Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα. Θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Οι κοιλίτσες σας πότε άρχισαν να μεγαλώνουν....έστω και λίγο!!!Μπαίνω στην 15 εβδομάδα, περιμένω διδυμάκια και από κοιλιά τίποτα!!!!! Και δεδομένου οτι δεν έχω και καθόλου συμπτώματα με αγχώνει πάρα πολύ αυτό. Εχω σε δυο εβδομάδες για υπέρηχο για να δω τι γίνεται..... Μέχρι τότε πραγματικά θα σκάσω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κοριτσι με το καλο τα μωρακια σου

εμενα καπου εκει το 4ο μηνα αρχισε λιγο λιγο να φαινεται αλλα επειδη ειχα κοιλια επίπεδη φανηκε σχετικα γρηγορα λενε στη 2η φαινεται πιο νωρις 

εξαρταται απο οτ σωμα σου παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η rago είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Οι κοιλίτσες σας πότε άρχισαν να μεγαλώνουν....έστω και λίγο!!!Μπαίνω στην 15 εβδομάδα, περιμένω διδυμάκια και από κοιλιά τίποτα!!!!! Και δεδομένου οτι δεν έχω και καθόλου συμπτώματα με αγχώνει πάρα πολύ αυτό. Εχω σε δυο εβδομάδες για υπέρηχο για να δω τι γίνεται..... Μέχρι τότε πραγματικά θα σκάσω!!!!!

Κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου... Κ εγώ την ίδια απορία είχα στην αρχή... αν κ έχω ένα μωράκι... Η δικιά σου χαρά είναι διπλή.. ? έμενα φάνηκε μετά την 17 εβδομάδα κ πάλι κρυβόταν μέσα απο τα ρούχα δεν τι καταλάβαινε κάνεις..  Είμαι κ μικροκαμωμένη κ φοράω Γενικά φαρδιές μπλούζες..  κντιποτα δεν φαινόταν..  πλέον είμαι στην 24 βδομάδα με ένα ζωηρό αγορακι?κ δεν μπορώ να την κρύψω... χαχχαχααα εσύ στις 24 βδομάδες θα έχεις φουσκώσει πολύ με τα διδυμακια σου.... απόλαυσε το κ υπομονή θα φανεί... γρηγορα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κορίτσι με το καλο να ερθουν τα αγγελουδια σου. καλα εμενα 4,5 μηνων φενοταν ελάχιστα. η γειτονιά με καταλαβε 7,5 μηνων και με ρωτουσαν εισαι εγκυος??? ποσοοο στον 5 μηνα μου έλεγαν. ξέρετε ο κόσμος μην μαθουν τιποτα δεν μενει ασχολιαστω. γενικα δεν ειχα μεγάλη κοιλιτσα αλλα οταν μπήκα στο μηνα μου ειπαν αμαν με ζοριζε πολύ ηταν μικρη η κοιλια ψιλα το μωρο με το κεφαλι πανω ποδαρακια κατω εγω μικροκαμωμενη αλλα εντάξει πηγαν ολα καλα και τωρα εχω μια μπουμπου 2,5 μηνων και σκαει τα πρώτα της χαμογελακια????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου... Κ εγώ την ίδια απορία είχα στην αρχή... αν κ έχω ένα μωράκι... Η δικιά σου χαρά είναι διπλή.. ? έμενα φάνηκε μετά την 17 εβδομάδα κ πάλι κρυβόταν μέσα απο τα ρούχα δεν τι καταλάβαινε κάνεις..  Είμαι κ μικροκαμωμένη κ φοράω Γενικά φαρδιές μπλούζες..  κντιποτα δεν φαινόταν..  πλέον είμαι στην 24 βδομάδα με ένα ζωηρό αγορακι?κ δεν μπορώ να την κρύψω... χαχχαχααα εσύ στις 24 βδομάδες θα έχεις φουσκώσει πολύ με τα διδυμακια σου.... απόλαυσε το κ υπομονή θα φανεί... γρηγορα???

Εγώ η ηλιθα αγχωνομουνα μη κάνω μεγάλη κοιλιά μην πάρω πολλά κοιλιά και τι κατάλαβα δεν το ευχαριστήθηκα και δεν ξέρω αν θα το ξανά ζησω γι'αυτό κοπέλες μικτή μεγάλη απολαύστε την 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η M@mmy είπε:

γεια σου κορίτσι με το καλο να ερθουν τα αγγελουδια σου. καλα εμενα 4,5 μηνων φενοταν ελάχιστα. η γειτονιά με καταλαβε 7,5 μηνων και με ρωτουσαν εισαι εγκυος??? ποσοοο στον 5 μηνα μου έλεγαν. ξέρετε ο κόσμος μην μαθουν τιποτα δεν μενει ασχολιαστω. γενικα δεν ειχα μεγάλη κοιλιτσα αλλα οταν μπήκα στο μηνα μου ειπαν αμαν με ζοριζε πολύ ηταν μικρη η κοιλια ψιλα το μωρο με το κεφαλι πανω ποδαρακια κατω εγω μικροκαμωμενη αλλα εντάξει πηγαν ολα καλα και τωρα εχω μια μπουμπου 2,5 μηνων και σκαει τα πρώτα της χαμογελακια????????

