Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η ζώνη της Παναγίας


Recommended Posts

Καλησπέρα! προσπαθούμε καιρό με τον σύζυγό μου να κάνουμε παιδί. Έχουμε κάνει 2 εξωσωματικές, αποτυχημένες. Η πεθερά μου μου έδωσε την ζώνη της Παναγίας αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς πρέπει να κάνω, μήπως ξέρει κάποιος να με βοηθήσει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Χρυσούλα Γεωργία είπε:

Καλησπέρα! προσπαθούμε καιρό με τον σύζυγό μου να κάνουμε παιδί. Έχουμε κάνει 2 εξωσωματικές, αποτυχημένες. Η πεθερά μου μου έδωσε την ζώνη της Παναγίας αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς πρέπει να κάνω, μήπως ξέρει κάποιος να με βοηθήσει;;

Και γω την είχα αλλά την έβαλα αφού έμεινα έγκυος για να προσέχει το μωρό στην κοιλιά μου. Δεν ξέρω που μένεις αλλά στη Αθήνα στην Λυκόβρυση υπάρχει το μοναστήρι της Χρυσοβαλαντω που κάνει θαύματα για τις γυναίκες που προσπαθούν να συλλάβουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο μοναστήρι της χρυσοβαλαντω το δίνουν σε περίπτωση που υπάρχει πρόβλημα στην εγκυμοσύνη η αποκόλληση για να δεθεί το μωρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Στο μοναστήρι της χρυσοβαλαντω το δίνουν σε περίπτωση που υπάρχει πρόβλημα στην εγκυμοσύνη η αποκόλληση για να δεθεί το μωρό 

Όχι δεν ισχύει αυτό. Σου δίνουν το μήλο στην περίπτωση που δεν μπορείς να μείνεις έγκυος. Για οποιοδήποτε λόγο. Η κουμπάρα μου προσπαθούσε να μείνει 2 χρόνια χωρίς κάποιο πρόβλημα. Μόλις έφαγε το μήλο έμεινε εκείνον τον μήνα έγκυος. Είναι κυρίως για αυτές που προσπαθούν να τακτοποιήσουν και δεν μπορούν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Όχι δεν ισχύει αυτό. Σου δίνουν το μήλο στην περίπτωση που δεν μπορείς να μείνεις έγκυος. Για οποιοδήποτε λόγο. Η κουμπάρα μου προσπαθούσε να μείνει 2 χρόνια χωρίς κάποιο πρόβλημα. Μόλις έφαγε το μήλο έμεινε εκείνον τον μήνα έγκυος. Είναι κυρίως για αυτές που προσπαθούν να τακτοποιήσουν και δεν μπορούν. 

Το μήλο ναι η ζώνη είναι άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η bebe2 είπε:

Το μήλο ναι η ζώνη είναι άλλο 

Εγώ την ζώνη δεν την πήρα από το μοναστήρι αλλά από το Άγιο Όρος. Το μοναστήρι της Χρυσοβαλαντω είναι για αυτόν τον λόγο. Τη ζώνη την φοράς όποτε νιώθεις εσύ ότι θέλεις. Εγώ την φόραγα σε όλη την εγκυμοσύνη χωρίς να έχω κάποιο θέμα. Δεν κατάλαβα που μπερδεύτηκες. Τέλος παντων. Εύχομαι η Παναγία να φέρει στην κοπέλα σύντομα ένα μωράκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η tatouska είπε:

Και γω την είχα αλλά την έβαλα αφού έμεινα έγκυος για να προσέχει το μωρό στην κοιλιά μου. Δεν ξέρω που μένεις αλλά στη Αθήνα στην Λυκόβρυση υπάρχει το μοναστήρι της Χρυσοβαλαντω που κάνει θαύματα για τις γυναίκες που προσπαθούν να συλλάβουν. 

