Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφε υγρα στην εγκυμοσυνη


Recommended Posts

Καλησπέρα σας, ειμαι στην 8η εβδομάδα κύησης (7w3d). Πριν 3 meres (6w6d) έκανα τον πρωτο υπέρηχο οπου ολα ηταν φυσιολογικα κ ειδαμε κ καρδουλα! 7w1d ειδα καφε υγρα, 7w2d εκανα 2ο υπερηχο οπου η μητρα ηταν φυσιολογικη και το εμβρυο μια χαρα! Ο γιατρος ειπε οτι η αιμοραγια δεν προερχεται απο την μητρα! Μου συστησε ξεκουραση! Εγω ανησυχω απο που ερχεται αυτο το αιμα; Ποσο κυνδινευει η εγκυμοσυνη; Πονο δεν εχω καθόλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι κατι που το εχουν πολλες πολλες εγκυες. Ειχα καφε υγρα απο την 5η ως τη 10η βδομαδα. Μετα ως δια μαγειας σταματησαν. Αφου ο γιατρος τα βρισκει ολα οκ μην αγχωνεσαι. Να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις και θα σταματησουν. Που μπορει να μην ειναι καν θεμα κουρασης... μπορει να ειναι λογω ορμονων κτλ.... αλλα εσυ για καλο και για κακο να ξεκουραζεσαι για να εισαι οκ. Μην αγχωνεσαι παντως ειναι κατι τοσο συνηθισμενο... θα δεις ποσες γυναικες θα σου γραψουν οτι ειχαν το ιδιο πραγμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Ειναι κατι που το εχουν πολλες πολλες εγκυες. Ειχα καφε υγρα απο την 5η ως τη 10η βδομαδα. Μετα ως δια μαγειας σταματησαν. Αφου ο γιατρος τα βρισκει ολα οκ μην αγχωνεσαι. Να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις και θα σταματησουν. Που μπορει να μην ειναι καν θεμα κουρασης... μπορει να ειναι λογω ορμονων κτλ.... αλλα εσυ για καλο και για κακο να ξεκουραζεσαι για να εισαι οκ. Μην αγχωνεσαι παντως ειναι κατι τοσο συνηθισμενο... θα δεις ποσες γυναικες θα σου γραψουν οτι ειχαν το ιδιο πραγμα

Απλα νιωθω οτι και το στηθος μου ξεπρηστηκε λιγο! Δεν ειναι τοσο ευαισθητο οσο πριν! Αλλα στον υπερηχο το εμβρυακι ηταν μια χαρα! Δεν ξερω μ εχει παρει πολυ απο κατω! Διαβαζω για αιμα και υποχωρηση συμπτωματων και ολοι λενε αποβολη αλλα ο υπερηχος μου ηταν καλος! Μακαρι ολα να πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Δανάη28 είπε:

Απλα νιωθω οτι και το στηθος μου ξεπρηστηκε λιγο! Δεν ειναι τοσο ευαισθητο οσο πριν! Αλλα στον υπερηχο το εμβρυακι ηταν μια χαρα! Δεν ξερω μ εχει παρει πολυ απο κατω! Διαβαζω για αιμα και υποχωρηση συμπτωματων και ολοι λενε αποβολη αλλα ο υπερηχος μου ηταν καλος! Μακαρι ολα να πανε καλα

συμβαινει και αυτο με το στηθος....πρηζεται ξεπρηζεται... ειναι νορμαλ.... θα δεις και αργοτερα με την κοιλιτσα... τη μια θα πρηζεται... την αλλη θα τη βλεπεις πιο ξεφουσκωτη χαχα ....ολα αυτα ειναι νορμαλ! Δε θελει αγχος! Ακου τον γιατρο σου που τα βρηκε ολα οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

συμβαινει και αυτο με το στηθος....πρηζεται ξεπρηζεται... ειναι νορμαλ.... θα δεις και αργοτερα με την κοιλιτσα... τη μια θα πρηζεται... την αλλη θα τη βλεπεις πιο ξεφουσκωτη χαχα ....ολα αυτα ειναι νορμαλ! Δε θελει αγχος! Ακου τον γιατρο σου που τα βρηκε ολα οκ!