Να σου ζήσει και σένα κοπέλα μου;) Αχ κι εμένα έσπρωχνε έσπρωχνε γιατί είχα κι εγώ μικρή κοιλιά μεγάλο μωρό και ψηλά κιόλας τελικά δεν άντεξε 37 εβδομάδες ακριβώς βγήκε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η egw είπε:

Να σου ζήσει και σένα κοπέλα μου;) Αχ κι εμένα έσπρωχνε έσπρωχνε γιατί είχα κι εγώ μικρή κοιλιά μεγάλο μωρό και ψηλά κιόλας τελικά δεν άντεξε 37 εβδομάδες ακριβώς βγήκε 

εγω τελικα με καισαρική γεννησα ηταν ισχιακο και 39 εβδομαδες μου το πηρε ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η egw είπε:

Εγώ η ηλιθα αγχωνομουνα μη κάνω μεγάλη κοιλιά μην πάρω πολλά κοιλιά και τι κατάλαβα δεν το ευχαριστήθηκα και δεν ξέρω αν θα το ξανά ζησω γι'αυτό κοπέλες μικτή μεγάλη απολαύστε την 

Ποσο δίκιο έχεις.. 

Και θα προσθέσω ότι ο κόσμος είτε έχεις μικρή κοιλιτσα είτε έχεις μεγάλη δυστυχώς ΜΙΛΑΕΙ... όσο μπορείτε οπλιστείτε με υπομονή... Και μην τους ακούτε απόλαυση μόνο!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας από εμένα! Εμένα πέταξε η κοιλίτσα στην 18 ξαφνικά... Πιο πριν απλά δεν ήταν τελείως επίπεδη... Καλά όχι ότι τώρα(20η εβδομάδα) φαίνεται αμάν και πως.... Απλά επειδή δεν είχα κοιλιά τώρα έχω λίγο κοιλίτσα αλλά και πάλι εξαρτάται από το τι φοράω αν φαίνεται... Πάντως από αυτά που έχω διαβάσει στο πρώτο τρίμηνο με βάση την ανάπτυξη του εμβρύου δεν υπάρχει λόγος να πάρεις βάρος..από τον 4οκαι μετά... Και πάλι όλα σχετικά είναι ... Με το καλό να μας έρθουν τα μωράκια και μετά με το καλό να φύγουν και τα κιλακια !! Χαχαχα

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου για τις απαντήσεις σας.Η αλήθεια είναι οτι αγχώθηκα περισσότερο γιατί και τα λίγα συμπτωματάκια που υπήρχαν σταμάτησαν.... μπορεί να είναι και φυσιολογικό... δεν ξέρω, δεν το ξαναπέρασαν!!!

Ναι χαίρεστε τα παιδάκια σας κι εμείς που τα περιμένουμε με το καλό να έρθουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 3/12/2018 at 10:29 ΠΜ, ο/η rago είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου για τις απαντήσεις σας.Η αλήθεια είναι οτι αγχώθηκα περισσότερο γιατί και τα λίγα συμπτωματάκια που υπήρχαν σταμάτησαν.... μπορεί να είναι και φυσιολογικό... δεν ξέρω, δεν το ξαναπέρασαν!!!

Ναι χαίρεστε τα παιδάκια σας κι εμείς που τα περιμένουμε με το καλό να έρθουν!!!

Καταρχας με το Καλό να σου ρθουν τα διδυμακια σου ?? διαβάζω τόση ώρα τα αλλα κοριτσια και με πιάνει απελπισία... εμενα άρχισε να φαινεται περιπου στην 11-12 εβδομαδα γι'αυτό και έχω πάρει οσα κιλα εχω παρει ? αλλα κάθε εγκυμοσύνη ειναι διαφορετική οπότε θα φανεί και σε σενα η κοιλίτσα σου μην αγχώνεσαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Viktwria είπε:

Καταρχας με το Καλό να σου ρθουν τα διδυμακια σου ?? διαβάζω τόση ώρα τα αλλα κοριτσια και με πιάνει απελπισία... εμενα άρχισε να φαινεται περιπου στην 11-12 εβδομαδα γι'αυτό και έχω πάρει οσα κιλα εχω παρει ? αλλα κάθε εγκυμοσύνη ειναι διαφορετική οπότε θα φανεί και σε σενα η κοιλίτσα σου μην αγχώνεσαι :)

