Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΤΕ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ?


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 12η ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ. ΕΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΜΑΘΑΤΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ Η ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ? ΣΤΙΣ 13 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ. ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι και εγω στην 17η εβδομαδα ειδα το φυλο...

Το ξερω οτι ανυπομονεις, αλλά.....νομιζω οτι ειναι νωρις να φαινεται στην αυχενικη..:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Λενάκι!!!

Το πότε θα μάθεις το φύλο εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες και ιδιαίτερα απο την θέση του μωρού....

Εμένα στον γιό μου, στην αυχενική διαφάνεια, μου είχαν πεί ότι είναι μάλλον κοριτσάκι ( και ο άντρας μου το βάπτισε απο τότε.... ) και τελικά στο β'επιπέδου διαπιστώσαμε ότι ήταν ένας αγόραρος....

Αντιθέτως, τώρα στην κόρη μου, απο την αυχενική διαφάνεια ο γιατρός ήταν σίγουρος ότι είναι κοριτσάκι (είχε πάρει καλή θέση!!!!Μέχρι και ο άντρας μου, μόλις το είδε είπε ότι είναι κορίτσι, που δεν ξέρει απο υπερήχους και πάρα πολλά...) και απο τότε όσους υπερήχους και να έχω κάνει φαίνεται ότι είναι κορίτσαρος!!!

Καλά αποτελέσματα να έχεις πάνω απο όλα και τα άλλα έρχονται σιγά - σίγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΛΕΝΑΚΙ

ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΘΕΣΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ.

**ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΚΙ.

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω μεχρι την β επιπεδου ηξερα οτι ειναι αγορι μεχρι που εκανα την εξεταση κ μου ειπαν ουπς μαλλον ο ομφαλιος λωρος ηταν αυτος αναμεσα στα ποδια κ οχι πουλακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΛΕΝΑΚΙ!!

ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ!!:woohoo:

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 19 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΑΤΟΥΛΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΚΩΛΟ..ΚΑΝΕΙ ΝΤΡΟΠΕΣ!!

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΘΕΣΗ ΤΕΛΙΚΑ.

24 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΕΧΩ ΤΟΝ Β- ΕΠΙΠΕΔΟΥ!

Ε! ΑΜΑ ΔΕ ΦΑΝΕΙ ΚΙ ΕΚΕΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ...

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emena apo tin ayxeniki diafaneia i mikri mas eixe stisei ton popo tis kai to pouti tis :P

Apo ekeini tin fora kai kathe fora pou pigainame ston giatro gia yperixo prwta blepame to pouti tis kai meta ola ta alla ... :lol:

Ola exoun na kanoun me tin thesi tou mwrou.

Oi perissoteroi pantws to fylo to oristikopoioun ston yperixo B epipedou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρω στην 17 εβδομαδα το εμαθα κι εγω. ολα βεβαια εχουν να κανουν με τη θεση του μωρου, οπως ειπαν και τα κοριτσια. σιγουρα παντως θα το μαθεις στο β'επιπεδου:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις το μαθαμε με κάθε επιφύλαξη στην αυχενική διαφάνεια και μετά το επιβεβαίωσε και ο γιατρός μας. Μου είπαν ότι αν είναι αγόρι συνήθως φάινεται νωρίς, αν όχι ο γιατρός περιμένει να σιγουρευτεί πρώτα. Εμας είναι κοριτσάκι.

Εύχομαι καλή εγκυμοσύνη και ένα υγειές μωράκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ο γιατρος μου το ειδε μολις εκλεισα το πρωτο τριμηνο. Γυρω στην 13 εβδομαδα δηλαδη αλλα στην αυχενικη φανηκε πεντακαθαρα οτι ηταν αγορακι.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι καλησπέρα!!Εγω στην 16η εβδομάδα περιπου που πήγα για υπέρυχο είδα και το πουλάκι του καθαρα!!!Πριν μου ειχε δωσει και ο γιατρος πιθανοτητες 60%αγορι,40%κορίτσι..μεσα έπεσε τελικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an exei kali thesi to moro tha to deis k stin ayxeniki diafaneia..

mia fili tis aderfis mou einai sto 4 k akoma na to dei...blepeis de exei kaii thesi k tous paideyei..

alitheia esi exeis protimisi?????

me to kalo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΛΟΓΙΚΑ ΕΣΥ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ 13 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ.......ΕΓΩ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 15 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΔΕΝ ΚΑΘΟΤΑΝ....ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 9 months later...

Εμένα στην αυχενική διαφάνεια μου είπαν κοριτσάκι κατά 70% και είχαν γράψει και ένα μεγάλο F στο φύλο. Τελικά ήταν αγόρι και το είδα στον υπέρηχο που έκανα κατά την 17η εβδομάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς μάθαμε στην αυχενική διαφάνεια πως κατά 80% είναι κορίτσι :) Η πρόβλεψη αυτή επαληθεύτηκε και στους επόμενους υπερυχους . ;) Τώρα,αλήθεια-ψέμα,θα το μάθουμε όταν με το καλό γεννηθεί το μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού επιβεβαιώθηκε και στους επόμενους υπερήχους Ariel αποκλείεται να έχετε εκπλήξεις. Με το καλό να δεχθείτε το γιο σας!!!

Αλήθεια μόνο σε μένα έκαναν λάθος στην αυχενική; Αναρωτιέμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vivianka εύχομαι να μην έχουν κάνει λάθος γιατί δεν έχω καμία διάθεση να δω τον γιο μου να φοράει ροζ φορμάκια :laugh:

Να σου πω την αλήθεια,δεν έχω ξανακούσει για λάθος στην αυχενική διαφάνεια.Τι να σου πω...Μπορεί να έτυχε! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ που παρά λίγο να είχα αγοράσει στο γιο μου ροζ φορμάκια τί να πω; Πάντως, ούτε εγώ έχω ξανακούσει για λάθος γιαυτό ξαφνιάστηκα αλλά κι αυτό το 70% σημαίνει ότι ούτε ο γιατρός δεν ήταν σίγουρος- οπότε τί να πω;

Εύχομαι να μην αλλάξει ο γιος μου προτιμήσεις στην πορεία.... :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα! Τώρα μπορεί να γελάω, αλλά θα σίγουρα είχα τρελλαθεί εάν το λάθος είχε γίνει σε κάποια από τις μετρήσεις που αφορούν την υγεία του εμβρύου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...