Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για τα παιδια που χαθηκαν..


apis

Recommended Posts

Λενε και κατι αλλο "οταν οι ανθρωποι κανουν ονειρα ο θεος γελαει".Μαλλον το δικο μου ονειρο του φανηκε πολυ αστειο.

Μη μιλας ετσι θα ελεγε η μανα μου αν με ακουγε.Να πιστεψω σε τι?Ημουν εξω απο την μοναδα εκλαιγα και προσευχομουν.Ελεγα θα το βοηθησει το αντρακι μου η παναγιτσα.Και?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ...ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΞΕΚΙΝΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΑΣ ..Ο ΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΣ ..ΞΕΡΩ ΠΟΝΑΣ..ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΕΛΠΙΔΑ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ..ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΛΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ημουν εξω απο την μοναδα εκλαιγα και προσευχομουν για ολα τα μωρακια που ηταν μεσα και αγωνιζονταν μαζι με το δικο μου και ποναγα οταν καποιο ''εφευγε'' (δυστυχως χαθηκαν 2 μωρακια)ειδικα με την μαμα απο το ενα ειχαμε ερθει τοσο κοντα που πονεσα τοσο πολυ με την απωλεια της σαν να ηταν δικο μου παιδι ειχε διδυμα κολλησαν και τα δυο,αντεξε το ενα....

την τριτη εχω τσεκαπ του μικρου στο νοσοκομειο και θα ξαναδω παλι την μοναδα και θα ξαναρθουν οι μνημες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η πρώτη φορά που διαπιστώνεις ότι είσαι έγκυος είναι η καλύτερη… δεν έχεις κανένα φόβο, δεν πάει το μυαλό σου στο κακό, είσαι ανέμελη, είσαι στο ροζ συννεφάκι σου…

Ώσπου έρχεται μια μεγάλη κατραπακιά και σε γκρεμίζει… και προσγειώνεσαι απότομα στην σκληρή πραγματικότητα που σε βρίσκει με άδεια μήτρα και ανεκπλήρωτα όνειρα…

Κάπως έτσι βίωσα την πρώτη μου αποβολή… δεν ήταν προχωρημένη η εγκυμοσύνη, μόλις στην 6η περίπου εβδομάδα. Όμως, όσο αστείο κι αν ακούγεται, ήδη είχα αρχίσει να του μιλάω… να ονειρεύομαι τη στιγμή που θα το κρατήσω στην αγκαλιά μου… αλλά δεν έγινε ποτέ…

Αυτό έγινε ακριβώς πριν δυο χρόνια.. τέτοιες μέρες είχα τα πρώτα συμπτώματα της αποβολής.

Κάποιους μήνες μετά, ήρθε άλλο ένα θετικό τεστ… ξανά όνειρα… ίσως λίγο πιο συγκρατημένα αυτή τη φορά, αλλά και πάλι με πολλή αισιοδοξία και χαρά!

Μέχρι που πήγα πρώτη φορά στο γιατρό μου…αρχές 6ης εβδομάδας… περίμενα να δω την κουκίδα στο μόνιτορ…ίσως και καρδούλα… να μου πει πως όλα πάνε καλά…

Σε καμία περίπτωση δεν περίμενα να δω την απογοήτευση στο πρόσωπό του, ούτε ν’ακούσω από το στόμα του «δεν είναι έτσι όπως θα’πρεπε για τη βδομάδα που είσαι, δεν το βλέπω να πηγαίνει καλά.. θα δούμε…»… Μπορώ να πω πως ήταν ακόμα μεγαλύτερο το σοκ από την πρώτη αποβολή! Κι ήμουν και μόνη μου στο γιατρό… δε μπορούσε να ‘ρθει ο άντρας μου και δε ζήτησα κι από κανέναν άλλο να’ρθει, έλεγα πως όλα θα’ναι οκ, δεν υπάρχει λόγος να τρέξει κάποιος… Και τελικά, βρέθηκα να τρέμω από το σοκ στο γραφείο του γιατρού μου, εκείνος να προσπαθεί να με παρηγορήσει, εγώ να προσπαθώ να συγκρατήσω τα δάκρυα…

