Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ?


Recommended Posts

Λοιπόν κορίτσια εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα παρει 27 κιλα!!!!

Να φανταστείτε τα 15 τα πηρα το 1ο τριμηνο :woohoo:

Ειχα το περιθωριο όμως γιατι ήμουν μονο 50 κιλα οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος (1,70 υψος)και ετσι αφεθηκα τελειως και ετρωγα σα βοδι!!:woohoo:

Γέννησα το δεκέμβρη και τωρα ειμαι παλι 54 κιλα!!!(χωρις δίαιτα απλως κοπηκε η ορεξη μου η τεραστια)

Πιστέυω οτι τα κιλά της εγκυμοσύνης χάνονται εύκολα...

Βέβαια εξαρτάται και απο τον κάθε οργανισμό τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα παρει 27 κιλα!!!!

Να φανταστείτε τα 15 τα πηρα το 1ο τριμηνο :woohoo:

Ειχα το περιθωριο όμως γιατι ήμουν μονο 50 κιλα οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος (1,70 υψος)και ετσι αφεθηκα τελειως και ετρωγα σα βοδι!!:woohoo:

Γέννησα το δεκέμβρη και τωρα ειμαι παλι 54 κιλα!!!(χωρις δίαιτα απλως κοπηκε η ορεξη μου η τεραστια)

Πιστέυω οτι τα κιλά της εγκυμοσύνης χάνονται εύκολα...

Βέβαια εξαρτάται και απο τον κάθε οργανισμό τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MariaIoanna πραγματικά φτου σου κοπέλα μου, ο μεταβολισμός/οργανισμός σου είναι το ιδανικό για κάθε γυναίκα... αλλά φοβάμαι πως είσαι από τις εξαιρέσεις... γυμνάζεσαι γενικά (ή μετα τον τοκετό τουλάχιστον);;;

είμαι στο τέλος του 6ου και έχω πάρει 2 κιλά (έχασα 5 το πρώτο πεντάμηνο) και προσέχω πολύ τη διατροφή από την αρχή της εγκυμοσύνης... πολύ φοβάμαι ότι τώρα που η όρεξή μου έχει πάρει την ανιούσα δε θα έχω σταματημό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MariaIoanna πραγματικά φτου σου κοπέλα μου, ο μεταβολισμός/οργανισμός σου είναι το ιδανικό για κάθε γυναίκα... αλλά φοβάμαι πως είσαι από τις εξαιρέσεις... γυμνάζεσαι γενικά (ή μετα τον τοκετό τουλάχιστον);;;

είμαι στο τέλος του 6ου και έχω πάρει 2 κιλά (έχασα 5 το πρώτο πεντάμηνο) και προσέχω πολύ τη διατροφή από την αρχή της εγκυμοσύνης... πολύ φοβάμαι ότι τώρα που η όρεξή μου έχει πάρει την ανιούσα δε θα έχω σταματημό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MariaIoanna πραγματικά φτου σου κοπέλα μου, ο μεταβολισμός/οργανισμός σου είναι το ιδανικό για κάθε γυναίκα... αλλά φοβάμαι πως είσαι από τις εξαιρέσεις... γυμνάζεσαι γενικά (ή μετα τον τοκετό τουλάχιστον);;;

είμαι στο τέλος του 6ου και έχω πάρει 2 κιλά (έχασα 5 το πρώτο πεντάμηνο) και προσέχω πολύ τη διατροφή από την αρχή της εγκυμοσύνης... πολύ φοβάμαι ότι τώρα που η όρεξή μου έχει πάρει την ανιούσα δε θα έχω σταματημό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, εγώ είμαι στην 37 εβδομάδα και έχω πάρει 9 κιλά. στην 1η εγκυμοσύνη πήρα συνολικά 8,5 κιλά, έχασα τα 6 με τη γέννα, επομένως δεν μου έμειναν πολλά για να χάσω!:) με κανονικό φαγητό, βραδυνό όχι μετά τις 21.00 και πολύ περπάτημα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Μετά τη γέννα βέβαια με τον θηλασμό χάνεις κάποια κιλά γιατί συνεχίζεις και διατρέφεσαι σωστά και αν έχεις και κάποια κίνηση, όπως περπάτημα πιστεύω ότι χάνονται τα κιλά πιο γρήγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, εγώ είμαι στην 37 εβδομάδα και έχω πάρει 9 κιλά. στην 1η εγκυμοσύνη πήρα συνολικά 8,5 κιλά, έχασα τα 6 με τη γέννα, επομένως δεν μου έμειναν πολλά για να χάσω!:) με κανονικό φαγητό, βραδυνό όχι μετά τις 21.00 και πολύ περπάτημα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Μετά τη γέννα βέβαια με τον θηλασμό χάνεις κάποια κιλά γιατί συνεχίζεις και διατρέφεσαι σωστά και αν έχεις και κάποια κίνηση, όπως περπάτημα πιστεύω ότι χάνονται τα κιλά πιο γρήγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, εγώ είμαι στην 37 εβδομάδα και έχω πάρει 9 κιλά. στην 1η εγκυμοσύνη πήρα συνολικά 8,5 κιλά, έχασα τα 6 με τη γέννα, επομένως δεν μου έμειναν πολλά για να χάσω!:) με κανονικό φαγητό, βραδυνό όχι μετά τις 21.00 και πολύ περπάτημα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Μετά τη γέννα βέβαια με τον θηλασμό χάνεις κάποια κιλά γιατί συνεχίζεις και διατρέφεσαι σωστά και αν έχεις και κάποια κίνηση, όπως περπάτημα πιστεύω ότι χάνονται τα κιλά πιο γρήγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλεσ τισ μέλλουσεσ μανούλεσ...

