Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα. Θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Οι κοιλίτσες σας πότε άρχισαν να μεγαλώνουν....έστω και λίγο!!!Μπαίνω στην 15 εβδομάδα, περιμένω διδυμάκια και από κοιλιά τίποτα!!!!! Και δεδομένου οτι δεν έχω και καθόλου συμπτώματα με αγχώνει πάρα πολύ αυτό. Εχω σε δυο εβδομάδες για υπέρηχο για να δω τι γίνεται..... Μέχρι τότε πραγματικά θα σκάσω!!!!!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κοριτσι με το καλο τα μωρακια σου

εμενα καπου εκει το 4ο μηνα αρχισε λιγο λιγο να φαινεται αλλα επειδη ειχα κοιλια επίπεδη φανηκε σχετικα γρηγορα λενε στη 2η φαινεται πιο νωρις 

εξαρταται απο οτ σωμα σου παντως

• Like 1

στις πριν 2 ώρες, ο/η rago είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Οι κοιλίτσες σας πότε άρχισαν να μεγαλώνουν....έστω και λίγο!!!Μπαίνω στην 15 εβδομάδα, περιμένω διδυμάκια και από κοιλιά τίποτα!!!!! Και δεδομένου οτι δεν έχω και καθόλου συμπτώματα με αγχώνει πάρα πολύ αυτό. Εχω σε δυο εβδομάδες για υπέρηχο για να δω τι γίνεται..... Μέχρι τότε πραγματικά θα σκάσω!!!!!

Κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου... Κ εγώ την ίδια απορία είχα στην αρχή... αν κ έχω ένα μωράκι... Η δικιά σου χαρά είναι διπλή.. 🤗 έμενα φάνηκε μετά την 17 εβδομάδα κ πάλι κρυβόταν μέσα απο τα ρούχα δεν τι καταλάβαινε κάνεις..  Είμαι κ μικροκαμωμένη κ φοράω Γενικά φαρδιές μπλούζες..  κντιποτα δεν φαινόταν..  πλέον είμαι στην 24 βδομάδα με ένα ζωηρό αγορακι💙κ δεν μπορώ να την κρύψω... χαχχαχααα εσύ στις 24 βδομάδες θα έχεις φουσκώσει πολύ με τα διδυμακια σου.... απόλαυσε το κ υπομονή θα φανεί... γρηγορα🤗🤗🤗

• Like 1

γεια σου κορίτσι με το καλο να ερθουν τα αγγελουδια σου. καλα εμενα 4,5 μηνων φενοταν ελάχιστα. η γειτονιά με καταλαβε 7,5 μηνων και με ρωτουσαν εισαι εγκυος??? ποσοοο στον 5 μηνα μου έλεγαν. ξέρετε ο κόσμος μην μαθουν τιποτα δεν μενει ασχολιαστω. γενικα δεν ειχα μεγάλη κοιλιτσα αλλα οταν μπήκα στο μηνα μου ειπαν αμαν με ζοριζε πολύ ηταν μικρη η κοιλια ψιλα το μωρο με το κεφαλι πανω ποδαρακια κατω εγω μικροκαμωμενη αλλα εντάξει πηγαν ολα καλα και τωρα εχω μια μπουμπου 2,5 μηνων και σκαει τα πρώτα της χαμογελακια💞💞💞💞😃😃😃😃

• Like 1

στις πριν 8 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου... Κ εγώ την ίδια απορία είχα στην αρχή... αν κ έχω ένα μωράκι... Η δικιά σου χαρά είναι διπλή.. 🤗 έμενα φάνηκε μετά την 17 εβδομάδα κ πάλι κρυβόταν μέσα απο τα ρούχα δεν τι καταλάβαινε κάνεις..  Είμαι κ μικροκαμωμένη κ φοράω Γενικά φαρδιές μπλούζες..  κντιποτα δεν φαινόταν..  πλέον είμαι στην 24 βδομάδα με ένα ζωηρό αγορακι💙κ δεν μπορώ να την κρύψω... χαχχαχααα εσύ στις 24 βδομάδες θα έχεις φουσκώσει πολύ με τα διδυμακια σου.... απόλαυσε το κ υπομονή θα φανεί... γρηγορα🤗🤗🤗

Εγώ η ηλιθα αγχωνομουνα μη κάνω μεγάλη κοιλιά μην πάρω πολλά κοιλιά και τι κατάλαβα δεν το ευχαριστήθηκα και δεν ξέρω αν θα το ξανά ζησω γι'αυτό κοπέλες μικτή μεγάλη απολαύστε την 