Μετά ακολούθησε μια βδομάδα αγωνίας… με εξετάσεις χοριακής, επαναλαμβανόμενους υπέρηχους (γιατί όπως μου είπε κι ο άλλος γιατρός στον οποίο με έστειλε ο δικός μου γιατί είχε πολύ εξελιγμένο υπέρηχο, «μιλάμε για μια ανθρώπινη ζωή, ας της δώσουμε μια ευκαιρία»).. μόνη μου στο σπίτι… ξάπλα στο κρεβάτι.. χάπια.. κι αγωνία.. πολλή αγωνία… μέχρι που τελικά βρέθηκα στο χειρουργείο για να μου το πάρουν.. νάρκωση… και μετά πάλι το απόλυτο κενό…

Κορίτσια, δεν πρόλαβα να δω καρδούλα ποτέ.. δεν πρόλαβα να νιώσω τίποτα.. ίσως μέσα στην ατυχία μου, να ήμουν τυχερή σ’ αυτό, γιατί θα’ταν ακόμα μεγαλύτερος ο πόνος. Αλλά πονάει… γιατί ακόμα και στην ιδέα, μια μάνα αγαπάει το παιδί της.. αγαπάει την ιδέα..

Ψυχούλες μου, μου λείπετε κι ας μην σας είδα ποτέ, ας μην σας ένιωσα ποτέ…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΡΑΤΑΩ ΚΑΤΙ CRAZY

Η πρώτη φορά που διαπιστώνεις ότι είσαι έγκυος είναι η καλύτερη… δεν έχεις κανένα φόβο, δεν πάει το μυαλό σου στο κακό, είσαι ανέμελη, είσαι στο ροζ συννεφάκι σου…

ΜΕ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ,ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ..ΤΙΠΟΤΑ....ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΟΖ ΣΥΝΝΕΦΟ..ΜΕΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ ΤΙ ΖΗΤΑΜΕ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ? ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ....ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΜΠΟΡΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Wendy, μπορεί τίποτα να μην είναι όπως την αρχή της πρώτης φοράς, αλλά σίγουρα κάποια στιγμή, τίποτα δε θα'ναι σαν το τέλος της πρώτης φοράς.

Κάποια στιγμή θα'χουμε ένα happy end.. κι σε αυτό πρέπει να εστιάζουμε, σε αυτό πρέπει να ελπίζουμε, από αυτό πρέπει να κρατιόμαστε...

Και ναι, δε θα'ναι με ανεμελιά, δε θα'ναι σε ροζ συννεφάκι, θα'ναι με πολλή αγωνία και φόβο κλπ κλπ... αλλά το αποτέλεσμα θα μετράει: ένα γερό μωρό στην αγκαλιά μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΑΥΤΗ Η ΜΟΝΑΔΑ.ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΙΩΑΝΝΗ ΜΟΥ.ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΑ ΛΕΥΚΟ ΚΟΥΤΙ.ΥΠΗΡΧΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΑΛΑΝΗ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ.

Ο ΚΑΗΜΟΣ ΠΟΥ ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΖΗΣΕ ΕΙΝΑΙ ΣΑΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ.ΠΩΣ ΝΑ ΠΑΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ?

