα ''τι να κανω σημερα; Ααα, θα κοψω με την πεθερα μου!!''. Η συνυφαδα μου ερχεται να τη δει 1 φορα στις 15 μερες, ενω μενει 5 λεπτα απο το σπιτι της. Αλλα εμεις αν δεν παμε για 3 μερες, εχουμε κανει εγκλημα!!! Τις σιχαινομαι και τις 2 τοσο πολυ. Πρωτη φορα νοιωθω ετσι για καποιον. Μου εχουν κανει τοσα, που θα μπορουσα να γραψω βιβλιο!!

Το καλυτερο απ'ολα.... το κορυφαιο... εγω απεβαλα, εχασα το παιδι μου και τον κοσμο ολο και ειχα την γιορτη μου μετα απο λιγες μερες και η πεθερα μου καθοταν και μου εκανε καβγαδες που δεν εκανα γιορτη και ''απομακρυνα'' το σόι. Και ολα αυτα , ενω εγω ημουν μεσα στην καταθλιψη.... Πως το βλεπετε αυτο;;;; Και φυσικα ακομα χτυπιεται που δεν εκανα γιορτη. Και αναρωτιεται γιατι ημουν τοσο χαλια ψυχολογικα αφου ''υπαρχουν και χειροτερα''...................

Και φυσικα, εγω φταιω και που δεν τα εχει καλα ο αντρας μου με τον αδερφο του. Γιατι;;; Αααα... επειδη δεν εκανα γιορτη στο σπιτι και τους απομακρυνα!!!!! Ενα χρονο δεν ειχαν πατησει σπιτι μου, θα ερχονταν στη γιορτη μου, λιγο μετα την αποβολη... Ετσι λοιπον χωρισα 2 αγαπημενα αδερφια...με μια γιορτη που δεν εκανα...... :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πασχω και απο τα 2 την πεθερα την εχω απο κατω μου και την κουνιαδα διπλα μου ουαου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δεν εχω προβλημα να με μειωνουν η να με προσβαλουν αλλα εχουν κατι μυαλα!!!μα κατι μυαλα σκετο νερο βρε κοριτσια αφου απορω πως εκαναν οικογενειες

τι να πω!!!!!!!!!!!!!

εγω τους εχω βαλει ορια και επισκεπτηρια γιατι ερχοντουσαν οτι ωρα τους ερχοταν ειτε νυχτα ηταν ειτε μεσημερι βαραγαν κουδουνια ζου εκαναν ενα κεφαλι καζανι και εφευγαν

αλλα η πεθερα μου εχει πολυ πλακα οταν προσπαθει να δειξει σε ολους(κυριως στην γειτονια και στους ξενους)ποσο καλη γιαγια ειναι ενω στην πραγματικοτητα δεν με εχει ρωτησει ποτε οταν γυρναμε απο τον γιατρο τι κανει το παιδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω!!!!! Πολύύύύύ καυτό θεματάκι!!!!

Λοιπόν, εγώ κουνιάδα δεν έχω, 2 κουνιάδους έχω και 1 συννυφάδα και φυσικά την πεθερά!!!!! :angry: Με τη συννυφάδα είμαστε ΑΔΕΛΦΕΣ και μάλιστα η μικρή της και η ανάγκη μας να βλέπουμε το κοριτσάκι, έφεραν πιο κοντά τα αδέλφια, βέβαια ταιριάξαμε κι εμείς πάρα πολύ και ξέρω πως αν θέλω να της μιλήσω, ή να "θάψουμε" παρέα τον κοινό εχθρό........ :P την πεθερά δλδ. τίποτε δε φεύγει παραέξω..... τα λέμε κι αμέσως τα ξεχνάμε μετά!!!! Είναι κάτι..... σαν την αδελφή που δεν είχα ποτέ!!!!!

Όσο για την πεθερά..... δεν έχουμε σχεδόν καθόλου επαφή πλέον..... έχουμε "ξεκουραστεί" από τη γκρίνια της και τη "γρουσουζιά" της..... γιατί κορίτσια μου..... ερχότανε μέσα στο σπίτι (κι εμείς φιλοτιμηθήκαμε κάποιες φορές.... χρόνια πριν να τους φιλοξενήσουμε..... εμείς μένουμε Νίκαια κι εκείνοι Σαλαμίνα..... τί το ήθελα????) αλλού έβαζα εγώ τα πράγματα..... στην κουζίνα π.χ....... αλλού τα "τρύπωνε" εκείνη..... εγώ τα είχα μέσα στη μέση..... γιατί έτσι μου γουστάρει τελικά.... σπίτι μου είναι ό,τι θέλω κάνω..... όχι..... χάλαγε τον κόσμο να γίνει το δικό της..... μόνον εκείνη είχε δίκιο πάντα..... ερχότανε να ελέγξει την κατσαρόλα...... τί μαγείρεψα...... και πώς......

