Μετάβαση σε περιεχόμενο

7η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά - παρενέργειες


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα μια ερώτηση....ειμαι στην 7 μερα εμβρυομεταφορας με 2 βλαστοκυστες 5 ημερων και απο χθες εχω πονο αρκετα στο στομαχι πονοκεφαλο και πονο στη πλάτη....λέτε ολα αυτα να τα δημιουργούν τα φαρμακα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου σίγουρα τα φάρμακα προκαλούν διάφορα. Μην ψάχνεις συμπτώματα ούτε θετικά ούτε αρνητικά γιατί πραγματικά δεν υπάρχουν. Ό,τι νιώθεις μπορεί να είναι όντως από τα φάρμακα, μπορεί όντως να συμβαίνει το επιθυμητό και να είσαι απ' τις λίγες που έχουν συμπτώματα από τόσο νωρίς, μπορεί απλά και να παρατηρείς πράγματα που σε άλλη περίπτωση δε θα έδινες σημασία απλά γιατί αυτές οι διαδικασίες μας βάζουν σ' αυτό το τριπακι. Κάνε υπομονή. Σου εύχομαι καλή επιτυχία και μια τεράστια χοριακη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι και καλή επιτυχία να έχεις!!!

Οι ορμόνες και γενικότερα τα φάρμακα προκαλούν διάφορα και ο κάθε οργανισμός ειναι διαφορετικός.

Προσωπικά τα φάρμακα μου έφερναν μόνο υπνηλία και δεν είχα κανένα άλλο ιδιαίτερο σύμπτωμα (μάλιστα θυμάμαι ήμουν και απογοητευμένη που δεν είχα συμπτώματα και πίστευα ότι η εξωσωματικές μου είχαν αποτύχει... καμία σχέση).

Το ξέρεις και εσύ η ίδια ότι οι βλαστοκύστες είναι γερά χαρτιά και έχεις πολλές πιθανότητες να είσαι έγκυος!!

Σου εύχομαι να περάσουν γρήγορα οι ημέρες μέχρι να το επιβεβαιώσεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσι μου σίγουρα τα φάρμακα προκαλούν διάφορα. Μην ψάχνεις συμπτώματα ούτε θετικά ούτε αρνητικά γιατί πραγματικά δεν υπάρχουν. Ό,τι νιώθεις μπορεί να είναι όντως από τα φάρμακα, μπορεί όντως να συμβαίνει το επιθυμητό και να είσαι απ' τις λίγες που έχουν συμπτώματα από τόσο νωρίς, μπορεί απλά και να παρατηρείς πράγματα που σε άλλη περίπτωση δε θα έδινες σημασία απλά γιατί αυτές οι διαδικασίες μας βάζουν σ' αυτό το τριπακι. Κάνε υπομονή. Σου εύχομαι καλή επιτυχία και μια τεράστια χοριακη. 

Ευχαριστω πολυ κορίτσι μου.Τη δευτερα εχω χοριακη οτι ειναι θα δειξει ...απλα μου κανει τοσο εντυπωση ολα μαζι ....εχθες ειχα σκασει απο τη ζέστη που ειμαι πολυ του κρύου αν δε βαλω καλτσες μπιτζαμες κλπ δεν υπαρχει περιπτωση καμια να κοιμηθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Καλημέρα κορίτσι και καλή επιτυχία να έχεις!!!

Οι ορμόνες και γενικότερα τα φάρμακα προκαλούν διάφορα και ο κάθε οργανισμός ειναι διαφορετικός.

Προσωπικά τα φάρμακα μου έφερναν μόνο υπνηλία και δεν είχα κανένα άλλο ιδιαίτερο σύμπτωμα (μάλιστα θυμάμαι ήμουν και απογοητευμένη που δεν είχα συμπτώματα και πίστευα ότι η εξωσωματικές μου είχαν αποτύχει... καμία σχέση).

Το ξέρεις και εσύ η ίδια ότι οι βλαστοκύστες είναι γερά χαρτιά και έχεις πολλές πιθανότητες να είσαι έγκυος!!

Σου εύχομαι να περάσουν γρήγορα οι ημέρες μέχρι να το επιβεβαιώσεις!!!!