ΟΣΟ ΣΚΛΗΡΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΓΕΡΕΣ ΚΑΙ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πέρασαν 3 μήνες ακριβώς από την μέρα που έκανα την διακοπή...το μονο που σκεφτομαι είναι αν το έψαχνα περισσότερο ίσως η μπέμπα μου 2 οκτώμβρη να έρχοταν στη ζωή.Είχε πρόβλημα αλλά κανεις δεν μου είπε ότι στο εξωτερικό κάνουν τετοιου είδους επεμβάσεις. Εχω ένα γιο 17 μηνων αλλά δεν μπορώ να το ξεπεράσω με τιποτα.όταν έρχετε το βράδυ και όλα ηρεμούν εδω στο σπίτι εγώ κάθομαι και κλαίω.Δεν μπορει να με καταλάβει κανεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΝΑ SITE ΠΟΥ ΥΜΝΕΙ ΤΗΝ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ...ΤΙ ΕΙΡΩΝΙΑ ,ΕΜΕΙΣ ΚΛΑΙΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΧΑΣΑΜΕ..ΑΛΛΕΣ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ..ΤΟΥ ΥΨΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΒΑΘΟΥΣ..ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ..ΤΙ ΛΥΠΗΡΟ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΑΣ ΕΓΡΑΦΑ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΔΙΔΥΜΑ ..ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΕΜΠΑΙΝΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ..ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΟΛΙΣ ΜΗΝΑ ΗΜΟΥΝ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ..ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΞΕΔΙΠΛΩΝΩ ΤΗΝ ΚΟΜΜΑΤΙΑΣΜΕΝΗ ΜΟΥ ΨΥΧΗ ...ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ, ΣΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΚΕΝΟ..ΣΑΣ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ ΣΗΜΕΡΑ ..ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΝΕ Η ΜΕΡΕΣ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ..ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΟΥ..ΓΕΜΙΣΕΣ ΕΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΘΕΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΧΩΡΟ..ΓΕΜΙΣΕ ΨΥΧΕΣ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΣΟΥ..ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΟΙ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΑΔΕΙΕΣ...ΤΟΣΗ ΛΥΠΗ ΠΟΥ ΝΑ ΧΩΡΕΣΕΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ..ΤΟΣΗ ΛΥΠΗ ΣΕ ΔΥΟ ΓΡΑΜΜΕΣ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ.ΓΡΑΦΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΦΥΓΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ..ΓΡΑΦΩ ...ΓΡΑΦΩ ΚΙ ΑΥΤΟ ΜΕΝΕΙ ΕΚΕΙ..ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ..ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΞΑΝΑΕΡΧΕΤΑΙ ΕΝΑ ΚΟΜΠΟΣ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΜΟΥ..ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ...ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΕΙ ΟΛΗ Η ΛΥΠΗ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!

grafw k gw s ayto to thema!prwto giati exw xasei k gw mia psixoula ton ianouario t 2009 stin 9i vdomada!kai deutero gia na sas dwsw kai sas kouragio opws kanw k gw!pisti koritsia,min stamatate na pisteuete!O THEOS dokimazei tin pisti mas!tha mas antameipsei oles!

kai gw 8 mines meta kai de to xeperasa akoma!

oneira p ekana, i anemelia p kouvalousa de legetai!

kai twra?exei meinei o fovos k i anasfaleia an xanaginei se epomeni egkimosini!

2 Ianouariou kanw test egkimosinis me 7 meres kathisterisi!to test thetikotato!

kleinw rantevou sto ginaikologo gia 7 Ianouarioy!ola kala fainotan to sakoylaki t emvriou!

m kleinei rantevou gia na akousoume kardoula stis 16!stis 14 eida ligo kafe aima k etrexa panikovliti sto giatro!ok mas leei apokollisi den exei ginei alla kardoula den akouw p eprepe!

ti les t lew?

den iparxei kardiaki leitourgia m leei!esvisa egw k ton koitousa dakrismeni!

ti ki an etrexa se 3 giatrous idia diagnwsi me apotelesma apoxesi stis 22 ianouariou!

ti na pei kaneis?

sinexizoume oxi xepernwntas to alla prospathwntas na to prosperasoume!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έγγυος μετά από εξωσωματική, όλα καλά μέχρι την 6η εβδομάδα,δυστυχώς κάποιος είχε άλλα σχέδια για εμένα.Απέβαλα πριν 2 μήνες.