Ένα από τα πιο "απωθητικά" στιγμιότυπα...... είχα βάλει μπουγάδα..... κι επειδή χρησιμοποιώ Χρωμοπαγίδες..... τα πλένω τα ρούχα ανάμεικτα κι ουδέποτε είχα το παραμικρό πρόβλημα..... με το που κοιτάει την απλώστρα έκανε μία φασαρία..... γιατί τα πλένω όλα τα ρούχα μαζί..... τέτοια παρατήρηση ούτε η ίδια μου η μάνα δε μου είχε κάνει..... καλά εκείνη..... ούτε σκάλιζε τίποτε..... για 1 ποτήρι νερό με ρωτούσε.... αλλά τέλος πάντων.... επειδή ξεφύγαμε..... να σας πω και το κορυφαίο.....

Αρκετά χρόνια πριν, κι ενώ ήμασταν ζευγάρι με τον αντρούλη μου, πηγαίνουμε σε έναν Γάμο, κι αφού ευχηθήκαμε στους Νιόπαντρους, αντί να γυρίσει και να πει "και στα δικά σας!" (τί πιο αναμενόμενο..... αφού ήμασταν μαζί και πηγαίναμε για σοβαρά..... δεν κρυφτήκαμε ποτέ.....) γυρνάει και μου λέει το θεϊκό "και στα δικά σου"!!!!!!!! Καλά..... εννοείται μείναμε όλοι κάγκελο...... όταν πλέον χωριστήκαμε με την οικογένεια του άντρα μου και γυρνούσαμε σπίτι, έβαλα τα κλάμματα! Ήταν γνωστό τοις πάσοι πως εξαρχής δε με ήθελε για νύφη της..... από την 1η εικόνα.... της φάνηκα πολύ χοντρή..... (κι ήμουνα και περίπου 25 κιλά λιγότερο!!!!) αλλά φανταστείτε..... αυτή η κουβέντα..... μέχρι και στα κουνιάδια μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση!!! Δεν πρόκειται να την ξεχάσω ποτέ αυτή τη στιγμή!!!!!!

Ευτυχώς, δε μένουμε κοντά και γι' άλλους λόγους, άσχετους με το θέμα μας, έχουμε κόψει τελείως σχεδόν, συναντηθήκαμε τώρα τις προάλλες λόγω του χαμού της ξαδέλφης μας κι εξακολουθούμε να κρατάμε αποστάσεις, παρόλο που τότε που με είδε, τις προάλλες, έλεγε "αχ..... κοριτσάκι μου..... πόσο μου έλειψες...... κι ομόρφυνες"....... κι άλλα τέτοια τέλος πάντων...... αλλά δε σφάξανε..... καλά είμαστε σε απόσταση.... μια χαρά......

Υ.Σ: Υπάρχουνε και χειρότερα πάντως!!!! Η κολλητή μου, όταν ήτανε 5 μηνών έγκυος, σε ταξίδι που κάνανε με τον άντρα της στα πεθερικά, κόντεψε να αποβάλλει...... γιατί????? Γιατί ανακοινώσανε στην πεθερά το όνομα (κι επειδή δεν ήτανε το δικό της!) εκείνη άρχισε να ωρύεται και να της μιλάει άσχημα.... να τη μειώνει.... με αποτέλεσμα να φύγουνε από εκεί άρον-άρον...... γιατί το κορίτσι πλάνταξε στο κλάμα κι είχε πόνους!!!!!! Στη Βάφτιση, προ ημερών, δεν ήρθε εγκαίρως..... (είχε κίνηση και καλά.......) για να μην ακούσει το όνομα...... κι εξακολουθεί να την αποκαλεί μπέμπα......