Ναι ηταν αα γράφει η εμβρυολογος στην ποιοτητα εμβρύων αλλα λεω εντάξει ολα μαζι μου πεσανε;;;? εχθες ειχα σκασει απο τη ζέστη που αν δε ντυθω καλα και καλτσες δε κοιμάμαι. Προφανως η φουλ προγεστερόνη τα δημιουργεί και σήμερα 3 μερα πονοκέφαλος.Τη Δευτέρα θα εχουμε την απάντηση της χοριακης και θα ενημερώσω. Πιστευω αυτες οι αγιες μερες να μου φέρουν αυτο που χρονια περιμένω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

θα περιμένουμε τα ευχάριστα νεα!!!

Ευχαριστω πολυ πιστεύω οτι θα παμε καλά.Εσυ εχεις παρόμοια εμπειρία;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrisoula@ είπε:

Ναι ηταν αα γράφει η εμβρυολογος στην ποιοτητα εμβρύων αλλα λεω εντάξει ολα μαζι μου πεσανε;;;? εχθες ειχα σκασει απο τη ζέστη που αν δε ντυθω καλα και καλτσες δε κοιμάμαι. Προφανως η φουλ προγεστερόνη τα δημιουργεί και σήμερα 3 μερα πονοκέφαλος.Τη Δευτέρα θα εχουμε την απάντηση της χοριακης και θα ενημερώσω. Πιστευω αυτες οι αγιες μερες να μου φέρουν αυτο που χρονια περιμένω ?

με το καλο! να εχεις τελεια νεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Με το καλό Χρυσούλα. Καλή επιτυχία και με μια τριψήφια χοριακή. Περιμένουμε τα καλά νέα. 

Ευχαριστώ πολυ να εισαι καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisoula@ είπε:

Ευχαριστω πολυ πιστεύω οτι θα παμε καλά.Εσυ εχεις παρόμοια εμπειρία;;

Εγώ έχω κάνει τρεις εξωσωματικές αλλά όχι με βλαστοκυστες.. Με γονιμοποιημενα ωάρια τριών ημερών. Από την πρώτη απέκτησα την κόρη μου, η δεύτερη σταμάτησε νωρίς και από την τρίτη έχω τον γιο μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Εγώ έχω κάνει τρεις εξωσωματικές αλλά όχι με βλαστοκυστες.. Με γονιμοποιημενα ωάρια τριών ημερών. Από την πρώτη απέκτησα την κόρη μου, η δεύτερη σταμάτησε νωρίς και από την τρίτη έχω τον γιο μου! 

Και κατα την αναμονή εβλεπες καποιες αλλαγες γιατί εγω και να μη θελω να παρατηρώ ποναει η πλατη το κεφαλι το στομαχι ...δε θελω να ψάχνομαι αν και ειμαι στην 8 ημερα σήμερα τη δευτερα θα λυθει το μυστήριο...οι μερες που έρχονται ας ειμαι αυτη τη φορα τυχερή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η nikona είπε:

Καλη επιτυχια κι απο εμενα! 

Ευχαριστω πολυ ολες σας !!! Ειμαι θετικη και αισιόδοξη....προσπάθησα έκανα οτι έπρεπε τωρα ο Θεός αποφασίζει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Xrisoula@ είπε:

Και κατα την αναμονή εβλεπες καποιες αλλαγες γιατί εγω και να μη θελω να παρατηρώ ποναει η πλατη το κεφαλι το στομαχι ...δε θελω να ψάχνομαι αν και ειμαι στην 8 ημερα σήμερα τη δευτερα θα λυθει το μυστήριο...οι μερες που έρχονται ας ειμαι αυτη τη φορα τυχερή 

Εύχομαι καλή επιτυχία με μια τριψήφια χοριακή.Θα περιμένουμε τα ευχάριστα.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2018 at 8:26 ΜΜ, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Εγώ έχω κάνει τρεις εξωσωματικές αλλά όχι με βλαστοκυστες.. Με γονιμοποιημενα ωάρια τριών ημερών. Από την πρώτη απέκτησα την κόρη μου, η δεύτερη σταμάτησε νωρίς και από την τρίτη έχω τον γιο μου! 