Τόση ταλαιπωρία, τόσο άγχος, τόσο τρέξιμο, τόσες ενέσεις για ένα ΤΙΠΟΤΑ.

κλάμα, κλάμα κλάμα, σήμερα έχω ραντεβού σε καινούριο γιατρό για να κάνω καινούρια όνειρα. Την προηγούμενη γιατρό ούτε που θέλω να την δω. Ακόμα και την τελευταία μέρα που πήγαμε μου είπε "30 ευρώ" δεν πρόκειται για το ποσό αλλά ήταν η ανασθησία της. ΤΗΝ ΑΗΔΙΑΣΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DYSTIXOS K EGO MESA SE AFTI TI KATAIGIDA ........ OPOS EIPE I CRAZY TIN PROTI FORA ANEMELEIA K EFTIXIA MEXRI POU I EFTIXIA EGINE DISTIXIA.....

TO PERASA MONI MOU EI8ELA NA DEIXNO DINATI K MESA MOU MAVRILA PARAKALOUSA TIN PANAGIA NA MOU PAREI APO TIN PSIXI MOU TIN TOSI MAVRILA POU EIXA MESA MOU .... O KAIROS PERNOUSE K OI PROSPA8EIES AKARPES ....META APO 15 MHNES MIA NEA EGIMOSYNI O ANDRAS MOU XAMOGELASTOS KA8IMERINA EGO FOVISMENH ALLA OLOI MOU LEGANE DEN MPOREI NA GINEI PALI TO IDIO (PALINDROMI) K EIXAN DIKIO DEN ITANE TO IDIO I XORIAKI ANEVENE ALLA............ ITANE EKSOMITRIO STIN TELEFTEA XORIAKI AKOUO TO GIATRO MOU NA MOU LEEI KORITSI MOU ETOIMASOU NA KANOUME ENESI ANAPTISETE ALLA PREPEI NA TO STAMATISOUME EINAI STI SALPIGA K 8A TIN XASEIS PREPEI NAKANOUME ENESEI GIA NA PE8ANEI ...........................................

EXASA TI GI KATO APO TA PODIA MOU MEXRI TELEFTEA STIGMI PARAKALOUSA TI PANAGIA NA DOUM EKATI NA MAS DIKSEI OTI AFTI TI FORA 8A MOU EPITRPSI NA GINO MANA ALLA DEN ME EKOUSE ...TI EIRONIA EKEINI TIN MERA MIA KOPELA MOU ELEGE OTI 8A KANEI EKTROSI GIATI ETSI EPREPE NA GINEI GIA TOUS DIKOUS TIS LOGOUS ........... EKEI ENIOSA TIN APOLYTI ADIKIA APO TO 8EO APO TIN PANAGIA EGO TIN PARAKALOUSA NA ME VOI8ISI ME OLI TI DINAMI TIS PSIXIS MOU K DEN MOU EKANE TI XARI ME EVALE STIN XEIROTERI DIADIKASIA NA PREPEI EGO ME TO GIATRO MOU NA SKOTOOUME TO EMVRIAKI MOU ENO STIN KOPELA POU 8A EKANE EKTROSI EITAN OLA TELEIA EXEI DIKIO I WENDY ERXETE I STIGMH K ANAROTIESE K LES PISTI ..... POU ? K PALI FOVASE GIAFTO POU LES OTI 8A SE TIMORISI O 8EOS K ROTO TOSA XRONIA POU TOU ZITOUSA NA EXOUEM PANO APOLA TIN YGEIA MAS K NA MOU EPITREPSI NA GINO K EGO MANOULA NA MOU EPTREPSI NA KRATISO STINAGALITSA MOU TA MORAKIA MOU GIATI DEN TO EKANE K MOU EDOSE MONO PONO GIA KATI POU LAXTAROUSA K TORA TI 8A ME TIMORISEI EPEIDI LIGISA ?????? AN EINAI NA ME TIMORISI NA SKEFTEI PROTA OTI O 8EOS EPETREPSE NA LIGISO K ME AFISE MONI MOU OPOS K OLES TIS MANOULES POU PONANE GIA TO XAMO TOU PAIDIOU TOUS ..... EFXOMAI TOULAXISTON NA MPORESEI I PANAGIA NA MAS DOSEI OLES DINAMI K KOURAGIO SAN MANA POU EINAI PISTEVO OTI KATALAVAINEI PERISOTERA ALLA DEN KATALAVAINO GIATI EPITREPEI NA GINODE OLA AFTA.........PERASANE TREIS MHNES APO TO DEFTERO MORAKI MOU POU EXASA K KA8E FORA POU TO SIZITAO PONAEI PERISOTERO .............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο φοβος.Αυτος ο φοβος που σου κρυφογελαει καθε φορα που πας να ονειρευτεις μια δευτερη ευκαιρια.Ο φοβος που δεν σε αφηνει στιγμη ησυχη.Αυτος ο φοβος δεν θα φυγει ποτε.Ακομα και αν τα καταφερεις παντα θα ανησυχεις πιο πολυ απο αλλες μανουλες.Παντα θα τρεμεις στην ιδεα μηπως συμβει κατι.