• Like 3

στις πριν 13 λεπτά, ο/η M@mmy είπε:

γεια σου κορίτσι με το καλο να ερθουν τα αγγελουδια σου. καλα εμενα 4,5 μηνων φενοταν ελάχιστα. η γειτονιά με καταλαβε 7,5 μηνων και με ρωτουσαν εισαι εγκυος??? ποσοοο στον 5 μηνα μου έλεγαν. ξέρετε ο κόσμος μην μαθουν τιποτα δεν μενει ασχολιαστω. γενικα δεν ειχα μεγάλη κοιλιτσα αλλα οταν μπήκα στο μηνα μου ειπαν αμαν με ζοριζε πολύ ηταν μικρη η κοιλια ψιλα το μωρο με το κεφαλι πανω ποδαρακια κατω εγω μικροκαμωμενη αλλα εντάξει πηγαν ολα καλα και τωρα εχω μια μπουμπου 2,5 μηνων και σκαει τα πρώτα της χαμογελακια💞💞💞💞😃😃😃😃

Να σου ζήσει και σένα κοπέλα μου;) Αχ κι εμένα έσπρωχνε έσπρωχνε γιατί είχα κι εγώ μικρή κοιλιά μεγάλο μωρό και ψηλά κιόλας τελικά δεν άντεξε 37 εβδομάδες ακριβώς βγήκε 

• Like 2

στις πριν 53 λεπτά, ο/η egw είπε:

Να σου ζήσει και σένα κοπέλα μου;) Αχ κι εμένα έσπρωχνε έσπρωχνε γιατί είχα κι εγώ μικρή κοιλιά μεγάλο μωρό και ψηλά κιόλας τελικά δεν άντεξε 37 εβδομάδες ακριβώς βγήκε 

εγω τελικα με καισαρική γεννησα ηταν ισχιακο και 39 εβδομαδες μου το πηρε 😃😃😃

στις πριν 8 ώρες, ο/η egw είπε:

Εγώ η ηλιθα αγχωνομουνα μη κάνω μεγάλη κοιλιά μην πάρω πολλά κοιλιά και τι κατάλαβα δεν το ευχαριστήθηκα και δεν ξέρω αν θα το ξανά ζησω γι'αυτό κοπέλες μικτή μεγάλη απολαύστε την 

Ποσο δίκιο έχεις.. 

Και θα προσθέσω ότι ο κόσμος είτε έχεις μικρή κοιλιτσα είτε έχεις μεγάλη δυστυχώς ΜΙΛΑΕΙ... όσο μπορείτε οπλιστείτε με υπομονή... Και μην τους ακούτε απόλαυση μόνο!! 

Γεια σας από εμένα! Εμένα πέταξε η κοιλίτσα στην 18 ξαφνικά... Πιο πριν απλά δεν ήταν τελείως επίπεδη... Καλά όχι ότι τώρα(20η εβδομάδα) φαίνεται αμάν και πως.... Απλά επειδή δεν είχα κοιλιά τώρα έχω λίγο κοιλίτσα αλλά και πάλι εξαρτάται από το τι φοράω αν φαίνεται... Πάντως από αυτά που έχω διαβάσει στο πρώτο τρίμηνο με βάση την ανάπτυξη του εμβρύου δεν υπάρχει λόγος να πάρεις βάρος..από τον 4οκαι μετά... Και πάλι όλα σχετικά είναι ... Με το καλό να μας έρθουν τα μωράκια και μετά με το καλό να φύγουν και τα κιλακια !! Χαχαχα

• Like 1

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου για τις απαντήσεις σας.Η αλήθεια είναι οτι αγχώθηκα περισσότερο γιατί και τα λίγα συμπτωματάκια που υπήρχαν σταμάτησαν.... μπορεί να είναι και φυσιολογικό... δεν ξέρω, δεν το ξαναπέρασαν!!!

Ναι χαίρεστε τα παιδάκια σας κι εμείς που τα περιμένουμε με το καλό να έρθουν!!!

• Like 1

στις On 3/12/2018 at 10:29 ΠΜ, ο/η rago είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου για τις απαντήσεις σας.Η αλήθεια είναι οτι αγχώθηκα περισσότερο γιατί και τα λίγα συμπτωματάκια που υπήρχαν σταμάτησαν.... μπορεί να είναι και φυσιολογικό... δεν ξέρω, δεν το ξαναπέρασαν!!!

Ναι χαίρεστε τα παιδάκια σας κι εμείς που τα περιμένουμε με το καλό να έρθουν!!!