Σήμερα 10 μερα και εχω πονους περιοδου τούμπανο η κοιλια και η μεση και η πλάτη ολα μαζί. Θελω να ελπίζω οτι δεν θα ερθει η ακατανομαστη γιατι σημερα ειναι η μερα της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Δεν θα έρθει... 

Περιμένουμε αριθμό αύριο λέμε... 

Αυτη η αισιοδοξια σου μπραβο σου που δινεις ενεργεια ....σε ευχαριστω πολυ ...αλλα λογικο να πεσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πιου-πιου είπε:

Καλή επιτυχία αύριο κορίτσι μου. Εύχομαι μια τεράστια χοριακη.

Ευχαριστω παρα πολυ ειστε ολες πολυ καλες ...απο το απογευμα εχωπονους περιοδου και τούμπανο κοιλια ....ας ελπίσουμε οτι δε θα έρθει η ακατανομαστη...γιατι σημερα ειναι η μερα της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisoula@ είπε:

Ευχαριστω παρα πολυ ειστε ολες πολυ καλες ...απο το απογευμα εχωπονους περιοδου και τούμπανο κοιλια ....ας ελπίσουμε οτι δε θα έρθει η ακατανομαστη...γιατι σημερα ειναι η μερα της

Χρυσούλα όλες το λένε και στο λέω και εγώ.Τα συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης στην αρχή της είναι παρόμοια, ολόιδια μη σου πω. Μην σκέφτεσαι άλλο τα συμπτώματα.  Αύριο πρωί θα ξέρεις. Έφτασε η ώρα. Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακή και ένα υγιές μωράκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Xrisoula@ είπε:

Αυτη η αισιοδοξια σου μπραβο σου που δινεις ενεργεια ....σε ευχαριστω πολυ ...αλλα λογικο να πεσω 

Τελικα κορίτσια 0.32 αρνητική....δεν πειραζει τι να κανουμε δεν σταθηκα τυχερή παλι.Δε ξερω δε μου τρεχει ....ηταν η 4 προσπάθεια...ηταν και ηλιθιος βεβαια ο γιατρός απο ρην αρχη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ... άλλα νέα περίμενα να διαβάσω βρε Χρυσούλα μου...

Η 4η προσπάθεια με τον ίδιο γιατρό;

Αν θεωρείς ότι έκανε κάποιο λάθος ο γιατρός να τον αλλάξεις αμέσως. Το ότι τα έμβρυα σας, φτάνουν να γίνουν βλαστοκύστες είναι καλό και είναι κρίμα να υπάρχει κάποιο άλλο θέμα που δεν τα αφήνει να εμφυτευτούν.

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο λεω Και γω μια χαρα ηταν ...αλλα η μια βλαστοκυστη ηταν σε φυσικο κυκλο και η αλλη του προηγουμενου μηνα κατεψυγμένη που είχε ο βλακας απιτυχημενη ωοληψια για πολλους λογους ειχα αιμα τις πρωτες μερες μετα και στην πορεία ηρθε κ η περιοδος.Αυτος ελειοε ταξιδι στο Παρίσι και καθυστερησε να έρθει  μετα για εμβρυομεταφορα και αντι για Πέμπτη με Παρασκευή ηρθε κυριακη βραδυ και μας ενημέρωσαν οτι η εμβρυομεταφορα θα γινει κυριακη 8 το βραδυ πραγμα αδιανόητο...απο την αρχη ηταν αποτυχια διοτι προσοαθησε να καλυψει την απατεωνιά με φυσικο κυκλο δηλ 2 ωοληψιες σε ενα μηνα....και ηταν η πρωτη και η τελευταια φορα που πήγα...ηταν και το ενδιμητριο λεπτο και με πλάκωσε στη προγεστερόνη..και παρολαυτα περασα μια τελεια εμπειρια 10 μερες κλεισμένη μεσα στο στολισμενο σπίτι χαρουμενη και αισιόδοξη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσούλα μου λυπάμαι πολύ. Κοίτα να συνέλθεις και με το νέο έτος θα σκεφτείτε με ψυχραιμία το επόμενο βήμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...