ΨΗΛΑ ΒΟΥΝΑ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ ΘΩΡΙΕΣ.

ΠΟΤΑΜΙΑ ΑΧΝΑ ΕΛΑΤΙΑ ΔΑΦΝΕΣ ΜΥΡΤΙΕΣ.

ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΑΧ ΦΩΤΙΑ ΜΟΥ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΙ

ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΡΘΕΙ ΜΗΝ ΑΡΓΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΙΣΚΩ?..ΓΙΑΤΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ? ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ..?ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΓΕΡΑΣΑ?..ΓΙΑΤΙ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΑΙΩΝΕΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΕΡΕΣ?..ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ?..ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΓΚΡΑΤΗΣΩ ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΜΟΥ..ΓΙΑΤΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΟΣΑ ΓΙΑΤΙ ....ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙΠΟΤΑ....

ΘΥΜΟΣ,ΟΡΓΗ,ΛΥΠΗ,ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ.....ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΜΑΣ ΘΕΟΥΛΗ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΟΥΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΙΟΠΑΝΤΡΗ ..

ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΜΟΥ..ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ..ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ..ΚΙ ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΑ ΞΕΠΕΡΑΣΑ ΗΡΘΑΝ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΟΥ..ΚΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΟΡΙΘΙΑ Ο ΘΕΟΣ ΜΕ ΗΘΕΛΕ ΠΑΛΙ ΚΑΤΩ...ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΣΤΑ ΓΟΝΤΑΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΕΣΩ .. Ο ΘΕΟΣ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕ ΜΟΝΕΣ ? Ο ΘΕΟΣ ΜΑΣ ΑΚΟΥΕΙ? ΑΝ ΜΑΣ ΑΚΟΥΕΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ ..ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΖΕΣΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ..ΟΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΙ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΧΑΝΑΜΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου

σας εύχομαι δύναμη και κουράγιο να έχετε

και με το καλό σύντομα να

γεμίσουν οι κοιλίτσες σας

φιλάκια φίλες μου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανεις δεν μπορει να μας πει το γιατι.Χθες βρηκα το κουραγιο να παω στο γιατρο μου.Δεν μπορει να μου πει το γιατι.Η γκαντεμια στην 28η μου ειπε.Δεν μπορει να το πιστεψει ουτε αυτος.Ποιος μπορει?Ολοι λενε θα κανετε αλλο παιδακι!Λογια!Εγω το κουβαλουσα 8 μηνες αυτοι τι να καταλαβουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΠΟΤΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙ ΤΟΥΣ ..ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΝ ΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ..ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥΣ ...ΙΣΩΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΔΟ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ..ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΠΟΤΕ ΤΙ ΑΠΕΓΙΝΑΝ..ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΟΥ..ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΕΜΒΡΥΑ..ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ..ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΑΤΥΧΙΑ ..ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ ΠΟΣΟ ΤΑ ΕΚΛΑΨΑ..ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ ΠΟΣΟ ΚΛΑΙΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ...ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΑΛΛΟΙ..ΕΣΕΙΣ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΟΜΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΠΟΤΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙ ΤΟΥΣ ..ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΝ ΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ..ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥΣ ...ΙΣΩΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΔΟ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ..ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΠΟΤΕ ΤΙ ΑΠΕΓΙΝΑΝ..ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΟΥ..ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΕΜΒΡΥΑ..ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ..ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΑΤΥΧΙΑ ..ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ ΠΟΣΟ ΤΑ ΕΚΛΑΨΑ..ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ ΠΟΣΟ ΚΛΑΙΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ...ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΑΛΛΟΙ..ΕΣΕΙΣ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΟΜΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

ΝΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πέρυσι τον Απρίλιο, πήγα στο "Αλεξάνδρα" με πόνους γιατί νόμιζα ότι για κάποιο λόγο δεν κατέβαινε η περίοδός μου, είχα μόνο καφέ...καμμία υποψία για εγγυμοσύνη...μου κάνουν τέστ, θετικό, ΧΑΡΑ και ΤΡΟΜΟΣ γιατί δεν είχα καταλάβει τίποτα και μου χε έρθει ξαφνικό... Το αίμα όμως συνεχιζόταν, εξετάσεις και κόντρα εξετάσεις, υπέρηχοι, χοριακές...η χοριακή μου είχε φθάσει 15.000 και όμως δεν το "έβλεπαν" οι "καλοί γιατροί" πουθενά...Τελικά βγήκε η διάγνωση "εξωμήτριο στη σάλπιγγα δεξιά", ούτε που ήξερα τι σημαίνει αυτό...μετά κατάλαβα...χειρουργείο επειγόντως γιατί ήδη η εγγυμοσύνη ήταν προχωρημένη για εξωμήτριο...

Πόνος απίστευτος...παντού...στην ψυχή στο σώμα...δεν ήθελα να βλέπω κανέναν και μόλις έβλεπα κάποιον δεν μπορούσα να μιλήσω αλλά έκλαιγα....

"Οι καλοί γιατροί" κατόπιν με διαβεβαίωναν ότι ήταν τυχαίο και ότι δεν θα ξαναγινόταν....

Φθάνουμε στον Μάιο που μας πέρασε, αν θέλετε το πιστεύετε κατάλαβα ακριβώς πότε έγινε η σύλληψη, ήμουν σίγουρη, με 1-2 μέρες καθυστέρησης κάνω το τέστ, αχνό θετικό, χοριακή και ΝΑΙ είμαι και πάλι έγκυος, δεν περνάνε 1-2 βδομάδες και βλέπω και πάλι αίμα...ΟΧΙ δεν είναι δυνατόν να μου ξανασυμβαίνει...υπέρηχος στον υπέρηχο και χοριακή στην χοριακή, ΤΙΠΟΤΑ, οι χοριακές να ανεβαίνουν και το παιδάκι μου να μην φαίνεται πουθενά....ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑΤΙ...ΓΙΑΤΙ; Και ομως ναι πάλι το ίδιο πάλι, στην αριστερή σάλπιγγα, χειρουργείο λαπαροσκοπικά αυτή τη φορά...πάλι το έπρεπε να μου αφαιρέσουν το παιδάκι μου... ΓΙΑΤΙ γιατί ο γιατρός μου είχε πει ότι η αριστερή σάλπιγγα ήταν καλή, αφού εγώ είδα στο dvd της λαπαροσκόπησης ότι είχε πρόβλημα(ήταν στριφογυριστή σαν δαντέλα), γιατί να μην μου πει να κάνω κι άλλες εξετάσεις για να βεβαιωθούμε...γιατί να σκοτώσω και το 2ο παιδάκι μου.....; ΓΙΑΤΙ;;;;;;;;;;;;

Τώρα θα κάνω εξωσωματική...ελπίζω τα δυό τους να μη μου κρατάνε κακία και να μου δώσουν τα αδελφάκια τους...