Δεν μένω Αθήνα,αλλά θα πάω στο μοναστήρι που μου λες σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tatouska είπε:

Εγώ την ζώνη δεν την πήρα από το μοναστήρι αλλά από το Άγιο Όρος. Το μοναστήρι της Χρυσοβαλαντω είναι για αυτόν τον λόγο. Τη ζώνη την φοράς όποτε νιώθεις εσύ ότι θέλεις. Εγώ την φόραγα σε όλη την εγκυμοσύνη χωρίς να έχω κάποιο θέμα. Δεν κατάλαβα που μπερδεύτηκες. Τέλος παντων. Εύχομαι η Παναγία να φέρει στην κοπέλα σύντομα ένα μωράκι. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

Στο μοναστήρι της χρυσοβαλαντω το δίνουν σε περίπτωση που υπάρχει πρόβλημα στην εγκυμοσύνη η αποκόλληση για να δεθεί το μωρό 

Εμένα μου την έδωσαν εκεί Χωρίς να είμαι εγκυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πήγα πριν 2 μήνες περίπου την ζώνη μου την είχαν δώσει από αλλού αλλά η μοναχή μου είπε ότι είναι για περιπτώσεις που έχουν θέμα για γονιμότητα είναι το μήλο ! Δεν μπερδεύτηκα καπου ότι μου είπαν στο μοναστήρι μεταφέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

Όχι ότι είναι καλό να το φοράς οπότε θες εννοείται απλά αυτή μου είπαν ότι είναι η βασική χρήση της 

Α εμένα μια μοναχή μου την έδωσε και μου είπε να την φοράω όπως και να φάω το μήλο με 3 μέρες νηστεία και ένα μεταλλικό με ένα μωρό που το έβαλα στην εικόνα την Αγίας ειρήνης της χρισοβαλαντου. Μάλλον κάθε μοναχή λέει διαφορετικά. Όπως επικοινώνησα με το Άγιο Όρος και μου έστειλαν και από εκεί την Αγία ζώνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!Καλές γιορτές να έχουμε με υγεία,αγάπη κ σύντομα όλα τα ζευγάρια να αποκτήσουν μωράκι!!Και γω ξέρω ότι την ζώνη την φοράς στην εγκυμοσύνη για να πάει καλά κ το μηλαράκι με νηστεία για τεκνοποίηση!!Νομίζω δν κάνει πχ μια κοπέλα να φορά την ζώνη κ να έρχεται σε επαφή!!!Σίγουρα λεπτομέρειες που πρέπει να ρωτήσετε τις μοναχές!!Επίσης η Ζώνη της Παναγίας αν είναι κομμάτι απ το Μοναστήρι της Αγίας Αννας του Αγίου Ορους(το οποίο το στέλνουν οι μοναχοί αφού έχετε επικοινωνήσει μαζί τους) ξέρω θέλει αρκετές μέρες νηστεία για να φορεθεί!!Αν είναι όμως η ζώνη που είναι στα σακουλάκια που μπορεί να σας την έφερε κάποιος γνωστός σας δν υπάρχει θέμα!!!Εύχομαι η χάρη της Παναγίτσας μας να βοηθήσει όλο τον κόσμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/12/2018 at 5:02 ΜΜ, ο/η bebe2 είπε:

