Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ-ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΣΥΛΛΗΨΗ?


vango 82

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σου marilu33 μου

τοση ωρα εγραφα προλιγο αλλα κατι επαθε το δικτυο και δεν αποθηκευσε το μηνυμα μου

λοιπον υπαρχουν 2 ειδη λαπαροσκοπησεων η διαγνωστικη και η επεμβατικη γιαυτο και παιζει το κοστος. πρεπει να κυμαινεται η λαπαροσκοπηση η επεμβατικη απο 1000-1500 με μια μερα νοσηλειας αλλα και παλι απο κλινικη σε κλινικη διαφερουν οι τιμες χωρις ομως να εχουν και τεραστια αποκλιση μεταξυ τους, ομως παιζει ρολο και η ασφαλεια που εχεις, εαν για παραδειγμα εχεις ασφαλεια ικα πληρωνεις νομιζω τα μισα αλλα χωρις να ειμαι σιγουρη.

γιατι δεν παιρνεις ενα τηλ να ρωτησεις?

εμενα με παρακολουθουν στον αγιο λουκα, αξιολογη κλινικη με θαυμασιους επιστημονες και προσιτες τιμες.

α και μη φοβασαι τιποτα και καθολου, παιχνιδακι ειναι η λαπαροσκοπηση ποσο μαλλον οταν στην κανει και ο καταλληλος γιατρος.

εγω εκανα ανοιχτο χειρουργειο και χωρια οτι εμεινα 6 μερες στο νοσοκομειο, πονουσα παααααααααααρα πολυ αλλα και μαλλον στο μελλον θα εχω προβλημα με συμφυσεις και αντε παλι χειρουργειο για να τις αφαιρεσω...

αληθεια απο που εισαι?

μηπως μπορεσω και σε βοηθησω λιγο με γιατρο και κλινικες?

α επισης μπορεις να κανεις λαπαροσκοπηση σε δημοσιο νοσοκομειο αλλα πρεπει να ειναι αξιοπιστο πραγμα λιγο δυσκολο για τα δεδομενα της χωρας μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marilou μου καλησπερα

σε ποιο νοσοκομειο εκανες ανοιχτο χειρουργιο?

εκανες και συμφυσεις?

αν ναι σε ποσο καιρο σου δημιουργηθηκαν οι συμφυσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΘΕΜΑ ΨΙΛΟΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΩΟΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ Η ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΙΛΟΥΔΙ έγραψε:

marilou μου καλησπερα

σε ποιο νοσοκομειο εκανες ανοιχτο χειρουργιο?

εκανες και συμφυσεις?

αν ναι σε ποσο καιρο σου δημιουργηθηκαν οι συμφυσεις?

Γεια σου κορίτσι μου!

Ανοιχτό χειρουργείο έκανα στο Πανεπιστημιακό Αλεξ/πολης.

Δεν ξέρω να σου πω σε πόσο καιρό μου δημιουργήθηκαν συμφήσεις γιατί δεν είχα συμπτώματα πόνου. Απλά την λαπαροσκόπηση για να διορθώσω τα προβλήματα που μου δημιούργησαν καθώς και τις συμφήσεις που είπε ο γιατρός ότι είχα μετά την λαπαροσκόπηση, την έκανα μετά από 14 χρόνια. Οπότε μπορεί να δημιουργήθηκαν και πιο μπροστά αλλά δεν ξέρω πότε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loipon gia na ksemperdeftoume filoudi mou den exo kanei anoixto xeirourgeio laparoskopisi tha kano mallon sto alexandras ap oti vlepo.an k ego kserete ti fovamai perissotero;min gelasete alla den fovamai min ponao meta oute na mpo mesa pia ,to xo parei apofasi alla tremo mipos den me piasei i narkosi k patho kana egkefaliko na tous do olous apo pano mou! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ μη φοβάσαι για την νάρκωση. Πλέον είναι ρουτίνα γιαυτούς...