ΣΥΓΧΩΡΗΣΤΕ ΜΕ ΑΓΑΠΟΥΛΕΣ ΜΟΥ...ΜΕ ΑΚΟΥΤΕ... ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΥΓΧΩΡΗΣΤΕ ΜΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΣΟ ΑΝΑΓΚΗ ΕΧΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ!..ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΝΙΩΣΕΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΝΟ...ΕΧΟΥΜΕ ΚΛΑΨΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΟΓΟ,ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ,ΤΑ ΙΔΙΑ ΟΝΕΙΡΑ,ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΠΟΝΟ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΔΕΙΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ....ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΟΥΜΕ ΟΡΘΙΕΣ ..

ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΣΑΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΧΕΛΟΝΙΤΣΑ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

ΠΟΣΟ ΑΝΑΓΚΗ ΕΧΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ!..ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΝΙΩΣΕΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΝΟ...ΕΧΟΥΜΕ ΚΛΑΨΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΟΓΟ,ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ,ΤΑ ΙΔΙΑ ΟΝΕΙΡΑ,ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΠΟΝΟ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΔΕΙΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ....ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΟΥΜΕ ΟΡΘΙΕΣ ..

ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΣΑΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΧΕΛΟΝΙΤΣΑ ...

Δεν συγκρίνονται οι περιπτώσεις μας, αλλά συγκρίνονται τα δάκρυά μας και ο πόνος μας. Πέρασα ένα αφόρητο καλοκαίρι, παντού μωράκια και έγγυες να με περιτριγυρίζουν στο χωριό, δεν άντεχα να τους βλέπω και φύγαμε. Κάθε βράδυ έκλαιγα όταν τις έβλεπα να παραπονιούνται ότι τις κούρασαν τα παιδιά τους και δεν άντεχαν άλλο. Αχάριστες που είναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Wendy μου, καρδούλα μου..

Το'γραψα και πιο πάνω... η μάνα αγαπάει το παιδί της αυτόματα, με το που καταλαβαίνει ότι υπάρχει μέσα της... και βιώνει την απώλεια σε όποιο στάδιο κι αν συμβεί. Γιατί χάνει κομμάτι του εαυτού της, κομμάτι από την ψυχή της και από την καρδιά της. Πως να μην σπαράζει η καρδιά σου;;; Πως να μην πονάς;; Εδώ το δάκτυλο κόβουμε και πονάει...

Αλλά να θυμάσαι πως οι μάνες είναι δυνατές από τη φύση τους. Είναι προικισμένες από τη φύση να αντέχουν...

Κλάψε, ξέσπασε, θρήνησε για τα μωρά που χάθηκαν.. αλλά κάπου παρακάτω θα σταθείς στα πόδια σου ξανά. Γιατί έτσι είναι η ζωή... μία ρόδα που γυρίζει, μια ρόδα που συνεχώς προχωράει παρακάτω. Και τώρα μπορεί να'χε μαχαίρια που ξέσκισαν την ύπαρξή μας, αλλά κάπου παρακάτω θα'χει βάλσαμο για την ψυχή μας... να'σαι σίγουρη γι'αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy έγραψε:

Γιατί έτσι είναι η ζωή... μία ρόδα που γυρίζει, μια ρόδα που συνεχώς προχωράει παρακάτω. Και τώρα μπορεί να'χε μαχαίρια που ξέσκισαν την ύπαρξή μας, αλλά κάπου παρακάτω θα'χει βάλσαμο για την ψυχή μας... να'σαι σίγουρη γι'αυτό!

POPO....... CRAZY AFTO POU EGRAPSES TO EIXA TOSH ANAGKI MAKARI NA EINAI ETSI GIA OLES MAS.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...