κοριτσια μιλουσαμε με κατι μαμαδες τις προαλλες και μια απο αυτη ρωτησε το γιατρο της για τις κοιλιες και γιατι φουσκωνουν σε αλλες και αλλες οχι και ειχε απαντηση πως εξαρταται η θεση της μητρας για καποια γυναικα αυτη κανει το φουσκωμα μεγαλο η μικρο η νωρις η αργα κτλ και δεν εχει καμια σημασια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
στις On 12/12/2018 at 8:42 ΠΜ, ο/η Viktwria είπε:

Καταρχας με το Καλό να σου ρθουν τα διδυμακια σου ?? διαβάζω τόση ώρα τα αλλα κοριτσια και με πιάνει απελπισία... εμενα άρχισε να φαινεται περιπου στην 11-12 εβδομαδα γι'αυτό και έχω πάρει οσα κιλα εχω παρει ? αλλα κάθε εγκυμοσύνη ειναι διαφορετική οπότε θα φανεί και σε σενα η κοιλίτσα σου μην αγχώνεσαι :)

Καλησπέρα, ήθελα μια γνώμη είμαι στην 20 εβδομάδα και έχω πάρει 6 κιλά ειναι πολλά;ο γιατρός μου είπε 10 συνολικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Λάκης είπε:

Καλησπέρα, ήθελα μια γνώμη είμαι στην 20 εβδομάδα και έχω πάρει 6 κιλά ειναι πολλά;ο γιατρός μου είπε 10 συνολικά!

Καλησπέρα! Εγώ είμαι στην 19η και έχω πάρει 4. Γενικά έχεις παχύνει εκτός από την κοιλιά ? Εγώ έχω μόνο κοιλιά οπότε πιστεύω πως είναι καλά. Ο γιατρός μου ειχε πει πως καλό είναι να μην πάρω πάνω από 12 κιλά. Νομίζω πως και τα δικά σου καλά ειναι . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Λάκης είπε:

Καλησπέρα, ήθελα μια γνώμη είμαι στην 20 εβδομάδα και έχω πάρει 6 κιλά ειναι πολλά;ο γιατρός μου είπε 10 συνολικά!

Καλησπέρα :) με το Καλό να σου έρθει το μωράκι σου :) κανονικά λενε πως εξαρτάται και απο το βαρος που είχες πριν την εγκυμοσύνη και με το υψος που εχεις.. εγω πχ το λογικο ηταν να παρω 12-16 σε ολη την διαρκεια της εγκυμοσύνης, ειμαι στην 29 εβδομάδα κ εχω παρει ηδη 16 κιλά.. απο την μια με αγχώνει αλλα απο την αλλη λεω νταξει τι να κάνουμε? Το παιδακι μου να ειναι καλα και για τα κιλα θα αγχωθω μετα την γεννα? αν θυμαμαι καλα παντως την 20η εβδομάδα εγω ειχα παρει γυρο στα 9-10 και δεν μ ειπε ο γιατρος τιποτα απλα μου ειπε να προσεχω λιγο γιατι τα πιο πολλα κιλα θα τα παρω στο τριτο τρίμηνο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Λάκης είπε:

Καλησπέρα, ήθελα μια γνώμη είμαι στην 20 εβδομάδα και έχω πάρει 6 κιλά ειναι πολλά;ο γιατρός μου είπε 10 συνολικά!

Καλημέρα,εγώ είμαι στην 17 εβδομάδα και έχω πάρει 3 κιλά,νομίζω πως μια χαρά είσαι.οι γιατροί πάντα λένε όσα λιγότερα πάρεις τόσο το καλύτερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Viktwria είπε:

Καλησπέρα :) με το Καλό να σου έρθει το μωράκι σου :) κανονικά λενε πως εξαρτάται και απο το βαρος που είχες πριν την εγκυμοσύνη και με το υψος που εχεις.. εγω πχ το λογικο ηταν να παρω 12-16 σε ολη την διαρκεια της εγκυμοσύνης, ειμαι στην 29 εβδομάδα κ εχω παρει ηδη 16 κιλά.. απο την μια με αγχώνει αλλα απο την αλλη λεω νταξει τι να κάνουμε? Το παιδακι μου να ειναι καλα και για τα κιλα θα αγχωθω μετα την γεννα? αν θυμαμαι καλα παντως την 20η εβδομάδα εγω ειχα παρει γυρο στα 9-10 και δεν μ ειπε ο γιατρος τιποτα απλα μου ειπε να προσεχω λιγο γιατι τα πιο πολλα κιλα θα τα παρω στο τριτο τρίμηνο ?

Είμαι 23 χρόνων 1.58 και πριν την εγκυμοσύνη ήμουν 43 κιλά.ευχαριστώ πολύ για την αποδοχή και για τις απαντήσεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχετικά με τα κιλά, εγώ τα πήρα όλα μέχρι την καμπύλη ζαχάρου δλδ 22η εβδομάδα. Μετά δεν πήρα καθόλου βάρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...