Καταρχας με το Καλό να σου ρθουν τα διδυμακια σου 😘😘 διαβάζω τόση ώρα τα αλλα κοριτσια και με πιάνει απελπισία... εμενα άρχισε να φαινεται περιπου στην 11-12 εβδομαδα γι'αυτό και έχω πάρει οσα κιλα εχω παρει 😭 αλλα κάθε εγκυμοσύνη ειναι διαφορετική οπότε θα φανεί και σε σενα η κοιλίτσα σου μην αγχώνεσαι :)

στις πριν 3 ώρες, ο/η Viktwria είπε:

Καταρχας με το Καλό να σου ρθουν τα διδυμακια σου 😘😘 διαβάζω τόση ώρα τα αλλα κοριτσια και με πιάνει απελπισία... εμενα άρχισε να φαινεται περιπου στην 11-12 εβδομαδα γι'αυτό και έχω πάρει οσα κιλα εχω παρει 😭 αλλα κάθε εγκυμοσύνη ειναι διαφορετική οπότε θα φανεί και σε σενα η κοιλίτσα σου μην αγχώνεσαι :)

κοριτσια μιλουσαμε με κατι μαμαδες τις προαλλες και μια απο αυτη ρωτησε το γιατρο της για τις κοιλιες και γιατι φουσκωνουν σε αλλες και αλλες οχι και ειχε απαντηση πως εξαρταται η θεση της μητρας για καποια γυναικα αυτη κανει το φουσκωμα μεγαλο η μικρο η νωρις η αργα κτλ και δεν εχει καμια σημασια

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!Για εξωσωματική με απασχολεί!!
    • Αν έχουν επανέλθει οι ορμόνες κ έχεις κάνει κ σαλπιγγογραφία μπορείς να δοκιμάσεις κ κλομιφαίνη!!Αλλά πιο σωστά θα το συζητούσες με τον γυναικολόγο σου!!Οπωςσδήποτε θέλει στενή παρακολούθηση με υπέρηχο!!Ξεκινάς τον πρώτο υπέρηχο την 1 μέρα περιόδου να διαπιστωθεί ότι δν υπάρχει κάποια κύστη στις ωοθήκες!!Πίνεις τα χάπια 5 μέρες κ παράγονται παραπάνω ωάρια!!Κάνεις μετά ξανά υπερήχους να δείς το μέγεθος των ωαριών κ την σωστή μέρα θα γίνει μια ένεση για να σπάσουν τα ωάρια!!!Θέλει προσοχή γτ αν δν σκάσουν τα ωάρια μπορεί να γίνουν κύστες!!Σαν παρενέργειες είχα εξάψεις!!Δν τα καταφέραμε δυστυχώς αλλά σίγουρα κάπια κορίτσια τα κατάφεραν!!
    • καλώς ήρθες κορίτσι μου στην παρέα μας. γνώμη μου ειναι να σταματήσεις κορίτσι μου γιατι η εξωσωματική πιστεύω πως ειναι μια μεγαλη διαδικασία ειναι κριμα να αποτύχει. αν πετύχει και μεινεις έγκυος εγω στη θεση σου θα σταματούσα. τωρα δικια σου ειναι η επιλογή τι θα κάνεις. 
    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Θηλάζω 4 μηνες αποκλειστικά, απο μικρή ειχα θέμα με τον αιματοκρίτη μου κ σε όλη την εγκυμοσυνη οπως καταλαβαίνετε έπαιρνα σίδηρο 2 φορες την ημέρα! Πραγμα που ο γυναικολόγος μου οταν γέννησα μου ειπε να συνεχίσω .. το προβλημα μου ειναι πως παντα για καλυτερα έπινα κ στημένο πορτοκάλι μαζι αλλα αφού γέννησα μου είπαν πως το πορτοκαλι ισως ενοχλησει το μωρο με κολικούς κτλ .. ετσι το έκοψα! Κατρακύλησε ομως ο αιματοκρίτης ξανα κ θελω να ρωτησω αν γνωρίζει καποια αν επιτρέπεται να παιρνω βιταμινη c την γνωστη κλασσικη αναβραζουσα των φαρμακείων με τον θηλασμό. 
    • Τι ωραια θα ηταν... το πιο ωραιο Αι βασιλιατικο δωρο!!!! Περιμενω πως κ πως την αδεια... Να παω σπιτακι μου , στο τζακακι μου, στους φιλους μου.... Οπως και να χει θα ειναι τελεια... Ειμαι δεν ειμαι ❤️🐣
  • Νέες συζητήσεις