Μετάβαση σε περιεχόμενο

agori i koritsi???


Recommended Posts

νομιζω ειναι γυρω στον 4ο μηνα που φαινεται το φυλο. οσο για τους παλμους πρεπει να τους μετρησει ο γιατρος ακριβως ανα το λεπτο για να βγαλει σιγουρο συμπερασμα...

γερο να'ναι το μωρακι σου και οτι να'ναι!!! εγω τωρα ειμαι 2 μηνων, και γω θα'θελα να'ξερα...απο περιεργεια αλλα θα περιμενουμε...

υπαρχει μια εξειδικευμενη αναλυση που παιρνει αιμα απο ολους τους στενους συγγενεις...και απο τις 2 πλευερες για το DNA του μωρου-εμβρυου. εδω μιλαω για περιπτωσεις αναιμικου μωρου οταν και οι 2 γονεις εχουν το στιγμα. η εξεταση αυτη γινεται την 6η βδομαδα και μαθαινεις το φυλο του μωρου λογω εις βαθους ερευνητικης αναλυσης...

λενε...πως καθε μανα νιωθει το φυλο του παιδιου της...εσυ τι νιωθεις? εγω και ο αντρουλης μου θελαμε κοριτσακι, με το που εμεινα εγκυος ειπαμε οτι να'ναι, καλα να'ναι...και γω νιωθω χωρις κανενα λογο...ετσι απλα νομιζω πως θα κανω αγορακι...ασε που τωρα θελω αγορακι...χωρις λογο, αφου πριν θελαμε και οι 2 κοριτσακι,....ετσι απλα...δεν ξερω...

εσυ τι νιωθεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ήμουν από τις τυχερές! Το έμαθα στην αυχενική διαφάνεια, την 13η εβδομάδα! Ήθελα κοριτσάκι, ένιωθα ότι έχω αγοράκι και τελικά έκανα αγόρι! Φυσικά δεν τον αλλάζω με τίποτα! Μα με τίποτα λέμεεεε!! Μόλις το αντικρύσεις... θα καταλάβεις τι εννοώ!! :P Με το καλό και μ'ένα γερό κι υγιή μωράκι ότι κι αν είναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DALIA πως και φανηκε το φυλο στην αυχενικη?φαινεται? ή ειναι απο τους κτυπους?δεν ειναι λιγο νωρις την 13η βδομαδα? ή οχι...Εχουμε την ιδια περιπτωση, ηθελα κορη αλλα πραγματικα νιωθω πως θα κανω αγορακι...λες να ειναι αγορακι???

ΚΑΝΤΙΝΟΥ αυτο που λες για τις κορες ισχυει και παρα-ισχυει!γεμισε ο κοσμος κορες!!!

ειδικα εδω στην κυπρο...εγινε καινουρια στατιστικη... στην κυπρο...και 1 αντρας του αντιστοιχουν 4 γυναικες! γυναικοκρατια!!!

αν σκεφτειται τους ελευθερους-SINGLES-φιλους-γνωστους-οσους ξερετε γενικα, οι περισσοτεροι σε αριθμο ειναι γυναικες παρα αντρες! για σκεφτειτε το λιγακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

etsi etsi!!!!!GINAIKOKRATIA!!ta panta se auton ton kosmo emeis ta kanoume vre koritsakia mou!:P (egwistiko?)xaaxxaxa

ennow emeis eimaste pou poname sinexeia!exoume aima kathe mina apo mikres!fovomaste poname!kai meta menoume eggies kai ksanaponame otann genname!oi antres den pernane ola auta!!!den einai adiko??

opote o kosmos xwris ginaikes tah htan adeios...etsi?;)

KOPELA MOU GERO NA EINAI KAI OTI NA NAI!!!!!!

alla epeidi maresoun ta koritsakia...ante kai me ena koritsaki!:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΕΜΕΜΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ.ΟΤΙ ΟΙ ΠΑΛΜΟΙ ΗΤΑΝ ΓΡΗΓΟΡΟΙ Κ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ...Κ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΚΑΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!

