Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπαρχει περιπτωσει να ειμαι εγκυος χωρις συμπτωματ


Recommended Posts

Γεια σας.Σας διαβαζω λιγες μερες τωρα γιατι μολις ξεκινησαμε με τον αντρα μου για να κανουμε παιδακι και ηθελα να ρωτησω κατι. Η περιοδος κυμαινεται στις 27 με 29 μερες,σπανια 30 και υποθετω οτι οι γονιμες μερες ειναι γυρω στην 13-14-15. Ειναι αυτο σωστο? Ειναι η πρωτη προσπαθεια για μωρακι και σε 3 μερες ειναι να μου ερθει η περιοδος(ελπιζω πως οχι βεβαια) και δεν εχω κανενα συμπτωμα ουτε περιοδου ουτε τιποτα. Υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος χωρις συμπτωματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΙΩΑΝΝΑ.. ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΟ ΑΓΧΟΣ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ.. ΟΙ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ.. ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΗΣΤΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Iwanna

kalws irthes sto mammy!

Nai, einai pithano na MIN exeis symptwmata

i'na min "mporeis" na ta aksiologiseis...

To idio pithano einai kai oi gonimes meres sou

na min einai otan "prepei"

alla opote tous erthei....

((egw emeina eggyos amesws meta tin periodo,

kai me statherotato kyklo 28 imerwn!))

Pantws, min agxwnesai giati einai poooly nwris

--1 xrono ,toulaxiston , prospatheiwn

dinoun oi giatroi, se normal katastaseis--...

..... eyxatistitheite agkalitses kai filakia

kathe mera, oli mera, opote exete oreksi

kai tha sas erthei o karpos sas......!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα γεια σου και καλώς ήρθες στο mammyland! :)

Αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι όλα τα σενάρια είναι πιθανά!

Δηλαδή: να'χεις συμπτώματα και να είσαι, να έχεις και να μην είσαι, να μην έχεις συμπτώματα και να είσαι!

Πχ μια φίλη μου: δεν είχε κανένα σύμπτωμα, κανένα! Ούτε καν το πρησμένο στήθος σε όλη την εγκυμοσύνη!!! Μόνο προς το τέλος πριν γεννήσει πρήστηκε το στήθος της.

Οπότε καλή μου, μην δίνεις σημασία στα συμπτώματα για να μην αγχώνεσαι...

Αν περάσει και η 30η μέρα και δεν σου έχει έρθει περίοδος, κάνε μια εξέταση χοριακής για να 'σαι 100% σίγουρη για το αποτέλεσμα.

Εύχομαι σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

iwanna μου γεια σου και απο μενα.καλως ηρθες στην παρεα μας.εγω ειμαι η εφη και περιμενω ενα κοριτσακι σε 2 εβδομαδες.

καταρχην συμφωνα με την περιοδο σου αυτες λογικα ειναι οι γονιμες μερες σου αλλα παλι ποτε δεν ξερεις ακριβως.μπορει να ειναι και καποιες αλλες.αυτο μην σε αγχωνει.εσυ να μην εχεις στο μυαλο σου αυτο κανε ελευθερα ολο τον μηνα με τον αντρα σου χωρις να σκεφτεσαι τωρα ειναι δεν ειναι..

οσο για τα συμπτωματα πολλες κοπελες δεν ειχαν τιποτα.εγω παραδειγμα εκανα τεστ και οταν βγηκε θετικο δεν το πιστευα.δεν ειχα τιποτα απο συμπτωματα.μου ηρθαν μετα απο λιγες μερες.λιγο αναγουλα και πονο στο στηθος.αλλα μπορει και να μην εχεις τιποτα εσυ απο συμπτωματα.αναλογα την εγκυμοσυνη.

σου ευχομαι γρηγορα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα νεα.και να μην απογοητευεσαι.θα ερθει το μωρακι.και μην αγχωνεσαι.το παν ειναι αυτο.

θα τα λεμε.φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κΔεν εχω κανενα συμπτωμα.Τίποτα.Το μόνο περιεργο ειναι οτι εχω καλη διαθεση γιατι συνηθως πριν την περιοδο εχω πολλα νευρακια.Αλλα τιποτα αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou ioannaaaa!!!

k ego den eixa simptomata, meta apo 2 bdomades kathisterisi eixa arxisei na niotho ponakia periodou klp klp!!!!

eixa poli astato kiklo k den mporousa na ipologiso gonimes giati mexri na meino egkios prospathousa na apofevgo autes tis perifimes meres... omos den isxuoun panta k se oles. opote min agxonese me to na tis metras k min apogoitevese otan vlepeis tin periodo na se episkeptete!!!!