Τα συμπεράσματα δικά σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩΠΩ ΤΙ Δ :laugh: ΙΑΒΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ.... ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ? ΟΚ, ΚΑΘΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ! ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΑΙ ΠΟΤΕ Κ ΔΕΝ ΕΠΕΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΝΤΗ! ΤΗ ΘΥΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΠΕΝΤΕ??? ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω κοπελες εχω παθει πλακα....μα καλα ειναι δυνατον να συμβαινουν ολα αυτα??????εμενα ευτυχως η αγαπουλα μου εχει εναν αδερφο....αλλα η κοπελα του ειναι πολυ πολυ καλη....τουλαχιστον ετσι μου φαινεται αν και δεν εχουμε πολλα παρε δωσε....και η πεθερουλα μου ειναι πολυ πολυ ησυχη...τωρα αν αυριο μεθαυριο αλλαξει τι να πω....θα δειξει.....χιχ ιχ ιχιχιχιχιχιιχχχχχχχχχχχχχχχχχχ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liontarina έγραψε:

RUBELLA ΑΠΟ ΠΕΘΕΡΟ Ε ??? Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΣΥΧΝΑ ΑΛΛΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ....

ΑΣΕ ΑΣΕ ΤΡΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.... :ohmy::ohmy::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον ας πεταχτω σαν τσουτσου παλι...

η πιο τυχερη νυφη που ξερω ειναι η γυναικα του αδερφου μου...λοιπον η μητερα μου την αγαπαει πολυ παρολο που δεν συμφωνει με ολες τις αποψεις της! αν υπαρξει διαφωνια και αναψουν τα αιματα παντα καταληγει η μητερα μου να της λεει" αααα κανε οτι θες στο σπιτι σου,μετα ομως μην γυρησεις να πεις οτι δεν στα ειχα πει" ή "αν το κανεις αυτο κ ειναι λαθος εμενα μην με ανακατεψεις μετα εορτης" και αν αρχισουν πολλες γκρινιες "δικη σου οικογενεια ειναι,εσυ τη διαλλεξες"

γενικοτερα προσπαθει η μαμα μου να μην ανακατευετε,λεει την αποψη της,διαφωνει με μερικα θεματα αλλα "ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΥΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗς ΡΙΞΕΙ ΤΟ ΦΤΑΙΞΙΜΟ ΓΙΑ ΤΠΤ"

θεωρει οτι οκ ο γιος της μεγαλωσε και εχει μια οικογενεια που αντι να την βλεπει ως αντιπαλο θα πρεπει να συμβουλευει κ να στηριζει διακριτικα.

εγω ως κουνιαδα...υπεραγαπαω την νυφη μου γιατι βλεπω ποσο προσπαθει για την οικογενεια τους! εαν ηταν καμμια αναισθητη ή στριμενη κ κακια με τον αδερφο μου...δεν θα ανακατευομουν απλα θα προσπαθουσα να μην εχω σχεσεις! ο καθενας επιλλεγει αυτο που νιωθει οτι του ταιριαζει!

στην αρχη δεν την συμπαθουσαμε ουτε εγω ουτε η μαμα μου γιατι...προσπαθουσε να αλλαξει τον αδερφο μου...δεν ανακατευτηκαμε ποτε ποτε ομως!

και ευτυχως που δε το καναμε γιατι αγαπημενες μου 23περιπου χρονια ειχαμε ενα κακομαθημενο στριμενο αγορακι και αυτη καταφερε μεσα σε λιγο διαστημα να φτιαξει εναν υπευθυνο αντρα!

πιστευω πως αν εισαι ο εαυτος σου δεν σε νοιαζει τπτ!παλεψτε για οτι αγαπατε κ αφηστε τα σογια απεξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια, ηθελα να ηξερα γιατι σκαλιζετε πληγες πρωι πρωι :laugh: :laugh:

Λοιπον εγω δεν θελω να πω πολλα γιατι θα φορτωσει το forum και θα αργουν οι σελιδες να ανοιξουν :P

Θα σας πω το εξης: Η κουνιαδα ειναι Σαββατογεννημενη, απο τοτε που την γνωρισα μας το ελεγε οτι ειναι γκαντεμω(οκ, λεω προληψεις).

Παντρευομαι Κυριακη απογευμα και Δευτερα πρωι παω σπιτι τους να παρουμε τα δωρα να παμε σπιτι μας να ανοιξουμε.Τα ρυζια δεν ειχαν πεσει ακομα απο το κεφαλι μας.Μας πετυχαινει κατω στην πολυκατοικια(ο κοσμος στις βεραντες γιατι ηταν Μαιος) και μ αρχιζει με ενα υφος, μια κακια οτι και καλα οι γονεις μου δεν βοηθησαν στο γαμο δηλαδη στα ρυζια κ στις μπομπο.Εγω εντωμεταξυ ειχα δωσει οδηγιες σε φιλες κ ξαδερφες να το αναλαβουν.Επειδη ετσι οπως μου μιλησε κυριολεκτικα τα εχασα(γιατι εκεινη την ωρα δεν ηξερα ποιος εκανε τι) της ειπα κατσε να ρωτησω και θα σου πω.Αλλα αυτη ελεγε, ελεγε, ελεγε.Πρωτο σοκ.