Σε ευχαριστω παρα πολυ, αληθεια! Μου δινεις πολυ κουραγιο! Σ ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου κι εγω θα σου πω τ ιδιο ειχα καφε υγρα στην εκτη βδομαδα η γυναικολογος μου ειχει πει πως η μητρα αποβαλλει οτι "σκουπιδι" υπηρχε απο προηγουμενη περιοδο η κατι τετοιο αλλες παλι εχουν υγρα καθε αλλαγη του μηνα ξερω κοπελα που ειχε και απαλο αιμα και δεν ηταν τιποτα απλα ορμονικες αλλαγες

αφου ο υπερηχος σου ηταν καλος να μην ανησυχεις για τιποτα

οσο για το στηθος αν συνεχιζει να παραμενει και ναφουσκωνει κι αλλο απο τωρα αλοιμονοο σου!!!! χιχι η φυση ξερει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου μην αγχωνεσαο!! ειμαι στην 34η εβδομαδα (33+5) και καφε υγρα και αιμα ειχα μεχρο τπν 6ο μηνα!! 

παντα να ενημερωνεις το γιατρο σου για ολα και θα πανε ολα κΑλα!!!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Δανάη28 είπε:

Απλα νιωθω οτι και το στηθος μου ξεπρηστηκε λιγο! Δεν ειναι τοσο ευαισθητο οσο πριν! Αλλα στον υπερηχο το εμβρυακι ηταν μια χαρα! Δεν ξερω μ εχει παρει πολυ απο κατω! Διαβαζω για αιμα και υποχωρηση συμπτωματων και ολοι λενε αποβολη αλλα ο υπερηχος μου ηταν καλος! Μακαρι ολα να πανε καλα

Μην αγχώνεσαι την υποχώρηση συμπτωμάτων θα την δεις ετσι και αλλιως καθ ολη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.. οντως πολλες κοπέλες υα δεις οτι σε καποια σταδια ειχαν καφε υγρα.. κ εγω ειχα και ακομη κ τωρα εμφανιζω καμια φορα.. οσο ειναι καφε ο γιατρός μου λεει να μην ανησυχώ γιατί ειναι το παλιό αιμα που αποβάλλεται απο τον οργανισμό, ειδικά αν εχεις επαφες με τον άντρα σου... Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/12/2018 at 12:54 ΜΜ, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσακι μου μην αγχωνεσαο!! ειμαι στην 34η εβδομαδα (33+5) και καφε υγρα και αιμα ειχα μεχρο τπν 6ο μηνα!! 

παντα να ενημερωνεις το γιατρο σου για ολα και θα πανε ολα κΑλα!!!❤❤

Πολύ αιμα ? Εγώ είμαι στην 6+4 και έχω αίμα αλλά το μωρό το ακούμε κανονικά ! Έχω αύριο γιατρό ! Είχες αίμα περιόδου η λίγο ? Και από τι ήταν ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Πολύ αιμα ? Εγώ είμαι στην 6+4 και έχω αίμα αλλά το μωρό το ακούμε κανονικά ! Έχω αύριο γιατρό ! Είχες αίμα περιόδου η λίγο ? Και από τι ήταν ??

οχι αιμα κοκκινο!! εβγαζα καφε υγρα συνεχεια..και στον 5ο μηνα επαθα αιμορραγια και ειχα καφε αιμα 3 μερες οχι τρελη αιμορραγια ομως!! απο τον πλακουντα μου που ηταν χαμηλος!! αλλα γενικα εβγαζα συνεχεια οταν μπηκα στον εβδομο εβγαζα για 2 μερες ροζ αιμα αλλα δεν ξεραμε απο που ηταν!! Οχι αιμα περιοδου καθολου!! αλλα οταν το εβλεπα καθομουν στα αβγα μου..εκατσα και 1 μηνα στο κρεβατι και δεν εκανα τιποτα..και να φανταστεις τα utrogestan δεν τα σταματησα ακομα.. τωρα βεβαια πινω 1 την μερα ενω μεχρι τον 6ο επινα 3×200mg και εκανα και ενεσακια προγεστερονης!!

 

Ολα καλα θα πανε!! απλα θελει ξεκουραση και πολυυυυυ ξαπλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...