Μετάβαση σε περιεχόμενο

ελπιζω σε ενα θαυμα


rikos23

Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα!!!!!ελπιζω και εγω σε ενα θαυμα των χριστουγεννων οπως ολες μας και ευχομαι ολοψυχα σε οσες περιμενουν την ακατανομαστη να μην ερθει !!!!δεν ξερω αν γραφω στο σωστο φορουμ αλλα ελπιζω καποια απο εσας να μου πει αν γνωριζει!!!στοπαρελθον ειχα δυο παλινδρομες κυησεις και πολλες βιοχημικες εγκυμοσυνες η τελευταια ηταν το δεκεμβριο του  2014.ειχα σταματησει τις προσπαθειες απο τοτε και ξανα προσπαθησα απο τον δεκεμβρη του 2017 χωρις καμμια επιτυχια.βρηκα εναν γιατρο  ο οποιος με εβαλε να κανω καινουρια σαλπιγγογραφια και την εξεταση ΑΜΗ η οποια βγηκε 0,4 παρα πολυ χαμηλη  γονιμοτητα και μου ειπε οτι μπορω να κανω παιδι η με σπερματενχυση η με εξωσωματικη.τελευταια περιοδο ειχα στις 19/11/2018 και την σαλπιγγογραφια την εκανα στις 26/11/2018.στην 19η μερα του κυκλου εως την 21η μερα του κυκλου ειχα καφε βλεννη πηρα τον γιατρο να τον ρωτησω αν εφταιγε η σαλπιγγογραφια γιαυτο και μου ειπε οχι.τωρα ειμαι στην 29η μερα του κυκλου μου και δεν εχω αδιαθετησει ακομα που ο κυκλος μου κυμαινετε απο 24 μερες εως27.εκανα ενα τεστ σελφ κλεαρ οχι με τα πρωινα ουρα αλλα βγηκε  αρνητικο και πιστευω μην φταιει η σαλπιγγογραφια.μπορει καποια απο εσας να με διαφωτησει?εχω πονους περιοδου!!!σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η rikos23 είπε:

κοριτσια καλησπερα!!!!!ελπιζω και εγω σε ενα θαυμα των χριστουγεννων οπως ολες μας και ευχομαι ολοψυχα σε οσες περιμενουν την ακατανομαστη να μην ερθει !!!!δεν ξερω αν γραφω στο σωστο φορουμ αλλα ελπιζω καποια απο εσας να μου πει αν γνωριζει!!!στοπαρελθον ειχα δυο παλινδρομες κυησεις και πολλες βιοχημικες εγκυμοσυνες η τελευταια ηταν το δεκεμβριο του  2014.ειχα σταματησει τις προσπαθειες απο τοτε και ξανα προσπαθησα απο τον δεκεμβρη του 2017 χωρις καμμια επιτυχια.βρηκα εναν γιατρο  ο οποιος με εβαλε να κανω καινουρια σαλπιγγογραφια και την εξεταση ΑΜΗ η οποια βγηκε 0,4 παρα πολυ χαμηλη  γονιμοτητα και μου ειπε οτι μπορω να κανω παιδι η με σπερματενχυση η με εξωσωματικη.τελευταια περιοδο ειχα στις 19/11/2018 και την σαλπιγγογραφια την εκανα στις 26/11/2018.στην 19η μερα του κυκλου εως την 21η μερα του κυκλου ειχα καφε βλεννη πηρα τον γιατρο να τον ρωτησω αν εφταιγε η σαλπιγγογραφια γιαυτο και μου ειπε οχι.τωρα ειμαι στην 29η μερα του κυκλου μου και δεν εχω αδιαθετησει ακομα που ο κυκλος μου κυμαινετε απο 24 μερες εως27.εκανα ενα τεστ σελφ κλεαρ οχι με τα πρωινα ουρα αλλα βγηκε  αρνητικο και πιστευω μην φταιει η σαλπιγγογραφια.μπορει καποια απο εσας να με διαφωτησει?εχω πονους περιοδου!!!σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων !!!

