Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣοΣ!Δεν κοιμαται ακομη σερί(7 μηνων)


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

@egw 2 ετών αισίως!

Να σου ζήσει κοπέλα μου 

Όλα θα γίνουν στην ώρα τους σιγά σιγά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ότι μια μέθοδος είναι αποτελεσματική, δεν σημαίνει ότι είναι κ σωστή... 

Το βιβλίο αυτό μάλλον κάποιος φιλοναζι το έχει γράψει. 

Το ότι επίσης το παιδί σου έκλαψε μόνο μια μέρα δε σημαινει ότι όλα κλαιν μονο τόσο. 

Το ότι δεν κλαίει άλλο δε σημαίνει ότι έμαθε να κοιμάται μόνο του αλλά εκπαιδευτηκε βιώνοντας πολύ πολύ στρες (αλήθεια τι επιπτώσεις μπορεί να έχει το στρες σε μια ηλικία που αναπτύσσεται τόσο ραγδαία ο εγκέφαλος?) 

Επίσης το ότι δεν κλαίει δε σημαίνει ότι πια είναι ανεξάρτητο κ κοιμάται γαλήνια κ ήρεμα άλλα πως ξέρει ότι δεν έχει πια νόημα να κλαψει γιατί κανένας δε θα έρθει.. Ίσως πονάει βουβα..

Μη πάρεις το μήνυμα ως επιθετικό. Μας διαβάζουν πολλές μανούλες κ πρέπει να ακούσουν όλες τις απόψεις. 

Διάβασα αποσπάσματα του βιβλίου κ φυσικά δε βρίσκω λόγο να το διαβάσω όλο. Ένα βιβλίο που μιλάει συνέχεια για την εκμετάλλευση που κάνουν τα παιδιά στους γονείς τους (ήμαρτον). Τόσο εχθρικές εκφράσεις..  Αν κάνει εμετό, το κάνει λέει επίτηδες για να μας τραβήξει την προσοχή. 

Προσωπικά μια φορά άκουσα την κόρη μου να σπαρταραει από κλάμα (στο νοσοκομείο) κ με τίποτα δε θα άφηνα να ξανασυμβεί όσο είναι στο χέρι μου.. 

Το βιβλίο αυτό κατά την γνώμη μου είναι πολυ σκληρό κ δεν μπορεί να το  εφαρμόσει ένας γονιός που δεν αντέχει να βλεπει το παιδί του να κλαίει με λιγμους. Πόσο μάλλον σε τέτοιες τρυφερές ηλικίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...