Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πως θα ξέρω ότι όλα πάνε καλα;


Recommended Posts

Ρε κοριτσακια..μέχρι να καταλαβαίνω τις κινήσεις του και να ξέρω ότι όλα πάνε καλά τι θα κάνως; Τώρα στην αρχή πως θα καταλαβαίνω ότι όλα πάνε καλά και δεν έχει πάθει τίποτα-μη κακο? Οπως είπε μια κοπέλα το μωράκι της ειχε σταματήσει να μεγαλώνει για 10 μέρες και δεν είχε πάρει χαμπάρι τίποτα..εγώ πως θα το καταλάβω; Ή δεν θα το καταλάβω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε που όλοι μου λένε πως σημάδι είναι το στήθος...πρεπει λεει να είναι πρησμένο και ζεστό! Εμένα ουτε πρησμένο είναι ουτε ζεστό..λέτε νά εγινε κατι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή μου μη σκέφτεσαι έτσι, όλα καλά θα πάνε θα δεις!!! Προσπάθησε να έχεις θετική σκέψη!!! Το άγχος δεν έκανε ποτέ καλό σε κανέναν. Άσε που έβλεπα τις φώτο σου στο face και έχεις ομορφύνει εκπληκτικά!!! Αν αυτό δεν είναι το πρώτο σημάδι που σου λέει οτι πάνε όλα καλά , τι είναι;

Σε έχω φτύσει πολλές φορές να μη σε ματιάσω!!!

φιλάκια πολλά

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε Τζουλι..είσαι πολυ γλυκια!Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Απλώς ακουω ΄πολλά και ξέρω πως μπορεί να συμβεί και σε μένα όπως συμβαίνει σε κάθε κοπέλα. Ευχομαι κ εσυ συντομα με ένα ζουζουνι..όπως λες κ εσυ όχι άγοχς έτσι ;;; :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΝΟΥΛΙΤΣΑ αν δεν ηξερα οτι εχεις 1 παιδάκι θα ήμουν σίγουρη οτι δεν έχεις παιδάκι.....ή οτι δεν το κυοφοροούσες και το γέννησες αμέσως :woohoo:

γιατι είσαι τόσ αγχωμένη??????:woohoo: :woohoo: :woohoo: φοβάσαι όμορφη ?με το θεματάκι?αφου οηγες στο γιατρό και όλα καλά!

μη βάζεις σκέψεις τρελες στο μυαλό! θα σε μαλώσω!

πήγαινε να τακτοποιησεις τα συρταρια σου που πάλι χαλια τα έκανες (έλα να δεις τα δικά μου χιχιχιχ) και ασε το μυαλό να αναλώνεται μόνο σε αυτό

οκ?

αλλοιώς θα έρθω να σου δώσω μια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημενο μου φανογαριδακι...Δυστυχως δεν μπορουμε να ξερουμε την καταληξη μιας εγκυμοσυνης...αυτο για το στηθος ειναι ακυρο λογω προσωπικης πειρας!εχω μεινει 4 φορες εγκυος..οι δυο πρωτες με ατυχη καταληξη..Σε ολες ειχα σκληρο στηθος που πονουσε..Σε αυτη την τελευταια που διανυω τωρα...δεν πηρα χαμπαρι οτι εμεινα εγκυος..τωρα που μπαινω στον 6ο αρχισε να με ποναει κ να αλλαζει το στηθος μου!!!!!!!! Επειδη ηταν μαλακο κ ΚΑΘΟΛΟΥ ευαισθητο απο το αγχος μου εκανα συνεχεια εξεταση χοριακης..για να βλεπω αν ανεβαινει!!

το μονο που μπορει να δειχνει οτι ολα πανε καλα στο πρωτο τριμηνο ειναι οι συνεχιζομενοι εμετοι...που κι απο αυτους δεν ειχα!!!:) :)

η κολλητη μου ειναι μαια..κ επειδη με ξερει ποσο τρελη κ αγχωμενη ημουν σε συζητηση με το γιατρο κ λογω του ιστορικου μου ,μου εδωσαν utrogenstan απλα βοηθητικη προγεστερονη!