Το μήλο ναι η ζώνη είναι άλλο 

Κ τη ζώνη...είναι όπως το λέει η κοπέλα παραπάνω...έκανα 4 εξωσωματικές κ τη φορούσα κ πριν αλλά κ κατά τη διάρκεια κάθε εγκυμοσύνης μου....είναι ευλογία για την κοιλιά για να δέσει σπόρος μέσα της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ τα δυο μου παιδιά είναι παιδιά πρώτα του Θεού μετά της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου κ μετά των γιατρών...έκανα 4 εξωσωματικές κ απέκτησα δύο παιδιά ( κ μια μετά κ έχασα 9 βδομάδων το μωρό) σε όλες φορούσα τη ζώνη της Αγίας στην κοιλιά μου ..από το πρώτο λεπτό που αδειαθετουσα..σε κάθε ένεση κτλ..τη φορούσα κ στις ωοληψιες κ στα χειρουργεία κ φυσικά στις εμβριομεταφορες..τη φορούσα κ στις παλλινδρομες κυήσεις κ απιξεσεις για να μου δίνει δύναμη κ ελπίδα... Τις φορούσα κ στη γέννα( κ στον φυσικό κ στην καισαρική( παρά τη διαφωνία του γιατρού..) του είπα δεν μπαίνω χωρίς τη ζώνη... Την έβγαλα την πρώτη μόλις πήγα στο δωμάτιο με το μωρό την έβαλα σε σακουλάκι φυλαχτό στο μωρό κ μετά σε εικόνα της... Το ίδιο κ στη δεύτερη κύηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εννοείται ακολουθούμε το ένστικτο μας! Εγώ κ την πρώτη φορά είχαμε 2 επαφές ολες κ όλες μια βράδυ κ μια το πρωί κ είχαμε πει να έχουμε κ μια το βράδυ ξανά, Ε μας ενημερώνουν αργά το απόγευμα  ότι  πέθανε ο παππούς του άντρα μου Ε εγώ κατάλαβα χαμένος μηνας ούτε καν μετρούσα τις ημερες για να δω αν έχω καθυστέρηση ήτανε η πρώτη φορά π πέρασαν οι 15 μερες έτσι γρήγορα… πάμε στην δεύτερη εγκυμοσύνη, είπαμε να αρχίσουμε ελεύθερες επαφές κ πιο στοχευμένα τώρα μετά το Πάσχα! Είχα πάρει τεστ ωορρηξιας απλά για να δω λίγο τον κύκλο μου τώρα μετά την εγκυμοσύνη πως είναι! Ξεκιναω τα τεστ θετικό δεν βρήκα ποτέ, είχα ένα έντονο μεν αλλά όχι θετικό είχαμε 2-3 επαφές κοντά σε αυτό το τεστ, μη στα πολυλογώ περνούν οι μερες εγώ δεν περίμενα καν ότι έμεινα εγκυος βλέπω το ημερολόγιο μου 2 μερες καθυστέρηση κάνω τεστ θετικο κάνω χοριακη την επόμενη 495 ποσό ήταν… είναι να βρεις κ το τάιμινγκ κ να εχεις πίστη κ όλα θα έρθουν!!! 
    • Έχω 26αρι κύκλο κ επειδή έπεφτε του Αγίου Βαλεντίνου λέω αν ξυπνήσω κ  δεν έχει  έρθει θα πάω για χοριακή.  Εν τω μεταξύ εκανα κ ένα τεστ που τ είχα δύο χρόνια στο ντουλάπι βγήκε θετικο,  λέω ληγμένο είναι... που να το πιστέψω μετά από 2,5 χρόνια ελεύθερο κ καμια σύλληψη... αλλά είχαμε πολλές επαφές.  Ήταν αυτό που λέμε προσπάθεια.
    • Θετής μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!! Εύχομαι κ εγώ σύντομα να εχεις ένα μωράκι στην κοιλια!!! ❤️❤️ που είμαι σίγουρη ότι θα έρθει εχεις μια πολύ καλή ομάδα γιατρών!!!    Κορίτσι μου εγώ θα σου ελεγα να παρεις κ μια δεύτερη γνώμη…έχετε κάνει ολες τις εξετάσεις κ εσυ κ ο άντρας σου; Συγγωμη αν το είπες αλλ ισως δε το διάβασα  κειτ μου σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! Εύχομαι από την καρδιά μου σύντομα να γίνεις μανούλα που τόσο πολύ το θες ❤️❤️❤️  Άννα  μου σε ευχαριστώ παρά πολύ για τις ευχές! μακάρι να έρθει αυτό που θες που είμαι σίγουρη ότι θα έρθει σύντομα 💕💕 Πηγές σήμερα για β επιπέδου;; Πως πέρασε ο καιρός…. Άντε με το καλό!!!! ❤️❤️❤️ τώρα σε μέτρησε κολπικά ή πάλι κοιλιακά;    εχεις πάντα σταθερό κύκλο;; Γιατί μπορεί να κανεις κ αργότερα… εγώ θα σου ελεγα να εχεις επαφές γιατί ποτέ δε ξερεις ❤️   
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου 💕💕 Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Εύχομαι σύντομα με ένα σποράκι στην κοιλια ❤️ Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️❤️  Σε ευχαριστω πολύ ελκ μου!!! Με το καλό το μωράκι σου!!! Να χαίρεσαι την οικογένεια σου ❤️❤️❤️  σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου κορίτσι μου!!! Εύχομαι κ εσυ σύντομα να εχεις ένα μωράκι στην κοιλια σου!! 💕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...