Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για τα παιδια που χαθηκαν..


apis

Recommended Posts

Να ειστε καλα!

Και καμια γυναικα να μη νιωσει ξανα αυτον τον πονο, αυτο προσευχομαι παντα στην Παναγια, καμια μανα να μη βιωσει ξανα το χαμο του παιδιου της με κανεναν τροπο! Ονειρο θερινης νυχτος θα μου πεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

πραγματικα κοριτσια ειναι το πιο λυπητερο το πιο ασχημο και βαναυσο πραγμα να χανεισ το σπλαχνο σ....καθε φορα που την σκεφτομαι θελω να πεθανω...ακομα θυμαμαι τα δειλα χτυπηματα τησ στην κοιλια μου τοτε που εκανα 7,8 εμετουσ την ημερα και ελεγα τι τραβαω...ποσο λαθοσ εκανα....τωρα που την εχασα σκεφτομαι οτι δεν θα πρεπε ποτε να ειχα ξεστομησει τετοιεσ λεξεισ...αυτο που με ποναει πιο πολυ ειναι οτι το χασα μονο και μονο με λιγο αιμα που πρεπει να τανε μια μικρη αποκολληση ,χωρισ να σπασουν τα νερα χωρισ να εχει παθει κατι η ψυχη μου μου εβαλε τεχνητουσ πονουσ και εκανε την καρδια τησ να σβησει μονο που σκεφτομαι τι αναστατωση θα χε παθει που με ενιωθε φοβισμενη θελω να πεθανω......μου λειπει ........την ειδα πεθαμενη...συγνωμη για το παραληρημα μου αλλα υποφερω ο αντρασ μου δεν με καταλαβαινει αφου εχω φτασει σε σημειο να κανω κατι μονο για να πιασω μωρο αισθανομαι καταραμμενη και μονη 2 νοεμβριου ηταν η γεννηση τησ ευχομαι ο θεοσ να την εχει καλα μαζι με τα εμβρυα ολου του κοσμου που φυγαν νωρις απο την αγκαλια μασ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

αχ κοριτσια μου τι πονος????????αβασταχτος ξερω πως ειναι αυτο το συναισθημα....δοκιμασιες ειναι ολα αυτο να ξερετε ισωσ η καθε μια μας πρεπει να ερθει πιο κοντα στον θεο και γω πιστευω πως δεν εκανα κατι αλλα ο θεος ξερει καλυτερα ελπιζω να ειναι ολα μαζι τα αγγελουδια μας και να προσευχονται στον κυριο για μας σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στιγμές γεμάτες πόνο, στιγμές χωρίς νόημα, χωρίς λογική, η μόνη λέξη που το στόμα ξεστομίζει είναι γιατί;;;;

Τα είχα στην κοιλίτσα μου, με χτυπούσαν, με ενοχλούσαν.... μου λείπουν τόσο πολύ.....

Δεν πρόλαβα να τα αγκαλίάσω, να τα δω, να τα μυρίσω, να τα μιλήσω, α τα χαιδέψω....

Εφυγαν τόσο άδοξα....εύχομαι να μην αισθάνθηκαν πόνο....

Μπορέι να είναι τα διδυμάκια μου αγγελάκια στον ουρανό, αλλά θα ζουν για πάντα μέσα στην ψυχή μου, η τελευταία φράση που θα ξεστομίσω θα είναι¨τα διδυμάκια μου έγιναν άγγελοι στον ουράνό¨

Τα νιώθω δίπλά μου και είναι αυτά που μ ου δί΄νουν κουράγιο να συνεχίσω να ζω. Δεν θα ήθελαν με τίποτα νε με βλέπουν να υποφέρω, με θέλουν χαρούμενη μαζί με το μπαμπά τους και θα μου στείλουν κάποια στιγμή τα αδερφάκια τους, που θα τα προστατεύουν....

Θα είναι πολύ τυχερά τα αδέρφια τους που θα έχουν δύο αγγέλους να τους προσέχουν μέρα νύχτα....

Ισως είμαι τυχερή που ο Θεος με διάλεξε για να του δώσω δύο αγγέλους, γιατί πιστεύω ότι έτσι φτιάχνονται οι άγγελοι...

 

Να μην το βάλει καμιά μανούλα κάτω, γιατί μανούλες είμαστε και εμείς και ας μη τα έχουμε κοντά μας, είναι πολύ πολύ τυχερά τα μωράκια μας διότι είναι δίπλα στον Θεούλη, τι πιο τυχερά? Ποιος δε θα ήθελα να είναι κοντά Του?

Δεν τα απαρνηθήκαμε, αλλά ο καλός Θεούλης είχε άλλα σχέδια για μας και για εκείνα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραγματικα τα λογια σου ειναι λογια που ερχονται βαθια απο την καρδια σου και συγκινουν πολυ! ευχομαι αυτη η χρονια να ειναι η τυχερη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...

καιρό είχα να μπω σε αυτό το ποστ....τι κάνετε μανούλες??????τα αγγελάκια μου μου έστειλαν στην κοιλίτσα μου το αδεφάκι τους....

εχει απαλύνει ο πόνος, αλλα σίγουρα δεν έιναι έτσι οπως το φανταζόμουν όταν ξαναξεκινήσαμε τις προσπάθειες..περίμενα ότι με την ειδηση της νέας εγκυμοσύνης όλα μαγικά θα γινόντουσαν τέλεια..και όμως η σκέψη μου δεν φευγει από τα μωράκια μου....σίγουρα είμαι πολύ ευλογιμένη που ξανα έμεινα έγκυος αλλα η πλήγη δεν γιατρεύτηκε και δε νομίζω να γιατρευτεί ποτέ...θα ήθελα πολύ κάποιος να μου επιβεβαίωνεότι τα μωράκια μου είναι ευτυχισμένα και ότι κάποια στιγμή θα τα αγκαλίάσω....

ακόμα δεν μπορώ να πιστεψω ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι το τέλος άλλα ελπίζω και το ευχομαι, εξαλλου τώρα έχω τα αγγελακια μου να μας προστατεύουν...

δυναμη αισιοδοξία και πάνω από όλα πίστη και όλα γίνονται όπως πρέπει να γίνουν...

να είστε καλά όλες και περιμένω και τα δικά σας ευχάριστα μηνύματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...