ΤΟ ΙΔΙΟ Κ ΜΙΑ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

9 στις 10 φορές

πλέον

το φύλλο το διακρίνουν

από την αυχενική διαφάνεια.....

Ο γιατρός μας είχε πει ότι το έβλεπε πεντακάθαρα

(εμείς δεν θελήσαμε να το μάθουμε

γιατί μας ήταν αδιάφορο!

Έφτανε που ήταν ...υγειέστατο!)

και το ίδιο συναίβει κ όσες φίλες μου μπορώ

να φέρω στο μυαλό μου...

Ειδικα τα αγοράκια ....ξεχωρίζουν

εύκολα από την 12-13η εβδομάδα...

-πάντα για έμπειρους γιατρούς μιλώ!-

Γερά να είναι τα μωράκια όλα....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oson afora tous palmous ki ego eixa akousei oti ta koritsakia exoun perissoterous, sta agoria einai mexri 160 eno sta koritsakia pano apo 160 kai prangmatika o gios mou eixe 155-160 palmous apo tin arxi.

gero na nai ki oti na nai vevaia molis vgei tha sas trelanei opos kai na xei, kali egkumosini!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμεις μαθαμε για το αγορακι μας από την αυχενικη αν και μας φανηκε πολύ νωρις..

οι χτυποι ηταν πολύ γρηγοροι αλλά ο γιατρος μας ειπε ότι αν ηταν κοριτσακι θα ηταν γρηγοροτεροι..όπως λέει και το popaki πάνω από 150!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω ακούσει ότι τα αγόρια έχουν περισσότερους παλμούς κι αν κρίνω από τον δικό μου έφτασε το ανώτατο όριο σε μια επίσκεψη στο γιατρό, 186 παρακαλώ, τόσο που είχα ανησυχήσει αλλά ήμουν και συγχισμένη εκείνη τη μέρα, όταν κατέβηκε στους 176 περίπου την επόμενη φορά μου λέει ο γιατρός ¨επανήλθαμε¨. Καντινού, έχω ακούσει ότι αν κάνεις έρωτα την ημέρα της ωορρηξίας πιάνεις αγόρι ενώ αν κάνεις νωρίτερα λίγες μέρες, πιάνεις κορίτσι.Γιατί λέει τα θηλυκά σπερματοζωάρια ζουν περισσότερο καιρό από τα αρσενικά. Κι εγώ έχω την εντύπωση ότι είχα ωορρηξία την ημέρα που το κάναμε και συλλάβαμε το γιο! (αν και έχω αδυναμία στα κοριτσάκια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΙΡΟΥΛΑ ΕΓΩ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΤΗΝ 13η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ.. ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΓΟΡΑΚΙ, ΓΕΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΟΤΙ ΣΟΥ ΣΤΥΛΕΙ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ.. Κ ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΥΓΕΙΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OLA KALA NA ΠΑΝΕ ΚΑΤΑΡΧΗΝ . ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ 165 ΠΑΛΜΟΥΣ ( ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΙΑΣΩ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΜΕΣΟΙ ΚΑΤΩΤΑΤΟΙ !!!) ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΓΟΡΑΚΙ .

ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΣΑΝ ΑΡΧΑΡΙΕΣ ΟΛΕΣ , ΤΟΥΣ ΠΑΛΜΟΥΣ ΓΡΗΓΟΡΟΥΣ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ !:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Haroullini έγραψε:

DALIA πως και φανηκε το φυλο στην αυχενικη?φαινεται? ή ειναι απο τους κτυπους?δεν ειναι λιγο νωρις την 13η βδομαδα? ή οχι...Εχουμε την ιδια περιπτωση, ηθελα κορη αλλα πραγματικα νιωθω πως θα κανω αγορακι...λες να ειναι αγορακι???