Ανεβαινουμε πανω η θεια(αδερφη πεθερας) μια απο τα ιδια.Και οι γονεις σου που δεν κανανε τιποτα κλπ.

Το απογευμα πηγαμε να παρουμε το σμαρτ απο το συνεργειο για ενα σερβις που το ειχα κ καποια στιγμη σταματησαμε να φτιαξει κατι ο αντρας μου στην κουκουλα.Βγηκε ο αντρας μου κ εγω ημουν στην θεση του οδηγου.Το σμαρτ λοιπον ηταν αυτοματο και πατησα το ποδι μου στο γκαζι.Αντι να πατησω το φρενο για να σταματησω παταγα το γκαζι(το αυτοκινητο το ηξερα, δε το οδηγουσα πρωτη φορα).Ενοιωθα μια δυναμη στα ποδια μου κ δεν μπορουσα να αλλαξω πενταλ!!Πηγα να χτυπησω μια γυναικα και για να σταματησει το αυτοκινητο το εριξα ανω σε κατι καλαμιες.

Τα γραφω και ανατριχιαζω, δε μπορω να σας περιγραψω αυτη τη δυναμη που ενιωθα.

Μετα επειδη κατευθυνομασταν Κηφισια ειχα 50ε στο πορτοφολι μου και αναψα μια λαμπαδα(γιατι εκεινη την ημερα ηταν και του Αγιου Χριστοφορου-προστατη των οδηγων) σε ενα εκκλησακι...Εκλαιγα ποσες ωρες μετα για να συνελθω.Εγω πιστευω οπως κ ο αντρας μου οτι ηταν γλωσοφαγια.Ολοι στο γαμο περασαν υπεροχα κ μονο απ αυτες τις 2 ακουσα παραπονα.

Απο τοτε την κουνιαδα την βλεπω γιατι θελω να ειμαι τυπικη.Το γυαλι εχει ραγισει και δυστυχως δεν ξανακολλαει.

ΥΓ τα ρυζια κ οι μπομπο τελικα μοιραστηκαν απο ανθρωπους που ειχα ορισει.Απλα αυτες ειναι υστερικες και θελανε να δημιουργησουν καυγα.

υγ2 Μπορει να μην μιλησα τοτε αλλα ο Θεος ειχε αλλες βλεψεις για το γαμο της.Εβρεχε, το παιδι της ουρλιαζε απο το πρωι(εκανε γαμοβαφτιση) και το φαγητο ηταν αθλιο.ΔΕν το ευχαριστηθηκε κανεις τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.... ΤΑ ΣΟΓΙΑ ΑΠ' ΕΞΩ.... ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ!!! ΑΥΤΑ ΜΑΣ ΑΦΗΝΟΥΝ???? Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΧΑΒΑ ΤΗΣ.... ΜΟΝΙΜΩΣ ΚΑΤΙ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ "ΤΡΕΧΟΥΜΕ"... ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΡΧΙΣΩ ΣΤΑ ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΤΙΚΑ ΜΙΑΣ Κ ΕΧΩ Κ ΚΑΤΙ ΡΙΖΕΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ Κ ΣΥΧΝΑ ΠΥΚΝΑ ΒΟΥΡΛΙΖΟΜΑΙ! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλη μου ειμαστε συμπασχουσες. Εγω εχω και τις δυο απο κάτω.χιχιχι πηρα το ρετηρε. Σε γενικες γραμμές δεν εχω μεγαλο προβλημα, καλα ειμαι και η ηληθεια ειναι οτι οταν γυρησα σπιτι με το μωρο με βοηθησαν πολυ και με το σπιτι με το καθαρησμα με το μαγειρεμα κλπ κλπ, προσεχαν και το μωρο, και αμα τους τον κατευαζω για να κανω δουλειες τον προσεχουν, καλα μην φανταστειτε πολυ ωρα καμια ωριτσα.