Κορίτσι μου όλα αυτά λίγο μπερδεμένα μου ακούγονται..  Εγώ προσωπικά θα έλεγα να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σταυρι σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες!!!!πιστεψε με εχω παει ολα αυτα τα χρονια σε παρα πολλους γιατρους!!!τουλαχιστον τωρα ξερω το γιατι δεν εμενα εγκυος ενα χρονο τωρα.με τετοια ΑΜΗπου να πιαστω εγκυος αλλα ακομα ελπιζω σε ενα θαυμα που ακομα δεν μου εχει ερθει περιοδος!!!στο παρελθον μου οταν ειχα καθθστερηση ηταν γιατι ημουν εγκυος!!απλα    ηθελα να μαθω αν ξερει καποια αν μπορει να εχεισ καθυστερηση μετα απο σαλπιγγογραφια αν επηρεαζει γιατι δεν θυμαμαι την πρωτη φορα που ειχα κανει σαλπιγγογραφια το 2012 αν ειχα τιποτα παρενεργειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η rikos23 είπε:

κοριτσια καλησπερα!!!!!ελπιζω και εγω σε ενα θαυμα των χριστουγεννων οπως ολες μας και ευχομαι ολοψυχα σε οσες περιμενουν την ακατανομαστη να μην ερθει !!!!δεν ξερω αν γραφω στο σωστο φορουμ αλλα ελπιζω καποια απο εσας να μου πει αν γνωριζει!!!στοπαρελθον ειχα δυο παλινδρομες κυησεις και πολλες βιοχημικες εγκυμοσυνες η τελευταια ηταν το δεκεμβριο του  2014.ειχα σταματησει τις προσπαθειες απο τοτε και ξανα προσπαθησα απο τον δεκεμβρη του 2017 χωρις καμμια επιτυχια.βρηκα εναν γιατρο  ο οποιος με εβαλε να κανω καινουρια σαλπιγγογραφια και την εξεταση ΑΜΗ η οποια βγηκε 0,4 παρα πολυ χαμηλη  γονιμοτητα και μου ειπε οτι μπορω να κανω παιδι η με σπερματενχυση η με εξωσωματικη.τελευταια περιοδο ειχα στις 19/11/2018 και την σαλπιγγογραφια την εκανα στις 26/11/2018.στην 19η μερα του κυκλου εως την 21η μερα του κυκλου ειχα καφε βλεννη πηρα τον γιατρο να τον ρωτησω αν εφταιγε η σαλπιγγογραφια γιαυτο και μου ειπε οχι.τωρα ειμαι στην 29η μερα του κυκλου μου και δεν εχω αδιαθετησει ακομα που ο κυκλος μου κυμαινετε απο 24 μερες εως27.εκανα ενα τεστ σελφ κλεαρ οχι με τα πρωινα ουρα αλλα βγηκε  αρνητικο και πιστευω μην φταιει η σαλπιγγογραφια.μπορει καποια απο εσας να με διαφωτησει?εχω πονους περιοδου!!!σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων !!!