ολα αυτα στα λεω ενημερωτικα........ειμαι κ γω της αποψης οτι δεν πρεπει να αγχωνεσαι,να σκεφτεσαι,κ να βαζεις στο μυαλο σεναρια!!

εδω εγω με δυσκολη μητρα κ στα 39..,με 3 δυσκολες εγκυμοσυνες με αιμοραγιες...σε αυτην ειμαι μια χαρα!!απλα προσεχω κ σκεφτομαι θετικα!!

σου στελνω κ σενα θετικη ενεργεια για θετικες οορφες σκεψεις!!!εεερχεται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ντε βρε Κάσση..να φανταστεις στην πρωτη ήμουν ακόμη χειρότερη!!!Πήγα στο γιατρό αλλά είδαμε μόνο το σάκο κ μου καρφώθηκε ότι κάτι δεν πάει καλα...λες αν αρχίσω τις δουλειες να ξεχαστώ ε;; Αλλά βαριέμαι μωρε...τι με νοιάζουν τα συρτάρια...τελικά η εγκυμοσύνη με έκανε πολύ τεμπέλα!!!:)

Ηαρρυ μομμυ, ευτυχώς μ ήρέμησες με αυτά που έιπες!!! Ουτε γω κάνω εμετους αλλά εχω μια ναυτια..οποτε νιώθω πιο σίγουρη ότι ντάξει καλά πάμε...κ αν δεν νιώσω ναυτια αγχώνομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρεεε..ακου με!! τοχα σκασει το στηθος μου απ τα τσιμπηματα κ τα ζουληγματα..αλλα αυτο τιποτε!!...γιαυτο κ ημουν ΣΙΓΟΥΡΗ οτι δεν ειμαι εγκυος!!μιλαμε απο χαζομαρα αλλο τιποτε!!

επισης ειχα κ γω ναυτιες..μα καποτε σταματησαν ...ε και?? μετα αρχισε το καλυτερο!!! η απολαυση του φαγητου και τα γαργαλεματακια του μωρου!!!

ολα ειναι τελεια...εκτος απ το μυαλο μας!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέχρι να ακούσεις το μωρό είναι λίγο αγχωτική περίοδος. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια τίποτα, όλα μια χαρά πάνε, το μυαλό μας φταίει που πε και η συνάδελφος απο πάνω!!

Εμένα ο γιατρός μου -που παρεπιτποντως δεν τον αλλάζω με τίποτα- μου είχε πει ότι όταν νιώθω ότι έχω ανάγκη να το "ακούσω" να πηγαίνω να μου κάνει υπέρηχο. Βέβαια δεν πήγα ποτέ, όμως το χα στην άκρη του μυαλού μου ότι μπορούσα να το κάνω όποτε ήθελα και αυτό και μόνο ήταν καθησυχαστικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι εμετοί εμένα σκάσαν μύτη κατα τη 10η εβδομάδα...πιο πριν τιποτα δεν ειχα....ελάχιστη ναυτία..και πολύ βουλιμία!:P

το στηθος μου δεν πρηστηκε ποτέ...ουτε γάλα εβγαλε...αρα μη μου αγχωνεσαι... καλά σου λένε και οι ακομη οι πιο έμπειρες..

φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς αυτό σκεφτόμουν το πρώι!!!!

Πως ξέρουμε ότι είναι καλά;;;

Με ρώτησε και ο άντρας μου, μου λέει "καλά είναι;"...

Του λέω: "όσα ξέρεις ξέρω"

μετά τον έβλεπα και τρωγότανε, του λέω "έχεις άγχος;"

μου λέει "όχι καθόλου. Μήπως να κάναμε μια χωριακή ακομα;;;Αλλά άσε καλύτερα, μην αγχωθούμε περισσότερο.."

:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΖΩ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΦΟΥ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΣΗΜΑΔΙΑ.ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΖΑΛΑΔΕΣ ΟΥΤΕ ΕΜΕΤΟΥΣ,ΤΙΠΟΤΑ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑ ΠΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΑ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ,ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΛΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ, αχ , αχ.......................

