Μετάβαση σε περιεχόμενο

ατρησία οισοφάγου


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούρια στο site σας.

Έχω 3 παιδάκια. Το μικρότερο γεννήθηκε με ατρησία οισοφάγου. Μεγάλη ιστορία!!!Αποκατασταθήκαμε σχετικά πρόσφατα.

Άλλος με ατρησία στο forum??

Μαζεύω πληροφορίες γιατί γενικά στην Ελλάδα δεν υπάρχει μεγάλη ενημέρωση για το θέμα.

Σας ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλα μου δεν ξερω προσωπικα τι ειναι αυτο αλλα η ξαδερφη μου γεννησε ενα αγορακι με τρυπα στον οισοφαγο παιδευτικαν πολυ μεχρι να αποκατασταθει εγχηρησεις κ.α ομως τωρα ειναι 10 χρονων ο μικρος και ειναι μια χαρα δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Και εμείς ταλαιπωρηθήκαμε πολύ, αλλά θέλω να πιστεύω ότι από εδώ και μπρος όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Γεια σου και απο μενα!!λοιπον εγω ξερω την αδερφη ενος φιλου μου που γεννηθηκε με ατρησια οισοφαγου!θα σου πω οσα ξερω.οταν γεννηθηκε ελειπε καποιο κομματι του οισοφαγου και κατευθειαν το μωρο πηγε στο παιδων.της κανανε πολλες επεμβασεις,εμεινε αρκετους μηνες στην εντατικη σε πληρη αποστειρωση.η μαμα της ομως αποφασισε να την παρει σπιτι καποια στιγμη αλλα επεισης σε απολυτη αποστειρωση.και μπραβο της γιατι τα καταφερε!!τωρα η κοπελα ειναι 16χρονων.μεχρι τα πεντε της περιπου ετρωγε απο σωληνακι και οχι απο το στομα.εχει κανει πολλες επεμβασεις ,τωρα τρωει κανονικα απο το στομα αλλα νομιζω δεν μπορει να φαει μεγαλη ποσοτητα και επεισης δεν μπορει να κοιμαται τελιως ξαπλα,πρεπει να ειναι σχεδον καθιστη γιατι μπορει να πνιγει νομιζω!αυτα!!παντως ειναι υγειεστατη!!ευχομαι τα καλυτερα και σε σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου εμεις τα ειχαμε πει και με μυνηματα......ο μικρος μου ειχε ατρησια με συρριγιο....αποκατασταθηκε τη δευτερη μερα της ζωης του και εχει κανει μια στενωση οταν ηταν 1 μιση μηνων.......προ ημερων πηγαμε και καναμε μια εξεταση και μας ειπε ο χειρουργος οτι ολα ειναι τελεια και να ξεχασουμε οτι ειχε το παιδι ατρησια.......

περα απο τη στενωση που ξεπεραστηκε.....δεν αντιμετοπισαμε καποιο προβλημα......ειμαστε απο τους τυχερους.....ειναι σαν φυσιολογικο παιδακι αλλωστε δεν ειναι;;;;;;;;;;;;η μονη αναμνηση μας ειναι η τομη μας!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 years later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ forum.εχω μια κουκλα 3 μηνων που εχει ατρησια οισοφαγου.πρεπει να κανουμε επεμβαση δεν γνωριζω που ειναι καλυτερα για το κοριτσι μου.ξερει κανεισ>>??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...