otan einai na erthei to moraki sas tha erthei, den mporoume na to programmatisoume mono na to dioxoume mporoume me to agxos!!!!

pantos opos leei k i fili marimari oi giatroi sou dinoun 1-1 1/2 xrono gia na silaveis, meta apo auto to diastima arxizoun na to psaxnoun perisotero!!!!!

sou euxomai kali epitixia k apolause tin epafi me ton sintrofo sou tora giati otan erthei to bebeeeeee xexna tin.... gia kapoious mines :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεσα απο την καρδια μου σου ευχομαι να εισαι.....υπαρχουν κοπελες που δεν εχουν συμπτωματα...εγω το μονο που ειχα ηταν κατι πονακια γλυκα χαμηλα στην κοιλια.....περιμενουμε νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ! ΟΛΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 6Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΕΝΟΙΩΘΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ. ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ. ΑΛΛΑ ΚΙ ΕΣΥ? ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣ? ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΛΙΓΟΟΟ;) ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΜΑΝ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙΣ! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου gastroula.Σ'ευχαριστω που μου απαντησες.Εχω αλλη μια ερωτηση.Πριν λιγο μου ηρθε λιγο καφε αν και περιμενω περιοδο σε 3 μερες. Ο κυκλος μου ειναι 27-28-29 μερες στο περιπου.Οποτε σε 3 μερες κλεινω 28 μερες.Σημερα ειναι η 25 μερα και μου ηρθε λιγο καφε και δεν εχει ξαναγινει τοσο πιο μπροστα και αναρωτιεμαι αν ειναι απο περιοδο η αν εγινε αυτο που ελπιζω... Ειναι η 12 μερα σημερα απο τη μερα της επαφης αλλα δεν εχω αλλα συμπτωματα περα απο πονοκεφαλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα μου, γεια σου κι από μένα!! Καλως ήρθες στην πιο όμορφη παρέα!! Δεν ξέρω να σου απαντήσω με σιγουριά στην ερώτηση σου, αλλά το μόνο που μπορώ να πω είναι βάσει της δικής μου εμπειρίας!!

Εγώ έχω κύκλο από 30 έως 40 μέρες, λόγω πολυκυστικών ωοθηκών! Ο γιατρός σε μια εξέταση μου, είχε βρει ωορηξία την 17η μέρα. Αλλά τζίφος.. Αδιαθέτησα!! Και υποψιάζομαι ότι έπιασα αμέσως μετά την περίοδο μου κι εγώ.. όπως πολλές κοπέλες με παρόμοια εμπειρία και όπως και η μητέρα μου!!

2 εβδομάδες πριν αδιαθετήσω λοιπόν, είχε πρηστεί πάρα μα πάρα πολύ το στήθος μου και πόναγε υπερβολικά! Δεν μπορούσα να το αγγίζω! Ούτε το σουτιέν ανεχόμουνα αλλά και χωρίς σουτιέν δεν μπορούσα να το νιώθω βαρύ.. Επίσης 1 εβδομάδα πριν από τις 40 μέρες υποτίθεται, άρχισα να νιώθω τσιμπηματάκια δεξιά κι αριστερά στην κοιλιά μου και έλεγα.. θα έρθει τελικά η ακατανόμαστη!! Μόλις λοιπόν συμπλήρωσα 40 μέρες και δεν είχε έρθει, έκανα το clear blue, και βγήκε καραμπινάτο θετικό!! Έκανα και μια χοριακή επειδή ήμουν πολύ ανυπόμονη και μετά από μια βδομάδα το είδαμε και στον υπέρηχω με τον γιατρό, ήταν ήδη 6-7 εβδομάδων, ακούσαμε την καρδούλα του... και τώρα πλέω σε πελάγη ευτυχίας περιμένοντας το αντράκι της ζωής μου!!

Θα σε συμβούλευα, να μην αγχώνεσαι όσο γίνεται, να μην σε καταβάλλει αυτή η σκέψη, γιατί να μην το σκέφτεσαι το καταλαβαίνω δεν γίνεται!! Και κατά την γνώμη μου περίμενε να δεις την καθυστέρηση!! Μην κάνεις τεστ πριν γιατί θ'απογοητευτείς χωρίς λόγο! Να 'χεις όσο μπορείς υπομονή!!

Καλή επιτυχία και πολλά φιλάκια....