εγώ είμαι στην 25 εβδομάδα και εχω πάρει 11 κιλά.... :(

η αλήθεια είναι ότι ανησυχώ λιγάκι γιατί έχω λίγεσ εβδομάδεσ ακόμη μπροστά μου.. αλλά χαλάλι του... :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλεσ τισ μέλλουσεσ μανούλεσ...

εγώ είμαι στην 25 εβδομάδα και εχω πάρει 11 κιλά.... :(

η αλήθεια είναι ότι ανησυχώ λιγάκι γιατί έχω λίγεσ εβδομάδεσ ακόμη μπροστά μου.. αλλά χαλάλι του... :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλεσ τισ μέλλουσεσ μανούλεσ...

εγώ είμαι στην 25 εβδομάδα και εχω πάρει 11 κιλά.... :(

η αλήθεια είναι ότι ανησυχώ λιγάκι γιατί έχω λίγεσ εβδομάδεσ ακόμη μπροστά μου.. αλλά χαλάλι του... :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΕΓΩ ΜΠΑΙΝΩ ΑΥΡΙΟ ΣΤΗ 34η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 7,5ΚΙΛΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΕΤΣΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ!!ΑΚΟΥΩ ΚΑΤΙ ΤΡΕΛΛΑ ΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ 8ου ΚΑΙ ΣΤΟΝ 9ο ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ ΚΙΛΑ!!ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΕΓΩ ΜΠΑΙΝΩ ΑΥΡΙΟ ΣΤΗ 34η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 7,5ΚΙΛΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΕΤΣΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ!!ΑΚΟΥΩ ΚΑΤΙ ΤΡΕΛΛΑ ΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ 8ου ΚΑΙ ΣΤΟΝ 9ο ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ ΚΙΛΑ!!ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΕΓΩ ΜΠΑΙΝΩ ΑΥΡΙΟ ΣΤΗ 34η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 7,5ΚΙΛΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΕΤΣΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ!!ΑΚΟΥΩ ΚΑΤΙ ΤΡΕΛΛΑ ΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ 8ου ΚΑΙ ΣΤΟΝ 9ο ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ ΚΙΛΑ!!ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια κι απο εμενα.

Εγω ειμαι στην 28η εβδομαδα και εχω παρει 16 κιλα.

Ξεκινησα απο 52.

Ολοι μου λενε οτι δεν μου φενετε καθολου γιατι ειμουνα αδυνατη.Ο γιατρος δεν μου εχει περιορισει κατι και μου λεει καλα εκανα και τα εβαλα(εγω δεν εκανα τιποτα)Μονο εμενα με ανησυχει το θεμα.Γιατι μια ζωη ειμουνα παρα πολλυ τρελλαμενη με την εμφανιση μου.Δεν ετρωγα για να μην βαλω γραμμαριο και ετσι κατεστρεψα το στομαχι μου.

Και θυμαμαι επισης πριν μεινω εγκυος μου ειχε πει ο γιατρος να βαλω γυρω στα 5 κιλα.

Απο την μια πρεπει να ξερουμε οτι παιζει συμαντικοτατο ρολο απο τα ποσα κιλα ξεκιναμε την εγκυμοσυνη και ποσο ψηλες ειμαστε η' οχι.

Απο την αλλη ομως καλητερα να μην νοιαζομαστε γι αυτα και χολοσκαμε.Ολοκληρο μωρο θα φερουμε στον κοσμο.5 πανω 5 κατω.Ετσι ειναι αυτα.Αλλα να μην ξεχνιομαστε και στο τραπεζι ετσι?

Εγω καθομουνα και εκλεγα που εβαλα κιλα και η μαμα μου μου ελεγε "τι σε ενδιαφερει πιο πολλυ?Το μωρακι σου που θα φερεις στον κοσμο να ειναι υγιεστατο η' να μην χαλασει το σωμα σου?Αν σε νοιαζει να μην χαλασει το σωμα σου τι το ηθελες το μωρο?"Και ειχε δικιο.

