Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λαμπαροσκοπιση


Stafilenia

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλημερα

Θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποια εμπειρία από το φάρμακο clomiphene citrate..κ πόσα ποσοστά επυτιχιας έχει...μετα απο λαμπαροσκοπιση ενδομητρίωσης  που έκανα κ μου είχε κόψει  ο γιατρός την περίοδο για 3 μήνες μου ήρθε εχθές 2 φορά κ μου είπε ο γιατρός να τα πάρω από  την 2 ημερ.του κύκλου έως την 6 κ την 8ημερα να κάνω κολπικο έλεγχο να δούμε που βρισκόμαστε.....αν ξέρει κάποια κάτι για το συγκεκριμένο φάρμακο θα ήθελα να μου πει.....Ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Stafilenia είπε:

Κορίτσια μου καλημερα

Θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποια εμπειρία από το φάρμακο clomiphene citrate..κ πόσα ποσοστά επυτιχιας έχει...μετα απο λαμπαροσκοπιση ενδομητρίωσης  που έκανα κ μου είχε κόψει  ο γιατρός την περίοδο για 3 μήνες μου ήρθε εχθές 2 φορά κ μου είπε ο γιατρός να τα πάρω από  την 2 ημερ.του κύκλου έως την 6 κ την 8ημερα να κάνω κολπικο έλεγχο να δούμε που βρισκόμαστε.....αν ξέρει κάποια κάτι για το συγκεκριμένο φάρμακο θα ήθελα να μου πει.....Ευχαριστώ.

Παρ οτι εχω κανει και γω λαπαροσκ και διακοπη περιοδοθ για ενδομητριωση δε πηρα κατι τετοιο αλλα εχω φιλη ποθ πηρε  clomiphene και απο οτι ξερω ειναι για να κανεις προκληση ωορρηξιας.Εχεις καποια στοιχεια οτι δε κανεις ωορρηξια???Δε ξερω γιατι αλλα τα δινουν πολυ ευκολα οι γυναικολογοι τα χαπακια αυτα χωρις να ναι και τοσο αθωα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Stafilenia είπε:

Κορίτσια μου καλημερα

Θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποια εμπειρία από το φάρμακο clomiphene citrate..κ πόσα ποσοστά επυτιχιας έχει...μετα απο λαμπαροσκοπιση ενδομητρίωσης  που έκανα κ μου είχε κόψει  ο γιατρός την περίοδο για 3 μήνες μου ήρθε εχθές 2 φορά κ μου είπε ο γιατρός να τα πάρω από  την 2 ημερ.του κύκλου έως την 6 κ την 8ημερα να κάνω κολπικο έλεγχο να δούμε που βρισκόμαστε.....αν ξέρει κάποια κάτι για το συγκεκριμένο φάρμακο θα ήθελα να μου πει.....Ευχαριστώ.

Kαλησπέρα κορίτσι μου κ εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι κ ο τυχερός σας!!Εγώ πήρα 2 μήνες κλομιφαίνη κ φυσικές επαφές!!Μου έφερε κάποιες παρενέργειες αλλά ανεκτές!!Είχε πρηστεί πολύ το στήθος μου,ένιωθα πρησμένη κ είχα εξάψεις!!!Το σημαντικό είναι να σε παρακολουθεί ο γιατρός με υπερήχους την πορεία των ωαριών!!Επίσης θεωρώ σηματικό να γίνει η ένεση ωστέ να σκάσουν τα ωάρια κ να μην γίνουν κύστες!!Συνήθως απο 18-23 χιλιοστά γίνεται η ένεση κ είναι τα ωάρια γονιμοποίησιμα!!Αν γίνει όμως απο μόνη της η ωορρηξία καλώς!!Επίσης εύχομαι να πετύχεται με την πρώτη αν όχι παρόλο που λένε μέχρι 6 φορές μπορούμε να πίουμε κλομιφαίνη καλά είναι να αποφεύγεται λόγω ότι λεπτένει το ενδομήτριο!!Σίγουρα αυξάνονται οι πιθανότητες γτ θα πας με παραπάνω ωαριάκια σε αυτή την προσπάθεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...