Περιμένουμε σύντομα τα καλύτερα νέα και η ακατανόμαστη να έρθει σε 9 μήνες πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου dallia. Θα ηθελα αν μπορουσες να μου απντησεις στο εξης:Σε 3 μερες ειναι να μου ερθει περιοδος ( για 28 μερες κυκλο) αλλα πριν λιγη ωρα μου ηρθαν λιγα καφε υγρα. Ειμαι λιγο πρησμενη αλλα δεν νιωθω τιποτα αλλο. Και σημερα ειναι η 12 μερα απο τη μερα της επαφης και δεν ξερω αν ερχεται η περιοδος πιο νωρις ( που ποτε δεν μου εχει ερθει την 25 μερα )η αν ειναι αυτο που ελπιζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ 5Η ΜΕΡΑ ΕΠΑΦΗΣ ΑΝ ΘΕΣ. Ο ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΑΝΤΩΣ! ΑΛΛΙΩΣ... ΥΠΟΜΟΝΗ! ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΣΟΥ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΙΧΕΣ ΕΠΑΦΗ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

iwanna79 Καλησπέρα!! Εγώ ξέρω ότι περιπου 12 μερες μετά τη σύλληψη γίνεται η εμφύτευση του εμβρύου και τότε μπορεί η γυναίκα να έχει ελαφρά αιμορραγία. Σου εύχομαι να είσαι !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω που μου απαντησες. Αν αυριο δεν εχω περιοδο θα κανω ενα τεστ. Θα ειναι μια δυσκολη μερα σημερα...Σ'ευχαριστω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και συγνώμη που άργησα ν'απαντήσω.. Έτρεχα και σήμερα με την μετακόμιση που έχω.. Αλλάξαμε σπίτι γιατί με τον ερχομό του μπέμπη δεν θα χωράγαμε στο παλιό... Και σήμερα παρέδωσα κλειδιά από το παλιό.. οπότε έπρεπε να το παραδώσω σε μια ευπρεπη κατάσταση και να έχω πάρει όλα μου τα πράγματα... Άστα.. Τρέχαμε και δεν φτάναμε..

Σου απάντησα και σε ένα άλλο θέμα που άνοιξες στο οποίο αναφέρεις ότι μάλλον υποψιάζεσαι να σου έρθουν! Κατά την γνώμη μου, κάνε λιγάκι υπομονή μέχρι την ημέρα που είναι να έρθει η ακατανόμαστη! Τα συμπτώματα αλλάζουν από κοπέλα σε κοπέλα! Δεν είναι πάντα τα ίδια!

Εύχομαι ολόψυχα, να μην σου έρθει... για 9 μήνες.. και να μας γράψεις τα καλύτερα νέα.. Το mammyland να ξέρεις φέρνει γούρι.. Έχει φέρει σε πολλές κοπέλες εδώ μέσα και σε μένα.. Να φέρει λοιπόν και σε σένα.. κι αν δεν είναι αυτός ο μήνας, μην απογοητευτείς.. Θα'ναι ο επόμενος σίγουρα..

Και πάλι εύχομαι να 'ναι όσο πιο σύντομα γίνεται..

Περιμένουμε νέα σου..

Πολλά φιλάκια;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 7 years later...
στις On 20/3/2009 at 5:38 ΜΜ, ο/η ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ είπε:

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ! ΟΛΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 6Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΕΝΟΙΩΘΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ. ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ. ΑΛΛΑ ΚΙ ΕΣΥ? ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣ? ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΛΙΓΟΟΟ;) ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΜΑΝ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙΣ! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ...

Καλησπέρα κορίτσια μια ερώτηση πέρα που τους πόνους χαμηλά που νιώθει η γυναίκα σαν συμπτωμα υπάρχει περίπτωση να μην έχει αυτά τα πολλά υγρά που αναφέρεται αλλά να είνα εγκυος?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 9 months later...

Πρώτη φορά κάνω προσπάθεια για παιδάκι και αναρωτιέμαι κι εγώ για τα συμπτώματα. Εν τω μεταξύ είμαι γυναίκα που ούτε στην περίοδο, ούτε στην ωορρηξία έχει συμπτώματα ή πόνους. Εχω πολύ σταθερό κύκλο και εύχομαι να μην έρθει η περίοδος αυτή την φορά. Αλλά συμπτώματα μηδεν..κατι τσιμπήματα μόνο χαμηλά στην κοιλιά δεξιά και αριστερά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ladymarion είπε:

Πρώτη φορά κάνω προσπάθεια για παιδάκι και αναρωτιέμαι κι εγώ για τα συμπτώματα. Εν τω μεταξύ είμαι γυναίκα που ούτε στην περίοδο, ούτε στην ωορρηξία έχει συμπτώματα ή πόνους. Εχω πολύ σταθερό κύκλο και εύχομαι να μην έρθει η περίοδος αυτή την φορά. Αλλά συμπτώματα μηδεν..κατι τσιμπήματα μόνο χαμηλά στην κοιλιά δεξιά και αριστερά..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...