Αυτα με λιγη προσπαθεια και με ενα καλο φερμουαρ στο στωμα χανονται μετα την γεννα.Ειτε γρηγορα, ειτε μετα απο 1 χρονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια κι απο εμενα.

Εγω ειμαι στην 28η εβδομαδα και εχω παρει 16 κιλα.

Ξεκινησα απο 52.

Ολοι μου λενε οτι δεν μου φενετε καθολου γιατι ειμουνα αδυνατη.Ο γιατρος δεν μου εχει περιορισει κατι και μου λεει καλα εκανα και τα εβαλα(εγω δεν εκανα τιποτα)Μονο εμενα με ανησυχει το θεμα.Γιατι μια ζωη ειμουνα παρα πολλυ τρελλαμενη με την εμφανιση μου.Δεν ετρωγα για να μην βαλω γραμμαριο και ετσι κατεστρεψα το στομαχι μου.

Και θυμαμαι επισης πριν μεινω εγκυος μου ειχε πει ο γιατρος να βαλω γυρω στα 5 κιλα.

Απο την μια πρεπει να ξερουμε οτι παιζει συμαντικοτατο ρολο απο τα ποσα κιλα ξεκιναμε την εγκυμοσυνη και ποσο ψηλες ειμαστε η' οχι.

Απο την αλλη ομως καλητερα να μην νοιαζομαστε γι αυτα και χολοσκαμε.Ολοκληρο μωρο θα φερουμε στον κοσμο.5 πανω 5 κατω.Ετσι ειναι αυτα.Αλλα να μην ξεχνιομαστε και στο τραπεζι ετσι?

Εγω καθομουνα και εκλεγα που εβαλα κιλα και η μαμα μου μου ελεγε "τι σε ενδιαφερει πιο πολλυ?Το μωρακι σου που θα φερεις στον κοσμο να ειναι υγιεστατο η' να μην χαλασει το σωμα σου?Αν σε νοιαζει να μην χαλασει το σωμα σου τι το ηθελες το μωρο?"Και ειχε δικιο.

Αυτα με λιγη προσπαθεια και με ενα καλο φερμουαρ στο στωμα χανονται μετα την γεννα.Ειτε γρηγορα, ειτε μετα απο 1 χρονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια κι απο εμενα.

Εγω ειμαι στην 28η εβδομαδα και εχω παρει 16 κιλα.

Ξεκινησα απο 52.

Ολοι μου λενε οτι δεν μου φενετε καθολου γιατι ειμουνα αδυνατη.Ο γιατρος δεν μου εχει περιορισει κατι και μου λεει καλα εκανα και τα εβαλα(εγω δεν εκανα τιποτα)Μονο εμενα με ανησυχει το θεμα.Γιατι μια ζωη ειμουνα παρα πολλυ τρελλαμενη με την εμφανιση μου.Δεν ετρωγα για να μην βαλω γραμμαριο και ετσι κατεστρεψα το στομαχι μου.

Και θυμαμαι επισης πριν μεινω εγκυος μου ειχε πει ο γιατρος να βαλω γυρω στα 5 κιλα.

Απο την μια πρεπει να ξερουμε οτι παιζει συμαντικοτατο ρολο απο τα ποσα κιλα ξεκιναμε την εγκυμοσυνη και ποσο ψηλες ειμαστε η' οχι.

Απο την αλλη ομως καλητερα να μην νοιαζομαστε γι αυτα και χολοσκαμε.Ολοκληρο μωρο θα φερουμε στον κοσμο.5 πανω 5 κατω.Ετσι ειναι αυτα.Αλλα να μην ξεχνιομαστε και στο τραπεζι ετσι?

Εγω καθομουνα και εκλεγα που εβαλα κιλα και η μαμα μου μου ελεγε "τι σε ενδιαφερει πιο πολλυ?Το μωρακι σου που θα φερεις στον κοσμο να ειναι υγιεστατο η' να μην χαλασει το σωμα σου?Αν σε νοιαζει να μην χαλασει το σωμα σου τι το ηθελες το μωρο?"Και ειχε δικιο.

Αυτα με λιγη προσπαθεια και με ενα καλο φερμουαρ στο στωμα χανονται μετα την γεννα.Ειτε γρηγορα, ειτε μετα απο 1 χρονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 7 years later...

εγω ειμαι στη 16 εβδομαδα (τελος 4 μηνα) και εχω παρει ηδη 7 κιλα...  ξεκινησα με 58 κ τωρα ειμαι 65 ηδη!!) κ υψος 1,62..

τρωω ενα σωρο βλακειες βεβαια αλλα φοβαμαι πως πρεπει να προσεξω παρα πολυ απο δω κ περα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...