rikos23 και εγώ έκανα σαλπιγγογραφια αυτό το μήνα και είχα καφέ βλεννη για 5 περίπου μέρες. Βέβαια το Σάββατο και Κυριακη είχα ροζ αίμα. Εύχομαι να ήταν εμφύτευση. Αύριο πάω για χοριακη και αν δεν είναι αυτό θα πάω στον γυναικολόγο μου για υπέρηχο γιατί όλα αυτά μετά τη σαλπιγγογραφια δεν μου αρέσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι ελλη μου να εχεις ευχαριστα νεα!!!!στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!!!λενε οτι η σαλπιγγογραφια  κανει καλο σε κοπελες που θελουν να πιασουν παιδι!!!!!στην πρωτη σαλπιγγογραφια που ειχα κανει το 2012 με ειχαν πονεσει πολυυυυυυυυυ και ειχα και εγω αιμα για δυο μερες αλλαδεν θυμαμαι να μου ειχε κανει καθυστερηση!!!στην τωρινη σαλπιγγογραφια την οποια την εκανα στις 26/11/2018 στην 8η μερα του κυκλου ,δεν με πονεσε καθολου ουτε αιμα ειχα..ειχα μονο καφε βλεννη απο την 19η μερα του κυκλου εως την 21η μερα του κυκλου(δηλαδη 7/12 ,8/12,9/12) και αυτο μονο στο σκουπισμα!!!!πηρα τον γυναικολογο αν φταιει η σαλπιγγογραφια και μου ειπε οχι.τωρα τι να πω !!ειμαι στην δευτερη μερα καθυστερησης  εκανα και ενα τεστ self clear  με τα πρωινα ουρα αυτην την φορα και παλι ωγηκε αρνητικο!!!δεν νομιζω να ειμαι εγκυος λοιπον μετα απο δυο αρνητικα τεστ.φοβαμαι μην φταιει η σαλπιγγογραφια η ξεκιναω να παιρνω τον κατηφορο λογο της ΑΜΗ!!!τι να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ηλικία έχεις; Την αμη την κοίτα ε πάντα σε συνάρτηση με την ,fsh... Οι παλλινδρομες που οφειλόταν έχεις εξετάσει θρομβοφιλικο κτλ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η rikos23 είπε:

η σαλπιγγογραφια σου ηταν καλη??

 

 

Αν ρωτας εμένα Ναι ήταν μια χαρά φυσιολογική. Η δική σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια !!!ειμαι 38 και εχω κανει ολες τις  εξετασεις  αυτες,ηταν καλες προσφατα τις ξαναεκανα γιατι τα ζηταει η επιτροπη της εξωσωματικης .θρομβοφιλια δεν εχω αλλα μου ειπαν οτι στις εγκυμοσυνες κανω και θα πρεπει να κανω ενεσεις .εχω κανει στα τοσα χρονια παρα πολλες εξετασεις... !!!!ακομα εχω καθυστερηση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η rikos23 είπε:

καλημερα κοριτσια !!!ειμαι 38 και εχω κανει ολες τις  εξετασεις  αυτες,ηταν καλες προσφατα τις ξαναεκανα γιατι τα ζηταει η επιτροπη της εξωσωματικης .θρομβοφιλια δεν εχω αλλα μου ειπαν οτι στις εγκυμοσυνες κανω και θα πρεπει να κανω ενεσεις .εχω κανει στα τοσα χρονια παρα πολλες εξετασεις... !!!!ακομα εχω καθυστερηση!!!

Μήπως πρέπει να αποβάλεις το άγχος; Εμένα και οι τρεις γιατροί που έχω πάει μου είπαν ότι εφόσον έμεινα έγκυος 2 φορές (άσχετο το ότι παλινδρόμισαν) θα ξαναμεινω. Απλά δεν πρέπει να έχω άγχος. Έκανα χοριακη το πρωί και ήταν αρνητική παρ'όλο ότι τα συμπτώματα συνεχίζονται και προσθετικε και πόνος στο στήθος. Θέλω να μου πεις για την εξέταση ΑΜΗ που ανέφερες παραπάνω. Πρώτη φορά την ακούω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανχος δεν εχω γιατο θεμα του παιδιου !!!ειμαι ησυχη τωρα που ξερω!!ουτως η αλλως εχω την επιλογη της εξωσωματικης.εχω ανχος πολυ με την  δουλεια μου και με κατι αλλους παραγοντες. η ΑΜΗ ειναι μια αιματολογικη εξεταση που την πληρωσα 35 ευρω περιπου και δειχνει τα αποθεματα που εχεις στα ωαρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/12/2018 at 12:00 ΜΜ, ο/η rikos23 είπε:

elli adiathetises??

Κοπέλα μου συγγνώμη τώρα το είδα. Είμαι στη 4η μέρα καθυστέρησης. Έκανα χοριακη πριν 5 μέρες και βγήκε αρνητική. Από χθες πονάει αφόρητα στο στήθος μου και περίοδος πουθενά. Έχω ακόμα κάτι λίγα καφέ υγρά. Ανησυχώ μην είναι κάτι από τη σαλπιγγογραφια που είχα κάνει. Εσύ αδιαθετησες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...