Βάζουν λίγο λίγο κι αν χρειαστεί μονο προσθετουν..μην ανησυχείς. Τίποτα δεν θα πάθεις. Όλα καλά θα πάνε.

Καλη επιτυχία μέσα από την καρδιά μου και σύντομα με ένα μωράκι!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

water έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΘΕΜΑ ΨΙΛΟΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΩΟΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ Η ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ?

καλησπερα water, λοποιν η ενδομητριωση μπορει να εμφανιστει σε οποιοδηποτε οργανο της πυελου δλδ σαλπιγγες η ωοθηκες η μητρα. στις ωοθηκες εμφανιζεται με την μορφη κυστεων και στα υπολοιπα οργανα εμφανιζεται με την μορφη εστιων η ουλων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ φιλουδι για την απαντηση σου κυστεσ εχω στις ωοθηκεσ αφου εχω πολυκυστικεσ και μια ca125 με 20 που ανεβοκατεβαινει η μεγαλυτερη παει 25 μου ειπαν για λαπαροσκοπηση αλλα δεν βρισκω τον λογο να την κανω αγου οι σαλπιγγεσ ηταν διαβατες και η μητρα δεν με εχει πονεσει ποτε στην περιοδο... τι με συμβουλευεισ να την κάνω? επιασα με την πρωτη εξωσωματικη ενα παιδακι αλλα το εχασα 3μιση μηνων απο μεγακυστη στην ουρηθρα με την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων μετα απο 3 μηνεσ δεν επιασα και μου ειπαν για την λαπαροσκοπηση προβλημα μασ ειναι οι πολυκυστικεσ μονο και το σπερμα με κινητικοτητα 45% και εναν δεικτη κατατμησησ 36% σε οτι μπορεις να μου απαντησεις θα μου φανει χρησιμο...ευχαριστω πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Water οσον αφορα τις πολυκυστικες σου,πολλες γυναικες με το προβλημα αυτο εμεινα εγκυες μα φυσιολογικη συλληψη,εσυ γιατι εκανες εξωσωματικη?Επισης ,ηταν νωρις ,θεωρω ,3 μηνες μετα την αποβολη σου να ξανα μπεις σε διαδικασια εξωσωματικης(το σωμα θυμαται,δεν ξεχνα τοσο ευκολα).αυτο που ειναι ισως λιγο ανυσηχητικο ειναι η κατατμηση DNA,η ποια θεωρειται χωρις προβλημα οταν ειναι κατω απο 15%.Συζητησε το με τον γιατρο σου,αλλα αν κανεις εξωσωματικη,δεν νομιζω οτι επηρρεαζει κατι η κατατμηση!σε ποιον κανεις εξωσωματικη?ευχομαι ολα να πανε καλα ,και συντομα να εχεις ενα γερο μωρακι!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 years later...

kalispera koritsia mpika kai ego stin parea tis endomitriosis to kalokeri...ixa ponous k priximo stin kiliaki xora...etsi piga sto giatro kai diagnostike kisti 12,5ek stin aristeri oothiki...logo plirotitas sta xirourgia pira gia 5 mines yasminel xerondas pos ine poli diskolo to na mikrini i kisti...piga gia exetasi xana prin miso mina kai diagnostike 11,5 me afto to ligo mporesame na doume igiei oothikiko isto pragma pou paei na pi pos kati iparxi akoma apo tin oothiki kai profanos dn tha xriasti na tin vgalo mazi me tin kisti.! epidi eime 21 xronon o giatros mou protine laparoskopia!kai ennoite prin tin epemvasi exetasis gia diktes! se ligo kero mpeno gia xirourgio gt me ehi kourasi poli afto to pragma kai fisika elpizo prin to pasxa! ennoite pos meta k ego tha kano enesei! afta kai ta dika mou nea <3 Yg: ennoite pos epexe rolo h klironomikotita mias k ehi to idio akrivos kai h maama mou alla kai h thia mou!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...