Με το που τον ρώτησα αν μπορεί να φανεί, δεν περάσανε 10 δευτερόλεπτα και μας είπε αγοράκι! Φάνηκε το τσουτσουνάκι του που κρεμόταν! Μας είπε μάλιστα κατα 95% !! Και εμένα μου φάνηκε περίεργο κι έλεγα ότι μπορεί ν'αλλάξει! Αλλά κάθε φορά που πηγαίναμε, μας τα έβγαζε φάτσα φόρα ο πιτσιρικάς και τα επιδύκνειε!! :laugh: Να σου πω, όσον αφορά την διαίσθηση, είχα δει κι όνειρο, ότι ήμουν έγκυος σε κοριτσάκι κι είχα στην αγκαλιά μου ένα αγοράκι μελαχροινό, κοντά 2 ετών και ελαφρώς ζωηρούλη!! Μπορεί να είχα επηρεαστεί κι απ'το όνειρο!! :laugh: Με το καλό σου εύχομαι κι ένα γερό μωράκι!!

Καντινού μου... Την συνταγή γι' αγόρι δεν την ξέρω!! Μ'έπιασε στον ύπνο πάντως ο άντρας μου!! Και αγόρι και κλώνος του!! :laugh: Άστα... Σου εύχομαι το επόμενο παιδάκι σου... να είναι άντρακλας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dominique ΜΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΚΙ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΚΙ. ΟΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ!! ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ 15Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ! ΓΕΡΑ ΝΑ ΝΑΙ ΚΙ ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ. ΚΙ ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ. ΜΕΤΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΗΘΕΛΑ ΑΓΟΡΙ... ΤΟ ΕΝΟΙΩΘΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΚΙ. ΕΙΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ!!! ΧΕΧΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα η μπεμπα μου ειχε 170 παλμους και μας ειπε οτι ειναι κοριτσακι...τελικα οταν εφτασε ο μηνας για να δουμε, το σιγουρεψαμε......να σου ζησει!!

line_flow_rose_beg_minie_time_1247803200_text_6820626f75626f756b61206d6f752065696e6169.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gastroula έγραψε:

ΚΙ ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ. ΜΕΤΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΗΘΕΛΑ ΑΓΟΡΙ... ΤΟ ΕΝΟΙΩΘΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΚΙ. ΕΙΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ!!! ΧΕΧΕ

βρε γαστρουλα, ιδια περιπτωση ε? και μεις θελαμε κοριτσακι, μεχρι που εμεινα εγκυος και ειπαμε καλα να'ναι και οτι φυλο να'ναι! χωρις λογο ομως, ηθελα αγορι και μετα ενιωθα πως θα κανω αγορι, λες και εσυ ειμαι σιγουρη!!!

ακομη να μαθουμε το φυλο...........

πιστευω ειναι αγορι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν ειχα ρωτησει το γιατρο μου αμ ισχυει οτι μπορει να διακριθει το φυλο απο τους κτυπους της καρδιας μου ειχε πει κατηγορηματικα πως δεν ισχυει κατι τετοιο. Το μωρο μας ειχε 177-170 παλμους (αυξημενοι) και τελικα στη 16η εβδομαδα ειδαμε το φυλο του!Στην αυχενικη ακομα κι αν ειναι αγορι δεν ειναι σιγουρο πως θα φανει εξαρταται τι θεση εχει παρει. Υπομονη!ειναι νωρις ακομη, μη το δενεις για κοριτσακι~!!!!!!!Αυτο που ειπαν τα κοριτσια για τη διαισθηση ισχυει.και εγω και ο ανδρας μου πιστευαμε οτι εχουμε αγορακι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mairoula mou kalimera................egw sto prwtoitan poli poli poli grigoroi oi palmoi...............kai exw agoraki!!!!twra ti isxuei...twra se ayto pou piga idioi mou fanikan pali...tha deiksei............

gero na einai kai oti na einai to leme etsi alla an fame kanena patatrak na deis poso tha tromaksoume!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα φάνηκε με ακρίβεια την 15 εβδομάδα ότι ήταν κοριτσάκι. Για τους χτύπους της καρδιας δεν ξέρω, μια συνάδελφος πάντως όταν ήμουν 9 περιπου εβδομάδων μου είπε θα κάνεις κόρη γιατθι ειχα αρχίσει να φουσκωνω απο νωρίς παντού και όχι μονο στην κκοιλια. Αυτη εκ πειρας 3 αγόρια είχε μόνο κοιλιά. Δεν ξερω αν αληθευειε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...