καθε μερα ξυπναω με το ανγχος αν θα πανε ολα καλα.πρεπει να σκεφτομαστε ομως θετικα βρε κοπελα μου ...αυτο προσπαθω να πεισω τον ευατο μου τουλαχιστον!!!

σε καταλαβαινω απολυτα, αλλα ειναι κριμα να χανουμε τις ωραιοτερες στιγμες της ζωης μας!!! τελικα και οι πολλες πληροφοριες δεν μασ κανουν καλο!!! φιλακια πολλα και να προσεχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου!! Πόσο σας καταλαβαίνω!!! Έτσι ήμουνα κι εγώ στην αρχή! Δεν είχα ούτε εμετούς, ούτε ναυτίες τίποτα από τα δυσάρεστα συμπτώματα! Και συνέχεια φοβόμουνα αν όλα πάνε καλά! Περίμενα πως και πως να πάω στον γιατρό για να το δω! Ν'ακούσω την καρδιά του! Να δω ότι κουνιέται! Τρελό άγχος, καθώς κι από τον κύκλο μου είχα ακούσει πολλές άσχημες περιπτώσεις με εγκυμοσύνες που σταματούσαν!:( Υπομονή, μέχρι την στιγμή που θ'αρχίσεις να το νιώθεις! Εγώ τώρα ηρέμησα λιγάκι που βλέπω την κοιλίτσα μου και κουνιέται! Αλλά πάντα πίστευα, πως αν συνέβαινε κάτι, θα μας ειδοποιούσε το σώμα μας κάπως ώστε να το προλάβουμε! Όποτε νιώθετε έτσι, να γράφετε εδώ, να μοιραζόστε απόψεις! Να ξεχνιομάστε και θα είναι όλα καλύτερα!

Πολλά φιλάκια και καλή συνέχεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια όλες το ίδιο άγχος εχουμε ...

Είναι φυσικο ... μαλλον ...

Κι εγω το ίδιο άγχος είχα και συνεχιζω να εχω τωρα που είμαι στον 8ο!!! Ακομα και τωρα που κανει κινησεις και το αισθάνομαι το μωράκι μου . Να μη σας πω για την αρχή που δεν το καταλάβαινα ...:unsure: Πηγαινα καθε 2 βδομάδες για υπέρηχο και πάλι δεν ήμουν σιγουρη την επόμενη μερα... Αν είναι να πάνε όλα καλά ... θα πάνε μην ανησυχεις!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν σας πω ότι χαίρομαι που έχω τάσεις για εμετό γιατί ξέρω ότι όλα πάνε καλά θα με πείτε χαζή!!:)) Τουλάχιστον ηρεμώ κάπως από αυτή την άποψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki μην αγχώνεσαι γιατί αγχώθηκα και εγώ !!!:laugh:

Θετική σκέψη!Όλα πάνε μια χαρά εκεί κάτω και τα εμβρυάκια μας αφουγκράζονται τον εξωτερικό χώρο και ανυπομονούν να αγκαλιάσουν την μανουλα τους:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακια , όλες το ίδο άγχος..

και εγω συνεχεια , από την αρχή της εγκυμοσύνης, όλο αυτό σκεφτόμουν...

αν είναι όλα καλά...

δεν τολμούσα και δεν τολμάω να αναφερω βέβαια κάτι γιατί οι δικοί μου μού φωναζουν !!!

τωρα έχω αγχωθεί γιατι δεν είμαι σίγουρη αν κάποιοι χτύποι που έχω χαμηλά , είναι οι πρώτες κινήσεις που νιώθω από το μωράκι μου ή όχι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά δεν ειμαι η μοναδική παλαβή!!!χαχαχααχαχαχα!!!Γιατι και γω τα ιδια σκεφτομαι!!!Τελικα όλες οι εγκυουλες εχουν τις ιδιες αγωνίες!!!Εγω εχω παει 3 εξτρα ραντεβου στον γιατρο με διαφορες μικροαφορμές!!!Οποτε αντι για μήνα που πρεπει να μεσολαβει ανάμεσα στα ραντεβού εγω το έχω κάνει 15 ημερο!:P Αφήστε που αυτα τα υπερηχογραφηματα ειναι ακρως εθιστικά!:silly: Θελω να βλεπω συνεχεια τον μπεμπη!!!Σίγουρα ομως οταν περνανε τετοιες χαζες σκέψεις απο το μυαλό μας πρεπει να σκεφτομαστε αμέσως θετικά!!!!!Να μην επηραζομαστε απο τιποτα!!!Εγω αμέσως καθαριζω το μυαλό μου με ομορφες σκέψεις!!!!Πρεπει γιατι το μωρακι πρεπει να νιωθει ομορφα μεσα στην κοιλιτσα μας!!!!:) Φιλάκια πολλα και καλη συνεχεια στην εγκυμοσύνη σου tirogaridaki μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tirogaridaki mou agapi mou...