Το προβλημα με αυτους ειναι οτι ακομα και τωρα που μενουμε μαζι 2 χρονια δεν εχουν συνηδηποιησει οτι οι πρωτεραιοτητες του αντρα μου εχουν αλλάξει και εξακολουθουν να χωνονται παντου. Η δε πεθερα μου μεχρη και το πως θα οργανωσω την νουλαπα μου με "συμβουλευει".

Δεν κανουν τιποτα απο κακια απλά ετση ειναι, εχουν συνηθησει να διαταζουν και ο οντρουλης μου να εκτελει. Δυσκολο να το ξεσυνηθησουν αλλά ειμαι σε καλό δρομο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως εχει πλακα που ολοι εχουμε πανω κατω τα ιδια προβληματα.

Εγω να σας πω το θεικο;; Ο κουνιαδος μου εχει 2 παιδακια. Οταν παντρευτηκα μου ειπαν οτι δε θελουν να τα βαλουν παρανυφακια γιατι ηταν μικρα.... Μμμμμ.... Μολις ανεβηκα τα σκαλια της εκκλησιας ειδα και τα 2 ντυμενα παρανυφακια.... Και μετα μου πετουσε και η πεθερα μπηχτες οτι ολοι με σχολιαζαν που δεν ηθελα εγω(!) να τα ντυσω!!!! Αντε να καταλαβει οτι η συνυφαδα (που ειναι και κολλητες!!) ειχε πει άλλα σε εμενα!!!

Καταλαβαινετε ποσο υπεροχος ηταν και ο γαμος μου και ποσο πολυ με σεβονται !!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k egw pasxw k apo tis dio :silly: ..I pe8era mou to paizei xazi alla 3erei sta ali8eia ti kanei otan pisw mas anakatevei kouventes k otan arxizw egw na ta pernw sto kranio to pezei k kakomoira k egw pws eime trelli k pws xwris logo dimiourgw katastaseis k kavgades...ate ousht ap'edw :blush: ..Ase pou exoun 3 spitia k ta paidia tis einai k auta 3 k se mia sizitisi me tin mama mou eipe pws 8a dwsei k ta 3 spitia tis koroulas tis gia na min mple3ei nifes me kouniades :blush: (ase pou i pe8era mou den mila me ta aderfia tous gi'auta ta perousiaka k twra paei na kanei ta idia sta paidia tis) k meta otan to ema8e o androulis mou k pige na diekdikisei to dikaio tou eipe pws den eipe etsi pragma...Enw o pe8eroulis mou agios an8rwpos...

Twra pame stin xoli tin kouniada mou itan se desmo 7 xronia k o 'kalos' tis,tin koroideve apo Xristougenna se Pasxa se Kalokairi pws 8a paei na tin zitisei k olo den pigene k epeidi o aderfos tis (o andras mou) mono me ligous mines desmo ir8e me to monopetro k me zitise(den eixe idea kaneis gia tis pro8eses tou andra mou...me zitise apo ton euato mou :woohoo: oi dikoi mou itan ta3idi k oi dikoi tou MPOREI na min i3eran kan tin ipar3i mou :laugh: ) auti espase apo to kako tis pou o dikos tis tin girofernei tosa xronia...Den 3ana gnwrisa 3ana etsi eirwna opws auti...Popopo....Ase oses fores pigename stin pa8era mou auti kleinotan sto dwmatio tis na min mas vlepei...Twra ta pramata 4ilo alla3ane y prin 3.5-4 mines ir8e EPITELOUS :silly: k tin zitise k meta apo 2 evdomades emeine egkios k ton tili3e kanonikotata twra :lol: ..

Aa twra apo ta polla pou elege i pe8era mou k ir8ane sta autia mou k ta pira PRAGMATIKA sto kranio eipa kanei k eipa tou androuli mou an 8elei na pigenei stin manoula tou na tin vlepei na pigenei den exw to dikaiwma na tou ipodei3w ti 8a kanei alla egw den 3ana paw spiti tous otan kati me xalaei k me 8imwnei aplws den to kanw k stin prokeimeni periptwsi to na tous vlepw me xalaeis epomenws TELOS...eperne k tin mama mou k tin rwtouse y den pame na tous doume k tin rwtise i mama mou an egine kati meta3i mas k tis eipe nai alla den 8elei na to sizitisei k tis eipe k i mama mou ok tote den 8a 3ana kanw paratirisi twn paidiwn y den erxonte twra einai dikaiologimenoi :laugh: ...

Auta!!! Sas trellana aa!!! :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...