Min fwvasai agapoulla mou kai min anisixeis gia tipota...

Ola tha pane mia xaroullla kai tha to deis...

Mwro mou sou euxwme ola ta kalitera...

Kai o theoullis mazi sou eee PANTOTE...

Filakia polla...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι πως αν μπορούσα θα πήγαινα και πιο συχνά στο γιατρό αλλά θα μου έβαζε τις φωνές οποτε...προτιμώ να κάνω υπομονή!!:) Ετσι θα βγει μου φαινεται όλη η εγκυμοσύνη...α΄πό μήνα σε μήνα..άγχος!!!:))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου κοπέλα γιατί έχεις άγχος? Δεν ξέρεις πως ό,τι αισθάνεται η μανουλίτσα το μεταδίδει στο μωράκι? Ηρέμησε γλυκειά μου κι όλα θα πάνε μία χαρούλα... θα το δεις! Πολλά-πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΙΡΟΓΑΡΙΔΑΚΙ....... Κ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΘΕΤΙΚΑ... 18 ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ... ΕΓΩ ΠΟΝΑΩ ΧΑΜΗΛΑ ΑΚΟΜΑ ΕΣΥ ΠΟΝΑΣ? Η ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ? ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.... ΦΙΛΑΚΙΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 7 years later...

Καλημέρα κοριτσία και από εμένα όπως βλέπω ολες αγχωμένες...Εγώ γέννησα ένα κοριτσάκι στα 15 μου είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη και τώρα μετά από 19 Χρόνια έμεινα εγκυος πάλι και έχω τρελαθεί  ακόμη δεν έχω δει τίποτα εκτός από τις δύο χοριακες που έχω κάνει και ήταν εντάξει οι μονάδες μεταξύ τους έχω άγχος αν τυχόν κάτι δεν πάει καλά φοβαμαι για τα πάντα την Πέμπτη θα πάω στο γιατρό να το δούμε πρώτη φορά και έχω κάνει όλα τα σενάρια του κόσμου είμαι στον πρώτο μηνα δεν έχω όρεξη για φαγητο και ούτε  ανακατεΜάτα στο στομάχι έχω πρισμενα στήθος τσιμπιματακια στο στομάχι νευρα πολλά συχνόουρια απίστευτη δυσκοιλιοτητα είναι λογικά τόσο λίγο που είμαι? ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Drakoylinaki είπε:

Καλημέρα κοριτσία και από εμένα όπως βλέπω ολες αγχωμένες...Εγώ γέννησα ένα κοριτσάκι στα 15 μου είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη και τώρα μετά από 19 Χρόνια έμεινα εγκυος πάλι και έχω τρελαθεί  ακόμη δεν έχω δει τίποτα εκτός από τις δύο χοριακες που έχω κάνει και ήταν εντάξει οι μονάδες μεταξύ τους έχω άγχος αν τυχόν κάτι δεν πάει καλά φοβαμαι για τα πάντα την Πέμπτη θα πάω στο γιατρό να το δούμε πρώτη φορά και έχω κάνει όλα τα σενάρια του κόσμου είμαι στον πρώτο μηνα δεν έχω όρεξη για φαγητο και ούτε  ανακατεΜάτα στο στομάχι έχω πρισμενα στήθος τσιμπιματακια στο στομάχι νευρα πολλά συχνόουρια απίστευτη δυσκοιλιοτητα είναι λογικά τόσο λίγο που είμαι? ???

ελα να κανουμε παρεα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...